California Superbike School (CSS), Riding School

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: Sprinter στις 24/04/2009 1:11 μμ.

dimchris"
Sprinter"
Αμ' είσαι αρχικούλαδος σαν κι εσένα όσα μαθήματα κι αν κάνεις δε μαθαίνεις τίποτα."

Νίκο σέβομαι τη γνώμη σου αλλά αν δεν το επιχειρήσεις δεν μπορείς να κρίνεις τα αποτελέσματά του...

Sprinter""
"


Τι να επιχειρήσω ρε φίλε? Για τον αρχικούλαδο μιλάμε όχι για μένα
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: giannisx στις 24/04/2009 1:17 μμ.

Κουλάδια όλου του Forum ενωθείτε!!!
Πάμε για μαθήματα!!

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: dimchrist στις 24/04/2009 1:21 μμ.

Sprinter"
Τι να επιχειρήσω ρε φίλε? Για τον αρχικούλαδο μιλάμε όχι για μένα "


E, τότε sorry δε το είχα δει έτσι...

Κοίτα και εγώ από αρχικούλαδο έγινα απλά κουλάδι...

Triple Way

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: Cpt. Haddock στις 24/04/2009 1:25 μμ.

dimchris"...."


ασχετο...

Φωτογραφίες απο το CSS πήρες;
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: dimchrist στις 24/04/2009 2:22 μμ.

όχι δεν πήρα... Θα προτιμήσω να πάρω από track day

Triple Way

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: alki_viades στις 24/04/2009 6:05 μμ.

dimchris"Κανείς δεν είπε ότι είναι φθηνό... Πανάκριβο είναι!

Αν είχα μεγάλη οικονομική άνεση θα τα ξαναέκανα...

Και εγώ προτείνω CSS."


Σχετικα με το οικονομικο υπαρχουν ενδιαφερουσες εξελιξεις "στο χωρο": http://www.motograndprix.gr/content.aspx?id=1303

Ελπιζω να συνεχιστει αυτη η προσπαθεια, μονο κερδισμενοι μπορουμε εμεις να βγουμε, εστω κι απο πιθανη πτωση τιμων στο css

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: Costas στις 27/04/2009 12:06 μμ.

Αυτό που είπες για τα κουλάδια με λύπησε βαθύτατα...
Γι αυτό κανόνισα το level1 για τις 20 Ιουνίου
Αν είναι κανείς άλλος που θα έρθει να κάνουμε σάουνα μέσα στη δερμάτινη στολή κάτω από τον ήλιο στην πίστα των Μεγάρων ας ποστάρει

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: Sprinter στις 27/04/2009 12:30 μμ.

Που πα ρεεεεεεεεε. Δεν είναι αυτά για σενα.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: Costas στις 27/04/2009 12:34 μμ.

Τρέμε παππού!!!!!!Το ταπεινό σου Sprint αργά ή γρήγορα θα υποκληθεί..

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: giannisx στις 27/04/2009 4:26 μμ.

Costas"Αυτό που είπες για τα κουλάδια με λύπησε βαθύτατα...
Γι αυτό κανόνισα το level1 για τις 20 Ιουνίου
Αν είναι κανείς άλλος που θα έρθει να κάνουμε σάουνα μέσα στη δερμάτινη στολή κάτω από τον ήλιο στην πίστα των Μεγάρων ας ποστάρει "


Κώστα έχω στείλει και εγώ Mail για τις 20 Ιουνίου...ακόμη δεν με έχουν πάρει τηλ...το έστειλα την Παρασκευή...
Θα κανονίσουμε να πάμε παρεΐτσα?

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: Cpt. Haddock στις 27/04/2009 4:32 μμ.

Καλά, αυτά που γράφει ο Διατσίδης ειναι και εκ του πονηρου (= ανταγωνισμου)

Ναι, εντάξει εαν ζυγίσεις το να σου μιλάει ο Θ. Χουντρας και να σου δείχνει γραμμές ο Λίνος με το να βλεπεις τον ημιθεο Kevin Schwantz ναι, τα 900 vs 300 ευρώ φαινονται λιγα...

Απο την άλλη, σαν ΑΠΟΛΥΤΟ νουμερο τα 900 ευρώ (+ το γεγονός οτι πρεπει να πας στις Σερρες = 1500 χλμ επιπλέον) ειναι ενα κόστος τεράστιο. Με αυτό κανω κ τα 3 levels και μαλιστα εδώ διπλα.

Επιπλέον δεν ειναι σίγουρο οτι ενας πρωταθλητής ταχύτητας ειναι και καλός εκπαιδευτής... Προτιμώ καποιον που να ξέρει να μου μεταδώσει αυτά που ξέρει, να μου πει τι κανω λαθος και ποιες ειναι οι γραμμές μου, απο καποιον που θα πει "ακολουθα να δεις πως πέφτει το γυρολόγιο κατω απο 1' στα Μέγαρα"

"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: Costas στις 27/04/2009 10:50 μμ.

Εννοείται οτι κανονίζουμε!Για ποιό level θα πας;;;

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: mixalakis στις 28/04/2009 10:20 πμ.

Cpt. Haddock"Καλά, αυτά που γράφει ο Διατσίδης ειναι και εκ του πονηρου (= ανταγωνισμου)

Ναι, εντάξει εαν ζυγίσεις το να σου μιλάει ο Θ. Χουντρας και να σου δείχνει γραμμές ο Λίνος με το να βλεπεις τον ημιθεο Kevin Schwantz ναι, τα 900 vs 300 ευρώ φαινονται λιγα...

Απο την άλλη, σαν ΑΠΟΛΥΤΟ νουμερο τα 900 ευρώ (+ το γεγονός οτι πρεπει να πας στις Σερρες = 1500 χλμ επιπλέον) ειναι ενα κόστος τεράστιο. Με αυτό κανω κ τα 3 levels και μαλιστα εδώ διπλα.

Επιπλέον δεν ειναι σίγουρο οτι ενας πρωταθλητής ταχύτητας ειναι και καλός εκπαιδευτής... Προτιμώ καποιον που να ξέρει να μου μεταδώσει αυτά που ξέρει, να μου πει τι κανω λαθος και ποιες ειναι οι γραμμές μου, απο καποιον που θα πει "ακολουθα να δεις πως πέφτει το γυρολόγιο κατω απο 1' στα Μέγαρα"

"


Τα έχει πει αυτά ο Διατσίδης στον Χούντρα όταν κάθεται δίπλα του στις περιγραφές του Moto GP;

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: giannisx στις 28/04/2009 11:02 πμ.

Costas"Εννοείται οτι κανονίζουμε!Για ποιό level θα πας;;;"


Για Level 1.
Την αίτηση την έκανες on-line από το site τους? Σου έχουν απαντήσει? Εμένα όχι ακόμη από την Παρασκευή που έκανα την αίτηση...

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: panruss στις 12/05/2009 11:28 πμ.

Το Σάββατο 9/5 παρακολούθησα το πρώτο level 1 του css.
Πρώτη επαφή με την πίστα και γενικά έχω θετικές εμπειρίες από το μάθημα. Προσωπικά θεωρώ οτι αξίζει να το παρακολουθήσει κάποιος. Μένει τώρα να ξαναμπώ για εξάσκηση μιας και είμαι αρχικούλαδος.

Αρκετά Triumph το Σάββατο στα Μέγαρα, 2 Street Triple, 3 Tiger και 1 Speed Triple.

Αστεία φάση ήταν όταν τα T σβήνανε τις μηχανές και μετά από 45 δευτερόλεπτα ενεργοποιούταν το immobilizer. Κάτι πρέπει να κάνουμε για αυτό.