CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: Montechristo στις 29/04/2012 7:46 πμ.

Ωραία περάσαμε, μάθαμε καινούρια πράγματα Εκπληκτική εμπειρία

Χάρηκα που σας γνώρισα παιδιά (Πάνο PTiger800, Θωμά starsailor, Γιάννη triplelover, Πολύκαρπε ΛΑΜΔΑ), ελπίζω να σας δω ξανά σύντομα (στην επόμενη Παϊδακιάδα???)

Ελενάκι πως σου φάνηκε?(πέρα από την γκρίνια και τον πονοκέφαλο?)

Συνεχίστηκε και η παράδοση, άλλος ένας Triumph βγήκε ένας από τους πιο βελτιωμένους μαθητές της ημέρας,
BRAVO Γιάννη Triplelover!!!!!

Πολύκαρπε τις photoooooo!!!
See these eyes so green I can stare for a thousand years
Colder than the moon
It's been so long.....
And I've been putting out fire With gasoline

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: HelenKoR στις 29/04/2012 8:25 πμ.



28 Απριλίου 2012
Απο τις πιο όμορφες μέρες μου! Δύσκολη αλλά υπέροχη!
Δύσκολη διότι το πρωινό ξύπνημα σε συνδυασμό με τον ανεπαρκή ύπνο και τον πονοκέφαλο που μου κράτησε συντροφιά απο το μεσημέρι.
Υπέροχη διότι έμαθα πράγματα, προσπάθησα να τα εφαρμόσω, δεν έπεσε κανείς και λόγω παρέας!

Έφτασα στο ραντεβού μου με τους Montechristo, ΛΑΜΔΑ, PTiger 800, Starsailor και triplelover οριακά. Πήγαμε κατευθείαν πίστα για την επίσημη γνωριμία, την εγγραφή, τεχνικό έλεγχο, πιέσεις (σε ευχαριστώ Πολύκαρπε - μ'αυτό το μηχανάκι μου ρύθμισες τις πιέσεις των ελαστικών χωρίς να μετακινήσω την μηχανή - η τεμπέλα!)

Το lvl 1 το είχαν χωρίσει σε 2 γκρουπάκια. Ο Γιάννης, ο Πάνος κι εγώ ήμασταν στο ίδιο γκρουπ χρώματος Πράσινου ενώ τον Θωμά τον είχαμε στείλει στην εξορία, στους Κίτρινους. Μείωση ανταγωνισμού.
Το πρόγραμμα μου φάνηκε πολύ βολικό. Θεωρεία για το lvl 1, στην συνέχεια έμπαινε το Κίτρινο γκρουπ για εξάσκηση ενώ το Πράσινο έκανε διάλειμμα. Μετά ήταν η δική μας σειρά να μπούμε πίστα και το Κίτρινο να ξεκουραστεί. Και κάπως έτσι κύλησε η μέρα μας. Τον Σπύρο και τον Πολύκαρπο ελάχιστα τους είδα.

(Τα δύο πρώτα sessions ήταν χωρίς να πατάμε φρένα!!!)
Αίσθηση έκαναν απο το Κίτρινο γρουπ ενα λευκό χαγιαμπούσα - λέγαμε με τα παιδιά οτι πατάει φρένα/δεν μπορούσαμε να εξηγήσουμε αλλιώς το γεγονός οτι πήγαινε τόσο γρήγορα και είχε τ'αντερα να το κάνει αυτό! - και απο το Πράσινο (τι ήταν αυτό;) μαυρο cbr600 (;;;). Αυτόν τον τύπο τον έβλεπα μέσα στην πίστα να με προσπερνά με χαρακτηριστική άνεση αλλά όταν βγαίναμε έξω ήμασταν στο "τρέξιμο" οπότε επικεντρωνόμουν αλλού.

Εκεί γνωρίσαμε κι άλλα παιδιά και καναμε παρέα κατά την διάρκεια της ημέρας. Πάνο, Γιάννη, αν κάποιος έχει κρατήσει τηλ. επικοινωνίας, πέτε το διότι εγώ δεν ...

Γενικά ήταν μια πολύ γεμάτη μέρα με θεωρεία, εφαρμογή, crosses, βλέμμα, πάπια, γνωριμίες, συζητήσεις επι συζητήσεων, γέλια, lucozade εξ ουρανού! Αυτά και άλλα πολλά που δεν θα τα αναφέρω διότι θα νυχτώσουμε!
Κι όταν έμπαινα πίστα ξέχναγα πονοκεφάλους και αέριδες που πάγωναν τον λαιμό μου. Απλώς ξέχναγα τα πάντα, ένιωθα άψογα και προσπαθούσα να κάνω τις ασκήσεις όσο πιο σωστά γινόταν και να μάθω/συγχρονιστώ με την μηχανή μου! Έμεινα πολύ ευχαριστημένη απο το αποτέλεσμα!

Η μέρα έκλεισε όμορφα με τον δικό μας Γιάννη(triplelover) να παραλαμβάνει τον τίτλο του καλύτερου (εκ των συνολικά τριών) μαθητή! Συγχαρητήρια!!! Πάντα τέτοια!!!

Πέρασα πραγματικά πολύ όμορφα! Το ίδιο εύχομαι και για τους υπόλοιπους!
Σας ευχαριστώ πολύ για την παρέα!!! Χωρίς εσάς δεν θα ήταν το ίδιο!

Υγ. Περιμένω την ομαδική φωτό που κρατά ο Πολύκαρπος στην φωτογραφική του μηχανή!
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: HelenKoR στις 29/04/2012 9:04 πμ.

Montechris"
Ελενάκι πως σου φάνηκε?(πέρα από την γκρίνια και τον πονοκέφαλο?)
"


Οντως άκουσα πολύ γκρίνια εχθές (Πάνο ) αλλά ήταν πάρα πολύ ωραία! Είμαι πολύ ενθουσιασμένη!
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: nfot στις 29/04/2012 9:38 πμ.

Ετοιμαστητε για TD στις Σερρες το Φθινοπωρο. Καντε κομποδεμα μεχρι τοτε. Αντε λεμεεεεεεεεεεεεε.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: Montechristo στις 29/04/2012 9:48 πμ.

HelenKoR"
Montechris"
Ελενάκι πως σου φάνηκε?(πέρα από την γκρίνια και τον πονοκέφαλο?)
"


Οντως άκουσα πολύ γκρίνια εχθές (Πάνο ) αλλά ήταν πάρα πολύ ωραία! Είμαι πολύ ενθουσιασμένη! "


Την δικιά σου γκρίνια εννοούσα.....
See these eyes so green I can stare for a thousand years
Colder than the moon
It's been so long.....
And I've been putting out fire With gasoline

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: HelenKoR στις 29/04/2012 9:58 πμ.

Νικο, μέχρι τότε να μαστε καλά και θα προσπαθήσω να ανέβω Σέρρες! Αν έχω κάνει αρκετή εξάσκηση στα Μέγαρα πρώτα.


Montechris"

Την δικιά σου γκρίνια εννοούσα..... "


Ναι το ξέρω. Αλήθεια, θεωρείς οτι γκρίνιαζα;
Αν και αυτή την ερώτηση πρέπει να την απαντήσουν τα παιδιά με τα οποία ήμασταν στο ίδιο γκρουπ!
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: ΛΑΜΔΑ στις 29/04/2012 10:31 πμ.

Ελένη στη σκηνή

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: ΛΑΜΔΑ στις 29/04/2012 10:35 πμ.

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: ΛΑΜΔΑ στις 29/04/2012 10:36 πμ.

Πάνος

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: ΛΑΜΔΑ στις 29/04/2012 10:38 πμ.

Το λάστιχο της Ελένης.Μμμ...κάτι έγινε

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: ΛΑΜΔΑ στις 29/04/2012 10:42 πμ.

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: starsailor στις 29/04/2012 10:53 πμ.

ΛΑΜΔΑ"
Το λάστιχο της Ελένης.Μμμ...κάτι έγινε
"

Παιδια καλημερα,

Περασα υπεροχα και πραγματικα χαρηκα που γνωριστηκαμε απο κοντα.Ελπιζω να τα ξαναβρεθουμε.Ηδη εχω αρχισει και το σκεφτομαι για level 2 τον Ιουνιο στα Μεγαρα
Ελενη,Πανο,Σπυρο,Πολυκαρπε,Γιαννη ευχαριστω για την παρεα
the steps we take all leave footprints...

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: triplelover στις 29/04/2012 12:20 μμ.

καλημερα παιδια και απο μενα, υπεροχη μερα η χθεσινη, πρωινο ξυπνημα, γνωριμια με αλλους triumphαδες και ξημερωμα στην πιστα. Ελενη, Πανο, Θωμα, Πολυκαρπε, Σπυρο ενα μεγαλο ευχαριστω για την παρεα που καναμε. Πηγαινεις με τελειως διαφορετικη ψυχολογια σε ενα τετοια μαθημα οταν εισαι με παρεα και μοιραζεσαι τις ιδιες φοβιες, αποριες και ανασφαλειες. Στην παρεα μας ηταν και ενα αλλο παιδι με gsxr 1000 (Nασος) που δυστυχως δεν προλαβαμε να ανταλλαξουμε τηλεφωνα, ελπιζω να δει το Post. Δεν ξερω γιατι αλλα εχω τεραστα επιθυμια για κανενα κοντινο track day αλλα και καποιο πιο μακρινο css level2 . Πιστευω ολοι οτι πηραμε πραγματα απ το css, σιγουρα δεν βγαινουν ολα με την μια αλλα με θεληση και πρακτικη νομιζω οτι σιγα σιγα θα γινονται ενστικτωδως.
Περιμενω ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να κανονισουμε καφεδακι να τα πουμε και εκτος πιστας. Πολυκαρπε thanks για τις συμβουλες και τις φωτο.
Αντε να κανονισουμε...

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: petros paloukidis στις 29/04/2012 3:52 μμ.

ωραια πραγματα μπραβο παιδες
ο τολμων νικα!

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: HelenKoR στις 29/04/2012 4:47 μμ.

Αυτή η ομαδική πολύ μου άρεσε!!!

Ωραίες φωτογραφίες Πολύκαρπε!
Αν ήξερα οτι έβγαζες φωτό θα έγερνα περισσότερο. (πλάκα κάνω)
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.