CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: PTiger800 στις 25/04/2012 7:43 μμ.

HelenKoR"Πάνο, νομίζω οτι η ύλη του πρώτου lvl δύσκολα θα μας επιτρέψει να ξύσουμε. Νομίζω!"


Κοίτα, γόνατα μπορούσε να ξύσει κανείς και στο RS στο AUTOFESTIVAL, αρκεί να είχε τα άντερα (εγώ δεν τα είχα). Το CSS είναι σε πίστα, άρα όρεξη να υπάρχει και ξύνεις... Ειδικά στις τελευταίες ασκήσεις του προγράμματος φαντάζομαι.

Και δηλαδή, για να 'χουμε καλό ρώτημα, εσένα που κλαψουρίζεις μονο η ύλη σε εμποδίζει από το να ξύσεις γόνατα;
Δηλαδή εμείς οι τι να κάνουμε;

Μου φαίνεται θα κάτσω απ' έξω με τον doufe να ψήσουμε κάνα παϊδάκι. Αν έμφανιστεί ο doufe βέβαια.
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: HelenKoR στις 25/04/2012 7:47 μμ.

PTiger800"[...]
Και δηλαδή, για να 'χουμε καλό ρώτημα, εσένα που κλαψουρίζεις μονο η ύλη σε εμποδίζει από το να ξύσεις γόνατα;
[...]"


Φυσικά και με εμποδίζει η ύλη. Αν και μπορώ να ξύσω γόνατο ακόμα κι αν η μηχανή έχει πάρει πολύ μικρή κλίση. Μακριά πόδια βλέπεις...
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:54, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.
Λόγος: :P

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: HelenKoR στις 25/04/2012 7:51 μμ.

Aψογα creug! 6.30 στην Aegean μετά τα διόδια
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: Montechristo στις 25/04/2012 8:02 μμ.

PTiger800" Ειδικά στις τελευταίες ασκήσεις του προγράμματος φαντάζομαι."


To lvl 1 δεν έχει καθόλου στάση σώματος , σίγουρα πάντως προς το τέλος "λυσσάς" λόγω του συνδυασμού όλων των προηγούμενων ασκήσεων
See these eyes so green I can stare for a thousand years
Colder than the moon
It's been so long.....
And I've been putting out fire With gasoline

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: ΛΑΜΔΑ στις 25/04/2012 11:40 μμ.

HelenKoR"Σίγουρα το περιβάλλον της πίστας είναι καλύτερο απο τον δημόσιο δρόμο. Νομίζω οτι ολοι το καταλαβαίνουν αυτό.
Αλλά βρε παιδιά, το φοβάμαι το 675. Δεν είναι και λίγο... Ενας λάθος χειρισμός και την κάτσαμε την βάρκα!
Είναι άγριο και δεν ξέρω αν θέλω να μάθω πόσο...!

(Ξέρετε, απλώς κλαψουρίζω! Θα καλοπεράσετε το πρωί στην πίστα μαζί μου! Θα σας ζαλίσω κανονικότατα! )"

Ελένη για αυτόν ακριβώς το λόγο κάνεις το css.Μαθαίνεις στο level 1 τα βασικά και άκρως απαραίτητα,έτσι ώστε να οδηγείς πιο γρήγορα και πιο ασφαλή την μοτό σου και να αρχίζεις να διώχνεις τις φοβίες σου.Όσο για τα ξυσίματα γονάτων,αγκώνων,αφτιών και λοιπών σημείων,απλώς ξεχάστε τα.Μην δώσετε καμία σημασία στην ταχύτητα και στην πρόζα,απλώς κοιτάτε να κάνετε τις ασκήσεις όσο μπορείτε καλύτερα και όλα θα γίνουν στην ώρα τους.Και φυσικά μετά το σχολείο θα πρέπει να γίνεται προπόνηση.Οπότε όσοι πιστοί προσέλθετε σε κάποιο από τα επόμενα track day,με πολύ καλή περίπτωση αυτό της Πρωτομαγιάς.Στο γκρουπ των αρχαρίων δεν ενοχλείτε και δεν σας ενοχλούν.
Υ.Γ Ελένη το 675 ειδικά για τα Μέγαρα είναι ότι καλύτερο για να μυηθείς στον μαγικό κόσμο της πίστας

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: HelenKoR στις 26/04/2012 12:21 πμ.

Kostas Daniilidis"θα ερχομουν κι εγω αλλα δυστυχως no money...Θα μαζεψω το καλοκαιρι και θα παω στις Σερρες μαλλον.Καλα να περασετε οσοι πατε και χωρις απροοπτα ευχομαι"


Μου έχουν πει οτι είναι καλύτερα το lvl 1 να γίνει στις Σέρρες.
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: HelenKoR στις 26/04/2012 12:31 πμ.

ΛΑΜΔΑ"
Ελένη για αυτόν ακριβώς το λόγο κάνεις το css.Μαθαίνεις στο level 1 τα βασικά και άκρως απαραίτητα,έτσι ώστε να οδηγείς πιο γρήγορα και πιο ασφαλή την μοτό σου και να αρχίζεις να διώχνεις τις φοβίες σου.Όσο για τα ξυσίματα γονάτων,αγκώνων,αφτιών και λοιπών σημείων,απλώς ξεχάστε τα.Μην δώσετε καμία σημασία στην ταχύτητα και στην πρόζα,απλώς κοιτάτε να κάνετε τις ασκήσεις όσο μπορείτε καλύτερα και όλα θα γίνουν στην ώρα τους.Και φυσικά μετά το σχολείο θα πρέπει να γίνεται προπόνηση.Οπότε όσοι πιστοί προσέλθετε σε κάποιο από τα επόμενα track day,με πολύ καλή περίπτωση αυτό της Πρωτομαγιάς.Στο γκρουπ των αρχαρίων δεν ενοχλείτε και δεν σας ενοχλούν.
Υ.Γ Ελένη το 675 ειδικά για τα Μέγαρα είναι ότι καλύτερο για να μυηθείς στον μαγικό κόσμο της πίστας "


Ναι, συμφωνώ. Όλοι ξέρουμε για ποιο λόγο όχι απλώς πάμε σε κάποιο td αλλά επιλέγουμε κάποιο σχολείο.
Και ειλικρινά φοβάμαι. Εδώ λίγο αλλάζει ο ήχος στις αριστερές στροφές και "ψάχνομαι". Δεν θα ήθελα καν να φανταστώ πως θα αντιδρούσα αν έξυνα κανένα μασπιέ.
Πάντως ξέρω για του Χάλαρη νομίζω στις 12 του μηνός. Για Πρώτη του μηνός πόσο είναι η είσοδος;
Υ.Γ Το 675 μπορεί να είναι το καλύτερο αλλά ρωτάς αν έχω τ'άντερα;
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: ΛΑΜΔΑ στις 26/04/2012 12:53 πμ.

Μα ακριβώς για αυτό σου μίλησα για το 675 ότι είναι το καλύτερο σχολείο.Για να μπορέσεις με τον δικό σου ρυθμό και τα δικά σου όρια να μάθεις να οδηγείς σωστά και να διώξεις το φόβο σου.Είναι ένα τέλεια στημένο μηχάνημα για αυτήν ακριβώς τη δουλειά Ας πούμε με το street όσο κι αν προσπάθησα ποτέ δεν κατάφερα να έχω μια πολύ καλή στάση σώματος.Με το daytona κούμπωσα αμέσως, κλπ....Όσο αφορά τις τιμές,μάλλον την πρωτομαγιά είναι 55 ευρώ και του Χάλαρη μάλλον 50.Θα είμαι μαζί με το υπόλοιπο σωματείο και στα δύο

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: HelenKoR στις 26/04/2012 12:58 πμ.

ΛΑΜΔΑ"[...] με τον δικό σου ρυθμό [...]"




HelenKoR με σήμα το σαλιγκάρι!

ΛΑΜΔΑ"[...]Θα είμαι μαζί με το υπόλοιπο σωματείο και στα δύο "

Ωραία! Περισσότεροι για να τους γκρινιάζω!
Να τελειώσει με το καλό το Σαββατο και μετά βλέπουμε.
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: PTiger800 στις 26/04/2012 1:33 μμ.

HelenKoR"Μου έχουν πει οτι είναι καλύτερα το lvl 1 να γίνει στις Σέρρες."

Όλα είναι καλύτερα στις Σέρρες γιατί η πίστα έχει προδιαγραφές πίστας F1.
Επίσης οι μπουγάτσες στην πλατεία είναι καλύτερες απ' ότι εδώ...

ΛΑΜΔΑ"Οπότε όσοι πιστοί προσέλθετε σε κάποιο από τα επόμενα track day,με πολύ καλή περίπτωση αυτό της Πρωτομαγιάς."

Μπαίνεις και με on-off σε track day ή θα γελάνε και οι πέτρες;

Kostas Daniilidis"Θα μαζεψω το καλοκαιρι και θα παω στις Σερρες μαλλον."

Φοβάμαι ότι έτσι όπως πάει, μαζί με τις βενζίνες και τα διόδια θα χρειαστείς τα λεφτά για δύο level.
#EDIT#
Ώπα γράψε άκυρο. Υπέθεσα ότι ξεκινάς από Αθήνα αλλά είδα ότι ξεκινάς από Βόλο, άρα τι Μέγαρα τι Σέρρες. Πήγαινε και Σέρρες που είναι πιο καλή η πίστα.
#EDIT#

HelenKoR"Φυσικά και με εμποδίζει η ύλη. Αν και μπορώ να ξύσω γόνατο ακόμα κι αν η μηχανή έχει πάρει πολύ μικρή κλίση. Μακριά πόδια βλέπεις... "

Κατάλαβα...μέχρι τις 8.00 θα προσπαθούμε να ανεβάσουμε την αυτοπεποίθηση σου και από τις 8.00 και μετά θα ψάχνουμε τη δική μας...
Δε βαριέσαι χαλάλι σου.

Montechris"Να είσαι σίγουρος γι'αυτό Πάνο "

Πλέον είμαι.
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: HelenKoR στις 26/04/2012 4:41 μμ.

Bρε κοίτα που θα μου βγει το όνομα...

PTiger800"[...]
ΛΑΜΔΑ"Οπότε όσοι πιστοί προσέλθετε σε κάποιο από τα επόμενα track day,με πολύ καλή περίπτωση αυτό της Πρωτομαγιάς."

Μπαίνεις και με on-off σε track day ή θα γελάνε και οι πέτρες;
[...]"


Με ό,τι (2τροχο) θέλεις μπαίνεις στην πίστα. Αρκεί να περάσει με επιτυχία τον Τεχνικό Ελεγχο.
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: triplelover στις 26/04/2012 6:40 μμ.

HelenKoR"Σίγουρα το περιβάλλον της πίστας είναι καλύτερο απο τον δημόσιο δρόμο. Νομίζω οτι ολοι το καταλαβαίνουν αυτό.
Αλλά βρε παιδιά, το φοβάμαι το 675. Δεν είναι και λίγο... Ενας λάθος χειρισμός και την κάτσαμε την βάρκα!
Είναι άγριο και δεν ξέρω αν θέλω να μάθω πόσο...!

(Ξέρετε, απλώς κλαψουρίζω! Θα καλοπεράσετε το πρωί στην πίστα μαζί μου! Θα σας ζαλίσω κανονικότατα! )"



Eλενη μπορουμε αν θες να ανταλλαξουμε μηχανακια για το css, να σου δωσω εγω το street triple και να μου δωσεις το daytona
στα σοβαρα τωρα, γι αυτο κανουμε το σχολειο για να ξεκλεισωσουμε, προσωπικα δεν με νοιαζει καθολου να μαθω να ξεινω, αυτο που με νοιαζει ειναι να μαθω να χειροζομαι σωστα την μηχανη μου. Ηδη πριν αρκετο καιρο μου ειχε δειξει ενας φιλος που εχει κανει τα τρια lvl του css αρκετα πραγματακια και ειδα τρελη διαφορα, ποσο μαλλον να στα δειξει ενας δασκαλος.

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: triplelover στις 26/04/2012 6:43 μμ.

το μονο αγχος που εχω ειναι για τον καιρο, δεν μας τα λεει καλα το meteo (αν και δεν του εχω και πολυ εμπιστοσυνη),
ε, ενταξει εχω και αγωνια οπως για καθε καινουριο πραγμα που σου συμβαινει για πρωτη φοτα.

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: ΛΑΜΔΑ στις 26/04/2012 7:41 μμ.

Πάμε για βροχές το Σάββατο το κέρατο μου μέσα .Πάρτε λοιπόν μαζί σας και αδιάβροχα.Το σχολείο γίνεται κανονικά και υπό βροχή.Να δω εγώ τι θα κάνω με τα slick

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: Montechristo στις 26/04/2012 8 μμ.

riplelover"το μονο αγχος που εχω ειναι για τον καιρο, δεν μας τα λεει καλα το meteo (αν και δεν του εχω και πολυ εμπιστοσυνη),
ε, ενταξει εχω και αγωνια οπως για καθε καινουριο πραγμα που σου συμβαινει για πρωτη φοτα."


Γενικά το meteo δεν είναι αξιόπιστο....
Πάντως και σε άλλα sites δίνει μια πιθανότητα βροχής το μεσημεράκι.....
Δεν είναι τρελή κ@&λα αυτή η αγωνία?
See these eyes so green I can stare for a thousand years
Colder than the moon
It's been so long.....
And I've been putting out fire With gasoline