Συλλογή Offtopic

Re: Συλλογή Offtopic  

  Από: Costas στις 26/03/2011 5:07 μμ.

Ο φίλος είχε δίκιο στην αρχή.Η ενότητα δεν έπρεπε να αναφέρει για εξουσιοδοτημένα πλέον μιας και πολλά από αυτά δεν είναι.Αυτό διορθώθηκε πλέον για να μην υπάρχει παραπληροφόρηση.
Από εκεί και πέρα ήταν το μόνο ποστ που ίσως ήταν σχετικό με το συγκεκριμένο συνεργείο,τα υπόλοιπα καλώς μεταφέρθηκαν στο offtopic.Και εφόσον η αλλαγή έγινε σβήστηκε το ποστ από το thread από την ενότητα του συνεργείου.

Re: Triumph service  

  Από: mapcentral στις 27/03/2011 9:07 μμ.

Sprinter"Διότι τα λάδια φίλε μου, πέρα από μερικά αντικειμενικά στοιχεία για τι σημαίνουν μερικές προδιαγραφές, είναι θέμα άλυτο, όπου η γνώμη των χρηστών δεν μετράει καθόλου (το τί αίσθηση δίνει το κιβώτιο δεν είναι κριτήριο ποιότητας λαδιών, με συγχωρείς που το λέω δηλαδή)

Να σε συγχωρήσω, αλλά μήπως το'πα εγώ?

Γενικώς είναι κουβεντα λοιπόν ανεκδοτολογική, βαρετή, άχρηστη, άνευ βάσεως και ουσίας με επίφαση μόνο επιστημονικότητας δοσμένη από αμαθείς έως ημιμαθείς και με 'στοιχεία' φίρδην-μίγδην από το νετ, άσχετα, σχετικά, αντικρουόμενα, ναι μεν αλλά, συμβιβασμοί επί συμβιβασμών και μετρήσεις που ούτε με Phd επί του αντικειμένου δε βγάζεις άκρη, μαρκετινγκ και διαδόσεις και φήμες, και πάντως τελικά άχρηστα για τον χρήστη.

Λάθος 1ο: Όταν ξέρεις να διαβάζεις πίσω από τις ετικέτες, τα στοιχεία των tests, τότε καθόλου ανεκδοτολογική δεν είναι. Το αντίθετο, εμπεριστατωμένη και τεκμηριωμένη!!!
Λάθος 2ο: Το forum ΔΕ ΦΤΙΑΧΤΗΚΕ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ! Σε τελική ανάλυση, αν βαριέσαι, προσπέρνα...κανείς δε σε υποχρεώνει......τουναντίον, μιλάς ακατάσχετα, άσχετα !


ΒΤW Τούμπανο μας τα κανες με τα Amsoil, σε σημείο που να φανταζόμαστε και υποβολιμιαίες προθέσεις Σ' άρεσε αυτό εσένα τώρα?"


Επίτέλους, κατάλαβες το βαθύτερο νόημα....... είμαι ειδικό, εντεταλμένο στέλεχος της Amsoil στην Ελλάδα με σκοπό να εγείρω συνειδήσεις, να εγκαταστήσω καταναλωτική αφοσίωση και γενικώς να γνωστοποιήσω τις αρετές του προιόντος στο πλατύ πελατειακό κοινό!
Τέλος, ως παράπλευρη παρενέργεια δες το, το "πρήξιμο" των ........συνεπικουρούντων τω βασιλέα, ήταν μια απέλπιδα προσπάθεια αναβάθμισης σου στην κλίμακα της ανδροπρέπειας!!! (δικής σου και κάποιου καπετάνιου, μια και εσείς οι 2 διαπιστώσατε μια τέτοια δράση).......Αυτό, πως σου φάνηκε?

Υ.Γ: Μπορούμε να το συνεχίσουμε, θα'χει πολύ πλάκα!

Re: Triumph service  

  Από: Sprinter στις 27/03/2011 9:16 μμ.

Μου φάνηκε φίλε μου πως κι εσύ όπως και αρκετοί άλλοι παρόμοιοι με εσένα πριν από σένα, θα προσαρμοσθείς εδώ μέσα και θα κοινωνικοποιηθείς ή θα την κάνεις. Μέχρι τότε θα τ' ακους κι από μένα κι από τον καπετάνιο και υποψιάζομαι από πολλού άλλους εδώ μέσα. Τσολιάδες με βαριά έχουμε γνωρίσει πολλούς όπως και τζάμπα μάγκες και έχουμε αλλεργία. Μυρίζεις από μακριά.

[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Triumph service  

  Από: mapcentral στις 27/03/2011 9:25 μμ.

Μέχρι στιγμής, αυτός που έχει αγγελοκρουσθεί, φαίνεται.......είναι γνωστό τοις πάσι (κουνάω και τον ώμο, χαχα!)
Επίσης, προς δική σου ενημέρωση, για πήγαινε στην Περιγραφή που συνοδεύει το thread Συνεργεία........αλλάχτηκε από χθές από "Σχολιασμός και αξιολόγηση για τα εξουσιοδοτημένα συνεργεία της Triumph", σε "Σχολιασμός και αξιολόγηση για τα συνεργεία της Triumph"! Τι έγινε παλιέ???? Ποιός την είπε σε ποιόν?
Εγώ στο'πα....συνέχισε, θα περάσουμε καλά!!!

Re: Triumph service  

  Από: Sprinter στις 27/03/2011 10 μμ.

Συνέχισε έτσι. Θα φάς καλά. Ημουν σίγουρος πως η μύτη μου δε με γελάει αλλά εσύ βάλθηκες να την επιβεβαιώσεις σε χρόνο ρεκόρ. Για να δούμε τι έχει στη συνέχεια ώσπου να βαρεθείς να φύγεις.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Triumph service  

  Από: johnygalan στις 27/03/2011 10:21 μμ.

Φίλε mapcentral για ηρέμησε λίγο.
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Triumph service  

  Από: Cpt. Haddock στις 27/03/2011 10:24 μμ.

Ρε τι τραβάμε καθε φορά με τους καινουριους....

Το χειρότερο απ' ολα ειναι οτι με κανετε να συμφωνω μ' αυτο το στριμένο αντερο τον sprinter...

@mapcentral, στο είπα και αλλού, χαλαρωσε γιατι μπήκες πολύ φουριόζος και με αέρα "γνώστη". Δεν είσαι ο μονος, οποτε άραε να δεις τί παίζει πριν γράψεις κι αλλα μακροσκελή πονήματα (εκτός εαν - μακαρι - τα τεχνικά σου εξαντλούνται στα λαδια )
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Triumph service  

  Από: mapcentral στις 27/03/2011 10:36 μμ.

Ξεκινήσατε? Ε, εγώ θα τελειώσω! (σαφώς όχι όπως η Πετρούλα!!! χαχαχα )
Περί κολοκυθόπιτας έχεις να πεις τίποτα Sprinter? Κανά επιχείρημα σου βρίσκεται ή θα το παίζεις......λαγωνικό Κ13 που οσφραίνεται????
Κάπτεν, τι έγινε...πως πάνε τα ..."πασχαλινά τσουρέκια" (συ είπας)!!! Αααα, δεν ήξερα ότι εδώ για να ποστάρεις πρέπει να καταθέσεις πρώτα το πτυχίο Μηχανολόγου Μηχανικού με ειδικότητα στις μηχανές εσωτερικής καύσεως και PHD στις μοτοσυκλέτες! χεχε
Ποιός άλλο καλοπαίδι βάλατε? ΑΔΙΑΦΟΡΟ............

υ.γ: Έχω πολύ ψωμί ακόμα αν γουστάρετε.....δεν έθιξα κανένα και μου την πέσατε. Συνεχίστε....

Re: Triumph service  

  Από: Cpt. Haddock στις 27/03/2011 10:38 μμ.

Δεν υπάρχει σωτηρία..
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Triumph service  

  Από: Billie στις 27/03/2011 10:39 μμ.

"Facts do not cease to exist because they are ignored" Aldous Huxley

Re: Triumph service  

  Από: Sprinter στις 27/03/2011 10:40 μμ.

Οι χειρότεροι είναι αυτοί που έχουν και κάτι μαζοχιστικό μέσα τους.. Αυτός ο συνδυασμός του 'στραβός είναι ο γιαλός' με το 'βαράτε με κι ας κλαίω' είναι άπαικτος.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Triumph service  

  Από: mapcentral στις 27/03/2011 10:42 μμ.

Να συνεισφέρω και εγώ στις......αμπελοσοφίες!!!!
Ουδείς μωρότερος του αλλαζόνα...............

Re: Triumph service  

  Από: Sprinter στις 27/03/2011 10:47 μμ.

Δε τη παλεύει, είναι κι αχιούμορος...καπτεν σοβαρή περίπτωση.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Triumph service  

  Από: redfoot στις 27/03/2011 10:50 μμ.

Εγω πιστεύω ότι με ειρωνιες στην άκρη μπορειτε απλα να συμφωνήσετε ότι διαφωνείτε κ να λήξει εκεί ,διαφορετικά θα ανακυκλωνεται άνευ λόγου κ. αιτίας.φίλε map,ασχέτως διαφωνιών που είναι φυσικό να υφίστανται ,μήπως Απλά να προσπαθουσες να συμμετεχεις γόνιμα αντί να ειρωνευεσαι ;
the road is made clear when viewed from above..

Re: Triumph service  

  Από: Cpt. Haddock στις 27/03/2011 10:55 μμ.

Βαρέθηκα, δεν έχει πλάκα...
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."