ειναι δυνατον????

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: tmos στις 02/02/2011 11:15 πμ.

Την καλημέρα μου σε όλους,

Άσχετο τεχνικά αλλά σχετικό με το θέμα. Εδώ και 5 μήνες έχω ένα TIger 1050 (το αγόρασα καινούργιο) και ήδη κοντεύει τα 9.000 χλμ.
Διαβάζοντας όλα αυτά που έχουν γραφτεί για τα πιστόνια, τόσο εδώ αλλά και σε άλλα φόρα, έχω ξενερώσει απίστευτα και έχω μετανιώσει για την επιλογή μου. Μπορεί η μηχανή να είναι κούκλα και να χαίρομαι την χρήση της αλλά έχω χάσει την ηρεμία μου. Ακόμα και τα 3 χρόνια εγγύηση που έχει δεν είναι ικανά να με χαλαρώσουν.
Πριν είχα ένα Transalp 650. 7 χρόνια και 120.000 χλμ χωρίς βλάβες. Καμία σχέση βέβαια η μια με την άλλη αλλά πέρα από τις επιδόσεις και το ταξίδι που κάνει η μηχανή καλό είναι να ταξιδεύει και ο νους χωρίς δεύτερες σκέψεις και προβληματισμούς για βλάβες και προβλήματα.
Το αν θα μου βγάλει πρόβλημα στα πιστόνια πλέον έρχεται σε δεύτερη μοίρα. Ξενέρωσα και αυτό δεν διορθώνεται. Κρίμα ρε γμτ γιατί κατά τ΄ άλλα το μηχανάκι είναι καταπληκτικό.

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: Sprinter στις 02/02/2011 11:20 πμ.

mos"Ακόμα και τα 3 χρόνια εγγύηση που έχει δεν είναι ικανά να με χαλαρώσουν.
"


Lexotanil ίσως? Ελεος!

Ανοίχτε ρε αντμινς μια υποκατηγορία για τους ξενερωμένους και σφιγμένους ρε γμτ, να τα λένε εκεί μέσα απ' το πρωί μέχρι το βράδυ τα ίδια πράγματα να το ευχαριστιούνται, να χαλαρώνουν ρε παιδί μου...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: tmos στις 02/02/2011 11:23 πμ.

Sprinter"
mos"Ακόμα και τα 3 χρόνια εγγύηση που έχει δεν είναι ικανά να με χαλαρώσουν.
"


Lexotanil ίσως? Ελεος!

Ανοίχτε ρε αντμινς μια υποκατηγορία για τους ξενερωμένους και σφιγμένους ρε γμτ, να τα λένε εκεί μέσα απ' το πρωί μέχρι το βράδυ τα ίδια πράγματα να το ευχαριστιούνται, να χαλαρώνουν ρε παιδί μου..."


Lexotanil όχι. Άλλη μηχανή, με την πρώτη ευκαιρία ναι

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: mixalakis στις 02/02/2011 11:29 πμ.

Α ρε ηλίθια Τ μ@κ@κίες που κάνεις!!!!!

Βγες επιτέλους να πεις τι γίνεται και ότι κανένας δεν θα χρειαστεί να πληρώσει δεκάρα αν του τύχει το πρόβλημα να τελειώνουμε!!!
Δεν βλέπεις τι γίνεται; Έχουν αρχίσει να τρελαίνονται και όσοι δεν έχουν προβλήματα!!!!!!!!

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: Sprinter στις 02/02/2011 11:36 πμ.

[quote="tmos":66def2k6]
Sprinter"
mos"Ακόμα και τα 3 χρόνια εγγύηση που έχει δεν είναι ικανά να με χαλαρώσουν.
"


Lexotanil ίσως? Ελεος!

Ανοίχτε ρε αντμινς μια υποκατηγορία για τους ξενερωμένους και σφιγμένους ρε γμτ, να τα λένε εκεί μέσα απ' το πρωί μέχρι το βράδυ τα ίδια πράγματα να το ευχαριστιούνται, να χαλαρώνουν ρε παιδί μου..."


Lexotanil όχι. Άλλη μηχανή, με την πρώτη ευκαιρία ναι [/quote:66def2k6]

Φίλε, αν εγώ είχα 3 χρόνια εγγύηση στο μηχανάκι μου, θα το πηδούσα στο χιλιόμετρο και θα παρακαλούσα να σπανε τα πιστόνια κάθε χρόνο, για να 'χω μόνιμα καινούργιο μηχανάκι. Μόνο το στρώσιμο θα βαριόμουνα

Τώρα αν εσύ είσαι ψυχαναγκαστικός, πρόβλημά σου. Σου δίνω ενα τάλλαρο να σ' απαλλάξω από το προβληματικό σου μηχανάκι να ηρεμήσουν και τα νεύρα σου. Είσαι? Νομίζω πως είναι good deal.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: tmos στις 02/02/2011 11:49 πμ.

Sprinter"
Σου δίνω ενα τάλλαρο να σ' απαλλάξω από το προβληματικό σου μηχανάκι να ηρεμήσουν και τα νεύρα σου. Είσαι? Νομίζω πως είναι good deal.
"


Ξεκίνα με τα διπλά για να έχουμε μια βάση συζήτησης

Δεν ξέρω αν είμαι ψυχαναγκαστικός αλλά ίσως να έχω συνηθίσει διαφορετικά. Για τα χιλιόμετρα που λες δεν έχεις άδικο, αλλά πως σου φαίνονται τα 9Κ σε πέντε μήνες και μάλιστα σε νησί. Συνήθως πάω στα 20Κ το χρόνο και σίγουρα ότι βγει θα βγει μέσα στην εγγύηση. Αλλά δεν είναι αυτό το θέμα.

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: Sprinter στις 02/02/2011 11:52 πμ.

mos"
Sprinter"
Σου δίνω ενα τάλλαρο να σ' απαλλάξω από το προβληματικό σου μηχανάκι να ηρεμήσουν και τα νεύρα σου. Είσαι? Νομίζω πως είναι good deal.
"


Ξεκίνα με τα διπλά για να έχουμε μια βάση συζήτησης

Δεν ξέρω αν είμαι ψυχαναγκαστικός αλλά ίσως να έχω συνηθίσει διαφορετικά. Για τα χιλιόμετρα που λες δεν έχεις άδικο, αλλά πως σου φαίνονται τα 9Κ σε πέντε μήνες και μάλιστα σε νησί. Συνήθως πάω στα 20Κ το χρόνο και σίγουρα ότι βγει θα βγει μέσα στην εγγύηση. Αλλά δεν είναι αυτό το θέμα."


Πας καλά ρε? 10Κ θα σούδινα αν δεν ήταν προβληματικό το μηχανάκι. 5Κ θα ξοδέψω στον ψυχίατρο αν το πάρω απ' τα χέρια σου να ησυχάσεις. Χάρη σου κάνω σκέψου το.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: guraki στις 02/02/2011 11:53 πμ.

Εγω εχω τον Τιγρη 8 μηνες με 15000 κμ χωρις να εχει παθει κατι...Αλλα με αυτα που ακουω εδω μεσα εχω ξενερωσει που η Τ δεν εχει βαλει Face control σε αυτους που πουλαει τα μηχανακια...χαχαχχχααχ!

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: tmos στις 02/02/2011 11:57 πμ.

Sprinter"

Πας καλά ρε? 10Κ θα σούδινα αν δεν ήταν προβληματικό το μηχανάκι. 5Κ θα ξοδέψω στον ψυχίατρο αν το πάρω απ' τα χέρια σου να ησυχάσεις. Χάρη σου κάνω σκέψου το.

"


Ε τώρα με μπερδεύεις. Το μηχανάκι μια χαρά είναι, εγώ είμαι ο προβληματικός δεν είπαμε;
Θα δώσεις λοιπόν 10Κ και θα έχεις και τη χαρά ότι βοήθησες ένα συνάνθρωπο σου στις δύσκολες εποχές που ζούμε να ξαναβρεί τη ψυχική του χαρά και ισορροπία

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: Sprinter στις 02/02/2011 11:58 πμ.

Τώρα εσύ ψάχνεις για μαμάκες ε?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: tmos στις 02/02/2011 12:04 μμ.

Sprinter"Τώρα εσύ ψάχνεις για μαμάκες ε?"


Λοιπόν καλή η πλάκα και ο χαβαλές να χαλαρώνουμε λίγο αλλά επί της ουσίας υπάρχει κανένας μπούσουλας να μάθουμε το ποσοστό των βλαβών;
Όσο κι αν έψαξα δεν έχω βρει κάτι συγκεκριμένο και η αλήθεια είναι ότι δε νομίζω να βρεθεί κάτι.

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: Sprinter στις 02/02/2011 12:07 μμ.

Τι μοντέλο έχεις φίλε? Του '10? Αν ναι, κάνε μας μια χάρη και ειδοποία μας όταν σπάσουν τα πιστόνια, γιατί δεν έχουμε ακόμα κανένα τέτοιο στο νταταμπέιζ.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: tmos στις 02/02/2011 12:20 μμ.

Sprinter"Τι μοντέλο έχεις φίλε? Του '10? Αν ναι, κάνε μας μια χάρη και ειδοποία μας όταν σπάσουν τα πιστόνια, γιατί δεν έχουμε ακόμα κανένα τέτοιο στο νταταμπέιζ."


Ναι του 10. Λες λόγω της γκρίνιας να κάνω εγώ το ποδαρικό;

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: Sprinter στις 02/02/2011 12:23 μμ.

mos"
Sprinter"Τι μοντέλο έχεις φίλε? Του '10? Αν ναι, κάνε μας μια χάρη και ειδοποία μας όταν σπάσουν τα πιστόνια, γιατί δεν έχουμε ακόμα κανένα τέτοιο στο νταταμπέιζ."


Ναι του 10. Λες λόγω της γκρίνιας να κάνω εγώ το ποδαρικό; "


Το πιο πιθανό. Σχεδόν σίγουρο. Μη σου πω ακόμα και τώρα που μιλάμε τα σιδεροφάγα βακτήρια κατατρώνε τα πιστόνια σου. Ο καιρός γαρ εγγύς.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: tharis στις 02/02/2011 12:32 μμ.

mos"..."


Εσυ τωρα χαλαστηκες επειδη μεσα στα 3 χρονια μπορει να μεινεις 2 βδομαδες χωρις μηχανη ??
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..