Ακουστε να καραφλιασετε!!!!

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: xristosxal στις 05/07/2010 5:59 μμ.


Σε συμπαθω λέμε ρε!!!σε πάω με χίλια!!γουστάρω τον τρόπο που αγριεύεις και τα χώνεις!!Τεσπα για να τελειώνουμε αυτη την κόντρα άσε να δούμε τι θα γίνει και τα λέμε μετά!!Και αυτό που είπε ο admin για το οτι αμα είσαι σε εγγυηση είναι υποχρεωμένοι να σε εξυπηρετήσουν ασχετα με οτι συμβαινει μεταξύ τους είναι αυτο που δικαιολογεί τον εκνευρισμό μου για ότι έχω πει εδω μέσα μετα από την παπαρια που μου ξαμόλησαν περι οικονομικής κρίσης.Ειλικρινά δε νιώθω την ανάγκη να ζητήσω συγνώμη απο κανέναν και πίστεψε με είμαι από τους ανθρώπους που το κάνουν αμέσως μολις καταλάβουν οτι έχουν κάνει λάθος.Και θα κλείσω με τα λεγόμενα του admin..Είναι αλλιώς να έχεις το πρόβλημα και αλλιώς να δίνεις συμβουλές..Τα λέμε αμεσως μόλις ξαναέχω νέα.Α!!Αληθεια σε συμπάθησα!!

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: tharis στις 05/07/2010 6 μμ.

Λοιπον, συνοψιζοντας.. δεν υπαρχει κανενας λογος να καραφλιασουμε αφου ολα προχωρανε κανονικα με το θεμα του Χρηστου. Λιγη υπομονη ακομα και σε καμια βδομαδα θα εχεις παλι τη μηχανη σου καινουργια οπως φαινεται..

Και απο την εμπειρια μου .. τετοια τηλεφωνιματα σε εργοστασια παρακαμπτωντας αντιπροσωπους κτλ, χωρις να εχει διασταυρωθει πρωτα τι ακριβως συμβαινει πραγματικα, τις περισσοτερες φορες δημιουργουν χοντρες παρεξηγησεις που μονο σε μπελαδες μπορουν να σε οδηγησουν ...
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Sprinter στις 05/07/2010 11:21 μμ.

Χαίρομαι τόσο πολύ που γίνομαι τόσο εύκολα συμπαθής. Πρέπει να το εκμεταλλευτώ αυτό. Εχει κανείς καμμιά ιδέα να βγάλω λεφτά απ' το ταλέντο μου?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: denthnpalevw στις 05/07/2010 11:24 μμ.

Sprinter"Χαίρομαι τόσο πολύ που γίνομαι τόσο εύκολα συμπαθής. Πρέπει να το εκμεταλλευτώ αυτό. Εχει κανείς καμμιά ιδέα να βγάλω λεφτά απ' το ταλέντο μου?"


γλαστρα σε καφετερια......
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: bekris στις 06/07/2010 9:19 πμ.

Sprinter"Χαίρομαι τόσο πολύ που γίνομαι τόσο εύκολα συμπαθής. Πρέπει να το εκμεταλλευτώ αυτό. Εχει κανείς καμμιά ιδέα να βγάλω λεφτά απ' το ταλέντο μου?"


Τα μεγάλα μίση γίνονται μεγάλες αγάπες ...

denthnpalevw"
γλαστρα σε καφετερια...... "


καλησπερατζού να συμπληρώσω...

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: icet στις 06/07/2010 10:08 μμ.

Χαιρετώ ...
Ψυχραιμία και υπομονή χρειάζεται

Το ίδιο πρόβλημα και εγώ (πιστόνια) συν μίζα και γρανάζι 22000 κμ.
Από τη στιγμή που διαγνώσθηκε η βλάβη, ευτυχώς μέσα στην εγγύηση, το συνεργείο έλαβε, το ίδιο έγκριση από Αγγλία και όχι από την Ηλιοφίλ μέσα σε 48 ώρες όπου και ενημερώθηκα τηλεφωνικά.
Τα ανταλλακτικά την ίδια μέρα παραγγέλθηκαν στην Αγγλία και ήρθαν στο συνεργείο μετά από 10 εργάσιμες περίπου όπου και αυτή τη στιγμή επισκευάζετε .
Αυτό που βαριέμαι είναι το στρώσιμο... πάλι από την αρχή
Και μη τρελένεστε όλα είναι αποτέλεσμα μείωσης κόστους εξέλιξης και δοκιμών.
Δυστηχώς για να προλάβει η κάθε εταιρία τον ανταγωνισμό μειώνει το χρόνο δοκιμών και γινόμαστε εμείς οι δοκιμαστές των προιόντων.
Δύο παραδείγματα: ΒΜW 1000 super sport ( δεν θυμάμαι το μοντέλο) το καινούριο, κολάει το μοτέρ και το αλλάζουν χωρις να σου λένε τι έφταιξε, Honda VFR 1200, ρινήσματα μετάλλου στο κάρτερ και αλλάζουν μοτέρ.
Πλέον τα περισσότερα καινούρια μοντέλα έχουν τα θεματάκια τους, όχι ότι πιο παλιά δεν τα είχαν αλλά τώρα τα προβλήματα έχουν μεγαλύτερη συχνότητα.
Το ίδιο συμβαίνει και με τα αυτοκίνητα.
Συμπέρασμα : Χαρείτε τις βόλτες και υπομονή με τα προβλήματα.
Κάθε εμπόδιο είναι για καλό και σε κάνει πιο δυνατό.
---biip biip---

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: johnygalan στις 06/07/2010 10:23 μμ.

Παιδιά τι γείνεται με τα πιστόνια!!!
Αρχίζω και ανησυχώ
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: chris34 στις 07/07/2010 7:24 πμ.

johnygalan"Παιδιά τι γείνεται με τα πιστόνια!!!
Αρχίζω και ανησυχώ "


+1050
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: takis1964 στις 07/07/2010 7:58 πμ.

Το θεμα ειναι οτι και στα 2008 αρχιζουν και λήγουν οι εγγυήσεις

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: takis1964 στις 07/07/2010 8 πμ.

[quote="icet"]Χαιρετώ ...
Ψυχραιμία και υπομονή χρειάζεται

Το ίδιο πρόβλημα και εγώ (πιστόνια) συν μίζα και γρανάζι 22000 κμ.

Τι μηνα το αγορασες????

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Sprinter στις 07/07/2010 9:40 πμ.

Αν φοβάστε για λήξη της εγγύησης κάντε το εξής 'απλό'. Πάτε στον φιλικό σας μάστορα, αρχίζετε να γκρινιάζετε πώς έχει αρχίσει να καίει περισσότερο και να τσιμπάει λίγο λαδάκι και βάλτε τον να σας ανοίξει τον κινητήρα να τσεκάρει τα πιστόνια. Στην χειρότερη θα πληρώσετε τα εργατικά (κι αν). Ουτως ή άλλως μετά θα έχετε το κεφάλι σας ήσυχο. Εκεί που θα πάτε, βαλτε τον να σας τσεκάρει και το κόμπλερ. Μόνο μην πείτε πως σας το 'πα εγώ..
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: icet στις 07/07/2010 9:47 πμ.

akis1964"
ice"Χαιρετώ ...
Ψυχραιμία και υπομονή χρειάζεται

Το ίδιο πρόβλημα και εγώ (πιστόνια) συν μίζα και γρανάζι 22000 κμ.

Τι μηνα το αγορασες????"
"


Ημερομηνία άδειας 30/05/2008
---biip biip---

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Native στις 07/07/2010 10:04 πμ.

Τελικα ειναι πολλά τα "σπασμενα΄"....

Τι να πει κανεις....Μπορει τα πιστονια να δεχονται καπου μεγαλυτερη δυναμη και να σπανε? Γιατι ειναι συγκεκριμενο το σημειο που σπανε....Λαθος σχεδιαση κινητηρα?

Αν ισχυει αυτο ομως ακομα και μετα την αλλαγη ποιος μου εγγυαται οτι δεν θα ξανασπάσουν???

Μηπως ειναι προτιμοτερο να δωσει κανεις κανενα παραπανω φραγκο να βαλει κανενα επώνυμο πιστονι στην καλή του? Λεω εγώ τωρα.....

...Αλλα μας εχουν φαει οι εγγυησεις...και περιμένουμε και 1 αιώνα....

Δηλώνω απογοητευμένος...δυστυχως, έγω που έλεγα οτι αν άλλαζα μηχανη παλι tiger θα επαιρνα....

Α και ξεχασα να πω....χτες άλλαξα και πηνία....και ευτυχως που με εξυπηρέτισε ο Σακης γιατι θα περίμενα 2 μήνες...ουτε ίχνος ανταλλάκτικών στην Αγγλία.... ....Καλα για την Ηλιοφιλ δεν μιλαω γιατι θα εβγαζα καινουργιο ανέκδοτο....
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Tigrisss στις 07/07/2010 11:28 πμ.

πάντως τα καινούργια πιστόνια που μπαίνουν είναι άλλη παρτίδα και εχουν δοκιμαστει...λένε...

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: nafpaktios στις 07/07/2010 11:31 πμ.

Τα 09 εχουν βγαλει κατι με τα πιστονια γνωριζει καποιος?
If it works don't fix it!!!