California Superbike School (CSS), Riding School

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: Sprinter στις 25/05/2009 5:49 μμ.

Ρε Σπύρο,

Ειλικρινά δε καταλαβαίνω τι ενοΑς. Ολες οι μηχανές στρίβουν καλύτερα (για πολλούς λόγους, εκ των οποίων ο κυριότερος είναι πώς δεν χρειάζεται να πλαγιάσουν τόσο πολύ και ο δεύτερος ότι με την κίνηση αυτή αυτόματα μεταφέρεται η σωστή πίεση στο τιμόνι) αν υπάρχει σωστή μεταφορά βάρους του σωφέρ πρός το εσωτερικό της στροφής και ταυτόχρονα χαμήλωμα του κέντρου βάρους και μεταφορά του εμπρός. Μερικές, λόγω στάσης,διευκολύνουν την κίνηση αυτή, άλλες λιγότερο και άλλες την δυσκολεύουν. Είναι τόσο απλό νομίζω. Δεν παίζει το 'οδηγείται σαν ss ή σαν on-off' σαν διιστάμενες επιλογές.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: spyro στις 25/05/2009 6:16 μμ.

Sprinter"Ρε Σπύρο,

Ειλικρινά δε καταλαβαίνω τι ενοΑς. Ολες οι μηχανές στρίβουν καλύτερα (για πολλούς λόγους, εκ των οποίων ο κυριότερος είναι πώς δεν χρειάζεται να πλαγιάσουν τόσο πολύ και ο δεύτερος ότι με την κίνηση αυτή αυτόματα μεταφέρεται η σωστή πίεση στο τιμόνι) αν υπάρχει σωστή μεταφορά βάρους του σωφέρ πρός το εσωτερικό της στροφής και ταυτόχρονα χαμήλωμα του κέντρου βάρους και μεταφορά του εμπρός. Μερικές, λόγω στάσης,διευκολύνουν την κίνηση αυτή, άλλες λιγότερο και άλλες την δυσκολεύουν. Είναι τόσο απλό νομίζω. Δεν παίζει το 'οδηγείται σαν ss ή σαν on-off' σαν διιστάμενες επιλογές."


όσο ο διπλανός μου στρίβει με μεγαλύτερη ταχύτητα απο μένα τοσο θα το ψάχνω και περισότερο.

Αλλιώς να πάρω κανα Transalp να πηγαίνω στην δουλεία και στα μπανάκια μου τα καλοκαίρια

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: Costas στις 25/05/2009 6:18 μμ.

Όταν ο διπλανός σου φύγει σε καμια στροφή νομίζω οτι είναι η ώρα να σταματήσεις να το ψάχνεις

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: jimdom στις 26/05/2009 2:23 μμ.

υπαρχουν κ οι ευθειες.........

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: spyro στις 26/05/2009 5:05 μμ.

jimdom"υπαρχουν κ οι ευθειες........."





το μεγαλείο της υπέρτατης δυσκολίας του να περιστρέφεις (ανοιγοκλείνεις) ένα κυλινδρικό πλαστικό που εδρεύει στην δεξιά άκρη του τιμονιού.

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: Aris. στις 26/05/2009 8:08 μμ.

ολοι οι γρηγοροι εδω μεσα μαζευτικαμε
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: spyro στις 27/05/2009 1:16 πμ.

Aris."ολοι οι γρηγοροι εδω μεσα μαζευτικαμε"


μας παρεξήγησες φιλαράκι μου

επιεδή δεν ειμαστε οσο θα θελαμε και παράλληλα το συζητάμε δημόσια για ανταλλαγες απόψεων τα λέμε ολα αυτά

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: tripletech στις 01/06/2009 9:03 μμ.

ειναι κανεις στο λεβελ1 20/6?

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: Costas στις 09/06/2009 12:09 πμ.

moi

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: Sprinter στις 10/06/2009 11:26 πμ.

Θα ακυρωθεί λόγω ελλείψεως καθηγητών αρκούντως low-level. Υπάρχει εσήγηση και για level 0 για κουλάδια.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: Costas στις 10/06/2009 11:29 πμ.

Η εισήγηση που υπάρχει είναι για το level g για τους γέρους.Ειδική ενότητα αυτόματα vs manual και πώς να επιλέξετε το σκούτερ που σας ταιριάζει.

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: Sprinter στις 10/06/2009 11:33 πμ.

Γέρους με πάνω από 500Κ χλμ στην πλάτη τους ή κάτω? Για να ξέρω δηλαδή..
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: Costas στις 10/06/2009 11:38 πμ.

Χαρακτηριστικό συνήθειο των ηλικιωμένων να αναπωλούν τα παλιά και να μιλάνε για χιλιάδες χιλιόμετρα τη στιγμή που βαριούνται να πάνε μέχρι την Αλεξάνδρας για ένα ποτό.
Δε μπορώ άλλο,περιτριγυρίζομαι από χούφταλα...

Υ.Γ. Σε λίγο θα θυμιθεί και τις αναμνήσεις του από τον πρώτο παγκόσμιο

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: Sprinter στις 11/06/2009 9:07 πμ.

Ρε χαμένε, δε βαριέμαι, ζεσταίνομαι. Και για πές μας, πότε ήταν η τελευταία φορά που εβγαλες το μηχανάκι εκτός Ν. Αττικής, μη πώ εκτός Κολιάτσου-Παγκράτι?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: Costas στις 11/06/2009 9:43 πμ.

To καλοκαίρι ζεσταίνεσαι,το χειμώνα κρυώνεις,τί σε έχουμε εδώ πέρα μόνο για να μας βρίζεις;
Αφού σου το έχω πει τόσες φορές,τα χεις φάει τα ψωμιά σου.Βρες μια δουλειά στο Π.Ρ. να πηγαίνεις με το ποδήλατο να ησυχάσουμε κι εμείς κι εσύ