CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: HelenKoR στις 27/04/2012 12:22 πμ.

riplelover"

Eλενη μπορουμε αν θες να ανταλλαξουμε μηχανακια για το css, να σου δωσω εγω το street triple και να μου δωσεις το daytona
[...]"


Δεν περιμένεις να δεχτώ, έτσι δεν είναι;

----------
Να κάνω τώρα και την αδιάκριτη ερώτηση:
Πόσα χλμ έχετε κάνει με την μηχανή;
Για παράδειγμα, όταν έκανα το riding school είχα κάνει περίπου 400χλμ ενώ τώρα έχω περίπου 10.000.
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: sinister στις 27/04/2012 7:59 πμ.

θα σας προτεινα να αφησετε για το τι θα γινει αν ξυσετε, γιατι στο lvl 1 ειναι αρκετα δυσκολο μιας κ δεν εχει θεση σωματος. Ελενη βγαλε τις μπιλιες απο τα μαρσπιε για αρχη αν σου βρισκουν κατω στην πιστα,πραγμα που θεωρω απιθανο.
Να ξερετε επισης οτι δεν ειναι αυτοσκοπος το να ξυνεις γονατα κ δεν σημαινει οτι οταν ξυνεις πας γρηγορα κ σωστα,δειτε πχ εδω για να καταλαβετε τι εννοω λαθος αλλα ολα κατω!

http://www.mrbike.gr/website/o-pagkos/A ... fotos.html

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: ΛΑΜΔΑ στις 27/04/2012 8:10 πμ.

Ρε Πάνο που τις βρήκες αυτές;Σωστοοοοοός

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: sinister στις 27/04/2012 8:41 πμ.

ΛΑΜΔΑ"Ρε Πάνο που τις βρήκες αυτές;Σωστοοοοοός "

εγω ειμαι!χαχαχα οχι ρε,απλα πριν παω κ εγω στο lvl1 εψαχνα να δω τι γινεται γιατι ειχα ενα αγχος. Να επιλεξετε καποιες στροφες που σας αρεσουν κ να κανετε τις ασκησεις οσο πιο καλα μπορειτε.Επειδη προσπαθουσα να κανω τις ασκησεις σε ολες τις στροφες σε καποια φαση εχασα την μπαλα.Πρωτα μαθετε την ασκηση στη στροφη που σας βολευει κ μετα τα εφαρμοζετε κ στις αλλες.Θα σας τα πουνε κιολας. Μην εχετε αρνηση σε ο,τι κ αν σας πουνε.Καντε το,κατι παραπανω ξερουν
καλα να περασετε,εγω θα σας περιμενω σημερα το απογευματακι στα μεγαρα για καμμια γυροβολια κ αυριο θα περασω να πω ενα γεια!
http://www.mrbike.gr/website/o-pagkos/A ... fotos.html

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: starsailor στις 27/04/2012 9:04 πμ.

HelenKoR"
riplelover"

Eλενη μπορουμε αν θες να ανταλλαξουμε μηχανακια για το css, να σου δωσω εγω το street triple και να μου δωσεις το daytona
[...]"


Δεν περιμένεις να δεχτώ, έτσι δεν είναι;

----------
Να κάνω τώρα και την αδιάκριτη ερώτηση:
Πόσα χλμ έχετε κάνει με την μηχανή;
Για παράδειγμα, όταν έκανα το riding school είχα κάνει περίπου 400χλμ ενώ τώρα έχω περίπου 10.000."


Ελενη εγω απο το καλοκαιρι του '09 που την πηρα εχω κανει μεχρι τωρα 17.600
the steps we take all leave footprints...

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: starsailor στις 27/04/2012 10:30 πμ.

ΛΑΜΔΑ"Πάμε για βροχές το Σάββατο το κέρατο μου μέσα .Πάρτε λοιπόν μαζί σας και αδιάβροχα.Το σχολείο γίνεται κανονικά και υπό βροχή.Να δω εγώ τι θα κάνω με τα slick "


Απο μια ματια που εριξα σημερα σε meteo και freemeteo φαινεται οτι θα εχει συννεφια αλλα δεν θα βρεξει..αν και εγω δεν θεωρω αυτα τα sites απολυτως αξιοπιστα ελπιζω να ειναι ετσι οπως λενε
the steps we take all leave footprints...

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: HelenKoR στις 27/04/2012 2:45 μμ.

sinister"θα σας προτεινα να αφησετε για το τι θα γινει αν ξυσετε, γιατι στο lvl 1 ειναι αρκετα δυσκολο μιας κ δεν εχει θεση σωματος. Ελενη βγαλε τις μπιλιες απο τα μαρσπιε για αρχη αν σου βρισκουν κατω στην πιστα,πραγμα που θεωρω απιθανο.
Να ξερετε επισης οτι δεν ειναι αυτοσκοπος το να ξυνεις γονατα κ δεν σημαινει οτι οταν ξυνεις πας γρηγορα κ σωστα,δειτε πχ εδω για να καταλαβετε τι εννοω λαθος αλλα ολα κατω!
"


Διαβάζοντας το παραπάνω απόρησα, διότι είχα την εντύπωση οτι κανένας δεν ανέφερε το ξύσιμο γονάτου ως λόγω συμμετοχής στο css.
Αρχισα να διαβάζω τα τελευταία μνμ για να βεβαιωθώ (οπού φυσικά είχα την σωστή εντύπωση ) και πρόσεξα λίγο καλύτερα αυτό:

ΛΑΜΔΑ"Ελένη για αυτόν ακριβώς το λόγο κάνεις το css.Μαθαίνεις στο level 1 τα βασικά και άκρως απαραίτητα,έτσι ώστε να οδηγείς πιο γρήγορα και πιο ασφαλή την μοτό σου και να αρχίζεις να διώχνεις τις φοβίες σου.Όσο για τα ξυσίματα γονάτων,αγκώνων,αφτιών και λοιπών σημείων,απλώς ξεχάστε τα.Μην δώσετε καμία σημασία στην ταχύτητα και στην πρόζα,απλώς κοιτάτε να κάνετε τις ασκήσεις όσο μπορείτε καλύτερα και όλα θα γίνουν στην ώρα τους.Και φυσικά μετά το σχολείο θα πρέπει να γίνεται προπόνηση.Οπότε όσοι πιστοί προσέλθετε σε κάποιο από τα επόμενα track day,με πολύ καλή περίπτωση αυτό της Πρωτομαγιάς.Στο γκρουπ των αρχαρίων δεν ενοχλείτε και δεν σας ενοχλούν.
Υ.Γ Ελένη το 675 ειδικά για τα Μέγαρα είναι ότι καλύτερο για να μυηθείς στον μαγικό κόσμο της πίστας "


Πόσο καλλιτέχνες είμαστε οι Triumphαδες?

I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: HelenKoR στις 27/04/2012 2:46 μμ.

starsailor"
ΛΑΜΔΑ"Πάμε για βροχές το Σάββατο το κέρατο μου μέσα .Πάρτε λοιπόν μαζί σας και αδιάβροχα.Το σχολείο γίνεται κανονικά και υπό βροχή.Να δω εγώ τι θα κάνω με τα slick "


Απο μια ματια που εριξα σημερα σε meteo και freemeteo φαινεται οτι θα εχει συννεφια αλλα δεν θα βρεξει..αν και εγω δεν θεωρω αυτα τα sites απολυτως αξιοπιστα ελπιζω να ειναι ετσι οπως λενε "


Ε λοιπόν! Το τελευταίο που με απασχολεί είναι ο καιρός, believe it or not!
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: PTiger800 στις 27/04/2012 5:07 μμ.

HelenKoR"Διαβάζοντας το παραπάνω απόρησα, διότι είχα την εντύπωση οτι κανένας δεν ανέφερε το ξύσιμο γονάτου ως λόγω συμμετοχής στο css. "


Όχι ρε φίλε, όχι. Άμα δεν ξύσω γόνατο εγώ δεν πλερώ. Εγώ πάω για να ξύσω γόνατο. Τέλος. Θα έχω και μια λίμα μαζί μου για να ξύσω τις επιγονατίδες να φαίνονται μούρη.

HelenKoR"Ε λοιπόν! Το τελευταίο που με απασχολεί είναι ο καιρός, believe it or not! "


Εύγε!
Εδώ που τα λέμε με τόσες βροχές που φάγαμε φέτος λογικό είναι να μη σε απασχολεί. Η μόνη ένσταση που ενδεχομένως έχω είναι ότι όταν μπαίνεις σε ένα ελεγχόμενο περιβάλλον πίστας, υπάρχουν κάποια πράγματα που θέλεις να είναι λίγο ως πολύ εξασφαλισμένα. Ανάμεσα σε αυτά είναι και η πρόσφυση. Προσωπικά θεωρώ ότι με βροχή δεν θα μπορούσα να πάρω αυτά που πρέπει από το σχολείο, αν με ανησυχούσε η πρόσφυση. Θα ήμουν πολύ σφιγμένος.

Πλην όμως η πιο αξιόπιστη πηγή καιρού που ξέρω είναι το :
http://www.poseidon.hcmr.gr

Εκεί λοιπόν δείχνει βροχές, αλλά όχι τόσο νότια όσο θα είμαστε εμείς. βλέπω βροχές από Β.Προάστια και πάνω.
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: HelenKoR στις 27/04/2012 5:42 μμ.

PTiger800"
HelenKoR"Διαβάζοντας το παραπάνω απόρησα, διότι είχα την εντύπωση οτι κανένας δεν ανέφερε το ξύσιμο γονάτου ως λόγω συμμετοχής στο css. "


Όχι ρε φίλε, όχι. Άμα δεν ξύσω γόνατο εγώ δεν πλερώ. Εγώ πάω για να ξύσω γόνατο. Τέλος. Θα έχω και μια λίμα μαζί μου για να ξύσω τις επιγονατίδες να φαίνονται μούρη.
"


Δεν θέλω να σε ταράξω αλλά έχεις ήδη πλερώ.

Στο ασανσέρ! Δοκιμασμένα πράματα.
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: triplelover στις 27/04/2012 6:16 μμ.

σε καποια site που μπηκα (ελλνικα και ξενα) δεν δειχνουν βροχες τελικα για το Σαββατο (μακαρι) αλλα προσκαιρες συννεφιες. Ελενη με την συγκεκριμενη μηχανη εχω κανει 4.000χλμ .
Αντε η μεγαλη μερα εφτασε...

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: ΛΑΜΔΑ στις 27/04/2012 7:40 μμ.

Τελικά το πιο πιθανό είναι ότι δεν θα έχουμε βροχή .Και πιστέψτε με,το τελευταίο που θες στην πίστα είναι η βροχή. Soooooooo δεν κρατιέμαι

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: Ichigo στις 27/04/2012 9 μμ.

Οι ασκήσεις μπορούν να εκτελεστούν και με βροχή οπότε μην αγχώνεστε
"O coward conscience, how dost thou afflict me!"

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: krysta στις 27/04/2012 9:07 μμ.

Πω πω! Τοσα posts για λιγο αγχος
Ελενη, χαλαρωσε λιγο βρε κοριτσι μου κ εσυ, εχεις αγχωσει ολοκληρο φορουμ και το daytona θα σε παει μια χαρα στην πιστα! No worries ολοι οσοι εχουν περασει απο σχολειο τα ιδια εχουμε σκεφτει.
"diobo'...!"

Re: CSS 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012  

  Από: HelenKoR στις 27/04/2012 9:48 μμ.

riplelover"[...]
Αντε η μεγαλη μερα εφτασε... "


Όσο το σκέφτομαι, μου φαίνεται αδιανόητο οτι θα ξυπνήσω στις 6 τα αξημέρωτα...
Είμαι τόσο κουρασμένη...
Αμα δείτε οτι δεν έρχομαι, φευγετε και ερχομαι στο μάθημα το μεσημέρι

krysta"[...] και το daytona θα σε παει μια χαρα στην πιστα! [...]"


Είπες την αλήθεια! Θα με πάει μια χαρά στην πίστα. Το τι θα γίνει εκεί μέσα, κανείς δεν ξέρει.
Ασε που δεν αγχώνονται οι άλλοι. Δεν μασάνε απο τέτοια.
Βέβαια δεν καταλαβαίνω γιατί σου κάνει εντύπωση που έχουν γραφεί τόσα posts για το άγχος. Θα προτιμούσες κάθε Post να περιλαμβάνει το 800 με την λέξη ντροπή και τα παράγωγά της;
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.