Νέο Speed Triple

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: Sprinter στις 03/01/2011 9:44 μμ.

ΜΗ κολλάς σου είπα... Τουλάχιστον για το Απρίλια, ή τιμη υπάρχει και είναι 13850. http://www.mototriti.gr/data/news/previ ... /83389.asp Αν κάποιος παίζει μεταξύ του RSV R και του νέου Speed θα τον ονόμαζα τουλάχιστον σχιζοφρενή...

Η νέα τιμή του RC8 είναι 13990.... Αλλά μια και είπαμε ΚΤΜ, με ποιό μοντέλο άραγε της ΚΤΜ μπορεί να είναι ανταγωνιστικό το Σπήντ? Μα μόνο με το Super Duke 990. Ιδια μηχανάκια δεν είναι, ανταγωνιστικά όμως είναι όπως και να το δεί κανείς. Πόσο κάνει άραγε το ΚΤΜ????? Ω του θαύματος!!!!!!!! 12990 με νέα μειωμένη τιμη και δεν είναι και νέο μοντέλο (αν δεν κάνω λάθος)...

Οπερ έδει δείξαι...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: triplelover στις 03/01/2011 10:28 μμ.

ρε παιδια θα με τρελανετε τελειως ? αν εσεις σημερα ειχατε 13000 δεν θα κοιταζατε και τις προσφορες ? εγω δεν συγκρινω κατηγοριες μηχανων ουτε τις αρχικες τιμες τους . Εγω λεω οτι αν σημερα ειχα 13000 θα κοιταζα και παραεισαγωγης και προσφορες . τωρα αν κανει καποια προσφορα η triumph για το νεο speed triple τοτε το ξανασυζηταμε και επειδη κα εγω κουραστηκα με ολο αυτο και οπως ειπα στην αρχη εδω μεσα φιλιες μπηκα να κανω και οχι εχθρους , το σταματαω εδω , ελπιζω αν διαβασει κανεις απ την αρχη το topic θα καταλαβει τι προσπαθω να πω τοση ωρα . Οταν πας στο ταμειο θα κοιταξεις και τις προσφορες που παιζουν την συγκεκριμενη περιοδο που θες να αγορασεις και ολη την αγορα . Οσο για τις κατηγοριες μηχανων , κανενας απο εσας δεν ειπε οταν πηγε να αγορασει μηχανη πχ ποσο εχει η ταδε το ταδε 13000 , ναι οκ πολυ καλο μηχανακι αλλα γιατι να μην παω να τα σκασω στην αλλη εταιρεια που το δινει απο 15000 13800 και να παρω και το απολυτο μηχανακι , με οποιους συμβιβασμους . Δεν μιλαω για ολους να πας απο vstrom που το θες μονο για να πηγαινεις στην δουλεια σου οικονομικα και να πας στο rsv αλλα αν ψαχνεις εναν κανιβαλο ( με την καλη εννοια ) που θα μπεις και λιγο πιστα , θα πας και μια γρηγορη βολτα να πας σε εναν αλλο κανιβαλο .

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: triplelover στις 03/01/2011 10:39 μμ.

φιλε sprinter με την λογικη οτι η γνωμη μου δεν αφορα κανεναν τοτε και εσυ μην ξαναγραψεις τιποτα γιατι απλα ουτε και η δικη σου γνωμη αφορα κανεναν οπως και κανενος η γνωμη , τοτε γιατι υπαρχει αυτο εδω ? για να ανταλλασουμε γνωμες , αποψεις και ιδεες δεν υπαρχει αυτο το forum οπως και καθε αλλο forum ?

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: triplelover στις 03/01/2011 10:47 μμ.

για το multistrada δικο μου το λαθος , για τα υπολοιπα μηχανακια οι τιμες ισχυουν .
δεν το παιζω ουτε γνωστης ουτε τιποτα και οταν λεω 13000 ειναι πολλα ΦΥΣΙΚΑ και αντιπροσωπευει εμενα και μονο εμενα . Πολλες φορες δεν αισθανεσαι οτι δεν αξιζει να χρεωθεις για ενα μηχανακι τοσα , αλλα την ιδια στιγμη για ενα αλλο εισαι πανευτηχης που η τραπεζα σου πιασε τον κωλο και το ξερεις ?
αυτο προσπαθω να πω τοση ωρα .

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: tharis στις 03/01/2011 10:51 μμ.

Ενταξει μωρε .. μην αρπαζεστε αμεσως .. απλα ο ενας μιλαει σαν υποψηφιος αγοραστης κι αλλος ως οικονομολογος-αναλυτης ...

αλλωστε την εχουμε ξανακανει την ιδια συζητηση περι φθηνου & ακριβου...
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: tharis στις 03/01/2011 10:54 μμ.

Και για να ξεκαθαρισουμε και την αποψη σου τελικα (triplelover).. ειπες αρχικα οτι 13.000 δεν θα εδινες για μηχανη .. μετα εδωσες καμια 10αρια μηχανακι που φανταζομαι "αξιζουν τα λεφτα τους" για σενα ? Και τελος θεωρεις οτι το speed δεν αξιζει τα 13.000 που κοστιζει ?
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: doohan στις 03/01/2011 11:27 μμ.

...
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:46, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: triplelover στις 04/01/2011 12:27 πμ.

haris"Και για να ξεκαθαρισουμε και την αποψη σου τελικα (triplelover).. ειπες αρχικα οτι 13.000 δεν θα εδινες για μηχανη .. μετα εδωσες καμια 10αρια μηχανακι που φανταζομαι "αξιζουν τα λεφτα τους" για σενα ? Και τελος θεωρεις οτι το speed δεν αξιζει τα 13.000 που κοστιζει ?"


καλησπερα και απο μενα , νομιζω οτι ο doohan εδωσε την πιο σωστη απαντηση για να λιξει το θεμα εδω .
O sprinter μιλαει με ξερους αριθμους που αν το δεις ετσι θα συμφωνισω και εγω μαζι του ενω εγω σκεφτομαι καθαρα σαν υποψηφιος αγοραστης . Ειπα οτι δεν θα δινα 13000 για μηχανη , εκτος αν ηταν κατι το οποιο θα με τρελαινε ή θα ηταν το top ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ που θα μπορουσε να με κανει να αναθεωρισω και να πω χαλαλι , η τρελα πληρωνεται . Δεν εδωσα οπως λες κοντα στα 10000 αλλα 8500 που εχει μεγαλη διαφορα και απ τα 10000 και απ τα 13000 αλλα αυτο αφορα εμενα και τα δικα μου πιστευω απλα το αναφερω για να μην νομιζει καποιος οτι αλλα λεω και αλλα κανω . Μην νομιζεις , μου εχουν περασει απ το μυαλο καποιες φορες ιδεες του τυπου ελα δεν γαμ... παρτο αφου το γουσταρεις και πραγματικα ισως αν το επερνα να ελεγα οτι τοσο καιρο ελεγα βλακειες και οτι το μηχανακι αξιζει μεχρι τελευταιο cent , δεν ξερω .
Ποτε δεν ειπα οτι δεν τα αξιζει , αν δεις και στις αρχες του topic ειπα οτι εμενα μ αρεσε παρα πολυ και οτι διαβασα τα καλυτερα και μπορει πραγματικα να αξιζει απλα ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΜΕΝΑ δεν μου κανει αυτο το κλικ για να υπερπηδησω το ψυχολογικο οριο των 10000 που μονος μου εχω θεσει στον εαυτο υποσυνειδητα .

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: tharis στις 04/01/2011 12:38 πμ.

διορθωση: ειπα εδωσες καμια 10αρια μηχανακια (για τη λιστα που εδωσες) οχι οτι εδωσες 10.000 ευρο για το μηχανακι σου ..

Τεσπα νομιζω ολοι καταλαβαμε τι εννοει ο καθενας..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: bonnie στις 04/01/2011 12:44 πμ.

doohan"Δεν υπαρχει καμια κατηγορια ουτε μετρο συγκρισης....ολα ειναι θεμα γουστου.....Δεν υπαρχει ακριβο και φθηνο,καλο η κακο....Υπαρχει μονο αυτο που γουσταρω να καβαλαω και να το χαιρομαι με την ψυχη μου!!Δεν υπαρχει ωραιοτερο πραγμα απο τη ψυχικη ικανοποιηση που σου προσφερει μια βολτα με την μοτοσυκλετα που γουσταρεις....

"



+οσα....
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: Sprinter στις 04/01/2011 5:08 πμ.

riplelover" Οπως και να χει 13000 ειναι πολλα !!!
over and out ."


Εσύ είπες αυτό.... και τόπες με άλλα λόγια 3 φορες πρίν αρχίσεις τις κόγξες. Τους ξερούς αριθμούς λοιπόν εσύ τους ξεκίνησες. Σε αυτό σου απάντησα και συνεχίζω να σου απαντώ γιατί στα γούστα σου απάντηση δεν έχει και ουτε θέμα συζήτησης είναι. Τις άλλες τσιριμόνιες τις έβγαλες μετά. Μια ειναι πολλά όπως και νά χει, μια ειναι πολλά για το σπηντ, μια δε θα δινες 13000 για μηχανή, μια θά δινες αλλα να σε εξιτάρει, μια ειναι πολλά αυτά για τον μέσο μισθωτό, μια αμα εύρισκες μηχανακι των 16000 σε προσφορά 13000 θα το έπαιρνες, μια το ίδιο είναι μηχανάκι 600 κυβικά και μηχανάκι 1000, μια συγκρίνεις τις βούρτσες με τις π..., μια θα δινες και 13 και 14 χιλιάδες αλλα να είναι μηχανάκι πισταδόρικο (βέβαια εσύ γυμνο έχεις), αρτζι μπουρτζι και λουλάς. Τι θέλεις τώρα, να σε πάρω και σοβαρά?

Εγω απ' την αρχή σου είπα το απλό,και συνέχισα να σου λέω ενα πράγμα μόνο. Πως όταν λές πώς κατι ειναι ακριβό έτσι απλά, υπονοείς πάντα σύγκριση με τον ανταγωνισμό του και αρα πρέπει αυτό να δείξεις για να στέκει αυτό που λές. Τα γούστα σου, η τσέπη σου και τα υποσυνείδητα ψυχολογικά σου όρια είναι σεβαστά και δικαίωμα σου, αλλά ούτε υποστηρίζουν τιην κουβέντα αυτή ουτε και αφορούν κανέναν άλλον στον πλανήτη αυτό. Εμένα τον καιρό αυτό τα πολύ συνειδητά μου όρια ειναι τώρα που ξεπλήρωσα με το καλό το Σπρίντ, να μη σκάσω για μηχανάκι άλλο ουτε φράγκο όχι 10 και 13 χιλιάδες... Τι να αρχίσω να λέω λοιπόν? Για κάθε μηχανάκι πως είναι ακριβό και πολλά μια και όλα ξεπερνούν το ψυχολογικό μου όριο των 0 Ευρώ? Φαντάσου ενα θρεντ που ο καθένας εδώ μέσα θα κανε μια κουβέντα τέτοια... συνενόηση τρελλών, ο καθένας το χαβά του.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: gpal στις 04/01/2011 9:28 πμ.

Sprinter είσαι ΘΕΟΣ

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: kyrkyriakos στις 04/01/2011 10:02 πμ.

Nομίζω ότι εάν εστιάσουμε σ'αυτήν την πρόταση, εξηγούνται όλα: " στα περισσοτερα αρθρα που εχω διαβασει πολλοι ειπαν πως δεν υπαρχει κανενας ιδιαιτερος λογος να πας στο 1000 αφου τα ιδια πραγματα και καλυτερα κανει το 675 . "

Ναι , με αυτή την "λογική" τα όποια χρήματα παραπάνω, είναι πολλά !
Εγώ πάλι τα οδήγησα και τα 2 και αγόρασα το "ακριβό"!!!!
Μου περίσευαν

Ααα, έχω το παλιό!

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: triplelover στις 04/01/2011 6:39 μμ.

τις κοκξες και τις τσιριμονιες κρατατες γι τον εαυτο σου , οταν γραφω κατι διπλα εχει και την υπογραφη μου , αυτο σημαινει οτι αντιπροσωπευει εμενα και μονο εμενα ( και ναι ο,τι γραφω ειναι δικο μου , πραγμα που σημαινει οτι αυτοματα ειναι επιρεασμενο απ τα πιστευω μου , τις ανασφαλειες μου , τα οικονομικα μου κτλ ) .
Στο ειπα τοσες φορες αλλα απ οτι φαινεται δεν θες ή δεν μπορεις να το καταλαβεις , και επειδη κουραστηκα να σου εξηγω το αυτονοητο απο εδω και περα γραψε ο,τι γουσταρεις εδω δεν ξαναπαντω και μην το θεωρισεις αδυναμια ειναι αποψη . Δεν μπορω να λεω συνεχεια τα ιδια και τα ιδια σε καποιον που για τους δικους του λογους δεν καταλαβαινει τι γραφω και τι πιστευω .

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: Polymhxanos στις 04/01/2011 6:58 μμ.

Sprinter"...ουτε και αφορούν κανέναν άλλον στον πλανήτη αυτό... "


Μην είσαι και τόσο σίγουρος, είναι πολλλοίίίίίί και ζουν ανάμεσά μας
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html