California Superbike School (CSS), Riding School

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: jimdom στις 11/06/2009 12:39 μμ.

Sprinter"Ρε χαμένε, δε βαριέμαι, ζεσταίνομαι. Και για πές μας, πότε ήταν η τελευταία φορά που εβγαλες το μηχανάκι εκτός Ν. Αττικής, μη πώ εκτός Κολιάτσου-Παγκράτι?"

Σπατα-λουτσα-κορωπι
πεντε λεπτα με το παπι

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: tripletech στις 11/06/2009 7:46 μμ.

Sprinter"Γέρους με πάνω από 500Κ χλμ στην πλάτη τους ή κάτω? Για να ξέρω δηλαδή.."

500k πρεπει να εχω μονο με το DT200...ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΜΧ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟ...ΑΝΤΕ ΙΣΩς ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΑΠΙΑ ΜΑΖΙ...

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: fethry στις 12/06/2009 10:34 πμ.

ripletech"ΑΝΤΕ ΙΣΩς ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΑΠΙΑ ΜΑΖΙ... "

αν μετράνε και τα deliveroχιλιόμετρα, τότε ανεβαίνουμε σε αστρονομικά ποσά...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: Sprinter στις 12/06/2009 11:34 πμ.

ΚΜΧ είχα και εγώ. Δεν έβγαζε 30000 πρίν διαλυθεί
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: tripletech στις 13/06/2009 2:07 μμ.

[quote="Sprinter"]ΚΜΧ είχα και εγώ. Δεν έβγαζε 30000 πρίν διαλυθεί[/
το πιστο μου kmxaki μια φορα κολησε και αυτο λογω ελειψης νερου στο ψυγειο...οχι δεν την εκανα εγω αλλα ο brother...

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: torpedo στις 17/06/2009 11:09 πμ.

ripletech"ειναι κανεις στο λεβελ1 20/6?"


εγώ θα είμαι για level II. street triple R, γκρι. ελπίζω να τα πούμε.

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: tripletech στις 19/06/2009 11:10 μμ.

rped"
ripletech"ειναι κανεις στο λεβελ1 20/6?"


εγώ θα είμαι για level II. street triple R, γκρι. ελπίζω να τα πούμε."

τα λεμε αυριο...

2010: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: dimchrist στις 11/02/2010 5:33 μμ.

Το Πρόγραμμα California Superbike School για το 2010:

CSS ΜΕΓΑΡΑ

17-18 Απριλίου

29-30 Μαΐου

26-27 Ιουνίου

11-12 Σεπτεμβρίου

16-17 Οκτωβρίου

CSS ΣΕΡΡΕΣ

12-13 Ιουνίου

25-26 Σεπτεμβρίου

Κόστος για κάθε Level 300,00 euro

Το Πρόγραμμα Riding School για το 2010:

Riding School Auto Festival

27 Μαρτίου

24 Απριλίου

15 Μαΐου

19 Ιουνίου

18 Σεπτεβρίου

Πληροφορίες - Δηλώσεις συμμετοχής:
Ιωάννα Αρβανιτάκη,
210-2838852 (εσωτ. 138)
mail: jarv@0300.gr

http://www.0300.gr

Triple Way

Re: 2010: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: denthnpalevw στις 11/02/2010 9:22 μμ.

dimchris"
CSS ΣΕΡΡΕΣ

25-26 Σεπτεμβρίου

"

θα με βρειτε εκει. αν ειναι να ρθει καποιος ας βαλει μια φωνη
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: dimchrist στις 12/02/2010 10:41 πμ.

Το έχω στο πρόγραμμα να κάνω το τελευταίο level (4ο) κάποια στιγμή φέτος. Αυτό σίγουρα θα γίνει στις Σέρρες. Λογικά θα ανέβω και τέλη Απρίλη για το τριήμερο trackday του bikenet.gr, οπότε πιο πιθανός είναι ο Σεπτέμβριος παρά ο Ιούνης. Επίσης ρόλο θα παίξει αν την επόμενη μέρα (Δευτέρα) δεν είναι κλεισμένη η πίστα έτσι ώστε να κάνουμε και λίγη εξάσκηση. Γιατί για μία μέρα δεν ανεβαίνω.
Το μόνο θέμα που έχει ο Σεπτέμβριος είναι ότι μετά από διακοπές το μαρούλι είναι υπό εξαφάνιση.
Θέλω να ελπίζω ότι θα είμαστε πάνω.

Triple Way

Re: 2010: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: krysta στις 30/05/2010 11:24 μμ.

Σαββατο 29 Μαιου 2010 ,ήμουνα στο μάθημα του level 1 του California Superbike School... πραγματικά αυτο που είδα ήταν την βελτίωση μου στην ασφάλεια που αισθάνομαι οδηγώντας την μηχανή μου..
Πρίν λίγο καιρό έκανα και το riding school, νομίζω πως εκεί ήταν που είδα το φώς μου για πρώτη φορά...! Εκεί αισθάνθηκα ότι δεν ήξερα τίποτα, αν και είχα διαβάσει άπειρα πράγματα σε σχέση με την οδήγηση, το γυροσκοπικό φαινόμενο και άλλες τέτοιες έννοιες που για αρκετούς οδηγούς (μη πώ πάρα πολλούς και με πείτε υπερβολική είναι έννοιες που συμπεριλαμβάνονται στον χώρο της τέλειας άγνοιας)...στην θεωρία όμως όλα καλά ήταν..στην πράξη αλλάζει το στόρυ!
χτές το φώς της γνώσης, που άναψε στο riding school, δυνάμωσε

δεν υπάρχει καλύτερη βελτίωση απο την βελτίωση των οδηγικών μας ικανοτήτων..αυτό πίστευα πρίν το σχολείο και επιβεβαιώθηκα θριαμβευτικά
ήμουνα πραγματικά η πιο αργή στην πίστα, νομίζω πως δεν υπήρχε κάποιος που να μην με περασε στην διαρκεια της μέρας αλλά πραγματικά δεν με ένοιαξε ούτε στιγμή.
άκουγα την θεωρία , τον Θ.Χούντρα και έμπαινα στην πίστα με την λογική του να κάνω την άσκηση που μου είπαν, η καλύτερη ανταπόδωση ήταν όταν ακουσα τον Κώστα (τον εκπαιδευτή μου) να μου λέει ότι "εσυ κάνεις την δουλειά μου όλη μέρα σήμερα, ακούς την θεωρία και κάνεις την άσκηση απο την πρώτη στροφή, μακάρι να ήταν όλοι οι μαθητές μας έτσι". μέσα απο τον διάλογο με έκανε να επισημαίνω εγώ η ίδια τα λάθη μου, με την σύνεση στην πίστα και τα αυτιά μου και το μυαλό μου ανοιχτό, μ α θ α ι ν α.. κ οταν μου ειπε οτι κάνω την δουλειά του, αυτό εννοούσε ότι άκουγα και έκανα αυτο που έπρεπε για να βελτιωθώ.
ο εκπαιδευτής πέρασε μπροστά μου και μου έδειχνε, παρακολουθούσε πως πάω και περνώντας δίπλα μου έκανε νόημα ότι όλα πηγαιναν μια χαρά και να συνεχισω έτσι..αισθανόμουνα ότι μαθαίνω κάτι κάθε στιγμή.

τι να την κάνω την εξάτμιση που κάνει πανω απο 1000ευρώ άν δεν μπορώ να οδηγήσω εγώ την μηχανή μου με ασφάλεια..?
τα μαθήματα μπορεί να μην είναι φτηνά ειδικά σε τέτοιους καιρούς αλλά θα προέτρεπα όλους όσους οδηγούν σε δύο ρόδες να δοκιμάσουν να κάνουν κάποιο σχολείο βάζοντας το σε προτεραιότητα..κάποια στιγμή..
οδηγώ λίγα χρόνια, απλά οδηγώ μεγάλη μηχανή χωρίς καμία πρότερη εμπειρία σε πιο μικρές.. το να ανοιγεις το γκάζι στην ευθεία για κανέναν δεν είναι δύσκολο, στην στροφή το άγχος, ο φόβος και οι αυτόματες λάθος αντιδράσεις επιβιωσης μπορεί να οδηγήσουν σε λάθος χειρισμό, όμως οι δύο ροδες δε συγχωρούν λάθη.
"diobo'...!"

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: ATN PANOS στις 30/05/2010 11:45 μμ.

μπραβο κρυστα!!!
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding School  

  Από: nfot στις 31/05/2010 12:57 πμ.

Τα ιδια ενοιωσα κι εγω οταν εκανα τα CSS.

Πολυ σωστη κινηση, μπραβο.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: 2011: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding Sc  

  Από: krysta στις 25/03/2011 9:42 μμ.

Επαναφέρω το νήμα για να μην ανοίγει άλλο, αν και είναι παλιό.
Ξέρει κανείς τι γίνεται με το CSS και τις ημερομηνίες του 2011? Ξέρω οτι δεν τα έχει πια το 0300. Θα γίνουν ή οχι? Thanks!!
"diobo'...!"

Re: 2011: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding Sc  

  Από: Thimios στις 25/03/2011 10:51 μμ.

krysta"Επαναφέρω το νήμα για να μην ανοίγει άλλο, αν και είναι παλιό.
Ξέρει κανείς τι γίνεται με το CSS και τις ημερομηνίες του 2011? Ξέρω οτι δεν τα έχει πια το 0300. Θα γίνουν ή οχι? Thanks!!
"

Ναι θα γίνουν.
Το CSS έμαθα ότι το έχει αναλάβει ο Μπούκης μαζί με τους καθηγητές
και το πρόγραμμα θα ανακοινωθεί σύντομα.