Triumph service

Re: Triumph service  

  Από: vpafi στις 06/04/2011 6:35 μμ.

Και γιατι βρε παλικαρια δεν βαζετε bardahl να ηρεμησετε? Ουτε κοπανηματα ουτε τικι τακα ουτε τιποτα.Το μηχανημα δουλευει αερας.Τα φοραει ενας φιλος σε ενα BMW GS και δεν ακουγετε τιποτα και οπως ξερεται οι boxer ακουγονται καπως.
http://www.bardahl.com/mods/gallery/gal ... egoryid=61

Re: Triumph service  

  Από: chris.r675 στις 06/04/2011 8:16 μμ.

vpafi"Και γιατι βρε παλικαρια δεν βαζετε bardahl να ηρεμησετε? Ουτε κοπανηματα ουτε τικι τακα ουτε τιποτα.Το μηχανημα δουλευει αερας.Τα φοραει ενας φιλος σε ενα BMW GS και δεν ακουγετε τιποτα και οπως ξερεται οι boxer ακουγονται καπως.
http://www.bardahl.com/mods/gallery/gal ... egoryid=61"


καλα εσυ τωρα τι συγκρινεις?και τι ειναι αυτα τα λαδια?μοβιλ1 λεμε και εξελιξη μαζι με την μαμα Τ!
ΠΕΡΑ ΑΠΟ την πλακα δεν μπορεις να συγκρινεις μηχανακι με μηχανακι για το τι θορυβους βγαζουν και οτι το λαδι αυτο
ειναι καλο,πια σε το αυγο και κουρευτο καλυτερα!


υγ
εχω αρχισει και εκνευριζομαι με την κουβεντα για τα λαδια!
ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΧΤΙΖΟΥΝ ΦΥΛΑΚΕΣ ΚΑΙ Ο ΚΛΟΙΟΣ ΣΤΕΝΕΥΕΙ Ο ΝΟΥΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΤΑΡΙΟ
ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΔΡΑΠΕΤΕΥΕΙ!

Re: Triumph service  

  Από: TAS στις 07/04/2011 2:48 πμ.

(quote="chris.r675" ) εγω προσωπικα δεν εχω και τοσο προβλημα με την τιμη των 95 ευρος,ενταξει απο καπου πρεπει να βγαλουν και
αυτοι,δεν μπορεις να συντηρησεις ενα μαγαζι μονο απο τις πωλησεις,αλλα ρε φιλε μην με περνας για μαλακα!
σε ρωταω δυο πραγματα για το μηχανακι και μου απαντας λες και ειμαι απο αλλο πλανητη!δεν ξαναπαταω!
τα χερακια μου πιανουν μια χαρα!εργαλεια εχω τα παντα ολα!λαδακια μονος μου και στα μεγαλα σερβις αθηνα!
στον σακη!αν ειναι κομπλε οπως λενε οι περισσοτεροι.

[quote="Cpt. Haddock"]Αφου πούμε για 1000στη φορά οτι ΔΕΝ χάνεις την εγγύηση αν δεν πας σε εξουσιοδοτημένο (μαλιασε η γλώσσα μας αλλα δε γ@μεις...), τα 95 ευρω ειναι τιμή σφάξιμο.

φιλε chris για να μην εχεις προβλημα με τα 95ευρω μαλλον το φυσας .....εγω ομως εχω προβλημα και οχι για να τα δωσω ,αλλα απο το νταβαντζιλικι της ολης φασης . Στη δικη μου πλατη δεν θα βγαλει κανενας λεφτα ,το μαγαζι του ας το κλεισει..και να πω οτι κανει και κατι το τρομερο!!! ημαρτον δηλαδη μαλλον μεσα στα 95 ευρω περιλαμβανεται και η ατελειωτη παπαρολογια που εχουν αποκτησει απο τις πολυεπιπεδες σπουδες τους.
sorry για το υφακι μου αλλα την ειχα πατησει ασχημα παλαιοτερα, και σιγουρα δεν ειναι ολοι οι μαστορες της ΤR το ιδιο.


Captain το ξερω και εγω αυτο με την εγγυηση αλλα ευτυχως δε μου χρειαστηκε . thanks παντως για την υπενθυμιση
ΓΝΩΘΙ ΣΕΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ

Re: Triumph service  

  Από: gran tiger στις 07/04/2011 10 πμ.

vpafi"Και γιατι βρε παλικαρια δεν βαζετε bardahl να ηρεμησετε? Ουτε κοπανηματα ουτε τικι τακα ουτε τιποτα.Το μηχανημα δουλευει αερας.Τα φοραει ενας φιλος σε ενα BMW GS και δεν ακουγετε τιποτα και οπως ξερεται οι boxer ακουγονται καπως.
http://www.bardahl.com/mods/gallery/gal ... egoryid=61"


αστοχο.

μονο που τo bmw στο σασμαν εχει βαλβολινη. στον κινητηρα μπορει να εχει και τα τιγανολαδα του μαγειρα

Re: Triumph service  

  Από: doohan στις 07/04/2011 10:31 πμ.

....
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:48, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Triumph service  

  Από: tharis στις 07/04/2011 11:05 πμ.

TAS" Στη δικη μου πλατη δεν θα βγαλει κανενας λεφτα ,το μαγαζι του ας το κλεισει..και να πω οτι κανει και κατι το τρομερο!!!"


Οταν πινεις τη μπυρα 6ευρω το βραδυ ενω στο περιπτερο εχει 1,5 δε ξερω αν λες τα ιδια .. Κι εκεινος ο π@θστης που την πουλαει 6 δε νομιζω να κανει τπτ τρομερο !!!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Triumph service  

  Από: TAS στις 07/04/2011 11:37 πμ.

haris"
TAS" Στη δικη μου πλατη δεν θα βγαλει κανενας λεφτα ,το μαγαζι του ας το κλεισει..και να πω οτι κανει και κατι το τρομερο!!!"


Οταν πινεις τη μπυρα 6ευρω το βραδυ ενω στο περιπτερο εχει 1,5 δε ξερω αν λες τα ιδια .. Κι εκεινος ο π@θστης που την πουλαει 6 δε νομιζω να κανει τπτ τρομερο !!! "



αστοχο και αυτο. και στην τελικη εγω μπορει να τη πινω αλλου τη μπυρα με 4 ευρω η και με 3 ακομα.αυτο λεω γιατι να πρεπει να δωσω 6 . ειναι απλα θεμα επιλογης και το ακριβο δεν ειναι και το καλο παντα!!
ΓΝΩΘΙ ΣΕΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ

Re: Triumph service  

  Από: tharis στις 07/04/2011 11:57 πμ.

TAS"
αστοχο και αυτο. και στην τελικη εγω μπορει να τη πινω αλλου τη μπυρα με 4 ευρω η και με 3 ακομα.αυτο λεω γιατι να πρεπει να δωσω 6 . ειναι απλα θεμα επιλογης και το ακριβο δεν ειναι και το καλο παντα!! "


Καθολου αστοχο φιλε..

Αυτος που την πουλαει 6ευρω την μπυρα μαλλον δε του την βαρεσε κ την πουλαει τοσο αλλα μαλλον εκει που εχει το μαγαζι του εχει 3 φορες πανω νοικι απ αυτον που την πουλαει 3.. Επισης το 3 και το 4 εχουν τεραστια διαφορα απ το 1,5 αλλα εσυ πας και την πινεις με 3, για τους λογους σου φυσικα. Ετσι που τα λες λοιπον θα πρεπει ολοι οι π@θστηδες να τα κλεισουν τα μαγαζια τους και να μεινουν μονο τα περιπτερα και τα σουπερμαρκετ..

Ετσι και ο Τ εξουσιοδοτημενος με τα ταδε τετραγωνικα μαγαζι με τα 10 μηχανακια βιτρινα κι αλλα τοσα test ride πρεπει να το πουλαει 20ευρω το λιτρο το λαδι.. αλλιως θα παει να το κλεισει, αλλα μετα θα λεμε δεν εχει αντιπροσωπια εδω δεν εχει εκει.. θα πηγαινουμε στην αγγλια για σερβις..

Ο καθενας μπορει να επιλεγει αν θα πηγαινει στο συνεργειο της γειτονιας του ή στον εξουσιοδωτημενο, αλλα δε νομιζω να βγαζει κανενας απ τους δυο λεφτα στην πλατη σου οπως επισης "κανενας" δεν πλουτιζει στις μερες μας.. ολοι να επιβιωσουν προσπαθουν..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Triumph service  

  Από: Cpt. Haddock στις 07/04/2011 4:02 μμ.

haris"[[...] θα πηγαινουμε στην αγγλια για σερβις.. [...]"


Γιατι όχι; Ακόμα προσπαθω να καταλάβω πώς ο τυπος χρέωσε στην ψωροκώσταινα 95 ευρω όταν σε μια απο τις πιο ακριβες χώρες, στη Σουηδία, πληρωσα 80 για αλλαγη λαδιών και φίλτρου.

Και μή μου πείτε για ακριβή βενζίνη εκει γιατι θα σας στείλω σε κατι ωραια πρατήρια στην Ηγουμενίτσα που τους κοντράρουν στα ίσα.
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Triumph service  

  Από: gran tiger στις 07/04/2011 4:07 μμ.

Cpt. Haddock"
haris"[[...] θα πηγαινουμε στην αγγλια για σερβις.. [...]"


Γιατι όχι; Ακόμα προσπαθω να καταλάβω πώς ο τυπος χρέωσε στην ψωροκώσταινα 95 ευρω όταν σε μια απο τις πιο ακριβες χώρες, στη Σουηδία, πληρωσα 80 για αλλαγη λαδιών και φίλτρου.

Και μή μου πείτε για ακριβή βενζίνη εκει γιατι θα σας στείλω σε κατι ωραια πρατήρια στην Ηγουμενίτσα που τους κοντράρουν στα ίσα."



ναι. αλλα δεν πιστευω να εκανες τη λαλακια να ηπιες μπυρα ε????

Re: Triumph service  

  Από: Cpt. Haddock στις 07/04/2011 4:34 μμ.

[quote="gran tiger":11opobzy]
Cpt. Haddock"
haris"[[...] θα πηγαινουμε στην αγγλια για σερβις.. [...]"


Γιατι όχι; Ακόμα προσπαθω να καταλάβω πώς ο τυπος χρέωσε στην ψωροκώσταινα 95 ευρω όταν σε μια απο τις πιο ακριβες χώρες, στη Σουηδία, πληρωσα 80 για αλλαγη λαδιών και φίλτρου.

Και μή μου πείτε για ακριβή βενζίνη εκει γιατι θα σας στείλω σε κατι ωραια πρατήρια στην Ηγουμενίτσα που τους κοντράρουν στα ίσα."



ναι. αλλα δεν πιστευω να εκανες τη λαλακια να ηπιες μπυρα ε????[/quote:11opobzy]

Ηπια, αλλα πρωτον δεν ήταν ακριβη (απο 5,5 εως 6,5 ευρω εχει η guinness εδω) και δεύτερον η μπύρα ειναι ενα εξτρα προαιρετικό κόστος απόλαυσης, ενω η αλλαγη λαδιών ειναι κομματι του κόστους ζωής εφόσον χρησιμοποιείς το όχημά σου για να κανεις τη δουλεια σου.
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Triumph service  

  Από: gran tiger στις 07/04/2011 6:38 μμ.

Γιατι όχι; Ακόμα προσπαθω να καταλάβω πώς ο τυπος χρέωσε στην ψωροκώσταινα 95 ευρω όταν σε μια απο τις πιο ακριβες χώρες, στη Σουηδία, πληρωσα 80 για αλλαγη λαδιών και φίλτρου.

Και μή μου πείτε για ακριβή βενζίνη εκει γιατι θα σας στείλω σε κατι ωραια πρατήρια στην Ηγουμενίτσα που τους κοντράρουν στα ίσα.[/quote]


ναι. αλλα δεν πιστευω να εκανες τη λαλακια να ηπιες μπυρα ε????[/quote]

Ηπια, αλλα πρωτον δεν ήταν ακριβη (απο 5,5 εως 6,5 ευρω εχει η guinness εδω) και δεύτερον η μπύρα ειναι ενα εξτρα προαιρετικό κόστος απόλαυσης, ενω η αλλαγη λαδιών ειναι κομματι του κόστους ζωής εφόσον χρησιμοποιείς το όχημά σου για να κανεις τη δουλεια σου.[/quote]

cpt. αστα αυτα.1) απο ποτε η μοτοσυκλετα ειναι για να κανεις τη δουλεια σου ?? 2 ) δεν πιστευω οταν πας στο μαστορα για αλλαγη , να μην κρατας μερικες μπυρες.../. 4χ5.5=22 eur +80=102 στη σουηδια
4χ1,5+95=101 ευρω στην ελλαδα. και στους δυο υπολ/σμους τιμη S/M

Re: Triumph service  

  Από: tharis στις 07/04/2011 7:05 μμ.

gran tiger"
cpt. αστα αυτα.1) απο ποτε η μοτοσυκλετα ειναι για να κανεις τη δουλεια σου ?? 2 ) δεν πιστευω οταν πας στο μαστορα για αλλαγη , να μην κρατας μερικες μπυρες.../. 4χ5.5=22 eur +80=102 στη σουηδια
4χ1,5+95=101 ευρω στην ελλαδα. και στους δυο υπολ/σμους τιμη S/M"




Τι σχεση εχει τωρα ποσο κανει το service στη Σουηδια?? Εκει μπορει και το service της Honda να ειναι φθηνοτερο ή εκει μπορει να μην υπαρχει μαστροκωστας να σου κανει service με 55 ευρω ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Triumph service  

  Από: vpafi στις 07/04/2011 8:38 μμ.

Κυριοι εγω εκανα μια ερωτηση για τα bardahl εκανα για να ακουσω γνωμες γιατι ξερω και 7-8 ατομα με triumph που εχουν βαλει τα συγκεκριμενα λαδια και απο τοτε δεν τα αλλαζουν και εσεις το ριξατε στις μπυρες.Μαλλον μεθυσμενοι πρεπει να ειστε και για αυτο μαλλον δεν σας περνει κανεις στα σοβαρα.Στην υγεια σας λοιπον.και μια συμβουλη... DONT DRINK AND DRIVE.

Re: Triumph service  

  Από: TAS στις 07/04/2011 8:42 μμ.

Καθολου αστοχο φιλε..

Αυτος που την πουλαει 6ευρω την μπυρα μαλλον δε του την βαρεσε κ την πουλαει τοσο αλλα μαλλον εκει που εχει το μαγαζι του εχει 3 φορες πανω νοικι απ αυτον που την πουλαει 3.. Επισης το 3 και το 4 εχουν τεραστια διαφορα απ το 1,5 αλλα εσυ πας και την πινεις με 3, για τους λογους σου φυσικα. Ετσι που τα λες λοιπον θα πρεπει ολοι οι π@θστηδες να τα κλεισουν τα μαγαζια τους και να μεινουν μονο τα περιπτερα και τα σουπερμαρκετ..

[list:3ov1rcbp]δαφωνω μαζι σου ,το παραδειγμα σου ειναι αστοχο γιατι υπαρχουν και μαγαζια με μεγαλα ενοικια που χτυπανε χαμηλα τις τιμες... μη μενεις στο ενοικιο το ξερουμε ολοι οτι δεν ειναι θεμα ενοικιου. αλλου ειναι το κακο........
[/list:u:3ov1rcbp]
Ετσι και ο Τ εξουσιοδοτημενος με τα ταδε τετραγωνικα μαγαζι με τα 10 μηχανακια βιτρινα κι αλλα τοσα test ride πρεπει να το πουλαει 20ευρω το λιτρο το λαδι.. αλλιως θα παει να το κλεισει, αλλα μετα θα λεμε δεν εχει αντιπροσωπια εδω δεν εχει εκει.. θα πηγαινουμε στην αγγλια για σερβις..

[list:3ov1rcbp]ωραια, εσυ λοιπον φιλε μου που σου αρεσει να δινεις 20ε το λιτρο λαδι νατο πηγαινεις το μηχανακι σου στον εξουσιοδοτημενο και κανε και ενα test ride δωρο...συντηρησε τον εσυ, εγω δεν..[/list:u:3ov1rcbp]

Ο καθενας μπορει να επιλεγει αν θα πηγαινει στο συνεργειο της γειτονιας του ή στον εξουσιοδωτημενο, αλλα δε νομιζω να βγαζει κανενας απ τους δυο λεφτα στην πλατη σου οπως επισης "κανενας" δεν πλουτιζει στις μερες μας.. ολοι να επιβιωσουν προσπαθουν..[/quote]

[list:3ov1rcbp]και εγω να επιβιωσω προσπαθω.............. και δε το συνεχιζω αλλο.Πιστευω δε διαβασες πιο πανω οτι την εχω παθει απο εξουσιοδοτημενο!
[/list:u:3ov1rcbp]
παρεπιπτοντως δεν ειμαι "τσιγκουνης" χαχαχαχα
ΓΝΩΘΙ ΣΕΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ