ειναι δυνατον????

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: Sprinter στις 03/02/2011 9:33 πμ.

Native"

Νομίζω το λαμπάκι παίζει κυριως το ρολο του: "σταμάτα και βάλε λάδι στα επόμενα 5 χιλιόμετρα διοτι αλλιώς bye bye", οπότε για σκέψου το καλύτερα...

"


To λαμπάκι πίεσης λαδιού λέει 'σταμάτα και σβήσε ΤΩΡΑ' και πάρε την express service. Αν προλάβεις δηλαδή. Δεν μετράει τη στάθμη, αισθητήρας πίεσης είναι, και λάδι νάχεις αν πάθει η αντλία αυτό ανάβει. Τουλάχιστον αυτό ξέρω γενικώς, λέτε στην Τ να είναι αλλιώς?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: Native στις 03/02/2011 9:41 πμ.

Σωστό, απλά σίγουρα υποδηλώνει και πλήρη έλλειψη λαδιου απο την στιγμη που δεν μπορει να ρουφηξει ωστε να ανεβάσει πιεση...

off topic βεβαια
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: LAZOS στις 10/02/2011 9:18 μμ.

ρε παληκαρια τον τελευταιο καιρο και εμενα καθε πρωι οταν παω να την παρω χτυπανε μεταλλα μεσα.....για πολυ λιγο.....επισης παρατηρησα οτι οταν την σηκωνω απο το σταντ,την κραταω ορθια,και την βαζω μπροστα δεν μου κανει τον θορυβο.....(το μοτερ εχει λαδια...τα τσεκαρα....)
τι λετε να παιζει??????

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: black_power στις 10/02/2011 10:04 μμ.

οταν βάζεις μπρος και είναι πλαγιασμένη,τρίβεται το πιστόνι με τον θάλαμο περισσότερο , ενώ οταν την έχεις όρθια έχει λιγότερες τριβές ... ειναι ενα γνωστό πρόβλημμα του τίγρη αυτο.ένας μηχανικός μου χει πει στο αφτί οτι ίσως αυτο να ναι η αιτία που χαλάνε τα πιστόνια
περα απ τη πλάκα, πήγαινε σε εναν μαστροσάκη εκει πέρα να σου πει

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: vagtyrp στις 12/02/2011 4:59 μμ.

....άλλο ένα τιγράκι επιδιορθώθηκε προχθές με πιστονάκια ( εντός εγγύησης ).....και άλλο ένα θα μπεί μέσα την τρίτη ( εκτός εγγύησης ).....

και ελπίζω του γιάννη ( giannisx ) να μην έχει τίποτα, αλλά από ότι μου είπε σήμερα τσέκαρε τα λάδια και ο δείκτης του δεν έδειχνε τίποτα........

....και η ιστορία συνεχίζεται....

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: tharis στις 12/02/2011 6:54 μμ.

Ποιο διορθωθηκε ρε παιδια ?? Τι εγινε με του Johntar ?? Εκτος εγγυησης δεν ηταν ??
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: johntar στις 12/02/2011 7:07 μμ.

Ναι φιλέ tharis δικό μου είναι εκτός εγγύησης και από την τρίτη θα ξέρουμε πολλά! Την τρίτη θα το βάλω μέσα μάλλον.
Ποιος θα τονίσει τα χιλιάδες λάθη μου να μου τονίσω άλλα χίλια κ τ' αμέτρητα τα πάθη μου!!!

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: vagtyrp στις 12/02/2011 7:10 μμ.

haris"Ποιο διορθωθηκε ρε παιδια ?? Τι εγινε με του Johntar ?? Εκτος εγγυησης δεν ηταν ??"


φτιάχτηκε ενός παιδιού που τον ξέρω από την πανελλήνια στο βόλο...δεν γράφει εδω μέσα αλλά περιστασιακά παρακολουθεί....

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: tharis στις 12/02/2011 7:21 μμ.

johntar"Ναι φιλέ tharis δικό μου είναι εκτός εγγύησης και από την τρίτη θα ξέρουμε πολλά! Την τρίτη θα το βάλω μέσα μάλλον."


Μαλιστα ..! Εχει γινει καποια ερωτηση προς την Ηλιοφιλ ή την Τ για το θεμα της καλυψης ?? Η ακομα δεν το εχετε ανοιξει καθολου ??
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: johntar στις 12/02/2011 7:27 μμ.

Μαλιστα ..! Εχει γινει καποια ερωτηση προς την Ηλιοφιλ ή την Τ για το θεμα της καλυψης ?? Η ακομα δεν το εχετε ανοιξει καθολου ??[/quote]




Την τρίτη θα πάω και λογικά θέλω να πιστεύω ότι θα ξεκινήσει το χειρουργιο! Τώρα όλα τα άλλα είναι λόγια του αέρα. Πάντως εάν πουν μα μου εκεί θα έχει πολύ γέλιο!!!
Ποιος θα τονίσει τα χιλιάδες λάθη μου να μου τονίσω άλλα χίλια κ τ' αμέτρητα τα πάθη μου!!!

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: tharis στις 12/02/2011 7:28 μμ.

Ελπιζω να μην εχεις προβλημα φιλε μου ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: johntar στις 12/02/2011 7:31 μμ.

haris"Ελπιζω να μην εχεις προβλημα φιλε μου .."


Ευχαριστω φιλε και εγω ελπιζω να μην εχω προβλημα!!!
Ποιος θα τονίσει τα χιλιάδες λάθη μου να μου τονίσω άλλα χίλια κ τ' αμέτρητα τα πάθη μου!!!

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: ΑΓΓΕΛΟΣ στις 26/02/2011 6:14 μμ.

patapios"Σε αυτο με τα συνεργεια κ εγω συμφωνω...

...αλλα σε ενα forum μετα απο 2 3 χρονια τα θεματα αναγκαστικα επαναλαμβανονται...

Εχουν εξαντληθει παααρα πολλα θεματα αλλα τι να κανουμε?

Μιλαμε για λαδια.... οχι λαδια κουραστηκαμε.

Μιλαμε για πιστονια... οχι πιστονια κουραστηκαμε.

Μιλαμε για κρανη... κ αυτο το εχουμε ξεφτιλησει.

Κ παει λεγοντας...

Συμφωνω πως ειναι κουραστηκο να βλεπεις τα ιδια κ τα ιδια... αλλα θεωρω πολυ "κουραστικοτερο" να μην βλεπεις τιποτα.

Τελοσπαντων επειδη βγαινω κ off-topic θα πω καλη καρδια "



ξεχασες αυτο για τα φρενα-τακακια κλπ κλπ κλπ νικοοοοοοοοοοο
ΓΥΡΙΣΕ Ο ΤΡΟΧΟΣ ΚΑΙ Γ_-_-_ ΚΑΙ Ο ΦΤΩΧΟΣ ΠΛΕΟΝ!!

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: alexandros.s στις 27/02/2011 11:45 μμ.

@john-tar τι εγινε τελικα με το θεμα?πες κανα νεο να μαθαινουμε!εφαγε μαπες κανεις ?

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: johntar στις 02/03/2011 5:53 μμ.

Καλησπέρα και πάλι σε όλα τα παΐδια!Δεν έγραφα τόσο καιρώ γτ δεν είχα κάνει τπτ ακόμα! Χθες πηγα στον μαστροΣακη και ανοίξαμε το μοτέρ σιγά σιγά!Απ'οτι φαίνονταν δεν είχε σημάδια για σπασμένα πιστόνια. Είδα με τον μάστορα μπας και είχαμε καμιά ενδειξει για από τις αναθυμιάσεις αλλά και εκεί όλα καλά! Μέτρησε την καδένα και είχε μια μικρή φθορά. Είπαμε ας αλλάξουμε αύριο(δλδ σήμερα)την καδένα να το βάλουμε μπροστά και ένα δεν είναι αυτό να συνεχίσουμε να δούμε για πιστόνια. Σήμερα λοιπόν το πρωί που πήγα πάνω στα παιδιά δεν είχαν βρει την καδένα που θέλαμε δλδ rk chain! Τότε λοιπόν λέω ας αφήσουμε την καδένα και ας πάμε πιο κάτω για πιστόνια και εάν δεν έχει κάτι απλά αλλάζω την καδένα με μια ίδια μαμά!

http://img192.imageshack.us/i/img0179mt.jpg/



Όταν έφτασε ο μάστορας στα πιστόνια μου είπε(τελικά είχες απολυτά δίκιο)!!!

http://img10.imageshack.us/i/img0180if.jpg/

Εν ολιγεις σπασμένα και τα 3 πιστόνια!!! Αλλά τώρα ξεκινάει το πανηγύρι.Να δω τι θα πει η Τ που τόσο καιρό τρέχω(από το καλοκαίρι και εντός εγγυήσεις) και όλοι μου έλεγαν ότι είμαι προκατειλημμένος και ότι είναι όλα στο μυαλό μου και ότι το μηχανάκι έχει ανοχές και ότι θέλω ντε και καλά να χαλάσει το μηχανάκι! Καλά μου ξεμπερδέματα!
Ποιος θα τονίσει τα χιλιάδες λάθη μου να μου τονίσω άλλα χίλια κ τ' αμέτρητα τα πάθη μου!!!