CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: PTiger800 στις 29/04/2012 6:27 μμ.

Παίδες, ένα μεγάλο ευχαριστώ και από εμένα για την παρέα. Ήταν η πρώτη δια ζώσης συνάντηση που είχα με κόσμο από το Forum και πολύ το ευχαριστήθηκα.
Το CSS άψογο, κυρίως όσον αφορά τις ασκήσεις, γιατί ως προς τη θεωρία τα περισσότερα τα ήξερα ήδη. ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ όμως.
Οι ασκήσεις on target. Οι εκπαιδευτές άψογοι, πλην όμως εκνευριστικοί. Εκεί που νόμιζες ότι πηγαίνεις τάπα, ξύνεις τα αυτιά σου και άλλα τέτοια γραφικά, εμφανιζόταν ένα YAMAHA, σε προσπέρναγε σαν σταματημένο, καθόταν στο πλάι της σέλας κοίταζε πίσω και σου έκανε και νοήματα. Ε, άι σιχτήρ κύριος....

Επίσης έχω να καταγγείλω, ότι ένα γκρι DAYTONA με τρέλανε στις προσπεράσεις. Άντε πλύνε κάνα κεφτέ κυρά μου, τηγάνισε κάνα πιάτο. Τι το πέρασες εδώ, πίστα;


Και όσον αφορά τις φωτό του Πολύκαρπου έχω να παρατηρήσω, ότι εκείνη την ώρα, που όπως βλέπετε ήμουν όρθιος, εγώ νόμιζα ότι τουλάχιστον ξύνω τα αυτιά μου κάτω...

Γηράσκω αεί διδασκόμενος. Έχουμε πολύ δρόμο ακόμη.

Και μένα με γαργαλάει το Level II τον Ιούνιο. Για track day, δεν ξέρω. Θεωρώ ότι ο συνδυασμός on-off και "ατολμίας" που με διακρίνει είναι ψιλοαπαγορευτικός.
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: starsailor στις 29/04/2012 6:35 μμ.

Παιδια καλησπερα,

Μηπως πηρε κανενας το τηλεφωνο του φωτογραφου?
the steps we take all leave footprints...

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: PTiger800 στις 29/04/2012 6:36 μμ.

Μέσα στο φάκελο με τα διαφημιστικά που μας έδωσαν έχει κάρτα του Θωμά.
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: starsailor στις 29/04/2012 6:39 μμ.

PTiger800"Μέσα στο φάκελο με τα διαφημιστικά που μας έδωσαν έχει κάρτα του Θωμά."


Τα πεταξα
the steps we take all leave footprints...

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: starsailor στις 29/04/2012 6:40 μμ.

PTiger800"Παίδες, ένα μεγάλο ευχαριστώ και από εμένα για την παρέα. Ήταν η πρώτη δια ζώσης συνάντηση που είχα με κόσμο από το Forum και πολύ το ευχαριστήθηκα.
Το CSS άψογο, κυρίως όσον αφορά τις ασκήσεις, γιατί ως προς τη θεωρία τα περισσότερα τα ήξερα ήδη. ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ όμως.
Οι ασκήσεις on target. Οι εκπαιδευτές άψογοι, πλην όμως εκνευριστικοί. Εκεί που νόμιζες ότι πηγαίνεις τάπα, ξύνεις τα αυτιά σου και άλλα τέτοια γραφικά, εμφανιζόταν ένα YAMAHA, σε προσπέρναγε σαν σταματημένο, καθόταν στο πλάι της σέλας κοίταζε πίσω και σου έκανε και νοήματα. Ε, άι σιχτήρ κύριος....

Επίσης έχω να καταγγείλω, ότι ένα γκρι DAYTONA με τρέλανε στις προσπεράσεις. Άντε πλύνε κάνα κεφτέ κυρά μου, τηγάνισε κάνα πιάτο. Τι το πέρασες εδώ, πίστα;


Και όσον αφορά τις φωτό του Πολύκαρπου έχω να παρατηρήσω, ότι εκείνη την ώρα, που όπως βλέπετε ήμουν όρθιος, εγώ νόμιζα ότι τουλάχιστον ξύνω τα αυτιά μου κάτω...

Γηράσκω αεί διδασκόμενος. Έχουμε πολύ δρόμο ακόμη.

Πανο αντε να το αποφασισεις για το level II να παμε παρεα...μετα μενει να ψησουμε την Ελενη και τον Γιαννη..και τον Πολυκαρπο με τον Σπυρο να ερθουν την ιδια μερα για level III

Και μένα με γαργαλάει το Level II τον Ιούνιο. Για track day, δεν ξέρω. Θεωρώ ότι ο συνδυασμός on-off και "ατολμίας" που με διακρίνει είναι ψιλοαπαγορευτικός."
the steps we take all leave footprints...

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: HelenKoR στις 29/04/2012 6:44 μμ.

starsailor"Παιδια καλησπερα,

Μηπως πηρε κανενας το τηλεφωνο του φωτογραφου?"



210 940 2007
και www.racephoto.gr
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: starsailor στις 29/04/2012 6:50 μμ.

HelenKoR"
starsailor"Παιδια καλησπερα,

Μηπως πηρε κανενας το τηλεφωνο του φωτογραφου?"



210 940 2007
και http://www.racephoto.gr
"


Ευχαριστω πολυ Ελενη ...αντε και στο levelII ...o Πανος ηδη το σκεφτεται το ιδιο και εγω
the steps we take all leave footprints...

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: HelenKoR στις 29/04/2012 6:52 μμ.

starsailor"

Ευχαριστω πολυ Ελενη ...αντε και στο levelII ...o Πανος ηδη το σκεφτεται το ιδιο και εγω"


Ηδη βλέπω πιθανά σενάρια, μιας και θέλω να κάνω λίγη εξάσκηση πρώτα!
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: HelenKoR στις 29/04/2012 6:53 μμ.

Πάνο, πάλι γκρινίαζεις;
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: Montechristo στις 29/04/2012 6:53 μμ.

PTiger800"
Και μένα με γαργαλάει το Level II τον Ιούνιο. Για track day, δεν ξέρω. Θεωρώ ότι ο συνδυασμός on-off και "ατολμίας" που με διακρίνει είναι ψιλοαπαγορευτικός."

Για την "ατολμία" απλά ξεπέρασέ το
Όσο για το "on-off" το καν.....
Το μόνο που χρειάζεται είναι πολύ εξάσκηση αυτών που έμαθες, και αυτό γίνεται μόνο μέσα στην πίστα. Είτε σε track-days,
ή στα Ride-days του CSS (Προσωπικά προτιμώ το δεύτερο, έχει και τους εκπαιδευτές του CSS μαζί )
Άλλωστε τα πρώτα 2 levels μπορείς να τα κάνεις με οποιαδήποτε μηχανή..... (Από το τρίτο ξεκινάνε τα ξυσίματα γονάτων, αυτιών, κ..λων κλπ κλπ )
See these eyes so green I can stare for a thousand years
Colder than the moon
It's been so long.....
And I've been putting out fire With gasoline

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: HelenKoR στις 29/04/2012 7:04 μμ.

PTiger800"[...]

Και μένα με γαργαλάει το Level II τον Ιούνιο. Για track day, δεν ξέρω. Θεωρώ ότι ο συνδυασμός on-off και "ατολμίας" που με διακρίνει είναι ψιλοαπαγορευτικός."


Προτείνω να πας σε track days. Το οτι έχεις tiger δεν παίζει ρόλο.
Κατά την γνώμη μου, πριν πάμε για το lvl 2 πρέπει να εξοικειωθούμε με αυτά που μάθαμε στο lvl 1
Αυτό θα γίνει πιο άνετα μέσα στην πίστα. Οπότε ψάχνω ημερομηνίες για track days.
Θα θελα να ανέβαινα Σέρρες αλλά δεν προλαβαίνω μιας και κλείνει απο τις 21 και μέχρι τότε είναι γεμάτο το πρόγραμμά της.
( http://www.serrescircuit.gr/index.php?o ... Itemid=262 )
Οπότε Σέρρες καπούτ!

I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: HelenKoR στις 29/04/2012 7:17 μμ.

Ερώτηση: Ποια είναι η αγαπημένη σας στροφή;

Συνέχεια με ρωτούσε ο εκπαιδευτής.
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: Montechristo στις 29/04/2012 7:42 μμ.

HelenKoR"Ερώτηση: Ποια είναι η αγαπημένη σας στροφή;

Συνέχεια με ρωτούσε ο εκπαιδευτής."

Μέχρι χθες η Κ6 ( η δεξιά πριν την πίσω ευθεία) από χθες και μετά η Κ7!!!
See these eyes so green I can stare for a thousand years
Colder than the moon
It's been so long.....
And I've been putting out fire With gasoline

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: PTiger800 στις 29/04/2012 10:05 μμ.

Montechris"Μέχρι χθες η Κ6 ( η δεξιά πριν την πίσω ευθεία) από χθες και μετά η Κ7!!!"


Νομίζω ότι εννοείς μέχρι χθες η Κ5 και απο χθές η Κ6
http://www.athenscircuit.gr/index.php?o ... =9&lang=en

Εμένα αυτή η Κ6 με παίδεψε πολύ. Στην πρώτη άσκηση κόντεψα να βγω εκτός πίστας. Δεν μπορούσα να πεισω τον εαυτό μου να στρίψει στο "Χ". Πάντα πιο πριν εστριβα και έχανα την τροχιά στην έξοδο.

Αλλά στις στροφές... και σε κάτι άλλο, αυτές που σε παιδεύουν σου αρέσουν, τι να κάνουμε.

HelenKoR"Πάνο, πάλι γκρινίαζεις;"


Είπε ο γαΐδαρος τον πετεινό κεφάλα.
Και τώρα το Quiz της ημέρας σε ποιόν ανήκουν οι φράσεις :

[quote:257spa61]
1. Άντε μία άσκηση έμεινε ακόμα να τελειώνουμε
2. Τίποτα δεν καταφέρνω
3. Ναι, ναι λέγε τέτοια να λένε στο forum ότι είμαι καλή
4. Το λές απλώς για να μου ανεβάσεις την ψυχολογία
5. Σνιφ
6. Κλαψ
7. Λυγμ[/quote:257spa61]

Τεσπά για να μην παρεξηγηθούμε.
Ναι, ναι είναι αλήθεια τι να κάνουμε. Την Ελενίτσα, το κοριτσάκι μας το φοβισμένο, την άκουγα, την έβλεπα, την έχανα. Με αυτήν ακριβως τη σειρά.
Μιά χαρά περάσαμε, θεωρώ ότι όλα τα παιδιά βελτιώθηκαν εκτός από εμένα, γιατί πόσο να βελτιωθεί το τέλειο...
Αλλά να κομπλάριζα και τα παιδιά; Μπαίνει ο άλλος με το Χαγιαμπούσα του στην πίστα, φαντάζεστε να του έριχνα γύρο με το 800; Πόσο ψυχολογικά τραυματισμένο θα τον άφηνα; Δεν μου πήγαινε...

ΠΑΙΔΕΣ ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ !!!
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: ΛΑΜΔΑ στις 29/04/2012 11:03 μμ.

Να πω κι εγώ δύο λόγια.Το σχολείο όπως πάντα άψογο.Η παρέα άψογη κι αυτή,ειδικά ο Σπύρος που δέσαμε από την αρχή και λόγω του ίδιου level.Πιστεύω πως όλοι πήγαμε πολύ καλά.Για τέλος μια συμβουλή για όσους θέλουν να βελτιωθούν ακόμα πιο πολύ.Η πίστα είναι μονόδρομος και ειδικά όσοι σκέφτεστε να πάτε και για άλλο level, δουλέψτε αυτά που κάνατε και μετά πάλι σχολείο.Θα είμαστε εκεί την πρωτομαγιά και την Κυριακή των εκλογών και πάει λέγοντας.Ευχαριστώ όλους για την παρέα,πέρασα πολύ όμορφα