Νέο Speed Triple

Νέο Speed Triple  

  Από: Ypsailon στις 05/10/2010 12:36 πμ.

Καλησπέρα συνφορουμήτες,μόλις ξεκίνησα να γράφω κάποια άρθρα για το διαδικτυακό πόρταλ http://www.protothema.gr γύρω απο τα θέματα της μοτοσυκλέτας.Μπορείται να δείτε άρθρα για το νέο Speed Triple καθώς και για τα νέα GSX-R

http://www.protothema.gr/car-and-speed/ ... ?aid=83981

http://www.protothema.gr/car-and-speed/ ... ?aid=83979

Ευχαριστώ για την υποστήριξή προκαταβολικά

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: mixalakis στις 05/10/2010 9:12 πμ.

Φυσικά θα σε στηρίξουμε και θα πρότεινα να πόσταρεις κάθε φορά στο φόρουμ ότι ανέβασες άρθρο.

Στο άρθρο σου για το speed, λες ότι είναι ελαφρύτερο και πιο ευκίνητο από το street. Είναι δυνατόν;

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: dimchrist στις 05/10/2010 10:13 πμ.

Καλη αρχή σου εύχομαι.
Η Suzuki μάλλον δε μπορεί να ξεπεράσει τα κ6-κ7 (600 & 750). Είχαν πιάσει κορυφή.
Πάντως όπως λέει και ο Μιχαλάκης παραπάνω το Speed δε γίνεται να είναι πιο ελαφρύ & πιο ευκίνητο από το Street Triple.
Καλό θα ήταν να βάλεις και καμιά φωτό...






Triple Way

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: Ypsailon στις 05/10/2010 12:56 μμ.

Ευχαριστώ παίδες για τις παρατηρήσεις,θα προσπαθήσω να βελτιώσω τα άρθρα,και θα διορθώσω αυτό για το Speed!

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: Sprinter στις 05/10/2010 1:06 μμ.

Τώρα ρε παιδιά, σας αρέσει φατσικά αυτό σε σχέση με το παλιό? Εγώ παραγέρασα?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: kyrkyriakos στις 05/10/2010 1:18 μμ.

Το συμπέρασμα που μπορώ να βγάλω απο τις φωτογραφίες και μόνο , είναι ότι το παλιό (το δικο μου ) μου αρέσει περισσότερο!

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: kyrkyriakos στις 05/10/2010 1:44 μμ.

Να και ένα βιντεάκι!
[youtube] http://www.youtube.com/watch?v=kl6gvYtc ... r_embedded[/youtube]

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: Sprinter στις 05/10/2010 1:48 μμ.

Δε ξέρω παιδιά. Το προηγούμενο ήταν ασχημο με εναν όμορφο αντρίκιο macho τρόπο... Τούτο δώ μοιάζει σαν καρααδελφή φουσκωμένη από το γυμναστήριο.

Η αρχή έγινε με τον Τίγρη 1050, που θα μπορούσε να είναι οτιδήποτε από το νέο TDM έως το σπορτίβ ξαδερφάκι του Βεστρώμ. Τουλάχιστον είταν όμορφος. Mainstream αλλά κομψός. Το ψιλοσώσανε με τα στρητ, αλλα τώρα μια βγάζουνε κάτι που πάει να μοιάσει με μπεμβέ όσο γίνεται περισσότερο, και μετα ξεχνάνε πώς αυτοί φτιάξαν την κατηγορία των μοντέρνων streetfighters αν και ξεχάσαν να κατοχυρώσουν το όνομα και βγάζουν κάτι που πάει να δείξει σα Ντουκάτι ενα πράμα. Το προηγούμενο φώναζε Τ από 1 χιλιόμετρο μακριά.

Αν το πάνε έτσι και χάσουν όλη την προσωπικότητά τους, να χέσω τα τρικύλιντρα.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: georgevts στις 05/10/2010 2:14 μμ.

Άν εξαιρέσουμε τα φανάρια πάντως,τα οποία πιθανώς θα τα συνηθίσουμε,το μηχανάκι εμένα μου αρέσει.

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: Sprinter στις 05/10/2010 2:18 μμ.

georgevts"Άν εξαιρέσουμε τα φανάρια πάντως,τα οποία πιθανώς θα τα συνηθίσουμε,το μηχανάκι εμένα μου αρέσει."


Εμένα δε μ' αρέσουν ούτε οι γραμμές του γιατί είναι βρώμικες και φαφλατάδικες. Κρατώ μια επιφύλαξη ώσπου να το δώ live. Μικρή επιφύλαξη όμως.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: HelenKoR στις 05/10/2010 2:19 μμ.

xalia. teleia kai paula
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: georgevts στις 05/10/2010 2:24 μμ.

Sprinter"
georgevts"Άν εξαιρέσουμε τα φανάρια πάντως,τα οποία πιθανώς θα τα συνηθίσουμε,το μηχανάκι εμένα μου αρέσει."


Εμένα δε μ' αρέσουν ούτε οι γραμμές του γιατί είναι βρώμικες και φαφλατάδικες. Κρατώ μια επιφύλαξη ώσπου να το δώ live. Μικρή επιφύλαξη όμως."


Δεν έχεις άδικο...Είναι πάντως καλύτερο με μασκάκι και σίγουρα πρέπει να το δούμε live.

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: mixalakis στις 05/10/2010 2:29 μμ.

Και εμένα η πρώτη εντύπωση δεν είναι πολύ θετική, ούτε για το αρχικό όμως ήταν!

Με τον καιρό το προηγούμενο speed καθιέρωσε το στυλ του με τα μάτια μύγας και για το street ήταν φυσικό επακόλουθο. σε ένα face lift θεωρώ λογικό να προσπαθήσουν να δώσουν άλλο τόνο στα φανάρια. Τι να πω. Ας το δούμε από κοντά και μάλιστα για ικανό χρονικό διάστημα και βλέπουμε.

Και το 800σάρι το τιγράκι παρόμοια φώτα έχει. Ίσως είναι η νέα τάση της Τ.

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: Sprinter στις 05/10/2010 2:34 μμ.

mixalakis"Και εμένα η πρώτη εντύπωση δεν είναι πολύ θετική, ούτε για το αρχικό όμως ήταν!

Με τον καιρό το προηγούμενο speed καθιέρωσε το στυλ του με τα μάτια μύγας και για το street ήταν φυσικό επακόλουθο. σε ένα face lift θεωρώ λογικό να προσπαθήσουν να δώσουν άλλο τόνο στα φανάρια. Τι να πω. Ας το δούμε από κοντά και μάλιστα για ικανό χρονικό διάστημα και βλέπουμε.

Και το 800σάρι το τιγράκι παρόμοια φώτα έχει. Ίσως είναι η νέα τάση της Τ."


Αν είναι τα ίδια ακριβώς (δε ξέρω δεν εκατσα να συγκρίνω) δεν είναι σχεδιαστική τάση, είναι το modular construction κοινώς τσιπιές.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Νέο Speed Triple  

  Από: georgevts στις 05/10/2010 2:36 μμ.

Το κακό είναι ότι θυμίζουν άλλα μηχανάκια τα φώτα(Aprilia Tuono?)ενώ πρίν δεν το μπέρδευες με τίποτα.