Συλλογή Offtopic

Re: Κοντεύει ακούγεται..  

  Από: doohan στις 17/05/2011 9:23 μμ.

redf"Απο 1050 μιλια αναγνωρίζεις οτι ειναι triumph , το πραγμα μιλάει απο μονο του, οπως το speed 2011 εξάλλου , μονο τυφλος δε θα το αναγνωριζε "


Απο που το αναγνωριζεις?

redf"μα για σταθείτε ενα λεπτο, σαν ποιο μοιαζει ετούτο, σαν ποιο μοιαζει..?
να δεις πως το λενε, απο R αρχίζει και σε Τ τελειωνει, α ναι, RT "


Τελικα μαλλον δεν το αναγνωριζεις.....

redf"λετε να ειμαι υποκειμενικός ? "


Εγω θα ελεγα καλυτερα υποκειμενοαντικειμενικος καλυτερα!Δηλαδη γενικοτητες ετσι ωστε απλα να ειμαστε μεσα!

redf"το μονο στο οποιο ελπιζω είναι να προκειται για ψευδείς spy shots ή εστω να αλλαξουν 5 πραματα αλλιως θα τους κρεμασουν κουδουνες
. Εχει γουστο δε να βαλουν και τον 1050 στη μαουνα, εκει θα γελανε ακομα και οι gtrάδες.."


Να μην ελπιζεις Αληθεια εσυ τι πραγματα θα αλλαζες κατα την γνωμη σου?.. (αντικειμενικα..ε!)Οσο για τον 1050...γιατι να μην τον βαλουν δηλαδη?(Αντικειμενικα παλι...ε!)
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ

Re: Κοντεύει ακούγεται..  

  Από: redfoot στις 17/05/2011 10:51 μμ.

Aπο αυριο θα καθιερωσω ειδικό ένθετο σε καθε post με επεξηγηματικές φρασούλες μήπως και συλλάβεις κάποτε τα νοήματα. Και στα Smilies επίσης . Πχ, το huge smile μπορεί να υποδηλώνει ειρωνία Ετσι ελπίζω να συμβάλλω εστω ελαχιστα, και ανθρώπινα, στην προσπάθεια σου να αντιληφθείς τη συζητηση. Για δε την ανάγκη σου να μπαινεις για να μπεις, να γράφεις για να γράφεις και να νομίζεις ότι λες εξυπνάδες δυστυχως δε δύναμαι , θελει ατελειωτες ωρες υπομονης και ψυχναλυσης και παλι δεν το βλέπω να γίνεται reset..
--------------------------------
bonnie:ουτε κι εγω το κόβω γλυκιά μου . Ακουγεται οτι υπάρχει σοβαρή πιθανοτητα να τοποθετηθεί εντελώς νέος 1200αρης και ο λόγος είναι o κλασικός , να "χτυπησουν" τα ανταγωνιστικά μοντέλα που όπως μαλλον γνωρίζεις είναι κυριως 1300ρια και 1400αρια. Για παραδειγμα, είναι θεωρείς εύκολο να σταθουν με αξιωσεις απεναντι στο kawasaki gtr με κινητηρα 1050 κυβικών? Αν θέλεις μάλιστα τη γνώμη μου και επεκτείνοντας τη συζητηση και σε αλλα μοντελα, η κινηση ματ κατ εμε θα ηταν να τοποθετησουν εναν 1200αρη και στο tiger για να διαλυσουν και ολοκληρωτικά τον ισχυρότερο αντίπαλο τους, το 1200 gs. Αλλα εδω μιλάμε για τη μαούνα
the road is made clear when viewed from above..

Re: Κοντεύει ακούγεται..  

  Από: doohan στις 17/05/2011 11:07 μμ.

Απαντησεις δεν πηρα ομως !(Αληθεια γιατι εκνευριζεσαι? )

ΥΓ Ο τυφλος να εισαι σιγουρος οτι θα το αναγνωριζε ο δηθεν οχι
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ

Re: Κοντεύει ακούγεται..  

  Από: doohan στις 18/05/2011 12:11 πμ.

redf"Aπο αυριο θα καθιερωσω ειδικό ένθετο σε καθε post με επεξηγηματικές φρασούλες μήπως και συλλάβεις κάποτε τα νοήματα. Και στα Smilies επίσης . Πχ, το huge smile μπορεί να υποδηλώνει ειρωνία Ετσι ελπίζω να συμβάλλω εστω ελαχιστα, και ανθρώπινα, στην προσπάθεια σου να αντιληφθείς τη συζητηση"
Μαλιστα!Εδω το νοημα που βγαζει ο αγραμματος σουβλαΝτζης ειναι οτι πιστευεις ως ανωτερο οων οτι μπορεις να τον βοηθησεις!Θα πρεπει να ξερεις λοιπον οτι οταν υποδηλωνεις ειρωνεια για κατι που δεν ξερεις απλα δειχνεις ποιο εισαι Σου απαντησα ηδη αλλα μαλλον δεν καταλαβες τι σου εγραψα Αν και ειμαι σε δυσκολη θεση θα στο μεταφρασω για να καταλαβεις ....με το συμπαθειο ε?

Ο ΤΥΦΛΟΣ ΓΝΩΣΤΗΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ TRIUMPH ΑΠΟ ΤΟΝ ΗΧΟ ΤΟΥ!!Ο ΔΗΘΕΝ ΑΣΧΕΤΟΣ ΠΑΠΑΡΟΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙΠΟΤΑ...ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ Η ΓΡΑΦΕΙ ΕΠΑΝΩ TRIUMPH!

Ελπιζω να το καταλαβες τωρα τι σου εγραψα ποιο πανω ε? Η να κανω και κακα? Αυτο κολλαει στο ειδικο ενθετο..........

Οσον αφορα την αποψη μου για το συγκεκριμενο μοντελο την εχω πει ηδη!Διαβασε λιγο το φορουμ

Οσον αφορα τον κινητηρα!Τι διαφορες εχει ενας 1050(ο οποιος θα μεινει πιστευω και στο GT για αρχη) με εναν μεγαλυτερο 1200?Ξερεις?Εδω μεχρι χθες δεν ηξερες αν ο 1050 ειναι "αισθητα ταχυτερος-δυνατοτερος απο τον bmw 1200 boxer"Ποιο ειναι το ζητουμενο σε αυτη την κατηγορια?Γιατι να αλλαξουν πραγματα και τι πραγματα δεν μας ειπες?Γιατι δεν σου καθονται στο ματι?Και τελος παντων τι να αλλαξουν??!!

Σε ρωτησα απλα και συγκεκριμενα πραγματα και απαντησεις δεν πηρα παρα μονο ειρωνεια!Τωρα ποιος θελει reset και ποιος οχι..............Δεν ξερω!
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ

Re: Κοντεύει ακούγεται..  

  Από: ATN PANOS στις 18/05/2011 1:10 πμ.

βαζω στοιχημα 10 λιτρα τσικουδια οτι θα εχει τον ηδη ετοιμο κινητηρα 1200cc
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Κοντεύει ακούγεται..  

  Από: redfoot στις 18/05/2011 1:31 πμ.

η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα..
εγω μιλαω και αστειευομαι για το πως ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ το μοντελο κι εσυ απαντας οτι απο τον ηχο του
Δηλαδη ουτε την εννοια μιας απλης λεξης δεν αντιλαμβανεσαι παλικάρι, και περιμενουμε να καταννοήσεις ολοκληρες φρασεις, ποσο μαλλον ενα κειμενο ?
αντε να ανοιξεις κανενα λεξικο παιδάκι μου που θες και να συμμετάσχεις σε συζητηση
συμβουλή:ενα ενα τα μαθηματα, ξεκινα απο τα απλα, εί-μαι έ-να παι-δά-κι πη-γαί-νω στο σχο-λιό
κι οσο για το ποιος ξεκιναει να απανταει προσωπικα με ειρωνιες επειδη και στη μνημη διαπιστωνω προβλημα, ριξε μια ματια μερικα ποστ πισω και μετα σε κανενα καθρεφτη και θα λαβεις απαντηση, απο μενα παντως δε θα λαβεις, ειπαμε , τα χερια ψηλα..

-----------------------------------------------

το ξερω Pano απλα μερικα παιδια επιμενουν για να επιμενουν
the road is made clear when viewed from above..

Re: Κοντεύει ακούγεται..  

  Από: doohan στις 18/05/2011 2:48 πμ.

redf"η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα..
εγω μιλαω και αστειευομαι για το πως ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ το μοντελο κι εσυ απαντας οτι απο τον ηχο του "


Ναι!Το αστειο που ειναι?Το iq δεν μου επιτρεπει να καταλαβω

Μια αστιευεσαι,την αλλη μιλας υποκειμενικα,την αλλη αντικειμενικα,την αλλη ειρωνικα,την αλλη εκπαιδευτικα,την αλλη Ιατρικα....την.....την.....την... ...επι του θεματος αντικειμενικα και μονο ποτε θα μου απαντησεις στα απλα ερωτηματα μου?


redf"αντε να ανοιξεις κανενα λεξικο παιδάκι μου που θες και να συμμετάσχεις σε συζητηση
συμβουλή:ενα ενα τα μαθηματα, ξεκινα απο τα απλα, εί-μαι έ-να παι-δά-κι πη-γαί-νω στο σχο-λιό "


Συγνωμη Κ.κ.Ιατρε αλλα δεν ηξερα οτι δεν εχω το δικαιωμα αν συμμετασχω στο forum!

Οσο για τα μαθηματα μηπως θα ηταν καλυτερα να αρχισω απο το Α Β Γ....................

ΥΓ.Η κορη ειναι 3,5χρονων και μπορει να ξεχωρισει ενα triumph απο χλμ....επισης και ο σκυλος μου!
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ

Re: Κοντεύει ακούγεται..  

  Από: doohan στις 18/05/2011 3:24 πμ.

4κυλινδρο προφανως εννοεις το μοτερ της καβασακι ε?Αν λες γι'αυτον αυτος εχει μεινει πολυ πισω ακομα και απο τον 1050!

Οσο για τον 1200 μην το θεωρειτε δεδομενο (ψευτης να βγω αλλα)η triumph εχει περιεργη πολιτικη....οτι δουλευει-ειναι οικονομικο και υπαρχει μεγαλο στοκ απλα δεν το αλλαζουμε...πχ το νεο speed.....αργοτερα η αλλαγη οταν θα ειναι ετοιμος και εξελιγμενος πληρως ο 1200......Προς το παρον πιστευω οτι θα κανουν το ιδιο....1050 για αρχη και μετα βλεπουμε
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ

Re: Κοντεύει ακούγεται..  

  Από: Sprinter στις 18/05/2011 8:31 πμ.

Οχι βρε, δεν εννοεί το παλιό 4κύλινδρο των Τροφυ και Daytona. Αυτό είναι μοτέρ της ίδιας γενιάς με τον 3κύλινδρο 800άρι που είναι ο πρόγονος των σημερινών 1050. Πήγανε να βγάλουνε κάποια στιγμή μεγάλο μηχανάκι αλλά τα παρατήσαν στη μέση. Για αυτο λέει.

Κοίτα υποτίθεται πως ο 1200 είναι 'έτοιμος' από πέρισυ τουλάχισον και περιμενει μηχανάκι για να μπεί. Τώρα πότε θα το λανσάρει η Τ, ο Θεός και η ψυχή της.

Ο ανταγωνισμός τρέχει πολύ γρήγορα. Ολη η φασαρία είναι με τα ηλεκτρονικά τώρα. Εγώ πιστεύω πως αν η Τ ακόμα ψάχνεται με αυτά, αυτός ειναι και ένας λόγος να καθυστερεί.

Εμένα το φιλοσοφικό μου ερώτημα είναι άλλο. Θα τολμήσει - αποφασίσει η Τ ποτέ να ξαναδοκιμάσει και άλλου τύπου κινητήρα εκτός του Ι3? (δε μιλάω για τα κλασσικα και τις αμερικανιές). Οι Ι3 δεν μπορεί να είναι για πάσα νόσο και πάσα μαλακία. Μόνο η ΚΤΜ απέμεινε να επιμένει μόνο σε ενός τύπου μοτέρ αν πιστέψουμε πως η Ντουκ ετοιμάζεται να κινηθεί εμπορικά και με V4.

Εγώ θα ήθελα να δώ και τίποτα εξωτικά πράγματα από την Τ. Οπως εναν V3 ας πούμε....η V5 για να μείνει στα μονά και να χαρεί και ο Πολυχόντας.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Κοντεύει ακούγεται..  

  Από: Cpt. Haddock στις 18/05/2011 8:46 πμ.

Ενας αντμιν να καθαρισει τις κατινιες, για να μιλάμε για μηχανακια plz...
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Κοντεύει ακούγεται..  

  Από: Sprinter στις 18/05/2011 8:59 πμ.

bonnie"απλοικη ερωτηση ασχετης... εφοσον τα 1050, κυριως στα tiger, ειδαν οτι εχουν θεμα με τα πιστονια, δεν θα τους συμφερε να βαλουν 1200 επανω? εκτος αν ειναι εξελιγμενος 1050, χωρις αστοχιες υλικων κλπ..
δεν γνωριζα οτι υπηρχε project για 1200, δεν ειχα διαβασει καποια θρεντ προφανως...
οσο για τον παλιο 1200 των σπριντ δεν υπαρχει περιπτωση να ξαναεφαρμοστει? δεν ειχε θεματα απ οτι ξερω...
επισης... μπορει ο 1200 να ειναι τρικυλινδρος? 4κυλινδρος πιο πιθανο.. εε?

"


Βρε Μπόνυ αφου κατα βάθος δε σ' αρέσουν αυτά και δε σκαμπάζεις τι σχολιάζεις. Μείνε βρε παιδί μου στα πιατ ώ συγγνώμη! στα κλασσικά σου και άστα αυτά για τα αγοράκια.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:49, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Κοντεύει ακούγεται..  

  Από: bonnie στις 18/05/2011 9:01 πμ.

Sprinter"[

Βρε Μπόνυ αφου κατα βάθος δε σ' αρέσουν αυτά και δε σκαμπάζεις τι σχολιάζεις. Μείνε βρε παιδί μου στα πιατ ώ συγγνώμη! στα κλασσικά σου και άστα αυτά για τα αγοράκια. "



ναι ρε, δεν μ αρεσουν , ενα απλα briefing ειπα να κανω..
θα ξαναγυρισω στα κλασικα μου...

πιατα... ευτυχως υπαρχουν κ οι αντρες...
στριβω, αρα υπαρχω...
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:49, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Κοντεύει ακούγεται..  

  Από: redfoot στις 18/05/2011 9:11 πμ.

doohan"
redf"η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα..
εγω μιλαω και αστειευομαι για το πως ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ το μοντελο κι εσυ απαντας οτι απο τον ηχο του "


Ναι!Το αστειο που ειναι?Το iq δεν μου επιτρεπει να καταλαβω

το ξέρω,γι αυτο θα ηταν αδικος κοπος να σου το εξηγησω.


Μια αστιευεσαι,την αλλη μιλας υποκειμενικα,την αλλη αντικειμενικα,την αλλη ειρωνικα,την αλλη εκπαιδευτικα,την αλλη Ιατρικα....την.....την.....την... ...επι του θεματος αντικειμενικα και μονο ποτε θα μου απαντησεις στα απλα ερωτηματα μου?

σου απαντησα ηδη αλλα ειπαμε, το iq δεν επιτρεπει για εμβάθυνση..
ρωτας και δεν καταλαβαινεις τι διαφορες μπορει να εχει ενας παλιος κινητηρας των 1050 με εναν καινουριο των 1200 και θες απαντηση ? καμία , ίδιοι είναι
επιμενεις οτι ενας παλιος 1050 μπορει να σταθει στο υψος του ανταγωνισμου οταν οι κυριοι αντιπαλοι παιζουν στα 1300 και 1400 και προσφατως 1600 και θες απαντηση? δίκιο εχεις
μιλαμε για αναγνωριση (δηλαδη οπτικη διαπίστωση)ενος μοντελου και συ λες οτι τον καταλαβαινουμε απο τον ηχο κ θες απαντηση?



redf"αντε να ανοιξεις κανενα λεξικο παιδάκι μου που θες και να συμμετάσχεις σε συζητηση
συμβουλή:ενα ενα τα μαθηματα, ξεκινα απο τα απλα, εί-μαι έ-να παι-δά-κι πη-γαί-νω στο σχο-λιό "


Συγνωμη Κ.κ.Ιατρε αλλα δεν ηξερα οτι δεν εχω το δικαιωμα αν συμμετασχω στο forum!

φυσικα και εχεις , απλως μην περιμενεις να σε παρουν πολλοι στα σοβαρα με τα οσα γραφεις, καλυτερα κρατησε μικρο καλαθι και προσπαθησε να μην εκτίθεσαι παραπανω..


Οσο για τα μαθηματα μηπως θα ηταν καλυτερα να αρχισω απο το Α Β Γ....................

Να και κατι που συμφωνουμε. θα σου εκανε καλο νομιζω

ΥΓ.Η κορη ειναι 3,5χρονων και μπορει να ξεχωρισει ενα triumph απο χλμ....επισης και ο σκυλος μου!"

συγχαρητήρια και στους 2,διαθετουν νοημοσυνη, το ερωτημα ειναι αν εσυ διαθετεις και ποση..
the road is made clear when viewed from above..

Re: Κοντεύει ακούγεται..  

  Από: Cpt. Haddock στις 18/05/2011 10:43 πμ.

Κορίτσια, μας κουράσατε
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Triumph Tiger 1050 Βλάβες  

  Από: Φλού στις 20/05/2011 1:18 μμ.

Geia sas paidia.
Eimai kainourios sto forum k graftika epeidi skopevw na agorasw to Tiger 1050 (gia 2010 modelo kitaw)
ALLA (nai ena megalo alla petaxtike ston dromo m) enas filos mou pou to eixe persi mou eipe oti mesa se ena xrono tou xalase 3 fores i miza...kai oti eixe 3 mixanes(TDM - VARADERO - TIGER) k mono to tiger tou zitage sinexia leyta...
Tha thela na mou poun ti gnomi tous osoi einai katoxi i tin gnorizoun tin mixani...
K fisika to ti provlimata k an vgazei..tis idiotripies tis..
kai genika oti den sou lene ayti pou stin diafimizoun k prospathoun na stin poulisoun

perimenw apantisis!
eyxaristw!