Νέο Speed Triple

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: triplelover στις 21/12/2010 8:02 μμ.

πραγματι και εγω διαβασα τα καλυτερα στο moto , το βγαζει top στην κατηγορια του και απο φρενα και απο μπροστινο και απο γενικοτερη αισθηση που προσφερει . Αλλα ρε παιδια 12900 πολλα δεν ειναι ?

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: grgasteus στις 21/12/2010 10:26 μμ.

super είναι το μηχανάκι με καλύτερη θέση οδήγησης για μέσου ύψους οδηγούς (υποφαινόμενος) !!!!
μου αρέσει πολύ !!! το είδα και απο κοντά, απο την άλλη τα λεφτά είναι πολλά για δαύτο !!!
..κοίτα...δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά...

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: Native στις 22/12/2010 1:53 πμ.

Πολύ καλο το speed και με χωραει πολυ καλύτερα απο το παλιο(λογω υψους).

Λές να το σκέφτω σοβάρα....αλλα....άσε...παλι 1050?
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: bonnie στις 22/12/2010 2:37 πμ.

haris"Οσο το βλεπω τοσο πιο πολυ μ αρεσουν τα καινουργια φαναρια ..
Ακομα και χωρις μασκακι !!

Ολο το μηχανακι ειναι super !!!

Βρε μπελα που βρηκαμε ... "



+οσα!!

λες να πας στα 1050 ρε μικρε???
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: tharis στις 22/12/2010 3:06 πμ.

bonnie"
haris"Οσο το βλεπω τοσο πιο πολυ μ αρεσουν τα καινουργια φαναρια ..
Ακομα και χωρις μασκακι !!

Ολο το μηχανακι ειναι super !!!

Βρε μπελα που βρηκαμε ... "



+οσα!!

λες να πας στα 1050 ρε μικρε??? "


Σημερα το ειδα κι απο κοντα ..

Το streetακι εχει να μου δωσει ακομη πολλα..!!

Αλλα στο μελλον .. γτ οχι ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: bonnie στις 22/12/2010 3:10 πμ.

haris"
Σημερα το ειδα κι απο κοντα ..

Το streetακι εχει να μου δωσει ακομη πολλα..!!

Αλλα στο μελλον .. γτ οχι .. "



εεετσι!
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: NikosV στις 22/12/2010 8:21 μμ.

http://www.motorcyclenews.com/MCN/News/ ... old-v-new/

http://mototriumphhellas.blogspot.com/

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: triplelover στις 27/12/2010 8:12 μμ.

kαλησπερα σε ολους και χρονια πολλα , σημερα περασα μια βολτα απ την αντιπροσωπεια , τουμπανο το νεο 1050 , δεν λεω και το παλιο ελεγε πολυ αλλα το νεο μ αυτα τα φωτα δειχνει πιο φρεσκο πιστευω αλλα επιμενω 12990 ..? δηλαδη αυτο με το ABS ποσο θα φτασει? αν κρινω απο αλλες εταιριες σιγουρα 13500 -13700 ...

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: Sprinter στις 27/12/2010 9:38 μμ.

Πόσο έχει το τελευταίο CB1000R και το Z1000 για να συγκρίνουμε δηλαδή?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: triplelover στις 28/12/2010 8:34 μμ.

δεν ξερω ποσο εχουν αυτα που ρωτας , αυτο που ξερω ειναι οτι μ αυτα τα λεφτα πας σε αλλη κατηγορια ( πχ rsv4r ,gsxr1000 κτλ ) . ΟΚ ξερω θα μου πειτε αλλη κατηγορια και γιατι τα συγκρινω , απλα μου φαινονται πολλα , αυτο .

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: Tigris3 στις 28/12/2010 9:17 μμ.

Z1000 = 12390€
Ζ1000 ABS = 12890€

CB1000R = 11750€
CB1000R ABS = 12150€

Και υπάρχει και η δυνατότητα αγοράς παράλληλης εισαγωγής σε χαμηλότερες τιμές από αυτές.

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: Sprinter στις 28/12/2010 10:09 μμ.

Μοντέλo 2011 ειναι η τιμή του Χόντα? Πόσων ετών μοντέλο χωρίς αλλαγές είναι? Γιατί του Ζ είναι 2011 νομίζω (αλλά απαράλαχτο από του 2010 νομίζω και ακριβώς στην ίδια τιμή), αλλά η διαφορά ειναι αμελητέα ΙΜΟ (για σαφώς καλύτερο μηχανάκι, πάλι ΙΜΟ).

Για τα περί ανεξάρτητων εισαγωγών δεν τα σχολιάζω γιατί εκεί πρέπει να κοστολογήσεις άλλα ρίσκα.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: triplelover στις 31/12/2010 12:09 πμ.

για τα ρισκα που λες , νομιζω πλεον οτι αποτελουν μυθο , ολες οι προηγουμενες μηχανες μου ( z750 , gsxr ) ηταν παραεισαγωγης και δεν χρειαστηκα τιποτα , ολα τα service στην αντιπροσωπεια , σωστο στρωσιμο και ολα οκ , αλλα και φιλος που χρειαστηκε ,το καταστημα σε συνεργασια με την αντιπροσωπεια τον καλυψε κανονικοτατα . Αυτο παντα αν εχεις να κανεις με σοβαρους επιχειρηματιες και οχι με λαμογια .

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: triplelover στις 31/12/2010 12:12 πμ.

και κατι ακομα , θες να μου πεις δηλαδη οτι κανεις απο εδω περα μεσα δεν εχει παραπονο απ την καλυψη της αντιπροσωπειας τοσο σε εγγυηση οσο και σε ανταλλακτικα , γιατι εγω με μια γρηγορη αναζητηση ειδα αρκετα παραπονα .

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: Sprinter στις 31/12/2010 7:56 πμ.

Εγω σου είπα πως πρέπει να κοστολογήσεις επιπλέον ρίσκα. Εσύ άνοιξες κουβέντα, και το γυρίζεις και αλλού, όπου διαφωνώ τελείως με αυτά που λές (στα περί αντιπρωσοπείας Τ). Δε πρόκειται να κάτσω να συζητήσω σε αυτό το θρεντ για αυτά.

Το σχόλιό μου ισχύει, ο καθένας αντιλαμβάνεται κάπως τα ρίσκα αυτά, άλλος τα κοστολογεί έτσι και άλλος αλλιώς. Αλλωστε και το να πέσεις στο λαμόγιο και όχι στο σωστό 'κατάστημα', όπως ο ίδιος λές, ρίσκο είναι και αυτό και πρέπει να κοστολογηθεί. Το να βρεθώ σε περίπτωση εγγύησης η ανάκλησης να γίνω, αδίκως και παρανόμως αλλά συμβαίνουν αυτά, μπαλάκι μεταξύ εμπόρου, επίσημου εισαγωγέα και του όποιου Ευρωπαίου διανομέα προμηθεύει τον εν λόγω έμπορο και της όποιας Χοντοκαβασομάχα Europe και αυτό είναι ρίσκο που πρέπει να κοστολογηθεί. Ο τοπικός έμπορος το κοστολογεί για σένα ουτως η άλλως, αλλιώς δε θα πούλαγε φθηνότερα... Εσύ αν συμφωνείς με τη κοστολόγηση αυτή πας και αγοράζεις από εκεί, αν όχι πας από αλλού.

Τέρμα το οφτοπικ.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε