Triumph Tiger 1050 Βλάβες

Re: Triumph Tiger 1050 Βλάβες  

  Από: alexadronic στις 02/05/2011 3:32 μμ.

καλησπέρα...είμαι καινούριος στο φόρουμ,αλλά εχω στην κατοχή μου ενα λευκό τίγρη 1050 εδω και 1 χρονο!!μέχρι στιγμής είμαι πάρα πόλυ ευχαριστημένος!!!το μηχανάκι στην κατηγορία του οτι καλύτερο,πιο πριν είχα ssport 600!Εδω θα παραθέσω κάποια μικροπροβληματάκια για να ξέρουμε μεταξύ μας και να έχουμε μια γενικότερη ιδέα!Στο 1ο service ολα οκ...κανα 1000χλμ πριν το δεύτερο άρχισε το τιμόνι να να κάνει θόρυβο,σταματημένη η μηχανή απλως κινούταν για να παρκάρω σβηστός,οταν κινουταν το τιμόνι αριστερά ή δεξιά εκανε θόρυβο.Στην αρχη δεν εδωσα σημασιά λέω θα θέλει γράσο καμια βάση της τιμονόπλακας,οσο περνούσε ο καιρός ομως οταν το οδηγούσα και έπεφτα σε λακούβα εκαναν τα μπροστινα λές και δεν ειχαν υγρά μεσα!κοπαναγε δηλαδη,και οταν πατουσα δυνατα φρενα επισης εν σταση για να τσεκάρω απο που ειναι ο θορυβος!!!Μην τα πολυλογω πηγα για το 2ο service και ο μηχανικός δεν το βρηκε αμεσως,πρωτη ατακα του.... μαλλον τα ρουλεμαν,και λεω απο τωρα,μπορει λεει να συμβει και αυτο,δεν εδωσα σημασια γιατι ειμαι στην εγγυηση!στην διαδικασια ρυθμισης των πεταλουδων(κλασσικο προβλημα ολοι θα το εχετε αντιμετωπισει,να σβηνει)οπως τραβαει το τιμονι το εμεινε στα χερια!!!!
Οπως το λεω,η βιδα της τιμονοπλακας ηταν ξεβίδωτη και αυτη εκανε ετσι...φαντάσου να εκανα καμια σούζα και να σηκωνόμουνα εγω και το τιμόνι μονο!!!!αφου απόρησε και αυτος τον ρωτάω μηπως απο τους κραδασμους εγινε μου λεει οχι μαλλον απο εργοστασιο,τι να πω,παλι καλα που βρεθηκε το προβλημα,φτιαχτηκε και το θεμα σβησιματος με την πεταλουδα,μια μικρη διαροοη στο παραφλου ειχα και μου εσφιξε το σωληνα και μου ειπε να το παρακολουθω,δεν ξαναείχα μετα!!!


Αυτα ειχα να πω για να βοηθησω και εγω,κατα αλλα ο λευκος τιγρης μου ειναι απιστευτος,καλες βολτες σε ολους!!!

ευχαριστω για την υπομονη σας!

Re: Triumph Tiger 1050 Βλάβες  

  Από: xaotikos στις 02/05/2011 9:01 μμ.

Ωραίος ρε παιδιά ο τίγρης μας δεν λέω...αλλά...

















μου τσαλακώνει την χωρίστρα με το κράνος

Re: Triumph Tiger 1050 Βλάβες  

  Από: doohan στις 02/05/2011 10:32 μμ.

....
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:49, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Triumph Tiger 1050 Βλάβες  

  Από: lykos στις 11/05/2011 12:15 πμ.

1fora grafo sto forum.exo tiger 5-08 exo kani 12000kml ke den ixa kanena apolitos provlima!!Den xero an o proigoumenos idioktitis ta ixe lisi(to pira me 3800km ton 5-09) alla doxa ton theo emena den mou evgale tipota!!

Re: Triumph Tiger 1050 Βλάβες  

  Από: mastersam13 στις 11/05/2011 2:12 πμ.

Φίλε lykos γράψε δυο πράγματα για σένα στην ενότητα για νέους χρήστες και αν μπορείς γράφε ελληνικά για να διευκολύνεις τους υπόλοιπους αναγνώστες των post αλλά και την αναζήτηση!
Φιλικά πάντα!
Ευτυχία δεν είναι να κάνεις αυτό που θέλεις, αλλά να μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις.

Ζαν-Ζακ Ρουσσώ

Re: Triumph Tiger 1050 Βλάβες  

  Από: Gianno στις 13/05/2011 11:56 πμ.

λευκός τίγρης τον 6 του 09, 13000χμ. πρόβλημα 1, δεν έχω όσο χρόνο θέλω για βόλτες! νομίζω πως όλες οι εταιρίες κατά ενα ποσοστό 2-5 % θα έχουν ανάλογα προβλήματα. και μην τρέξει κανείς να πει οτι εδω μιλάμε για το 50% , είναι εκατοντάδες πλέον αυτοί που δεν ξερουν καν τι ειναι forum.
http://www.thehotelslist.com , all about hotels..

Re: Triumph Tiger 1050 Βλάβες  

  Από: atanaz στις 14/05/2011 4:54 μμ.

διαβασα ολο το topic περι προβληματων του 1050 και σε αυτο που σταθηκα ειναι τα πιστονια... φιλικα πάντα αλλα πλάκα κανετε???? μιλαμε για εργοστασιακη μορφη ή φπε ?? το πιστονι τι ακριβως επαθε? "καηκε" - εσπασε - χιτωνια ??

προσωπικα θα το εφτιαχνα στην εγγυηση κ ενω θα ηταν στο συνεργειο θα το πουλαγα..

Re: Triumph Tiger 1050 Βλάβες  

  Από: johnygalan στις 14/05/2011 5:23 μμ.

Εσυ φίλε μου μείνε με το xt αφού δεν σου χαλάει
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Triumph Tiger 1050 Βλάβες  

  Από: atanaz στις 14/05/2011 5:41 μμ.

johnygalan"Εσυ φίλε μου μείνε με το xt αφού δεν σου χαλάει "


διακρινω καποια ειρωνια ?? το να παρουσιαστει καποιο απλό προβλημα απο οποιδηποτε μηχανημα που λογο χρησης εχει τριβες το καταλαβαινω αλλα τα πιστονια δεν τα θεωρω αναλωσιμα.

Re: Triumph Tiger 1050 Βλάβες  

  Από: tharis στις 14/05/2011 5:54 μμ.

Και τα πιστονια εχουν τριβες και μαλιστα μεγαλες!!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Triumph Tiger 1050 Βλάβες  

  Από: johnygalan στις 14/05/2011 6 μμ.

atanaz τι περίμενες να σου πούμε, οτι καλά θα έκανες που θα το πούλαγες!
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Triumph Tiger 1050 Βλάβες  

  Από: atanaz στις 14/05/2011 6:42 μμ.

johnygalan"atanaz τι περίμενες να σου πούμε, οτι καλά θα έκανες που θα το πούλαγες!"

αν το ελεγες εσυ θα σου απαντουσα δικα σου χρηματα δικη σου αποφαση.
καταλαβαινω οτι μπορει να συμπαθεις παρα πολυ την συγκεκριμενη μαρκα αλλα πρεπει να με καταλαβεις οτι δεν ειχα ποτε σχεση με triumph κ βλεποντας τετοιου ειδους προβληματα αγχωνομαι.

haris"Και τα πιστονια εχουν τριβες και μαλιστα μεγαλες!! "


+1000 αλλα δεν τα θεωρω αναλωσιμα ,ειδικα σε εργοστασιακη μορφη μηχανη κ μαλιστα με λιγοστα χιλιομετρα. ρωτησα επισης αν αυτες που "εσπασαν" ηταν νορμαλ.

Re: Triumph Tiger 1050 Βλάβες  

  Από: Sprinter στις 14/05/2011 6:58 μμ.

atanaz"δεν ειχα ποτε σχεση με triumph κ βλεποντας τετοιου ειδους προβληματα αγχωνομαι.

"


Λεξοτανίλ
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Triumph Tiger 1050 Βλάβες  

  Από: tharis στις 14/05/2011 7:04 μμ.

Νορμαλ ηταν ολα. Δεν ειναι θεμα φθορας, ειναι θεμα κακης σχεδιασης-υλικου.
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Triumph Tiger 1050 Βλάβες  

  Από: johnygalan στις 14/05/2011 8:01 μμ.

Sprinter"
atanaz"δεν ειχα ποτε σχεση με triumph κ βλεποντας τετοιου ειδους προβληματα αγχωνομαι.

"


Λεξοτανίλ"

" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"