Triumph service

Re: Triumph service  

  Από: tharis στις 05/04/2011 7:25 μμ.

Γιατι σου φαινεται παραξενο ?
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Triumph service  

  Από: Native στις 05/04/2011 7:48 μμ.

Και η Ελαίς έχει εξελίξει το Άλτις για να ταιριάζει γευστικά με την φέτα Δωδώνη...

Αγουρέλαιο Mobil...απο την φύση στο κάρτερ σας...
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Triumph service  

  Από: redfoot στις 05/04/2011 8:32 μμ.

Aπο κρητικό ελαιόλαδο περάσανε στο καλαματιανό
και τα δυο γευστικότατα
the road is made clear when viewed from above..

Re: Triumph service  

  Από: chris.r675 στις 05/04/2011 11:40 μμ.

μπορει εκει στην αθηνα του σακη να του εχετε εμπιστοσυνη και οντως να ειναι κομπλε μαστορας,στην επαρχια πρεπει να κανω ταξιδι για να παω για σερβις και να ακουω και το μαλακα να μου λεει εξυπναδες!ε οχι ρε φιλε εγω δεν ξαναπαταω και ας χασω την εγγυηση!μας περνανε για προβατα!και 95 ευρος για λαδια φιλτρο!

Sprinter"H mobil είχε εξελίξει τα λάδια ειδικά για την Τ, μέχρι που τελέιωσε η εμπορική τους συμφωνία και από τις προάλλες δεν έχει εξελίξει η mobil τα ειδικά λάδια αλλά η castrol... "


και το αλλο μην το ξεχασω,μαστορα τι τακακια προτεινεις?
εγω εχω μονο νισιν της triumph!προσεξε ομως,στο εμποριο θα βρεις νισιν αλλα δεν θα ειναι ιδια σαν της Τ!
αλλη παστα!
αντε και γαμ........!ετομος ημουν να του το πω!
ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΧΤΙΖΟΥΝ ΦΥΛΑΚΕΣ ΚΑΙ Ο ΚΛΟΙΟΣ ΣΤΕΝΕΥΕΙ Ο ΝΟΥΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΤΑΡΙΟ
ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΔΡΑΠΕΤΕΥΕΙ!

Re: Triumph service  

  Από: TAS στις 06/04/2011 2:45 πμ.

chris.r675"μπορει εκει στην αθηνα του σακη να του εχετε εμπιστοσυνη και οντως να ειναι κομπλε μαστορας,στην επαρχια πρεπει να κανω ταξιδι για να παω για σερβις και να ακουω και το μαλακα να μου λεει εξυπναδες!ε οχι ρε φιλε εγω δεν ξαναπαταω και ας χασω την εγγυηση!μας περνανε για προβατα!και 95 ευρος για λαδια φιλτρο!



και το αλλο μην το ξεχασω,μαστορα τι τακακια προτεινεις?
εγω εχω μονο νισιν της triumph!προσεξε ομως,στο εμποριο θα βρεις νισιν αλλα δεν θα ειναι ιδια σαν της Τ!
αλλη παστα!
αντε και γαμ........!ετομος ημουν να του το πω! "




ευγε αδερφε εγω την εχω χασει προ πολλου την εγγυηση!!! ακου 95 ευρω λαδια φιλτρο .
(το τακακι στο εμποριο ειναι απο αλλη παστα ) ρε τι λενε οι τυποι!!
ΓΝΩΘΙ ΣΕΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ

Re: Triumph service  

  Από: Cpt. Haddock στις 06/04/2011 7:47 πμ.

Αφου πούμε για 1000στη φορά οτι ΔΕΝ χάνεις την εγγύηση αν δεν πας σε εξουσιοδοτημένο (μαλιασε η γλώσσα μας αλλα δε γ@μεις...), τα 95 ευρω ειναι τιμή σφάξιμο.

Στην πανακριβη και εύπορη Σουηδία με χρεωσαν 80 ευρω... Τι ξέρουν αυτοι
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Triumph service  

  Από: Native στις 06/04/2011 9:23 πμ.

Ρε παλικάρια, να πηγαίνετε τα δικά σας λάδια, τακάκια κτλ, κανεις δεν έχει δικαίωμα να αρνηθεί να τα βάλει απο την στιγμη που πληρούν τις προδιαγραφές, το μόνο που θα μπορουσε να κανει ειναι να σας χρεώσει εργασία επειδη δεν την έβγαλε απο την πώληση τους....(γελοίο βεβαια κατα την γνώμη μου διότι πέφτει στα μάτια του πελάτη ο οποιος θα το πάει και για μεγαλο service εκει το μηχανακι και θα στάξει ουκ ολίγα....οπότε ουτως η άλλως θα τα πάρουν...)
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Triumph service  

  Από: redfoot στις 06/04/2011 10:04 πμ.

Νομιζω πως δεν εχεις δίκιο και να σου πω το γιατί με ενα παράδειγμα. Ας υποθεσουμε οτι αρρωστησες και πηγαινεις στο Γιατρό ή στο φαρμακοποιο . Μπορείς να ζητησεις εγγυησεις για την υγεία σου αν εσυ του πας το φαρμακο που θεωρείς οτι χρειαζεσαι? Δε νομιζω επισης συμφωνω έννοείται οτι θα πληρωθεί με τον ένα ή τον άλλο τρόπο για την επίσκεψη , θεμιτο και φυσικό
the road is made clear when viewed from above..

Re: Triumph service  

  Από: Native στις 06/04/2011 10:11 πμ.

Τι σχέση έχει η φαρμακολογία που έχει 10000 παραμέτρους, παρενέργειες και περιπτώσεις με τα λάδια που είναι ολα πάνω κάτω τα ιδια.

Η μήπως θεωρείς οτι ο μηχανικός ξέρει αν ειναι καλό το καθε λάδι....
Οτι τον υποχρεώνουν και οτι τον συμφέρει πουλαει. Ατυχες παράδειγμα λοιπον

Οσο για την πληρωμη, προτιμώ να μην μου ζητήσει κατι ο μηχανικός μονο για λάδια, αλλα συνήθως πάντα αφήνω κατι
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re:  

  Από: k0panos στις 06/04/2011 10:48 πμ.

T595"
Case"Στην Αθήνα τί λέει το service? Εντυπώσεις?"


Πολύ καλές εντυπώσεις από τον Σάκη τον Κόντη στο Πολύγωνο (οδός Μητροπέτροβα κάτι...)"


Όντως παίδες ο Σάκης είναι γαμώ τα παιδιά και σε προσέχει και εσένα και το μηχανάκι σου και σε καλές τιμές
και ο Φίλιππος που είναι μαστορας μέσα είναι πολυ καλο μαστοράκι

Re: Triumph service  

  Από: Cpt. Haddock στις 06/04/2011 10:57 πμ.

redf"Νομιζω πως δεν εχεις δίκιο και να σου πω το γιατί με ενα παράδειγμα. Ας υποθεσουμε οτι αρρωστησες και πηγαινεις στο Γιατρό ή στο φαρμακοποιο . Μπορείς να ζητησεις εγγυησεις για την υγεία σου αν εσυ του πας το φαρμακο που θεωρείς οτι χρειαζεσαι? Δε νομιζω [...]"


Μπόινγκ!!!!

Ρε κοκκινοπόδαρε θα μας τρελάνεις;


Native"[...]Οτι τον υποχρεώνουν και οτι τον συμφέρει πουλαει. [...]"


Καλα κι οι γιατροι το ίδιο κάνουν, αναλογα με τα δώρα που τους κάνει η καθε εταιρία...
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Re:  

  Από: Sprinter στις 06/04/2011 11:40 πμ.

k0panos"

και ο Φίλιππος που είναι μαστορας μέσα είναι πολυ καλο μαστοράκι "


Ξεχνάει όμως που έχει βάλει τα κυάλια του
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Triumph service  

  Από: redfoot στις 06/04/2011 12:04 μμ.

Cpt. Haddock"
redf"Νομιζω πως δεν εχεις δίκιο και να σου πω το γιατί με ενα παράδειγμα. Ας υποθεσουμε οτι αρρωστησες και πηγαινεις στο Γιατρό ή στο φαρμακοποιο . Μπορείς να ζητησεις εγγυησεις για την υγεία σου αν εσυ του πας το φαρμακο που θεωρείς οτι χρειαζεσαι? Δε νομιζω [...]"


Μπόινγκ!!!!

Ρε κοκκινοπόδαρε θα μας τρελάνεις;


Native"[...]Οτι τον υποχρεώνουν και οτι τον συμφέρει πουλαει. [...]"


Καλα κι οι γιατροι το ίδιο κάνουν, αναλογα με τα δώρα που τους κάνει η καθε εταιρία..."


σβηστηκε ενα ποστ μου που σου εξηγουσα . Που ειναι ωρε ?
τωρα βαριεμαι να τα ξαναγραφω..
the road is made clear when viewed from above..

Re: Triumph service  

  Από: chris.r675 στις 06/04/2011 3:57 μμ.

Native"Ρε παλικάρια, να πηγαίνετε τα δικά σας λάδια, τακάκια κτλ, κανεις δεν έχει δικαίωμα να αρνηθεί να τα βάλει απο την στιγμη που πληρούν τις προδιαγραφές, το μόνο που θα μπορουσε να κανει ειναι να σας χρεώσει εργασία επειδη δεν την έβγαλε απο την πώληση τους....(γελοίο βεβαια κατα την γνώμη μου διότι πέφτει στα μάτια του πελάτη ο οποιος θα το πάει και για μεγαλο service εκει το μηχανακι και θα στάξει ουκ ολίγα....οπότε ουτως η άλλως θα τα πάρουν...)"

εγω προσωπικα δεν εχω και τοσο προβλημα με την τιμη των 95 ευρος,ενταξει απο καπου πρεπει να βγαλουν και
αυτοι,δεν μπορεις να συντηρησεις ενα μαγαζι μονο απο τις πωλησεις,αλλα ρε φιλε μην με περνας για μαλακα!
σε ρωταω δυο πραγματα για το μηχανακι και μου απαντας λες και ειμαι απο αλλο πλανητη!δεν ξαναπαταω!
τα χερακια μου πιανουν μια χαρα!εργαλεια εχω τα παντα ολα!λαδακια μονος μου και στα μεγαλα σερβις αθηνα!
στον σακη!αν ειναι κομπλε οπως λενε οι περισσοτεροι.

Cpt. Haddock"Αφου πούμε για 1000στη φορά οτι ΔΕΝ χάνεις την εγγύηση αν δεν πας σε εξουσιοδοτημένο (μαλιασε η γλώσσα μας αλλα δε γ@μεις...), τα 95 ευρω ειναι τιμή σφάξιμο.

Στην πανακριβη και εύπορη Σουηδία με χρεωσαν 80 ευρω... Τι ξέρουν αυτοι "


αυτο δεν το ηξερα να πω την αληθεια,anyway,thanks captain!
ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΧΤΙΖΟΥΝ ΦΥΛΑΚΕΣ ΚΑΙ Ο ΚΛΟΙΟΣ ΣΤΕΝΕΥΕΙ Ο ΝΟΥΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΤΑΡΙΟ
ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΔΡΑΠΕΤΕΥΕΙ!

Re: Triumph service  

  Από: Native στις 06/04/2011 4:19 μμ.

chris.r675"...σε ρωταω δυο πραγματα για το μηχανακι και μου απαντας λες και ειμαι απο αλλο πλανητη..."


Χαχα...η πλάκα είναι οτι κάποιοι, ακόμα και γνώσεις να έχεις και να τους το καταστήσεις σαφες...εξακολουθούν το τροπάρι τους...

Η συνήθεια βλέπεις να συναναστρέφονται με κατώτερα όντα...

Και δεν λέω μόνο για Τ...αλίμονο...
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...