Ακουστε να καραφλιασετε!!!!

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Sprinter στις 02/07/2010 9:32 μμ.

xristosxal"Αμα διαβάσεις θα δεις πως δεν είπα πουθενά με σιγουριά κατι για χρεος ηλιοφιλ.ειπα απ οτι κατάλαβα χρωστάει η ηλιοφιλ.υποθέσεις κανω συμφωνα με αυτά που άκουσα."


Το 'απ οτι κατάλαβα το πρόβλημα ειναι οτι η ηλιοφιλ χρωστάει φράγκα στην αγγλία και τους έχουν κόψει όλες τις εισαγωγές' δεν μου ακούγεται για πολύ υπόθεση ούτε πώς δεν έχει σιγουριά. Τη μόνη αμφιβολία που αφήνει είναι για το αν ξέρεις καλά Αγγλικά.

Εγώ αν το πάρω αυτό που είπες τοις μετρητοίς και είχα παραγείλει ας πούμε μηχανάκι εχοντας δώσει προκαταβολή θα ήμουν τώρα άρρωστος...

Τεσπα νομίζω πως κατάλαβες τι λέω εν αντιθέσει με τον φίλο παραπάνω που δε κατάλαβε γρί.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: alexandros.s στις 02/07/2010 9:42 μμ.

μεσιε sprinter γιατι εχεις την εντυπωση οτι δεν καταλαβα? και γιατι υποτιμας την νοημοσυνη μου? δηλ τοση ωρα τι λετε?για το πως θα στειλετε πυραυλο στο διαστημα?

αλλα οκ-εγω θα το σταματησω εδω γιατι οτι και να πεις θα εχεις δικαιο λογω εμπειριας υποθετω και επιπλεον δεν θελω να χαλασω το θεμα του "συναδελφου".

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: xristosxal στις 02/07/2010 9:50 μμ.

Τι να σου πω ρε sprinter αμα σου συνεβαιναν κ σε σένα αυτα που συμβαίνουν σε μένα ας αντιδρούσες πιο ψύχραιμα.εγώ λυπάμαι αλλα δεν μπορώ με πνίγει το δίκιο.Τεσπα!το (απ ότι κατάλαβα χρωστάει ι ηλιοφίλ) συμαινει οτί αυτό το συμπέρασμα έβγαλα με όλα αυτά που άκουσα και έχω την απόλυτη ευθύνη των όσων λέω.Μη παίζουμε με τις λέξεις!

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Sprinter στις 02/07/2010 9:55 μμ.

αλεξανδρος.σ Δε κατάλαβες τίποτα γιατί το θέμα μου δεν είναι αν χαλάνε η δε χαλάνε τα Τ αλλά τι λέμε εδώ μέσα και πως το λέμε για μια επιχείρηση ελαφρά τη καρδία. Συνέστησα προσοχή και διασταύρωση απλώς.

Ναι εχω πείρα 30τόσα χρόνια με μηχανάκια στην Ελλάδα κι εχω ακουσει τόσα για Σακαράκηδες, Γιαμάπες, καθετριτημάστορες κλπ κλπ που δε μου ιδρώνει το αυτί.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Aris. στις 02/07/2010 10:07 μμ.

Το θεμα ειναι πως η παραγγελεια των αντ/κων σου εγινε "προχθες". Ειναι νωρις για το οτιδηποτε. Καταλαβαινω πως εισαι τρελαμενος λογω του σοβαροτατου προβληματος σου αλλα πιστευω πως χρειαζεται λιγη υπομονη και ολα θα κυλισουν φυσιολογικα.
Θα συμφωνισω με τον sprinter πως πραγματικα δεν παιζει φαση να εχουν "κλειδωσει" την Ελλαδα απο ανταλακτικα. Ειναι αστειο το θεμα...
Μπορω να φανταστω απειρους ,ηλιθιους λογους για να πει αυτο το πραγμα ο εξουσιοδοτημενος σου στην τηλεφωνικη του συνομιλια , μπροστα σου...
Εδω η buell ειχε κλισει και παλι αφησε στοκ ανταλακτικων για αυτους τους λιγους που βρισκονταν ακομα σε εγγυηση. Που θα μπορουσε να πει "δε γαμιεται , εκλεισα , τι με νοιαζει"
Οχι η Triumph που βρισκεται σε μια ακρως ανοδικη πορια... Δεν τους εχω για τοσο αφελεις ...
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: alexandros.s στις 02/07/2010 10:14 μμ.

ok αλλα συλογισου το τι εχεις ακουσει για αλλες αντ/ειες και ποσες μηχανες εχει πουλησει η καθε μια σε σχεση με την triumph και ποσα εχει πουλησει μεχρι τωρα!! με κοινο παρονομαστη την συχνοτητα βλαβων. δεν συγκρινονται τα νουμερα!

οταν ειχα και εγω το προβλημα πριν μερες πηγα σε 2 εξουσ.αντιπρ και το μονο που εβλεπα ηταν ανοιχτα tiger! τυχαιο?

αλλα στο 1 ποστ εγραψα και ηθελα να εστιασω σε αυτα που ελεγες στον @xristosxal ενω ο αλλος εχει θεμα εσυ κοιτας να μην θιχτει η triumph και να μιλαει τεκμηριωμενα!

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Sprinter στις 02/07/2010 10:18 μμ.

Τζαμπα κόπος να σου μιλάω, δε συνενοούμαστε.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Aris. στις 02/07/2010 10:20 μμ.

alexandros.s"
αλλα στο 1 ποστ εγραψα και ηθελα να εστιασω σε αυτα που ελεγες στον @xristosxal ενω ο αλλος εχει θεμα εσυ κοιτας να μην θιχτει η triumph και να μιλαει τεκμηριωμενα!"



Δεν νομιζω να νοιαζεται καποιος να μη θιχτει η Τ. Ο ανθρωπας Sprinter σου λεει πως καλυτερα να εισαι 100% σιγουρος για ο,τι πεις για να μην βγεις εκτεθιμενος μετα , οχι απαραιτητα απο φταιξιμο δικο σου, αλλα απο παραπληροφορηση.
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: xristosxal στις 02/07/2010 10:53 μμ.

Παιδιά συζητηση κανουμε ηρεμηστε!!απλά λεμε τι μας συμβαίνει και τα μεταφέρουμε εδω οπως μας συμβαίνουν.Δεν έχω κανένα λόγο να κρύψω τπτ η να τα φουσκώσω.Μπορεί απο βδομάδα να μου πουν οκ τελίκα λυθηκε το πρόβλημα και είσαι έτοιμος.θα ερθω και θα γράψω την αλήθεια και θα αποκατασταθεί η υπόληψη της Τ.Ολα αυτά έγιναν σήμερα και νομίζα πως ο κατάληλος τόπος να τα αναφέρω είναι εδώ μέσα.Μήπως έκανα λάθος??

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: ATN PANOS στις 02/07/2010 11:57 μμ.

και εγω πιστευω οτι ο sprinter ορθα μιλησε.
σαφως και το προβλημα των παιδιων ειναι μεγαλο
αλλα δεν δικαιολογει αβασιμες υποψειες.
απλα πρεπει να ειμαστε απολυτα σιγουροι οτι ειναι τα παργματα ετσι οπως τα λεμε.
γιατι αν δεν ειναι ετσι,και εστω πες οτι αργοτερα λες την αληθεια το κακο εχει γινει!


για το θεμα των εγγυησεων θα μιλησω μιας και ξερω αρκετα καλα πως δουλευει στην
συγκεκριμενη εταιρια.

οταν λοιπον υπαρχει ενα προβλημα, ο καθε εξουσιοδοτημενος αναλαμβανει να το περασει στην εγγυηση
απο κει και περα το πρωωθουν στα κεντρικα,και απο κει αγγλια
οπου και λενε αν περναει η βλαβη στην εγγυηση η οχι.

αν υπαρχουν διαθεσιμα ανταλακτικα ειναι θεμα το πολυ μια εβομαδας να ερθουν.

αυτα καλη υπομονη και ελπιζω να πανε ολα κατ ευχην
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: chris34 στις 03/07/2010 7:57 πμ.

Λοιπον να σας πω και εγω αυτα που ξερω επειδη ασχολουμαι με το εμποριο!!
Δεν το βαζω στην ιδια κατηγορια αλλα με την Ελλαδα υπαρχει ενα θεμα στις εισαγωγες πλεον!
Μιλαω με ανθρωπους που κανουν εκατομμυρια ευρω εισαγωγες και μου εχουν πει οτι τωρα οι εισαγωγες στην Ελλαδα ειναι αρκετα δυσκολες!
Ζητουν μεγαλυτερες εγγυησεις ως προ το θεμα των πληρωμων!
Δυσκολο πια καποιος εχει ανοιχτο λογαριασμο και θελουν προπληρωμενο εως και το 70-80 % των εισαγωγων!
Δηλαδη πληρωμη με μετρητα για να σου στειλω!
Μετα την υπαγωγη μας υπο την επιτηρηση του ΔΝΤ η Ελλαδα εχει μπει σε μια λιστα που δεν μας θεωρουν αξιοπιστους!
Τωρα αν αυτο περναει και στο θεμα της εγγυησης των μηχανων και των ανταλλακτικων τους δεν ξερω ακομα τι να πω!
Παντος οπου υπαρχει φωτια σιγουρα υπαρχει και καπνος!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Sprinter στις 03/07/2010 8:39 πμ.

Αυτά τα περί μείιωσης των πιστώσεων κλπ δεν έχω καμμιά αμφιβολία πως μπορεί να παίζουν. Από εκεί μέχρι αυτά που λέγονται εδώ μέσα έχει πολύ δρόμο.

Ασχετο: Αντε μπας κι αποφασίσει και κάνας 'επιχειρηματίας' να ασχοληθεί με καμμιά εξαγωγή...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: PAGANIAS στις 03/07/2010 11:40 πμ.

alexandros.s"καλησπερα σε ολους και σορρυ που διακοπτω την συζητηση αλλα σε τι να ειναι πιο προσεκτικο το παληκαρι που εχει το προβλημα?και γιατι να μιλησει τεκμηριωμενα?αυτα βλεπει-αυτα του λενε-αυτα λεει!
θα θιχτει η Τ.?

θυμαμαι καποτε που ρωταγα εδω στο φορουμ για το πως και τι με ζημιες και τα λοιπα με τα tiger και καποιοι ελεγαν οτι ειναι μια χαρα σε σχεση με τον ανταγωνισμο και σε αλλα φορουμ γραφουν μονο για ζημιες κτλ κτλ... αυτο που βλεπω ειναι οτι οσο αυξανονται τα triumph και ειδικοτερα τα tiger τοσο πιο πολλα προβληματα υπαρχουν! και ας ειναι και τα ιδια-πιστονια μιζες ψυγεια συναγερμοι.......

αδερφε μην ξενερωνεις κοιτα να το φτιαξεις σιγα σιγα και θα δεις οτι θα ειναι το τελευταιο-ελπιζω- προβλημα σε αυτο το κατα τα αλλα υπεροχο μηχανακι!"

καλημερα..ειχα γραψει και εχθεσ για το προβλημα που ειχα με τα πιστονια τον μαρτιο του 9..
φιλε το ξερω ειναι ξενερα η ολη ιστορια αλλα θα στο φτιαξουν το μηχανακι σου..
περιμενα 1 μηνα ..
εχω τραβηξει αρκετα με το 1050 αλλα και με το βαραδερο οταν το πηρα το 2000 μετα απο 10000χιλιομετρα
αλλαγη αναρτησησ για πεταμα η μαμισια 400000οεκατομυρια μηχανη....στα 40 χιλιαδεσ χιλιομετρα αλλαγη ανορθοτη και τρομπα βενζινησ..ζημιεσ αλλαγεσ παρτο οπωσ θεσ που κοστιζουν πολλα..
δεν θελω σε καμοια περιπτωση να δικαιολογησω την ηλιοφιλ λαμογια ειναι οπωσ οι 9 στου 10 μηχανικουσ
αλλα καθε εταιρεια εχει τα δικα τησ προβληματα..υπομονη μονο :

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: johntar στις 03/07/2010 1:17 μμ.

Συμφωνω με τον φιλο gorgix ας μην ειχατε η μιση εδω τα Τ σας και θα βλεπαμε τι θα γραφατε.εγω περιμενω εδω και 3 εβδομαδες ενα τεραστιο ανταλακτικο.τα ζουαν.ειναι απαραδεκτο.πας στους ιαπωνες και εχουν σχεδον τα παντα σε ανταλακτικα.ειναι απαραδεκτο ακομα και για ενα τσιμουχακι να μην υπαρχει ανταλακτικο.απλα τραγικο.και φανταστιτε την μηχανη την κουναω αλλα κανει ενα θοριβο τοσο τραγικο που δεν γουσταρω να τιν κουναω.δλδ σαν να μην εχω μηχανη.καιμολο αυτο για τρια ζουν.δεν με ενδιαφερει τι λεει και τι κανει καθε αντιπροσωπος.εγω εχω δωσει 11.000,12.000,8.000 αναλογα πως το εχει παρει ο καθενας το Τ(μεταχειρο η καινουριο)ειναι ανγκασμενει να κοψουν το κεφαλη τους και να εχουν ανταλακτικα εδω.γιατι αμα 100 να πεταξουν τα Τ μετα η ηλιοφιλ και καθε ηλιοφιλ παει για φουντο.εσωδα απο πουθενα.και δυστηχως αυτι ισχυει σχεδον για ολες τις ευρωπαικες εταιρειες.
Ποιος θα τονίσει τα χιλιάδες λάθη μου να μου τονίσω άλλα χίλια κ τ' αμέτρητα τα πάθη μου!!!

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Sprinter στις 03/07/2010 1:39 μμ.

Τι ειν' τα ζουάν ρε φίλε να μαθαίνουμε και εμείς? Εχει και το δικό μου?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε