California Superbike School (CSS), Riding School

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding Sc  

  Από: atsatsos στις 17/04/2011 2:03 πμ.

haris"Τα 23 ατομα αναφερονται παλι στα ατομα ανα session στα trackday.

Αληθεια τα 20λεπτα θεωριας & πρακτικης ασκησης ηταν παντα 5 και 5 ?
Πως ειχα την εντυπωση οτι ηταν 10 και 10 .. "


Tι λες ρε τρελέ!!!


Anyway. παίδες, τα μπερδέψατε λίγο. Στο site τα λένε αρκετά καλά και αναλυτικά τα πράγματα. Δε καταλαβαίνω που σκαλώνετε.

Όσο για την τιμή, μπείτε στο παγκόσμιο site του California και θα δείτε οτι είχαμε την χαμηλότερη τιμή μαζί με την Βουλγαρία που άμα δείτε την πίστα που γινόταν το σχολείο θα τρομάζατε. Καλύτερα σε parking να γινόταν.

Τα λέμε με όποιον έρθει στο πρώτο μάθημα της χρονιάς στις Σέρρες.
Ατσάτσα

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding Sc  

  Από: sinister στις 17/04/2011 12:15 μμ.

Στην ελλαδα μπορει να ηταν το πιο φθηνο και να ειναι ακομα κατα 120 ευρω αλλα μην ξεχναμε οτι στο εξωτερικο εχουν και "λιγο" καλυτερο εξοπλισμο!Ας μην μιλησουμε για πιστες!Το ιδιο ειναι να νοικιαζει το silverstone το ιδιο τα μεγαρα?
http://www.mrbike.gr/website/o-pagkos/A ... fotos.html

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding Sc  

  Από: dimchrist στις 27/04/2011 2:18 μμ.

Update:
Τώρα που έκλεισε το 0-300 η Ιωάννα Αρβανιτάκη θα συνεχίζει να διοργανώνει σχολεία όπως αναφέρατε πιο πριν σε συνεργασία με τα Papastavrou shops. Για τα δικαιώματα του CSS ακούστηκε το όνομα του Σπύρου Κούτρα, βοηθός αρχιεκπαιδευτής στο CSS, και ένας επιχειρηματίας/επενδυτής που του αρέσουν τα μηχανάκια και το CSS. Επίσης μπήκε και ο Μπούκης.
Όλα αυτά μέχρι στιγμής δεν έχουν επαληθευτεί. Περιμένουμε λοιπόν.

Triple Way

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding Sc  

  Από: SAK στις 04/05/2011 4:17 μμ.

καλησπέρα προς το forum της TRIUMPH,

Ονομάζομαι Σπύρος Κούτρας και είμαι ο Deputy Chief Riding Coach και ο School Director του California Superbike School στην Ελλάδα. Θα ήθελα να ξεκαθαρίσω μερικά από αυτά που έχετε γράψει έτσι ώστε όλοι να βρισκόμαστε στην ίδια σελίδα των γεγονότων.
Τα σχολεία άλλαξαν διεύθυνση. Το καινούργιο σχήμα έχει σαν σκοπό μόνο την σωστή και ολοκληρωμένη προώθηση του California Superbike School στην Ελλάδα. Ο κ. Μπουκης είναι στο σχήμα σαν ένας πολύ καλός συνεργάτης Τεχνικής Υποστήριξης στις ημέρες των σχολείων και στα track days. Και βεβαία στην υποστήριξη των ελαστικών Metzeler.
Το κόστος των σχολείων είναι το πιο χαμηλό στο κόσμο. Η διαφορά που προέκυψε σε σχέση με την περσινή τιμή οφείλεται στην αύξηση του ΦΠΑ (από 19% σε 23%) και αύξηση της βενζίνης (από 1,40 σε 1,70). Και επειδή το προϊόν είναι ακριβώς το ίδιο με Αγγλία, Ισπανία, Αυστραλία, Αμερική, Ισπανία σας υπενθυμίζω ότι η διαφορά τιμής με ατά τα σχολεία ξεπερνά το 50% ακριβότερα.
Για ότι άλλη πληροφορία επισκεφτείτε το site μας και επικοινωνήστε μαζί μας.
Φιλικά

Σπύρος Κούτρας
School Director
California Superbike School

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding Sc  

  Από: dimchrist στις 04/05/2011 5:02 μμ.

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση

Triple Way

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding Sc  

  Από: Montechristo στις 04/05/2011 6:46 μμ.

dimchris"Update:
Τώρα που έκλεισε το 0-300 η Ιωάννα Αρβανιτάκη θα συνεχίζει να διοργανώνει σχολεία όπως αναφέρατε πιο πριν σε συνεργασία με τα Papastavrou shops. Για τα δικαιώματα του CSS ακούστηκε το όνομα του Σπύρου Κούτρα, βοηθός αρχιεκπαιδευτής στο CSS, και ένας επιχειρηματίας/επενδυτής που του αρέσουν τα μηχανάκια και το CSS. Επίσης μπήκε και ο Μπούκης.
Όλα αυτά μέχρι στιγμής δεν έχουν επαληθευτεί. Περιμένουμε λοιπόν."

Εστειλα mail στην Ιωάννα και μου απάντησε για 28 ή 29 Μαίου στα Μέγαρα. Είχα κάνει το σχολείο με scooter και με είχε βοηθήσει πολύ....
Εάν ψήνεται κανείς....
See these eyes so green I can stare for a thousand years
Colder than the moon
It's been so long.....
And I've been putting out fire With gasoline

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding Sc  

  Από: krysta στις 04/05/2011 7:28 μμ.

Tiger800xc"
dimchris"Update:
Τώρα που έκλεισε το 0-300 η Ιωάννα Αρβανιτάκη θα συνεχίζει να διοργανώνει σχολεία όπως αναφέρατε πιο πριν σε συνεργασία με τα Papastavrou shops. Για τα δικαιώματα του CSS ακούστηκε το όνομα του Σπύρου Κούτρα, βοηθός αρχιεκπαιδευτής στο CSS, και ένας επιχειρηματίας/επενδυτής που του αρέσουν τα μηχανάκια και το CSS. Επίσης μπήκε και ο Μπούκης.
Όλα αυτά μέχρι στιγμής δεν έχουν επαληθευτεί. Περιμένουμε λοιπόν."

Εστειλα mail στην Ιωάννα και μου απάντησε για 28 ή 29 Μαίου στα Μέγαρα. Είχα κάνει το σχολείο με scooter και με είχε βοηθήσει πολύ....
Εάν ψήνεται κανείς.... "



αφού έχεις κάνει ήδη riding school γιατί δε περνάς σε css? αν δεν έχεις θέμα με τα λεφτά εννοείται ...γιατί είναι σημαντικός παράγοντας ο οικονομικός.
το λέω γιατί δε πιστεύω ότι το riding school με τα scooter θα έχει τεράστια διαφορά με ένα riding school ξανά...στο λέω γιατί όταν έκανα εγώ riding school μηχανές και scooters κάναμε τις ίδιες ασκήσεις...βέβαια μπορείς να ρωτήσεις τις διαφορές και να σκεφτείς τι θα σου
δώσει παραπάνω αν όντως είναι έτσι....
"diobo'...!"

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding Sc  

  Από: Montechristo στις 04/05/2011 8:21 μμ.

[quote="krysta":25tzrzu1]
Tiger800xc"
dimchris"Update:
Τώρα που έκλεισε το 0-300 η Ιωάννα Αρβανιτάκη θα συνεχίζει να διοργανώνει σχολεία όπως αναφέρατε πιο πριν σε συνεργασία με τα Papastavrou shops. Για τα δικαιώματα του CSS ακούστηκε το όνομα του Σπύρου Κούτρα, βοηθός αρχιεκπαιδευτής στο CSS, και ένας επιχειρηματίας/επενδυτής που του αρέσουν τα μηχανάκια και το CSS. Επίσης μπήκε και ο Μπούκης.
Όλα αυτά μέχρι στιγμής δεν έχουν επαληθευτεί. Περιμένουμε λοιπόν."

Εστειλα mail στην Ιωάννα και μου απάντησε για 28 ή 29 Μαίου στα Μέγαρα. Είχα κάνει το σχολείο με scooter και με είχε βοηθήσει πολύ....
Εάν ψήνεται κανείς.... "



αφού έχεις κάνει ήδη riding school γιατί δε περνάς σε css? αν δεν έχεις θέμα με τα λεφτά εννοείται ...γιατί είναι σημαντικός παράγοντας ο οικονομικός.
το λέω γιατί δε πιστεύω ότι το riding school με τα scooter θα έχει τεράστια διαφορά με ένα riding school ξανά...στο λέω γιατί όταν έκανα εγώ riding school μηχανές και scooters κάναμε τις ίδιες ασκήσεις...βέβαια μπορείς να ρωτήσεις τις διαφορές και να σκεφτείς τι θα σου
δώσει παραπάνω αν όντως είναι έτσι.... [/quote:25tzrzu1]
Η διαφορά των χρημάτων δεν είναι τεράστια 200 ευρώπουλα θέλουν για το Riding School και 325 για το CSS...
Δεν ξέρω όμως εάν μπορώ να πάω, λόγω XC.... Μην με στέιλουν δίπλα για σχολείο Moto-Cross
See these eyes so green I can stare for a thousand years
Colder than the moon
It's been so long.....
And I've been putting out fire With gasoline

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding Sc  

  Από: denthnpalevw στις 04/05/2011 8:29 μμ.

μπορεις εδω κανουν css με μηχανακια σαν το transalp.....
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding Sc  

  Από: krysta στις 04/05/2011 8:34 μμ.

Tiger800xc"Η διαφορά των χρημάτων δεν είναι τεράστια 200 ευρώπουλα θέλουν για το Riding School και 325 για το CSS...
Δεν ξέρω όμως εάν μπορώ να πάω, λόγω XC.... Μην με στέιλουν δίπλα για σχολείο Moto-Cross "



http://www.superbikeschool.co.gr/css_faq.html
αν δεις στο section αυτό κάτω κάτω έχει απάντηση...μπορείς
πέρυσι εκτός από τα ss, είχαμε tdm, vstrom1000 ,ktm smt...αυτά λένε οι φωτογραφίες που έχω από το level 1

στέλνεις και email για να είσαι εντελώς σίγουρος , αν θέλεις!
"diobo'...!"

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding Sc  

  Από: dimchrist στις 04/05/2011 8:42 μμ.

Μια χαρά μπορείς! Στα δύο πρώτα επίπεδα δεν έχεις κανένα θέμα. Το αντίθετο θα έλεγα. Αν ξεπεράσεις το ψυχολογικό που η πλειοψηφία είναι σουπερσπορτ, θα σε βοηθήσει πολύ. Αν είναι να έχεις κάπου θέμα με το συγκεκριμένο μηχανάκι είναι στο τρίτο level που ασχολείται κυρίως με το σώμα.

Triple Way

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding Sc  

  Από: Montechristo στις 04/05/2011 9:56 μμ.

Λοιπόν παιδιά μάλλον θα το τολμήσω.....
Ψαχνω ήδη για φόρμα (εάν έχετε κάτι φθηνό υπ'όψιν μου προτείνετε) μπότες έχω, οπότε βουρρρρρ
Παίζει να είναι κανένας άλλος?
See these eyes so green I can stare for a thousand years
Colder than the moon
It's been so long.....
And I've been putting out fire With gasoline

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding Sc  

  Από: doohan στις 04/05/2011 9:59 μμ.

Μπορεις να νοικιασεις μια αν θελεις!!Αν δεν μπορεσεις να βρεις η να παρεις μια οικονομικα τοτε πες μου να σου δωσω την δικια μου να πας για το μαθημα!
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding Sc  

  Από: dimchrist στις 04/05/2011 10:06 μμ.

Και εγώ την πρώτη φορά που πήγα νοίκιασα από τη διοργάνωση.
Αν θυμάμαι καλά κάπου στα 30 ευρώ

Triple Way

Re: 2009: California Superbike School (CSS), 0-300 Riding Sc  

  Από: sinister στις 04/05/2011 10:11 μμ.

25 ευρω νοικιαζουν τον εξοπλισμο ! Αν εχεις σκοπο να κανεις το εξοδο να υπολογιζεις για καινουρια απο 400ευρω περιπου μεχρι οσα θελεις!
Ελπιζω να τα πουμε μεγαρα 4/6/2011
http://www.mrbike.gr/website/o-pagkos/A ... fotos.html