Συλλογή Offtopic

Re: Undertray για Tiger 1050  

  Από: Billie στις 23/09/2011 1:49 μμ.

NikosV"
johnygalan"Αμα περάσεις απο δρόμο που έχει νερά τι γίνεται?

Ειδικά άμα έχεις και γυναίκα πίσω "

υποτιθεται πως ειναι μονο για τους καλοκαιρινους μηνες .. "


Γιατί με τρικυμία πού να βγεις με βάρκα;
"Facts do not cease to exist because they are ignored" Aldous Huxley

Re: Undertray για Tiger 1050  

  Από: NikosV στις 23/09/2011 1:58 μμ.

[quote="Billie":wcidpsbl]
NikosV"
johnygalan"Αμα περάσεις απο δρόμο που έχει νερά τι γίνεται?

Ειδικά άμα έχεις και γυναίκα πίσω "

υποτιθεται πως ειναι μονο για τους καλοκαιρινους μηνες .. "


Γιατί με τρικυμία πού να βγεις με βάρκα; [/quote:wcidpsbl]

http://mototriumphhellas.blogspot.com/

Re: "Πανελληνια 2011"  

  Από: nfot στις 23/09/2011 7:24 μμ.

Kostas Daniilidis"
mixalakis"Με τόσες σιδερόκωλες διαδρομές δεν βλέπω να καβαλάει κανείς και το βράδυ..."

Ειμαι μικρος κι εχω και ανετη μηχανη οποτε μια χαρα θα αντεξω "


Μμμμμμμ, τωρα δλδ πρεπει να ζηλεψουμε;

Εγω ειμαι μπαρμπας με καθολου ανετη μοτο και σιγουρα δε θα αντεξω, εκτος αν μου "κατσει" κανα τσαχπινομπιρμπιλογαργαλιαρικο μικρο, οποτε θα αλλαξω πλευρο και θα συνεχισω το ονειρο
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: "Πανελληνια 2011"  

  Από: mixalakis στις 23/09/2011 7:56 μμ.

[quote="nfot":jf12ufwc]
Kostas Daniilidis"
mixalakis"Με τόσες σιδερόκωλες διαδρομές δεν βλέπω να καβαλάει κανείς και το βράδυ..."

Ειμαι μικρος κι εχω και ανετη μηχανη οποτε μια χαρα θα αντεξω "


Μμμμμμμ, τωρα δλδ πρεπει να ζηλεψουμε;

Εγω ειμαι μπαρμπας με καθολου ανετη μοτο και σιγουρα δε θα αντεξω, εκτος αν μου "κατσει" κανα τσαχπινομπιρμπιλογαργαλιαρικο μικρο, οποτε θα αλλαξω πλευρο και θα συνεχισω το ονειρο [/quote:jf12ufwc]

Καλά άμα κάτσει τίποτα πολύ καλό, να δεις για πότε θα ξεχάσουν όλοι εκδρομές, βόλτες και μηχανές!!!!

Ας καθαρίσει κάποιος το θέμα από τα σπαμαρίσματα....

Re: Ανανεωμένο tiger 1050  

  Από: redfoot στις 01/10/2011 10:11 πμ.

emo αποκλειεται είσαι κοντοκουρεμένος
κατα τα αλλα πολυ μαυρίλα οντως ρε φίλε
και καλα ολα τα υπολοιπα, τη γυναικα γιατι τη "μαυρισες" ?
the road is made clear when viewed from above..

Re: Ανανεωμένο tiger 1050  

  Από: johnygalan στις 01/10/2011 2:09 μμ.

Redfoot έχεις μια τάση φίλε να βγαίνεις εκτός θέματος πολύ συχνά θα το έλεγα, άμα θέλεις να
ρωτήσεις κάτι υπάρχουν και τα pm μην κάνεις άσχετες ερωτήσεις καταντάει κουραστικό.

Υ.Γ. Εντελώς φιλικά
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Ανανεωμένο tiger 1050  

  Από: redfoot στις 01/10/2011 3:39 μμ.

Απαντω κι εγω εντελως φιλικά και χωρις καμία διαθεση αντιπαραθεσης:
θα μπορουσες κι εσυ να σχολιασεις το μηνυμα μου στελνοντας μου pm και οχι δημοσια, ετσι δε θα χρειαζοταν ουτε να συνεχισεις το off topic που σε ενοχλει ουτε να αναγκαζομαι να απαντησω.

το φορουμ λοιπον δεν ειναι σχολείο να γραφουμε εκθεση εντος θεματος, ειναι χωρος συζητησης, ενιοτε χαλαρης , αλλοτε σοβαρης, συνηθως δε συνδυασμος των δυο.
υπο αυτη την εννοια ουδόλως θα πρεπε να ενοχλεισαι . Αν παλι εισαι υπερευαίσθητος απλα προσπερασε οσα ποστ δε σε ενδιαφερουν ή δε σε αφορουν.
the road is made clear when viewed from above..

Re: Ανανεωμένο tiger 1050  

  Από: Sprinter στις 01/10/2011 11:02 μμ.

redf"Απαντω κι εγω εντελως φιλικά και χωρις καμία διαθεση αντιπαραθεσης:
θα μπορουσες κι εσυ να σχολιασεις το μηνυμα μου στελνοντας μου pm και οχι δημοσια, ετσι δε θα χρειαζοταν ουτε να συνεχισεις το off topic που σε ενοχλει ουτε να αναγκαζομαι να απαντησω.

το φορουμ λοιπον δεν ειναι σχολείο να γραφουμε εκθεση εντος θεματος, ειναι χωρος συζητησης, ενιοτε χαλαρης , αλλοτε σοβαρης, συνηθως δε συνδυασμος των δυο.
υπο αυτη την εννοια ουδόλως θα πρεπε να ενοχλεισαι . Αν παλι εισαι υπερευαίσθητος απλα προσπερασε οσα ποστ δε σε ενδιαφερουν ή δε σε αφορουν. "


το πρόβλημα σου είναι πως δε σου βγαίνει ο συνδυασμός. Είτε σαχλαμπούχλες είτε ασχετοσύνες.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ανανεωμένο tiger 1050  

  Από: redfoot στις 02/10/2011 7:39 μμ.

να τος παλι ο αυτεπάγγελτος "δικηγόρος", σε καθε thread, σε καθε ποστ, οπου γαμος και χαρα η βασιλω πρωτη
φιλε ρυθμισε επειγοντως τις "βαλβιδες" σου γιατι χτυπανε επικίνδυνα
the road is made clear when viewed from above..

Re: απορία για speed triple  

  Από: Costas στις 28/02/2012 7:43 μμ.

Polymhxanos"

Αν έχει λήξει η εγγύηση, ισχύει ότι ισχύει για ΟΛΑ τα πράγματα που έχει λήξει η εγγύησή τους"


+ οτι τα συνεργεία στην Αθήνα είναι λίγα και δεν έχεις πολλά περιθώρια επιλογής.

Re: απορία για speed triple  

  Από: Polymhxanos στις 28/02/2012 7:47 μμ.

Tα συνεργεία Triumph ναι, τα κοινά συνεργεία είναι πολλά πάντως και οι επιλογές είναι πολλές.

Και για ένα rectifier εκτός εγγύησης, και το μη-εξουσιοδοτημένο συνεργείο, μια χαρά δουλειά κάνει.
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: απορία για speed triple  

  Από: Costas στις 28/02/2012 8:02 μμ.

Δε θα το πρότεινα. Το έχω πάει μια φορά απ ανάγκη. Και να μην πω τί κόντεψε να το κάνει. Το έχω ακούσει κι απο άλλους. Και η αλήθεια είναι πως έιναι ιδιαίτερα μηχανάκια. Η άποψή μου είναι όχι.

Re: απορία για speed triple  

  Από: Polymhxanos στις 28/02/2012 8:09 μμ.

Ναι είναι πολύ ιδιαίτερα. Κινούνται με αντιδραστήρα αντιύλης και σχάση διλίθιου, ενώ αντί για ηλεκτρικά έχουν φωτονικά. Το υλικό κατασκευής είναι κράμα μάζας-αρνητικής μάζας, έτσι ώστε τα υλικά του να είναι σχεδόν μηδενικού βάρους και αδράνειας, ενώ έχει και περίεργες ιδιότητες π.χ. ο κινητήρας χρειάζεται για να το σταματάει διότι η φυσική του κατάσταση είναι να πηγαίνει με 300 και χρειάζεται ενέργεια για να επιβραδύνεται, αντίθετα με τα κοινά μηχανάκια.

Που να κλάσει ο έχων κλασσικό πτυχίο μηχανικού μοτοσυκλετών...

1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: απορία για speed triple  

  Από: Costas στις 28/02/2012 8:12 μμ.

Αντί να γράφεις μια παράγραφο παπαρίες πες απλά οτι διαφωνείς. Οτι σε πολλά θέματα είσαι εκτός τόπου είναι γνωστό και δε θα σε βάλω εγώ στον ίσιο δρόμο.

Φιλιά

Re: απορία για speed triple  

  Από: Polymhxanos στις 28/02/2012 8:18 μμ.

Δεν ξέρω αν το κατάλαβες, αλλά προσπαθώ με χιούμορ να σε κάνω να καταλάβεις, ότι εσύ είσαι αυτός που έγραψε παπαριά.

Κοινή τεχνολογία μοτό έχουν οι Triumph, κινητήρες εσωτερικής καύσης κοινούς έχουν, με κοινά υλικά και γενικά, με μοναδική εξαίρεση ότι χρειάζεται τα ειδικά διαγνωστικά της Τ. όλα τα άλλα, τα κάνει μια χαρά, όχι ένα κοινό συνεργείο, αλλά ακόμα και ένας κοινός...ερασιτέχνης με στοιχειώδεις γνώσεις.

Τι έχει δλδ το Τ. που θέλει κάτι το ''ιδιαίτερο''; Πες μας εσύ, που ξέρεις.

Ρύθμιση βαλβίδων με καπελότα, ανταλλακτικά υπάρχουν στο εμπόριο για όλους, αναλώσιμα κοινά και αυτά υπάρχουν για όλους, γιατί δλδ είναι ''ιδιαίτερα''; Διαφωτισέ μας εσύ ώ άρχοντα που δεν λες παπαριές.
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html