Ακουστε να καραφλιασετε!!!!

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: vagtyrp στις 07/07/2010 11:32 πμ.

πόσο κοστίζουν αυτά τα πιστόνια τελικά; να αγοράσω μερικά αν είναι από αγγλία να έχω όταν σπάσουν και τα δικά μου!

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: vagtyrp στις 07/07/2010 11:34 πμ.

υποτίθεται του 08 είχαν το πρόβλημα, αλλά του φίλου tigrisss είναι του 09
....από όσο ξέρω δηλαδή....

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Aris. στις 07/07/2010 11:44 πμ.

vagtyrp"πόσο κοστίζουν αυτά τα πιστόνια τελικά; να αγοράσω μερικά αν είναι από αγγλία να έχω όταν σπάσουν και τα δικά μου! "


Να εχω να σπαω , λεει !



Native"
Τι να πει κανεις....Μπορει τα πιστονια να δεχονται καπου μεγαλυτερη δυναμη και να σπανε? Γιατι ειναι συγκεκριμενο το σημειο που σπανε....Λαθος σχεδιαση κινητηρα?

Αν ισχυει αυτο ομως ακομα και μετα την αλλαγη ποιος μου εγγυαται οτι δεν θα ξανασπάσουν???
"


Δεν νομιζω να φταιει κατι στον κινητηρα γιατι τοτε αργα ή γρηγορα θα ειχαν ολα προβλημα.
Σιγουρα πεχτηκε δουλεια με πολλα κομματια σε ξεφτιλα τιμη , αλλα δεν περιμεναν -πιστευω- τετοια αποτυχια.

Φανταζομαι συζητηση στην αποθηκη ανταλακτικων ....

-Βαγγελη πιασε μια τριαδα πιστονια !

-Απο τα καλα ?

-Ναι ρε...





================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: vagtyrp στις 07/07/2010 11:46 πμ.


πλάκα στη πλάκα πάντως, βρήκα στο e bay πιστόνια το ζευγάρι 90 λίρες.............λες;

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Sprinter στις 07/07/2010 11:47 πμ.

Απ' τα βουτυρένια θα είναι..
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Sprinter στις 07/07/2010 11:48 πμ.

Ρε native τι πάθαν τα πηνία, και ποιανού το μηχανάκι κανιβάλισε ο Σάκης?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: vagtyrp στις 07/07/2010 11:49 πμ.

http://cgi.ebay.co.uk/TRIUMPH-PISTONS-T ... 1e5cc62b7b


για κοιτάξτε...........

θα πάρω 4 να έχω και ένα ρεζέρβα....στο βαλιτσάκι, μη χρειαστεί να το βάλω στην εθνική πάνω!

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Aris. στις 07/07/2010 11:50 πμ.

Προσπαθουν να τα ξεφορτωθουν ! Τα 'Ζμπροξαν και προς e-bay μερια !

Πλακα θα εχει να κανεις κλικ στο "View seller's store" στα info του e-bay και να βγαινει η Triumph.uk
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Sprinter στις 07/07/2010 11:51 πμ.

Δεν έχουν ολα τα πιστόνια πρόβλημα, 1050 '05 '06 '07 μεχρι κάποιου σημείου τουλάχιστον, και θέλω να πιστεύω τα καινούργια δεν έχουνε.

Το ότι έχει αλλάξει ο κωδικός το έχουμε πεί 10000 φορές. Από πέρσι-πρόπερσι.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: vagtyrp στις 07/07/2010 11:51 πμ.

τα βάψανε και χρυσά για να μοιάζουν καλύτερα!

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Aris. στις 07/07/2010 11:53 πμ.

vagtyrp"http://cgi.ebay.co.uk/TRIUMPH-PISTONS-T140-TR7-750-76MM-060-SIZE-8-6-1-/130405510011?cmd=ViewItem&pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item1e5cc62b7b


για κοιτάξτε...........

θα πάρω 4 να έχω και ένα ρεζέρβα....στο βαλιτσάκι, μη χρειαστεί να το βάλω στην εθνική πάνω! "






Τωρα που τα βλεπω .......


















































για τασακια καλα ειναι !!
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Sprinter στις 07/07/2010 11:57 πμ.

Ρε χαζοβιόληδες, αυτά είναι για παλιά 750 δικύλινδρα...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Tigrisss στις 07/07/2010 11:58 πμ.

ναι ναι το δικο μου είναι 09.....

τη κυριακη πηγα λουτρακι χαλαρα και πίσω.....χαλαρα ομως ετσι???? πουθενά πάνω απο 6000 στροφες. στα 170 χλμ μου αναψε λαμπακι....
λετε να εχω προβλημα?

το ΣΚ θα κάνω 700 χλμ...αμα σπάσει έσπασε, έχω οδική.

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Native στις 07/07/2010 μεσημέρι

Καηκαν ίσως???? Δεν γνωρίζω...πιθανον απο κάποιο παρόπλισμενο....

Προτεινομενα sites:

http://www.mahle.com/

http://wossneronline.com/forged_pistons/

http://www.wiseco.com/

με τις υγειες μας....
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Aris. στις 07/07/2010 12:03 μμ.

Εχω βασιμες πληροφοριες απο "μεσα" πως δωσανε στην Ελλαδα τα μαπα πιστονια , λογω ΔΝΤ.

Δεν μας χωνευουν σταλα σας λεω !!




























Τραγελαφικες καταστασεις
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.