Συλλογή Offtopic

Re: Συλλογή Offtopic  

  Από: bonnie στις 22/05/2011 10:28 μμ.

τρελε μου, δεν τιθεται καθε φορα θεμα αγνοιας, που καταληγει σε "χωσιμο" στους καινουριους..
κ εγω αγνοια εχω σε παρα πολλα θεματα, αλλα δεν μου την ειπε κανενας πολυ ασχημα..

απλα μαλλον καποιοι δεν δεχονται την διαφορετικοτητα των ανθρωπων..
δεν μιλαω μονο για τον σπριντερ ή τον πετρο, που μου ειναι εξαιρετικα αγαπητοι κ το ξερουν, απλα ειναι κριμα να υπαρχει επιθεση κ γκολ σε καποιον που απλα δεν μας ταιριαζει σαν ανθρωπος..
δεν ειμαστε ολοι ιδιοι..
κ δεν νομιζω οτι ολοι μιλανε ασχημα και επιθετικα..
οκ, εχουμε δει εδω μεσα και πολλα κουλά βεβαια, κατι περιπτωσεις με "σκατοκουλαδους" και "μαθηματικους" κ δεν ξερω κ εγω τι, αλλα μην τα βαζουμε ολα στο ιδιο καζανι...

πιο συγκεκριμενα, θεωρω οτι ο κοκκινοποδαρος ειναι αξιοπρεπης ως τωρα, κ παρολο που "εχει ακουσει" διαφορα, εχει φερθει σαν κυριος κ δεν κραξει, σαν κατι αλλους που δεν ειχαν τροπους και βγαιναν κ μας κραζανε κ σε αλλα φορουμ κ ετρεχα να μαζεψω τα ασσυμαζευτα....

επαναλαμβανω, δεν εχω διαβασει ολα τα θρεντ των διαπληκτισμων- διαφωνιων..

φιλικα, εννοειται, ετσι?
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Συλλογή Offtopic  

  Από: crazyumpire στις 23/05/2011 6:14 μμ.

δεν μιλαω για καποιον συγκεκριμενα,σιγουρα οχι τον redfoot,!!
στην περιπτωση του ''μαθηματικου'' ,ο τυπος αυτος ηταν επιθετικος και καλα κανανε και του την ειπανε!!!
αλλα εχω δει και φασεις,οπως με το καλημερα ,να υπαρχει λιγο πιο.....πως να το πω,
περισσοτερο ''χωσιμο'' χωρις λογο,οποτε και ο καθε ''νεος'' απανταει κι'αυτος λιγο επιθετικα,
και υστερα αναρωτιομαστε γιατι μπαινουν μεσα στο φορουμ ''μαλακες''
δεν ειναι ''μαλακες'' γιατι με το που μπηκαν καπου,ισως να νοιωσουν καλα μεσα σε μια ομαδα ή μεσα σε μια παρεα.
η ''ομαδα-παρεα'' επι τοπου τους σνομπαρει, με τον Χ τροπο...
και αντι για καλοςορισμα....(και στην τελικη να μεγαλωσει κι αλλο μια παρεα ειτε ειναι Τ,ειτε γενικα μηχανοβιοι)
εμεις τους αποβαλουμε!!
Δεν ειναι ,λιγο αδικο?? ειδικα για καποιους που ειναι νεοι,ειτε σε εμπειρια ή γενικα νεοι στον χωρο?
δεν κακολογω ΚΑΝΕΝΑΝ!!!!
απλα παρατηρω ............
μηχανοβιος για παντα
VANITAS VANITATUM ET OMNIA VANITAS
Veni...Vedi....WC...

Re: Συλλογή Offtopic  

  Από: ΛΑΜΔΑ στις 23/05/2011 10:01 μμ.

Πιστευω οτι καποιο δικιο το εχει ο τρελος.Οχι οτι δεν μπαινουν και μαλακες αλλα επειδη ειναι καλο να μεγαλωνει η παρεα λιγο πιο ψυχραιμα με τους υπολοιπους.Και για να μη μου τα χωσετε κι'εμενα,δεν κανω υποδειξεις,απλα τη γνωμη μου λεω.Φιλακια πολλα

Re: Συλλογή Offtopic  

  Από: Sprinter στις 23/05/2011 11 μμ.

Θέλετε να αφήσουμε εδώ μέσα τον κάθε παπάρα να αλωνίζει? Ευχαρίστως. Είναι σίγουρο όμως πως θα συμβούν 2 πράγματα (πιθανόν και τα δύο μαζί). Θα γίνουμε πανηγύρι και θα αναγκαστούν οι μοντ να αρχίσουν τα μπαναρίσματα.

Αμα το θέτε, εγώ στα απ' αυτά μου, αφήνω τον κάθε πικραμένο να το κάνει μπουρδέλο. Μέχρι τώρα δεν έχει μπαναριστεί κανένας από το 2007 και παρόλα αυτά ήμαστε σχετικά καθαροί. Και έχουν προσπαθήσει πολλοί που εσείς που είστε, με συγχωρείτε μη το παρεξηγήσετε, χθεσινοί, δε το ξέρετε. Και τύποι τραβεστί, και μαγαζάτορες κρυμμένοι, και απλοί αντικοινωνικοί και τρολ που θέλουν απλώς να γαμήσουν ένα καλό περιβάλλον, και κατα δήλωσή, τους πιστολάδες και μαχαιροβγάλτες.

Το φόρουμ το ξεκινήσαν 2, όταν μπήκα εγώ ήμασταν 10, και τώρα ήμαστε καμπόσοι, ζωή να 'χουμε και ήμαστε σχετικώς μια χαρά. Και τονίζω ξανα για όσους δε το κατάλαβαν: Χωρίς να έχει μπαναριστεί ουσιαστικά κανένας. Αν νομίζετε πως αυτό γίνεται εύκολα, σας αφήνω να δοκιμάσετε.

Τις μόνες ΄διαφορετικότητες' που δεν ανέχεται το φόρουμ είναι την αλητεία και μαγκιά, την ασύδοτη καγκουροσύνη και τη μέτρηση του μήκους του πέους μέσω του γκαζιού. Θέλετε να τα αφήσουμε και αυτά? Ευχαρίστως. Αναλάβετε τις ευθύνες σας.

Κι αυτά τα μαζί με τα ξερά καίγονται και χλωρά, εγώ τα ακούω βερεσέ. Αν είσαι χλωρός και κακώς στη πέσαμε, ο τρόπος αντίδρασης δέιχνει πόσο χλωρός είσαι και μετά όλα καλά. Αλλιώς ξερός είσαι και καλά σε καταλάβαμε.

Και ούτε νηπιαγωγείο και σχολή κοινωνικής αγωγής είμαστε. Η έχεις μάθει συμπεριφορά από το σπίτι σου ή πήγαινε μάθε απ΄ αλλού. Εδω δε θα σε μάθουμε εμείς, απλώς δε θα σε ανεχτούμε. Η κακώς ενοούμενη ανεκτικότητα και η κακώς ενοούμενη ανοχή στη 'διαφορετικότητα' μας έφαγε στην Ελλάδα.

Θέλετε να αναλάβετε εσείς οι έξυπνοι από εδώ και πέρα? You are welcome. Θέλετε να το κάνουμε παιδική χαρά? Είστε ελεύθεροι. Μην ακούσω όμως σε λίγο καιρό φωνές για επεμβάσεις των μόντ και για μπαναρίσματα έτσι?

Και όποιος νομίζει πως εδώ μέσα είμαστε κλειστή ομάδα - παρέα, που δε δέχεται τη διαφορετικότητα και τέτοιες παπαριές που διαβάζω παραπάνω πρώτα από όλλα προσβάλει τον εαυτό του. Οποιος θέλει γουστάρει και μπορεί, ανα πάσα στιγμή εντάσσεται στη 'παρέα' όπως, υποθέτω, ενταχθήκατε λίγο πολύ όλοι σας με όλη τη 'διαφορετικότητα΄σας και κανείς δε σας την είπε. Η αν σας την είπε, ηρεμήσατε, βάλατε μυαλό και καταλάβατε πως εδώ μέσα ειναι ενα χωριό που θέλει να φιλτράρει και να αποβάλει τους αντικοινωνικούς για το καλό το δικό του και άρα και το δικό σας.

Ο στραβός φαίνεται από τα πρώτα 1-2 πόστ και απο την αντίδρασή του στο χώσιμο. Αν φύγει γιατί δε του πάει το κλίμα, αυτό είναι ακριβώς το ζητούμενο. Αν μείνει και προσαρμοστεί, και αυτό ζητούμενο είναι.

Αλλά τα πολλά λόγια είναι φτώχια, η μπάλα δικιά σας. Για να δούμε...

ΥΓ Τα παραπάνω δεν αφορουν άμμεσα και πλήρως τον redfoot. Αυτός ξέρει ποιά ακριβώς τον αφορούν γιατί είναι έξυπνος άνθρωπος και κάποιας ηλικίας και θα μπορούσε να προσφέρει εδώ μέσα αντί να το ρίχνει μονίμως στη σαχλαμάρα, στη μονομανία για το πόσο κακό είναι το νέο σπηντ και στις γελοιότητες με τον μάγειρα, 250 πόστς σε ενα τρίμηνο, 90% παπαρολογία.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:43, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Συλλογή Offtopic  

  Από: redfoot στις 24/05/2011 12:23 πμ.

Σου ζητησα ευγενικά να μην επανελθεις, εστω και έμμεσα , επι προσωπικου και δεν το σεβαστηκες. Αυτο ηταν αναμενομενο γιατί εισαι θρασύς και οι θρασείς άνθρωποι σπανίως διαθέτουν αυτοσυγκράτηση. Εφόσον το συνεχίζεις θα πρέπει ,αν και δεν το επιθυμουσα, να απαντησω. Θα σου ζητησω ωστόσο για αλλη μια φορά να κλείσει ο κύκλος των αλληλοαπαντήσεων εδω.
- ούτε να αλωνίσω θέλω, ούτε πικραμένος είμαι ούτε και θελω να γίνει το φορουμ παιδική χαρα και όλα τα υπολοιπα που γλαφυρά αναφέρεις. Αυτό που ήθελα απο την αρχη είναι να γίνω μέλος λόγω της αγαπης μου για την εταιρεία και το χομπυ, να εκφράζομαι ελεύθερα στα πλαισια ενος διαλογου που περιλαμβανει και τις διαφωνίες και σαφώς να συμβάλλω όσο και όπου μπορώ με τις όποιες γνώσεις και τη σχετική εμπειρία μου.
- τυχόν παρεκτροπές μου οφείλονται σε ένα και μόνο γεγονός: δεν ανέχομαι τις προσωπικές επιθέσεις . Εάν καποια φορα αθελα μου τις προκαλεσα ή τις ξεκινησα ήταν λάθος αλλα σε γενικές γραμμές και στην συντριπτική πλειοψηφια των μηνυματων μου δεν ειμαι εγω αυτός που αρχιζει το μπαραζ των ειρωνικών και προσβλητικών μηνυματων, προκλήθηκα και απαντησα. Ναι, είμαι συχνά αιχμηρός όπου κρινω ότι χρειάζεται αλλα αυτο αφορά μια γενικότερη κριτική ενός θεματος (πχ ενός μοντελου όπως το νεο speed) . Αλλο το γενικό και αλλο το προσωπικό, υπαρχει διαφορα.Απαντω ωστόσο παντοτε σε μια προσωπικη αιχμη γιατι ούτε νεόπας είμαι ούτε αμερικανάκι ούτε τουμπεκί έκανα και θα κανω ποτε για να ευχαριστησω μερικους. Αν θεωρείς ότι πρεπει να ευθυγραμμίζομαι με τις απόψεις σου ή τον μεσο όρο για να γίνω αρεστός είσαι βαθιά νυχτωμενος και σιγουρα διάλεξες λάθος άνθρωπο για να τα χώσεις, για πολλους και διαφορους λογους.
- δεν εχεις ούτε το δικαίωμα ούτε τη δικαιοδοσία να το παιζεις τιμητής των πάντων και να "φιλτράρεις" τα άτομα που πρωτομπαινουν ή οποιονδήποτε. Αν ονειρευεσαι ή και ξυπνιος θεωρείς οτι εισαι αρχιερέας της κάθαρσης στην πραγματικότητα δεν εισαι τίποτα παραπανω από οτι οι υπολοιποι, ενα ισότιμο μελος. Ουτε η παλαιοτητα σου και η εμπειρία σου σε εξουσιοδοτεί να καταφερεσαι εναντίον των αλλων. Οσο θελεις εσυ να βλεπεις το φορουμ καθαρό και λειτουργικό αλλα τοσο το θελουμε και εμεις. Δυστυχως το μονο που καταφερνεις απο οσο μπορεσα να διαπιστωσω τους τελευταιους μηνες είναι να απομακρύνεις μαζι με τους κακούς που δεν αμφιβαλλω οτι υπαρχουν και ενα σωρο φυσιολογικούς ανθρωπους που απλα σου καθησαν στραβα με κατι που εγραψαν.
- το οτι αγαπαμε τις μηχανες triumph δε συνεπαγεται οτι θα στησουμε και @ωλο σε οτι λεει, κανει, βγαζει κλπ κλπ. Δε γουσταρω ενα μοντελο ? εχω καθε δικαιωμα να το βροντοφωνάξω. Και ουτε εσυ ουτε κανεις μπορει να μου το στερησει. Και θα κανω και πλακίτσα, κι αυτο μεσα στη ζωη είναι , αρα και μεσα στην επικοινωνία σε ενα φορουμ.
Σε παρακαλω λοιπον να μην κρίνεις τόσο ιδιοτελώς και αυθαιρετα χαρακτήρες που δε μπορείς να ζυγίσεις λόγω αποστασης και να εισαι πιο συγκρατημενος και σώφρων στις αποψεις σου περι σωστου και λάθους. Η μεση οδός είναι συνηθως προτιμοτερη και εσυ πρεσβεύεις τα άκρα.
the road is made clear when viewed from above..

Re: Συλλογή Offtopic  

  Από: Sprinter στις 24/05/2011 8:02 πμ.

Αναφέρθηκα σε σένα γιατί αναφέρθηκαν παραπάνω οι άλλοι και χρειάζοταν διευκρίνηση. Νομίζω πως διευκρίνησα επαρκώς.

Οσο για τα υπόλοιπα σχετικά και άσχετα που γράφεις, αν νομίζεις πως θα με κολλήσεις και εμένα να απαντάω στα σεντόνια σου σημείο πρός σημείο όπως κόλλησες τον μάγειρα είσαι γελασμένος. Μπήκα στον πειρασμό, κυρίως γιατί απαντάς άλλα αντ' αλλων αλλά συγκρατούμαι. Είναι προφανές πως σ' αρέσει να φαντάζεσαι για τον εαυτό σου διάφορα, που η καθημερινή πρακτική σου δεν τα υποστηρίζει. Κρίμα, γιατί όπως είπα είσαι έξυπνος άνθρωπος.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Συλλογή Offtopic  

  Από: sinister στις 24/05/2011 8:22 πμ.

Το μονο λυπηρο ειναι οτι ολοι αυτοι οι νεοι μπαινοντας μεσα με τον τσαμπουκα που ειχαν στο σχολειο βλεπουν πολλες φορες τις συζητήσεις των μεγαλυτερων οι οποιες ειναι τοσο ασχημες κ προσβλητικες κ αισθανονται οτι μπηκαν σε ενα ακομα brothel κ μπορουν να συμπεριφερονται οπως το εκαναν τοσα χρονια αφου δεν ειχαν την παιδεια ουτε απο το σπιτι αλλα ουτε απο τους δασκαλους τους. Αν δεν τους μαζεψει καποιος (ο "κακος" της παρεας) τοτε θα ξεφυγουν κ θα αλωνιζουν οπως σωστα ειπε κ ο sprinter,σκεφτειτε οτι ακομα κ μετα απο το χωσιμο που τους κανουν μερικοι αυτοι συνεχιζουν κ μιλανε ασχημα κ επιθετικα βριζοντας θεους κ δαιμονες,βλεπε mariost οπου ετσι κ τα ελεγε αυτα σε μια καφετερια θα τον ειχαν κανει μπαουλο απο το ξυλο.
Η μαγκια περισσεύει σε ολους κ ειδικα η τσαμπα μαγκια του πληκτρολογιου. Δεν ειναι τυχαιο που οι πρωταγωνιστες ομηρικων καυγαδων σε τυχον συνευρέσεις αυτων δεν τρεχει τιποτα κ ολα ειναι μελι γαλα. Στο μονο πραγμα που εχω εναν μικρο ενδοιασμό ειναι οταν καμιά φορα καποιος νεος μπαινει κ κανει μια ερωτηση πριν τον αρπαξουμε κ αρχισουμε τα ψαξε λιγο καλυτερα κλπ κλπ να σκεφτουμε οτι μπορει να μην ειναι το περιβαλλον ενος φορουμ τοσο οικείο στον συγκεκριμενο χρηστη οπως κ το ιντερνετ γενικοτερα.Εχει τυχει πολλες φορες παιδια να μου στελνουν πμ ρωτοντας με πως κανουμε καινουριο ποστ,σκεφτειτε ποσο δυσκολο μπορει να ειναι για αυτον τον ανθρωπο να ψαξει στο φορουμ γενικοτερα.
KATA TA ΑΛΛΑ
http://www.mrbike.gr/website/o-pagkos/A ... fotos.html

Re: Συλλογή Offtopic  

  Από: redfoot στις 24/05/2011 12:50 μμ.

Sprinter"Αναφέρθηκα σε σένα γιατί αναφέρθηκαν παραπάνω οι άλλοι και χρειάζοταν διευκρίνηση. Νομίζω πως διευκρίνησα επαρκώς.

Οσο για τα υπόλοιπα σχετικά και άσχετα που γράφεις, αν νομίζεις πως θα με κολλήσεις και εμένα να απαντάω στα σεντόνια σου σημείο πρός σημείο όπως κόλλησες τον μάγειρα είσαι γελασμένος. Μπήκα στον πειρασμό, κυρίως γιατί απαντάς άλλα αντ' αλλων αλλά συγκρατούμαι. Είναι προφανές πως σ' αρέσει να φαντάζεσαι για τον εαυτό σου διάφορα, που η καθημερινή πρακτική σου δεν τα υποστηρίζει. Κρίμα, γιατί όπως είπα είσαι έξυπνος άνθρωπος."


Θα μπορούσες να δώσεις διευκρίνηση εαν το έκρινες απαραίτητο αποφευγοντας τους προσωπικους χαρακτηρισμούς. Εσύ όμως δεν το έκανες παρότι σε παρακάλεσα δημόσια.
Ουτε κόβω ούτε ραβω, αν καποιος το κανει αυτος εισαι σιγουρα εσυ που θελεις το φορουμ κομμένο και ραμμένο στα μετρα σου. Δυστυχως ατυχησες γιατι αναμεσα στους κακοβουλους υπαρχουν ενα σωρό υγιως σκεπτόμενοι άνθρωποι που δεν σου το επιτρεπουν ή δεν το ανεχονται. Οσο για μενα, απο την αρχη που μπηκα οι ανθρωποι με τους οποιους αντιπαρατεθηκα δεν ξεπερνουν τους 2 , κι αυτο για συγκεκριμενους λογους που εχω αποσαφηνίσει.
Είναι παραλογισμός να υποστηρίζεις ότι θελω να σε κολλησω (εσενα και οποιονδηποτε) στον τοιχο οταν εγω σου ζητω να μην το συνεχισουμε. Και βεβαιως καταρχην δεν ασχοληθηκα εγω μαζι σου, εσυ ασχοληθηκες με μενα, οπως το ίδιο εξαλλου κανεις με ολους οσους δεν συντασσονται με τον τροπο που εσυ λειτουργεις εδω μεσα .Επειδη κατα τα αλλα φαινεσαι λογικος ανθρωπος το μονο που μπορω να υποθεσω ειναι οτι το κανεις προς χάριν εντυπωσεων.

Και τελος, το ουσιαστικό ζητημα που θελω να περασω δεν είναι η αντιπαλοτητα μαζι σου αλλα να επικρατησει ψυχραιμια και νηφαλιοτητα για να μπορεσουμε να διατηρησουμε ενα ηρεμο περιβαλλον εποικοινωνιας. Α, και λιγη ευγενεια προς νεα μελη δε βλαπτει. Και να σαι βεβαιος οτι ενας απο τους βασικους λογους που αυτο το φορουμ εχει μικρο αριθμο ενεργων μελων ειναι οι επιθετικες συμπεριφορες, σου ζητω λοιπον για αλλη μια φορα να ηρεμησεις και να "ανασυνταχθείς"
the road is made clear when viewed from above..

Re: Συλλογή Offtopic  

  Από: Sprinter στις 24/05/2011 1:26 μμ.

Δεν την παλεύεις πάντως. Κοπτοραπτού έπρεπε να γίνεις. Γράφε λιγότερα, διαβαζε καλύτερα τι σου γράφουν, σκέψου περισσότερα, μπορεί να αποφύγεις τοτε να γράφεις άλλα αντί άλλων.

btw δεν είπα πως θες να με κολλήσεις στον τοίχο (πως θα μπορούσες άλλωστε...), μακρυσεντονίαση θέλεις να μου κολλήσεις... Αλλά δε διαβάζεις, μόνο λές.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Συλλογή Offtopic  

  Από: redfoot στις 24/05/2011 5:44 μμ.

Σε Αυτό το επίπεδο συζήτησης ασφαλώς κ δε θα μπορούσα και νατο θελα.Λόγια του αέρα ,ειρωνικοι χαρακτηρισμοι και μηδέν επιχειρήματα.Κρίμα για το φόρουμ και για τον εαυτό σου.
Σημ:Αυτό το γραφε λιγότερα,προερχόμενο απο σένα ΠΟΛΥ μου άρεσε ;-)
the road is made clear when viewed from above..

Re: Συλλογή Offtopic  

  Από: ΛΑΜΔΑ στις 24/05/2011 9:12 μμ.

sinister"Το μονο λυπηρο ειναι οτι ολοι αυτοι οι νεοι μπαινοντας μεσα με τον τσαμπουκα που ειχαν στο σχολειο βλεπουν πολλες φορες τις συζητήσεις των μεγαλυτερων οι οποιες ειναι τοσο ασχημες κ προσβλητικες κ αισθανονται οτι μπηκαν σε ενα ακομα brothel κ μπορουν να συμπεριφερονται οπως το εκαναν τοσα χρονια αφου δεν ειχαν την παιδεια ουτε απο το σπιτι αλλα ουτε απο τους δασκαλους τους. Αν δεν τους μαζεψει καποιος (ο "κακος" της παρεας) τοτε θα ξεφυγουν κ θα αλωνιζουν οπως σωστα ειπε κ ο sprinter,σκεφτειτε οτι ακομα κ μετα απο το χωσιμο που τους κανουν μερικοι αυτοι συνεχιζουν κ μιλανε ασχημα κ επιθετικα βριζοντας θεους κ δαιμονες,βλεπε mariost οπου ετσι κ τα ελεγε αυτα σε μια καφετερια θα τον ειχαν κανει μπαουλο απο το ξυλο.
Η μαγκια περισσεύει σε ολους κ ειδικα η τσαμπα μαγκια του πληκτρολογιου. Δεν ειναι τυχαιο που οι πρωταγωνιστες ομηρικων καυγαδων σε τυχον συνευρέσεις αυτων δεν τρεχει τιποτα κ ολα ειναι μελι γαλα. Στο μονο πραγμα που εχω εναν μικρο ενδοιασμό ειναι οταν καμιά φορα καποιος νεος μπαινει κ κανει μια ερωτηση πριν τον αρπαξουμε κ αρχισουμε τα ψαξε λιγο καλυτερα κλπ κλπ να σκεφτουμε οτι μπορει να μην ειναι το περιβαλλον ενος φορουμ τοσο οικείο στον συγκεκριμενο χρηστη οπως κ το ιντερνετ γενικοτερα.Εχει τυχει πολλες φορες παιδια να μου στελνουν πμ ρωτοντας με πως κανουμε καινουριο ποστ,σκεφτειτε ποσο δυσκολο μπορει να ειναι για αυτον τον ανθρωπο να ψαξει στο φορουμ γενικοτερα.
KATA TA ΑΛΛΑ "

Re: ΝΟΜΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ  

  Από: Theophilos στις 12/09/2011 6:16 μμ.

chris34"
range"να κρατάμε λίγο τους τύπους και να είμαστε αξιοπρεπείς σε αυτά που λέμε και να μην ξεχνάμε ότι είμαστε συνάδελφοι μοτοσυκλετιστές.

Καταθέτει ο συνάδελφος την προσωπική δραματική του εμπειρία ότι πήγαινε με 200 και παίρνει στα χέρια τα πιστόνια και πέρα από αυτό, έπειτα από το βούκινο που έχει γίνει με τα πιστόνια των Tiger (κυρίως) τον ρωτάς γιατί είναι τόσο "επιθετικός"? Και λίγα λέει ο άνθρωπος!

Και μάλιστα έχεις το θράσος να τον ειρωνευτείς για το πώς θα μεγαλώσει τα παιδιά του;

Μεταξύ μας να βγάζουμε τα μάτια μας; Ώρα είναι να γυρίσεις να μας πεις "ας μην οδηγούσες μηχανάκι".

Δεν σας ξέρω, δεν με ξέρετε... και όσο διαβάζω... αναρωτιέμαι αν κάποιοι είναι "εναντίον" κάποιων άλλων!"


Συγνωμη φιλε orange αλλα το οτι αυτος εχει προβλημα με την Triumph εγω τι του φταιω;
Η διατυπωση μου ηταν στον πληθυντικο και ΟΧΙ προς το προσωπο του οπως εκανε εκεινος!!Μαθε να ξεχωριζεις.
Αν εγω εχω προβλημα με καποιον δεν θα ξεσπασω στον διπλανο μου!(εκτος και αν εχει επηρεαστει απο τον φιλο του τον theofilo).
Οπως επισης θα σε παρακαλουσα να προσεχεις τις εκφρασεις σου γιατι τοσα χρονια εδω μεσα ποτε δεν εχω ειρωνευτει κανεναν.Αλλο το θρασος και αλλο η συμβουλη φιλε μου!Πατερας του δεν ειμαι αλλα αν εχεις οικογενεια και παιδια δεν πας με την ταυτοτητα στο στομα αν θελεις να γυρισεις ξανα κοντα τους!!!"

green-675"
καταρχην φιλε chris δεν ειμαι επιθετικος αν εσυ εξελαβες ως επιθεση αυτα που εγραψα σου ζητω συγνωμη, αλλα και εγω διαβασα κατι σε ενα ποστ που τελικα μαλλον δεν σε ενδιαφερει να γραφεις αποριες που κανονικα αφου δεν εισαι παθων δεν εχει νοημα και το εξελαβα σαν να ρωτας προσωπικα εμενα........το πως θα οδηγαω σε πληροφορω οτι πλεον παω με 70 οταν ειμαι σε στροφες..... 21χρονια οδηγαω μηχανες.... τετοια πραγμα και μαλιστα σε εποχη με τοση προχωρημενη τεχνολογια δεν ξανασυναντησα.......
κατα δευτερον ο θεοφιλος ειναι φιλος μου καλα το ειπες.....αλλα δεν εχω μαθει να επηρεαζομαι ποτε στην ζωη μου απο κανεναν και απο τιποτα....
αν θελεις κατι αλλο να ρωτησεις για να σου απαντησω ρωτα αλλα με πμ δεν ειναι το ποστ για τετοια.....
θα παρακαλουσα οσους πραγματικα τους ενδιαφερει το θεμα να ποσταρουν γιατι ειναι σοβαρο... οσους δεν τους ενδιαφερει ας μην κανουν τον κοπο να γραφουν...
οσοι δεν εχουν προβλημα ακομη με τα πιστονια και θελουν να συμμετεχουν θα ενημερωθουν αν μπορει να γινει και με ποιο τροπο απο τον δικηγορο μας...... επισης το προβλημα δεν ειναι μονο στην ελλαδα...... "


Ρε συ Moderator, εμένα τι με αναφέρεις τώρα... υπονοείς πως είμαι επιθετικός σαν χαρακτήρας και αυτός που έχει το πρόβλημα με τους περισσότερους εδώ μέσα είσαι εσύ... Με αναφέρεις δίχως λόγο και τονίζεις έμεσα πως είμαι παράδειγμα προς αποφυγή σε ένα ολόκληρο forum ενώ το υποτιθέμενο πρόβλημά σου είναι καθαρά πρωσοπικό.... ''Ασε που πιστέυω πως άν το δείς βαθήτερα είναι νοητικό''....
Επιδή έχω καταλάβει τι ''φρούτο'' είσαι σε λίγο καιρό ακόμα θα έχεις μαλώσει με όλους διότι απλά έχεις θέμα συμπεριφοράς και μετάδοτικότητας.... απορώ πώς με τόσα σχόλια είσαι ακόμα moderator!!!
Εγώ δεν έχω αναφέρει ποτέ το ονομά σου μέσο άλου και αυτό που ζητάω είναι να ζητήσεις συγνώμη αποπ τον φίλο μου τον Green, διότι ούτε τον γνωρίζεις για να κάνεις τέτοιου είδους σχόλια και άν είμουν στην θέση του θα σου απαντούσα κατάλληλα!
Συνχαρητήρια... Μόλις κατάλαβε ακόμα ένας πόσο είρον είσαι και κατα πόσο θα πρέπει η θέση σπου στο forum να καλυπτει τις κακοτροπίες σου!
Opoios fovatai,... menei spiti kai koimatai!!!...

Re: ΝΟΜΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ  

  Από: maddog στις 12/09/2011 8:16 μμ.

Λοιπον κοψτε τις παπαριες γιατι γαμησατε το ποστ.αθτοι οι φαλακροι ειναι πολυ αγριεμενοι τελικα.χαχαχαχαχα

Re: ΝΟΜΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ  

  Από: Theophilos στις 12/09/2011 8:29 μμ.

Και εσύ φίλος μου είσαι γιαυτό σταμάτα γτι θα σου την πεί
Opoios fovatai,... menei spiti kai koimatai!!!...

Re: ΝΟΜΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΙΣΤΟΝΙΩΝ  

  Από: Glober στις 12/09/2011 8:38 μμ.

maddog"Λοιπον κοψτε τις παπαριες γιατι γαμησατε το ποστ.αθτοι οι φαλακροι ειναι πολυ αγριεμενοι τελικα.χαχαχαχαχα "


Προσεχτε τα λογια σας...

Καραφλα rules...