CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: xaotikos στις 29/04/2012 11:31 μμ.

Μπράβο παιδιά! Πολύ ωραίο που μαζεύτηκαν τα τρικύλινδρα και περάσατε ωραία (όπως πάντα).

Όντως το CSS είναι μεγάλη εμπειρία, ιδίως για τους πιο χεστρούλιδες αναβάτες (like me )
Όποιος σκέφτεται για level2 Ιούνιο...count me in.

Άντε κανονίστε να μαζευτούμε σε κανένα track day

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: dimchrist στις 29/04/2012 11:33 μμ.

Μπράβο παιδιά, χαίρομαι που το ευχαριστηθήκατε και περάσατε καλά.
Τώρα όπως λέει και ο Πολύκαρπος θέλει δουλειά μέσω track days και αφού τα δουλέψετε αρκετά και τα κάνετε κτήμα σας τότε πηγαίνετε στο επόμενο επίπεδο.

Triple Way

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: triplelover στις 30/04/2012 1:27 πμ.

ελπιζω τα οικονομικα μου να μου επιτρεψουν να κανω ενα track day μεσα στον Μαιο, μαλλον προς τα τελη του.
Επομενος στοχος ειναι ενα track day καθε ενα με εναμιση μηνα για εξασκηση και εφοσον νιωσω οτι δουλευω σωστα αυτα που εμαθα παμε για level II . Εχθες καταλαβα τελικα οτι ο μονος χωρος που μπορεις πραγματικα να ευχαριστηθεις σπορ οδηγηση (δεν μιλαω για βολτες) ειναι η πιστα (οκ δεν ανακαλυψα την Αμερικη απλα τωρα το εζησα και απο μεσα).
Ειχα κανει και πριν κανενα χρονο track day στα Μεγαρα αλλα δεν το ευχαριστηθηκα, λιγο το αγχος, η πολυκοσμια, η ζεστη κτλ. Εχθες παντως αλλο πραγμα, αφου σκεφτομαι οτι απ την στιγμη που δεν χρησιμοποιω την μηχανη για καθημερινη μετακινηση αλλα την εχω για χομπυ καλυτερα να κανεις το χομπυ σου σε μια πιστα παρα στους δρομους, ενταξει φυσικα και για καφεδακι θα παω με την μηχανη και κανενα Σουνιο με λιακαδα αλλα αν θελω να νιωσω οτι κατι κανω και εγω το κουλαδι καλυτερα πιστα.
Οποιος γουσταρει λεω προς τα τελη του μηνα για κανενα track day oποτε να κανονισουμε.
Πολυκαρπε θα γουσταρα να ερθω και την Πρωτομαγια απλα για να χαζεψω αλλα βλεπω να τρωω καμια παντοφλα απ την γυναικα

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: Montechristo στις 30/04/2012 8:51 πμ.

PTiger800"
Montechris"Μέχρι χθες η Κ6 ( η δεξιά πριν την πίσω ευθεία) από χθες και μετά η Κ7!!!"


Νομίζω ότι εννοείς μέχρι χθες η Κ5 και απο χθές η Κ6
http://www.athenscircuit.gr/index.php?o ... =9&lang=en


"


See these eyes so green I can stare for a thousand years
Colder than the moon
It's been so long.....
And I've been putting out fire With gasoline

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: ΛΑΜΔΑ στις 30/04/2012 9:26 πμ.

riplelover"ελπιζω τα οικονομικα μου να μου επιτρεψουν να κανω ενα track day μεσα στον Μαιο, μαλλον προς τα τελη του.
Επομενος στοχος ειναι ενα track day καθε ενα με εναμιση μηνα για εξασκηση και εφοσον νιωσω οτι δουλευω σωστα αυτα που εμαθα παμε για level II . Εχθες καταλαβα τελικα οτι ο μονος χωρος που μπορεις πραγματικα να ευχαριστηθεις σπορ οδηγηση (δεν μιλαω για βολτες) ειναι η πιστα (οκ δεν ανακαλυψα την Αμερικη απλα τωρα το εζησα και απο μεσα).
Ειχα κανει και πριν κανενα χρονο track day στα Μεγαρα αλλα δεν το ευχαριστηθηκα, λιγο το αγχος, η πολυκοσμια, η ζεστη κτλ. Εχθες παντως αλλο πραγμα, αφου σκεφτομαι οτι απ την στιγμη που δεν χρησιμοποιω την μηχανη για καθημερινη μετακινηση αλλα την εχω για χομπυ καλυτερα να κανεις το χομπυ σου σε μια πιστα παρα στους δρομους, ενταξει φυσικα και για καφεδακι θα παω με την μηχανη και κανενα Σουνιο με λιακαδα αλλα αν θελω να νιωσω οτι κατι κανω και εγω το κουλαδι καλυτερα πιστα.
Οποιος γουσταρει λεω προς τα τελη του μηνα για κανενα track day oποτε να κανονισουμε.
Πολυκαρπε θα γουσταρα να ερθω και την Πρωτομαγια απλα για να χαζεψω αλλα βλεπω να τρωω καμια παντοφλα απ την γυναικα "

Εγώ έχω περάσει από την παντόφλα στο τσόκαρο και ακολουθεί η γόβα στιλέτο

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: HelenKoR στις 30/04/2012 1:56 μμ.

Αγαπημένες στροφές οι Κ9(με την Κ8), Κ4, Κ5 (τα "σπασίματα" δεν τα λογαριάζω για στροφές)

PTiger800"Και τώρα το Quiz της ημέρας σε ποιόν ανήκουν οι φράσεις :

[quote:2azzhix7]
1. Άντε μία άσκηση έμεινε ακόμα να τελειώνουμε
2. Τίποτα δεν καταφέρνω
3. Ναι, ναι λέγε τέτοια να λένε στο forum ότι είμαι καλή
4. Το λές απλώς για να μου ανεβάσεις την ψυχολογία
5. Σνιφ
6. Κλαψ
7. Λυγμ"


[/quote:2azzhix7]

Nαι ισχύει! Εγώ τα είπα αυτά αλλά τουλάχιστον ήμουν χαριτωμένη! Δεν φώναζα
( Διάβαζες κόμιξ - ιστορίες με τον Σκρούτζ; )

Η αντίδρασή μου στο παρακάτω:
PTiger800" θεωρώ ότι όλα τα παιδιά βελτιώθηκαν εκτός από εμένα,"

PTiger800"γιατί πόσο να βελτιωθεί το τέλειο..."


Σκέφτομαι οτι ο Ιούνιος είναι πάρα πολύ κοντά και ο Ιούλιος πολύ ζεστός.
Φίλοι μου, νομίζω οτι η πίστα έχει μέλι. Μόλις φύγαμε απο κει, ψάχνουμε πώς και πότε θα επιστρέψουμε πίσω.
Ακριβό όμως το χόμπυ μας...
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: starsailor στις 30/04/2012 2:23 μμ.

HelenKoR"Αγαπημένες στροφές οι Κ9(με την Κ8), Κ4, Κ5 (τα "σπασίματα" δεν τα λογαριάζω για στροφές)

PTiger800"Και τώρα το Quiz της ημέρας σε ποιόν ανήκουν οι φράσεις :

[quote:37cg0yaj]
1. Άντε μία άσκηση έμεινε ακόμα να τελειώνουμε
2. Τίποτα δεν καταφέρνω
3. Ναι, ναι λέγε τέτοια να λένε στο forum ότι είμαι καλή
4. Το λές απλώς για να μου ανεβάσεις την ψυχολογία
5. Σνιφ
6. Κλαψ
7. Λυγμ"


"


Nαι ισχύει! Εγώ τα είπα αυτά αλλά τουλάχιστον ήμουν χαριτωμένη! Δεν φώναζα
( Διάβαζες κόμιξ - ιστορίες με τον Σκρούτζ; )

Η αντίδρασή μου στο παρακάτω:
PTiger800" θεωρώ ότι όλα τα παιδιά βελτιώθηκαν εκτός από εμένα,"

PTiger800"γιατί πόσο να βελτιωθεί το τέλειο..."


Σκέφτομαι οτι ο Ιούνιος είναι πάρα πολύ κοντά και ο Ιούλιος πολύ ζεστός.
Φίλοι μου, νομίζω οτι η πίστα έχει μέλι. Μόλις φύγαμε απο κει, ψάχνουμε πώς και πότε θα επιστρέψουμε πίσω.
Ακριβό όμως το χόμπυ μας...[/quote:37cg0yaj]


Ελενη οντως ειναι γενικα ειναι ακριβο χομπυ ..για εμας που πηγαμε για μαθημα ακομα ακριβοτερο(αλλο ειναι να πηγαινεις για track day και αλλο για μαθημα).Σιγουρα ομως για κάποιον που πηγαινει σε αρκετα track days μεσα στην χρονια τα εξοδα θα ειναι αρκετα..αν βαλεις και την φθορα στα λαστιχα και την βενζινη αστα να πανε.
Εχω σχεδον αποφασισει να παω στο level II αρχες Ιουνιου και πιθανον και για το ride day που γινεται την προηγουμενη μερα...και μετα αν ολα ειναι καλα levl III αρχες Σεπτεμβριου
the steps we take all leave footprints...

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: coubaros στις 30/04/2012 2:48 μμ.

Να σας πω και εγώ την άποψη μου μιας και έχω κάνει california. Όλες οι ασκήσεις θέλουν δούλεμα πριν κάνει κάποιος το επόμενο level. Θέλει προπόνηση στην πίστα ώστε να βγαίνουν αβίαστα. Αν κάνει κάποιος δύο level μαζί το πιθανότερο είναι να μπουκώσει και να χάσει τη μπάλα. Θα πέσουν όλα μαζί και τι να πρωτοκάνεις. Να κοιτάξεις σωστά? Να φρενάρεις σωστά? Να κάτσεις όπως πρέπει? Να κρατήσεις σταθερό το γκάζι? Και πολλά άλλα. Ακόμα και στο δρόμο, αν γίνει η στραβή (μακριά από εμάς), πρέπει οι κινήσεις να γίνουν μηχανικά και χωρίς σκέψη. Για αυτό η προπόνηση είναι το Α και το Ω.

Όταν ρώτησα τον εκπαιδευτή μου πρότεινε ένα level το χρόνο με ενδιάμεση προπόνηση.

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: starsailor στις 30/04/2012 2:51 μμ.

coubaros"Να σας πω και εγώ την άποψη μου μιας και έχω κάνει california. Όλες οι ασκήσεις θέλουν δούλεμα πριν κάνει κάποιος το επόμενο level. Θέλει προπόνηση στην πίστα ώστε να βγαίνουν αβίαστα. Αν κάνει κάποιος δύο level μαζί το πιθανότερο είναι να μπουκώσει και να χάσει τη μπάλα. Θα πέσουν όλα μαζί και τι να πρωτοκάνεις. Να κοιτάξεις σωστά? Να φρενάρεις σωστά? Να κάτσεις όπως πρέπει? Να κρατήσεις σταθερό το γκάζι? Και πολλά άλλα. Ακόμα και στο δρόμο, αν γίνει η στραβή (μακριά από εμάς), πρέπει οι κινήσεις να γίνουν μηχανικά και χωρίς σκέψη. Για αυτό η προπόνηση είναι το Α και το Ω.

Όταν ρώτησα τον εκπαιδευτή μου πρότεινε ένα level το χρόνο με ενδιάμεση προπόνηση."


Ισως να ειναι πολυ νωρις τον Ιουνιο για level II
the steps we take all leave footprints...

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: HelenKoR στις 30/04/2012 2:59 μμ.

Σε βλέπω πολύ ζεστό Θωμά μου!
Θεωρώ οτι ανάμεσα στα lvl πρέπει να κάνουμε εξάσκηση ωστέ να "χωνέψουμε" αυτά που μάθαμε, αλλιώς είναι πεταμένα λεφτά. Και ο καλύτερος τρόπος για εξάσκηση είναι τα track days.

Ο Ιούνιος είναι πολύ κοντά για μένα διότι ζήτημα είναι να προλάβω να κάνω ενα td.
Και όσο για τα ελαστικά, στο δικό μου χαμηλό επίπεδο σιγά την καταστροφή που τους έκανα/θα κάνω.

Θα δούμε πώς θα κυλήσει το πράμα. Να μαστε καλά πρώτα!
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: HelenKoR στις 30/04/2012 3:02 μμ.

coubaros"Να σας πω και εγώ την άποψη μου μιας και έχω κάνει california. Όλες οι ασκήσεις θέλουν δούλεμα πριν κάνει κάποιος το επόμενο level. Θέλει προπόνηση στην πίστα ώστε να βγαίνουν αβίαστα. Αν κάνει κάποιος δύο level μαζί το πιθανότερο είναι να μπουκώσει και να χάσει τη μπάλα. Θα πέσουν όλα μαζί και τι να πρωτοκάνεις. Να κοιτάξεις σωστά? Να φρενάρεις σωστά? Να κάτσεις όπως πρέπει? Να κρατήσεις σταθερό το γκάζι? Και πολλά άλλα. Ακόμα και στο δρόμο, αν γίνει η στραβή (μακριά από εμάς), πρέπει οι κινήσεις να γίνουν μηχανικά και χωρίς σκέψη. Για αυτό η προπόνηση είναι το Α και το Ω.

Όταν ρώτησα τον εκπαιδευτή μου πρότεινε ένα level το χρόνο με ενδιάμεση προπόνηση."


+1
ίσως όμως το χρονικό διάστημα ανάμεσα στα lvl είναι σχετικό. κάποιος άλλος μπορεί να περάσει σε επόμενο στάδιο μετά απο λιγότερες προπονήσεις απ'οτι κάποιος άλλος. όμως σίγουρα δεν ΄γίνεται να πηγαίνουμε απο το ένα lvl στο άλλο τόσο γρήγορα...
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: starsailor στις 30/04/2012 3:15 μμ.

HelenKoR"Σε βλέπω πολύ ζεστό Θωμά μου!
Θεωρώ οτι ανάμεσα στα lvl πρέπει να κάνουμε εξάσκηση ωστέ να "χωνέψουμε" αυτά που μάθαμε, αλλιώς είναι πεταμένα λεφτά. Και ο καλύτερος τρόπος για εξάσκηση είναι τα track days.

Ο Ιούνιος είναι πολύ κοντά για μένα διότι ζήτημα είναι να προλάβω να κάνω ενα td.
Και όσο για τα ελαστικά, στο δικό μου χαμηλό επίπεδο σιγά την καταστροφή που τους έκανα/θα κάνω.

Θα δούμε πώς θα κυλήσει το πράμα. Να μαστε καλά πρώτα! "


Ναι Ελενη ειμαι αρκετα ενθουσιασμενος ..Ισως να συγκρατηθω και να το αφησω για αργοτερα και πριν να παω σε κανενα ride day και track day.Ξερω ανθρωπο τον οποιο εμπιστευομαι,βεβαια αυτος ειναι πολυ εμπειρος,που εκανε στις Σερρες το level I Σαββατο και το level II Κυριακη!! Υπερβολικο στα δικα μου ματια αλλα σιγουρα το ποτε θα κανει καποιος το καθε level εχει να κανει με το επιπεδο στο οποιο βρισκεται οδηγικα.
Για τα ελαστικα ειπα οτι τα καταστρεφουν αυτοι που κανουν πολλα track days μεσα στην χρονια ...Εσυ οπως και εγω οπωε πολυ σωστα ειπες σιγα την φθορα που τους κανουμε
the steps we take all leave footprints...

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: coubaros στις 30/04/2012 3:17 μμ.

Σχετικό είναι. Υπολογίζω 2,5 μήνες αποχή λόγω ζέστης το καλοκαίρι ενώ έχουμε και τις βροχές από το φθινόπωρο και μετά.

Και κάτι ακόμα. Με έναν ρυθμό γύρω στο .15 τα λάστιχα φθείρονται πολύ λίγο αν είναι δρόμου.

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: Montechristo στις 30/04/2012 3:29 μμ.

starsailor"
Εχω σχεδον αποφασισει να παω στο level II αρχες Ιουνιου και πιθανον και για το ride day που γινεται την προηγουμενη μερα...και μετα αν ολα ειναι καλα levl III αρχες Σεπτεμβριου "

Νομίζω ότι είναι νωρίς για δευτερο lvl αμέσως. Κάνε πρώτα εξάσκηση αυτά που έμαθες και κάνε αργότερα το 2ο
coubaros" Για αυτό η προπόνηση είναι το Α και το Ω.

Όταν ρώτησα τον εκπαιδευτή μου πρότεινε ένα level το χρόνο με ενδιάμεση προπόνηση."


Τρανταχτό παράδειγμα 2 TDM που είχαμε μαζί στην πίστα, μόνο που αυτοί έκαναν το 3ο lvl και πήγαιναν λίγο πιο γρήγορα από τον παππού με την Harley

Και ΟΚ ο χρόνος δεν είναι το ζητούμενο αλλά όλη η εικόνα του ενός από τους δύο ήταν σαν την φωτογραφία που ανέβασε ο sinister
Ο συγκεκριμένος έκανε τα levels μαζεμένα ( ήταν μαζί με τον ΛΑΜΔΑ στο 1ο τον προηγούμενο Σεπτέμβριο) χωρίς καθόλου εξάσκηση

Θωμά θα τα πούμε σίγουρα στο Ride Day του CSS αρχές Ιουνίου
See these eyes so green I can stare for a thousand years
Colder than the moon
It's been so long.....
And I've been putting out fire With gasoline

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: starsailor στις 30/04/2012 4:07 μμ.

Montechris"
starsailor"
Εχω σχεδον αποφασισει να παω στο level II αρχες Ιουνιου και πιθανον και για το ride day που γινεται την προηγουμενη μερα...και μετα αν ολα ειναι καλα levl III αρχες Σεπτεμβριου "

Νομίζω ότι είναι νωρίς για δευτερο lvl αμέσως. Κάνε πρώτα εξάσκηση αυτά που έμαθες και κάνε αργότερα το 2ο
coubaros" Για αυτό η προπόνηση είναι το Α και το Ω.

Όταν ρώτησα τον εκπαιδευτή μου πρότεινε ένα level το χρόνο με ενδιάμεση προπόνηση."


Τρανταχτό παράδειγμα 2 TDM που είχαμε μαζί στην πίστα, μόνο που αυτοί έκαναν το 3ο lvl και πήγαιναν λίγο πιο γρήγορα από τον παππού με την Harley

Και ΟΚ ο χρόνος δεν είναι το ζητούμενο αλλά όλη η εικόνα του ενός από τους δύο ήταν σαν την φωτογραφία που ανέβασε ο sinister
Ο συγκεκριμένος έκανε τα levels μαζεμένα ( ήταν μαζί με τον ΛΑΜΔΑ στο 1ο τον προηγούμενο Σεπτέμβριο) χωρίς καθόλου εξάσκηση

Θωμά θα τα πούμε σίγουρα στο Ride Day του CSS αρχές Ιουνίου "



Ναι Σπυρο εκτος απροοπτου θα ατα πουμε στο Ride Day αρχες Ιουνιου.Αληθεια ξερεις αν πρεπει να κανουμε εγγραφη απο πριν οπως για τα μαθηματα η παμε εκει και γραφομαστε επιτοπου? Νομιζω τα ride days ξεκινανε μεσημερι μεχρι την δυση του ηλιου.
the steps we take all leave footprints...