Ακουστε να καραφλιασετε!!!!

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Aris. στις 05/07/2010 1:52 μμ.

Συγγνωμη , τι περιμενες να σου πει ....... ?

Η απαντηση θα ηταν αυτην που πηρες , οποια και αν ηταν η κατασταση. Αυτη ειναι η δουλεια του ... γι'αυτο πληρωνεται.
Marketing λεγεται.
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: xristosxal στις 05/07/2010 1:54 μμ.

Sprinter"Τι να συμβαίνει ρε φίλε??????????????????????????? ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΔΗΛΑΔΗ, ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΘΗΚΑΝ ΤΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΣΟΥ. Σου πε τιποτα ο Εγγλέζος που δε σου' πε κάποιος απ' όλους μας εδώ μέσα? Τι απαράδεκτο σουτ είπε? Δε σου παμε ότι παπαριές σου λέει ο άλλος για μάυρες λίστες και σουπα μούπες?

Πάλι θέμα θέλεις να κάνεις εκ του μη όντος?

ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Και εσύ και ο αλέξανδρος.ς μήπως είστε μίρλες λέω εγώ? Σας αντέχει ή γυναίκα σας για όχι? Δηλαδή αμα σφίξουν οι ζέστες τι θα γίνει?"


Μου είπε κατι που δε μου το είπαν απο την αντιπροσωπεια ομως.Μου είπε πως οτι και να συμβαινει εσεις πρεπει να εξυπηρετηθειτε ενω στην αντιπροσωπεια μου λεν πως δεν ξερουμε ποτε θα μας ξεκλειδωσουν και θα μας στειλουν τα ανταλακτικα.και το απαράδεκτο του εγγλεζου πηγαινε εκει!!Και για ηρεμησε λιγακι θα παθεις τιποτα εισαι και σε κρισιμη ηλικια!!Α!!Και δεν ειμαι παντρεμενος φιλε μου για να ωγαζω ολο το αχτι μου και τα νευρα που μου προκαλει ι γυναικα μου εδω μεσα!!

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Sprinter στις 05/07/2010 1:57 μμ.

Πρόσεξε γιατι με αυτή τη γκρίνια που σε τρώει δε θα σου κάτσει και καμμία.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Tigrisss στις 05/07/2010 2:10 μμ.

πως να εξυπηρετηθείς, αν δεν υπάρχει διαθεσιμότητα πιστονιων στην αγγλια???????
και γω το ιδιο προβλημα με σενα εχω....απλα για την ωρα το μηχανακι μου δεν εχει παραδωσει πνευμα...

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: xristosxal στις 05/07/2010 2:16 μμ.

Sprinter"Πρόσεξε γιατι με αυτή τη γκρίνια που σε τρώει δε θα σου κάτσει και καμμία."




sprinter δεν μπορείς να καταλάβεις τι λεμε και δεν εχω να σου πω τπτ αλλο..Αμα καταλάβαινες οτι αλλα μου λεν οι αγγλοι και άλλα εδώ η ηλιοφιολ..πως λεμε αλλα μου λεν τα μάτια σου κ άλλα η καρδιά σου και αμα ησουν 2 μηνες χωρις μηχανή και σου λέγαν τέτοιες παπαριές ηθελα να δω την δική σου ψύχραιμη αντίδραση..τεσπα τι μιλάω αφου δεν καταλαβαίνεις!!

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: xristosxal στις 05/07/2010 2:18 μμ.

Aris."Συγγνωμη , τι περιμενες να σου πει ....... ?

Η απαντηση θα ηταν αυτην που πηρες , οποια και αν ηταν η κατασταση. Αυτη ειναι η δουλεια του ... γι'αυτο πληρωνεται.
Marketing λεγεται."



Το ξέρω αλλα έτσι εκνευρίζομαι περισσότερο και νομίζω είναι λογικό!!

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Sprinter στις 05/07/2010 2:30 μμ.

Φίλε από την αρχή σου είπαμε πως σου 'παν μαμακίες τις οποίες και βιάστηκες να μεταφέρεις εδώ αδιασταυρωτες, ενισχυμένες και επηυξημένες. Ξεκινώντας από τι? Από το ότι 28 Ιουνίου διαγνωσθηκε η βλάβη και 3 Ιουλίου δεν είχες τα πιστόνια τα καινούργια στο χέρι.

Ασχοληθήκαμε 2-3 λογικοί να σου εξηγήσουμε πώς δεν παίζει να στα είπε καλά ο μάστορας που έτρωγε τη μπουγάτσα κι η τηλεφωνήτρια που εβαφε τα νύχια της στο Χίνκλευ, σου πανε καμπόσοι πώς πάνω από βδομάδα θα κάνουν να 'ρθουν, σου πε ο άλλος πώς δέιχνει το κομπιούτερ πώς έχει και έλλειψη το στοκ στην Αγγλία σου'πε ο ένας σου'πε ο άλλος, αλλά εσύ εχεις ενα μαζοχισμό επάνω σου..Κράτα τον για τον εαυτό σου κι ασε μας εμας μεσημεριάτικα.

Τι ακριβώς δε καταλαβαίνω δηλαδή? Πως δεν έχεις πάρει τα χάπια σου? Αν σου φταίει κάτι πέραν από τη μίρλα σου, είναι ο μάστορης στη Σαλλονίκη που σου'πε μια παπαριά να σε ξεφορτωθεί (που να ήξερε..) γιατί του τα 'χες κάνει μπαλόνια με τη γκρίνια σου.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Aris. στις 05/07/2010 2:40 μμ.

xristosxal" και αμα ησουν 2 μηνες χωρις μηχανή "


Ρε 'συ Χρηστο ... μην μπερδευεις τα πραγματα . Κατ'αρχας , απο τελη Μαιου που πρωτοπηγε η μηχανη στον μαστορα εχουν περασει 1 μηνας και 1 εβδομαδα , οχι 2 μηνες.
Παλι ομως επεσες σε μετακομιση-μεταφορα-δεν ξερω 'γω τι, του αντιπροσωπου σου !!
Η μηχανη σου ανοιχτηκε στις 25 Ιουνιου , η παραγγελεια εγινε στις 28 Ιουνιου και η απαντηση για το "ΟΚ" δωθηκε
1 Ιουλιου. Σημερα εχουμε 5 Ιουλιου !
Θα ηταν απολυτως λογικο να καναμε ΟΛΗ αυτη τη συζητηση αν ειχαμε Αυγουστο , αλλα σιγουρα οχι τωρα.

Εως και σημερα ,περιμενεις 10 μερες ακριβως -μη πω 8- οχι 2 μηνες.

Edit Υ.Γ. Μια συμβουλη. Οταν οποιοσδηποτε ΜαστροΚανελλος-κωτσος-γιαννος-λιακος αρχιζει να σου μιλαει για πραγματα που δεν αφορουν φλατσες και γουμαλακα , καλο θα ηταν να φυγεις επιτοπου ή να κανεις πως ακους κουνοντας καταφατικα -συνεχεια- το κεφαλι ,με ενα φαρδυ χαμογελο.
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: xristosxal στις 05/07/2010 2:56 μμ.

Sprinter"Φίλε από την αρχή σου είπαμε πως σου 'παν μαμακίες τις οποίες και βιάστηκες να μεταφέρεις εδώ αδιασταυρωτες, ενισχυμένες και επηυξημένες. Ξεκινώντας από τι? Από το ότι 28 Ιουνίου διαγνωσθηκε η βλάβη και 3 Ιουλίου δεν είχες τα πιστόνια τα καινούργια στο χέρι.

Ασχοληθήκαμε 2-3 λογικοί να σου εξηγήσουμε πώς δεν παίζει να στα είπε καλά ο μάστορας που έτρωγε τη μπουγάτσα κι η τηλεφωνήτρια που εβαφε τα νύχια της στο Χίνκλευ, σου πανε καμπόσοι πώς πάνω από βδομάδα θα κάνουν να 'ρθουν, σου πε ο άλλος πώς δέιχνει το κομπιούτερ πώς έχει και έλλειψη το στοκ στην Αγγλία σου'πε ο ένας σου'πε ο άλλος, αλλά εσύ εχεις ενα μαζοχισμό επάνω σου..Κράτα τον για τον εαυτό σου κι ασε μας εμας μεσημεριάτικα.

Τι ακριβώς δε καταλαβαίνω δηλαδή? Πως δεν έχεις πάρει τα χάπια σου? Αν σου φταίει κάτι πέραν από τη μίρλα σου, είναι ο μάστορης στη Σαλλονίκη που σου'πε μια παπαριά να σε ξεφορτωθεί (που να ήξερε..) γιατί του τα 'χες κάνει μπαλόνια με τη γκρίνια σου."



sprinter μη με τρελαίνεις γιατί δεν τα πηρα ακόμα τα χάπια μου κ δεν είμαι καλά!!Ας μου έλεγαν θα ερθουν σε ένα μήνα σε 2 και οχι οτι εχουμε οικονομικη κριση και δεν μας στέλνουν ανταλλακτικά!!και αμα η οικονομικήκρίση τελειώσει σε 5 χρονια!!τι να κανω!!Δεν είπα οτι μου είπατε κατι που δεν ισχυει κ ουτε είπα κατι για κανέναν απο εδω μέσα..ουτε για τον μάστορα στην σαλονικα το παιδί δεν μπορεί να κάνει τπτ και εκτος αυτου φαινεται ξηγημένο παληκάρι..Εγω απλά γράφω τις εξελίξεις του θέματος για ότι καινουριο συμβαίνει..Α!!Και που είσαι νομιζω πως λιγα χαπάκια απο αυτά που παίρνω θα κάνουν καλό στα νευρα σου!!!

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Sprinter στις 05/07/2010 3:23 μμ.

Εγώ λέω να τα πάρεις τα χαπάκια, για αυτό σου τά γραψε ο γιατρός, κι αφού τα πάρεις κι έρθεις στα ίσα σου να γράψεις κι ενα συγγνώμη εδώ μέσα για την όλη βαβούρα που προκάλεσες με το ΔΝΤ, το μάστορη, την τηλεφωνήτρια, τις μαύρες λίστες, τους Εγγλέζους, τους Γιαπωνέζους και τους Αρειανούς.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Γιωργος στις 05/07/2010 4 μμ.

ΕΙΡΗΝΗ ΜΑΓΚΕΣ

Μάλλον ήρθε η ώρα να μιλήσω και ΄γώ.

Κατά πρώτον φίλε Χρήστο μην τρελαίνεσαι με την καθυστέρηση γιατί απ΄ότι καταλαβαίνω μεσ΄στην ατυχία σου να παρουσιάσει πρόβλημα το μοτόρι έπεσες και στην μεταφορά του υποκαταστήματος. Για να βγεί και να σταλέι μια εγγύηση ατην Αγγλία χρειάζεται πρώτα να λυθεί να βρεθούν όλα τα προβληματικά ανταλλακτικά και να φωτογραφηθούν ώστε η εγγύηση να εγκριθεί. Αυτό απ΄ότι κατάλαβα έγινε πριν μια εβδομάδα. Σε φυσιολογικές συνθήκες από την ώρα που θα σταλεί - εγκριθεί μια εγγύηση χρειάζονται περείπου 48 ώρες . Τα ανταλλακτικά άν είναι διαθέσημα στο εργοστάσιο μέχρι να έρθουν στην Ηλιοφίλ αθήνας χρειάζονται 3 περίπου εργάσημες και μετά οι αποστολές από Ηλιοφίλ αθηνών πρός όπου γίνοντε κάθε τρίτη και πέμπτη με παράδοση 1-2 εργάσιμες. Αν τώρα κάτι δεν είναι διαθέσημο στο εργοστάσιο εκεί υπαρχει πρόβλημα καθυστέρισης.

Οσον αφορά για το στοκ ανταλλακτικών που έχει διαθέσημα η Ηλιοφίλ, το έχει για καλύπτει τις παραγγελίες και όχι τις εγγυησεις γιατί το καθεστώς εγγυήσεων έτσι έχει οριστεί από την Τ.

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Γιωργος στις 05/07/2010 4:01 μμ.

θα επανέλθω σε λίγο γιατι έπεσε δουλειά

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Γιωργος στις 05/07/2010 4:53 μμ.

Λοιπό επανείλθα.
Το θέμα του κλειδώματος λογιαριασμών πλέον είναι είανι τόσο συνηθησμένο όσο το κλείδωμα του τιμονιού...
Οι λογιαριασμοί κλειδώνουν έστω και με πέντε μερες καθυστέρηση πληρωμής σε όλους τους τομείς, από κατασκευαστή πρός εισαγωγέα πρός ντηλερ από τράπεζα πρός εμπόρους και ο.κ. Δεν είναι τλόσο τρομερό ή τόσο ασυνήθιστο. Το κλέιδωμα βέβαια είναι άσχετο με την κάλυψη των εγγυησεων γιατί αυτό είναι υποχρέωση του εργοστασίου πρός τον τελικό καταναλωτή και όχι προς τον εισαγωγέα. Και τέλος πάντων σίγουρα για το αν χρωστάει ο ένας ή ό άλλος αυτό δεν μπορεί να το γνωρίζει με σιγουριά ούτε ο κάθε μάστορας ούτε ο τηλεφωνητής, και ούτε είναι δυνατόν να το λέει με τέτοια ελαφρότητα - άν το λέει.

Να θυμάστε πάντως πως οι εγγυήσεις έχουν αλυσίδα γιατί και η Τ τα περισότερα ανταλλακτικά τα παραγγέλνει και αυτή ζητάει εγγυήσεις από τους κατασκευαστές, που μπορεί και αυτοί να μην έχουν διαθεσημότητα.
Πάντος προτείνω ψυχραιμία και όλα λύνονται.
Απλά είναι αλλιώς να έχεις εσύ το πρόβλημα και αλλιώς να δίνεις συμβουλές.
θα περιμένουμε να δούμε την εξελιξη

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: xristosxal στις 05/07/2010 5:27 μμ.

Sprinter"Εγώ λέω να τα πάρεις τα χαπάκια, για αυτό σου τά γραψε ο γιατρός, κι αφού τα πάρεις κι έρθεις στα ίσα σου να γράψεις κι ενα συγγνώμη εδώ μέσα για την όλη βαβούρα που προκάλεσες με το ΔΝΤ, το μάστορη, την τηλεφωνήτρια, τις μαύρες λίστες, τους Εγγλέζους, τους Γιαπωνέζους και τους Αρειανούς."



Βρίσκεσαι σε παραληρημα sprint..cool man cool μην ανεβει καμια πίεση κ εχουμε άλλα και ζητάω και για αυτό συγνώμη!!2 συγνώμες σε μια μέρα δεν τις σηκώνω!Κατ αρχην δες την απάντηση ενός λογικού και ήρεμου ανθρώπου (thnx admin για την απάντηση) και πάρε κανα μάθημα συμπεριφοράς (και μη συμπεριλαμβάνεις τον εαυτό σου στους 2-3 λογικούς ανθρώπους που μου απάντησαν στο θερντ)

Και όταν λες δε ξαναγράφω σε αυτό το θερντ να το κανεις όχι τίποτα άλλο αλλά αν θέλεις να σε έχουμε για άτομο που ότι λέει το εννοεί καλό θα ναι να τηρείς τα λεγόμενα σου.Αυτά φίλε μου πολύ τα είπαμε σήμερα εύχομαι τα καλύτερα για σένα..Πολύ σε συμπάθησα!!!!

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Sprinter στις 05/07/2010 5:40 μμ.

Τώρα λες ΤΙΣ ΧΟΝΤΡΕΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ.

Εσύ αρχισες εδώ μέσα το φοβερό θρεντ 'Ακούστε να καραφλιάσετε', εσύ συνέχισες το βιολί διαβάλλοντας διάφορους ενώ εμείς απλώς σου λέγαμε ηρέμησε, ξανακοίτατο και διαστάρωσε πρίν διαβάλλεις αλλά εσύ το χαβά σου με την τηλεφωνήτρια.

Ασε τα σχόλια για τις συμπεριφορές λοιπόν, τα φρου φρου και τα αρώματα, σιγά μη σου βαστίξουμε και το χεράκι να σου πούμε 'τσοπα τσοπα μη κλαίει', κα κάνε στον εαυτό σου μια χάρη και διάβασε ΟΛΑ τα ποστ εδώ μέσα και τα δικά σου και τών άλλων και μετά πές μου:

Ειπε τίποτα ο αντμίν ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2 ΦΟΡΕΣ? Και εγώ και άλλοι. Πές μου ένα. Αλλά εσύ μα΄ς εγραψες για το χαβά σου γιατι σ' αρέσει να κλαίγεσαι και είσαι γκρινιάρης.

Το μόνο που εκανε ο αντμιν, και μόνο αυτός μπορούσε να κάνει, ειναι να γράψει κάποια πράγματα τα οποία ουτως ή άλλως εμείς σου λέγαμε, απλώς με τη σιγουριά που μπορεί να έχει ΜΟΝΟ ενας insider.

Και ξέρεις ε πόσο μ΄ απασχολεί πόσο με συμπαθησες. Δε θα κοιμηθώ το βραδι αν δε με συμπαθήσεις τελικά.

Γράφεις και ξαναγράφεις αλλά το ΣΥΓΓΝΩΜΗ για τις παπαριές σου δεν το έχεις πεί τελικά.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε