ΣΒΗΣΙΜΟ

Re: ΣΒΗΣΙΜΟ  

  Από: mixalakis στις 25/08/2010 11:27 πμ.

kobogia"
Το δεύτερο συνεργείο είναι ο Καλαμοβρακας στον Πειραιά ο οποίος μου είπε ότι η βενζίνη των 95 Οκτανίων είναι χάλια εδώ στην Ελλάδα και το έχει πει αυτό η Triumph και μου πρότεινε να βάζω την 100… Όπως και έκανα και πάλι τα ίδια… και αναρωτιέμαι γιατί δεν το έχουν αυτό το πρόβλημα τα άλλα μοντέλα της Triumph αφού όλα είναι φτιαγμένα με τα πρότυπα της βενζίνας της Αγγλίας…?

Ελπίζω να σε ικανοποίησα φίλε Sprinter και να μην σε κούρασα με την γκρίνια μου…!"


Φταίω εγώ τώρα να σχολιάσω;
Δεν κρατιέμαι λέμε!!


Τέλος πάντων. Φίλε μου, καταρχήν θα πρέπει και εσύ, ως καινούργιος στο φόρουμ, να μάθεις το στυλ του sprinter και να μην τον παρεξηγείς. Έτσι γράφει, αλλά να ξέρεις ότι θα σε βοηθήσει.

Επί της ουσίας. Για τον Καλαμοβρακά, έχω να πω απλά ότι είναι ανεκδιήγητος και φυσικά δεν πρέπει να ασχοληθείς ξανά.
Για τον Ευθυμίου είχα ακούσει καλά λόγια από κάποια παιδιά και μου κάνει εντύπωση αυτό που σου είπε. Επειδή το πρόβλημα είναι γνωστό εδώ και πάνω από 3 χρόνια και φυσικά το πρώτο πράγμα που κοιτάει κάθε μηχανικός είναι οι πεταλούδες, η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι ότι θα σου το ρύθμιζε στο σέρβις, απλά δεν ήθελε να μπλέξει με αυτό το πράγμα νωρίτερα και ίσως να μην ήθελε να σε πανικοβάλει.

Πήγαινε στον Σάκη να τελειώνεις!

Re: ΣΒΗΣΙΜΟ  

  Από: kobogia στις 25/08/2010 1:36 μμ.

Καταρχήν φίλε Μιχαλακη σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες σου και αν δεν σου κάνει κόπο θα ήθελα ένα τηλέφωνο και μια διεύθυνση του Σάκη που λες….

Όσο αναφορά τον Sprinter τώρα…
Δεν έχω καμία αμφιβολία ότι μπορεί να είναι γνώστης και μπορεί να βοηθήσει τον κόσμο εδώ μέσα… Ειλικρινά δεν κρατώ καμία κακία και δεν πρόκειται να δημιουργηθεί κανένα προηγούμενο μεταξύ μας.

Από την άλλη δεν μου έχουν ξαναμιλήσει ποτέ κατά αυτόν τον τρόπο και ποτέ άλλοτε δεν έχουν υποτιμήσει την νοημοσύνη μου για το αν ξέρω να γράφω και που το γράφω.
Ασχολούμαι με υπολογιστές περίπου 20 χρόνια και είμαι σε αμέτρητα forums μέλος.

Με λίγα λόγια θέλω να πω…
Αν βρεθούμε έξω και πάμε για κάνα καφέ και σχολιάζουμε τον κώλο καμιάς και γίνουμε φιλαράκια τότε φυσικά και δεν θα τον παρεξηγήσω και φυσικά θα τον ακούω με προσοχή.

Να είστε όλοι καλά, σας ευχαριστώ πολύ.

Re: ΣΒΗΣΙΜΟ  

  Από: Sprinter στις 25/08/2010 2:04 μμ.

Πάλι όμως δε διαβάζεις το φόρουμ, μια και το συγκεκριμένο συνεργείο και τα στοιχεία που ζητάς εχουν δοθεί 18000 φορές. Δεν αυτοβοηθιέσαι στο είπα...είναι ελάττωμα στη ζωή και ασχετο με το πόσα χρόνια ασχολείσαι με υπολογιστές αλλά αν εσένα δε σε χαλάει εμένα μου περισσεύει.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΣΒΗΣΙΜΟ  

  Από: kobogia στις 25/08/2010 2:14 μμ.

Χαχαχαχα.... και να φανταστείς οτι το έβαλα στην αναζήτηση και το ψάχνω ακόμα και τώρα...
Απλά είπα να το πάρω έτοιμο και για ποιο σίγουρα.

Re: ΣΒΗΣΙΜΟ  

  Από: Sprinter στις 25/08/2010 2:20 μμ.

Το τελευταίο θρεντ που έχει αναφερθεί

viewtopic.php?f=3&t=2564

Να σου δώσω και το συγκεκριμένο πόστ για σιγουριά ή θα το βρείς μόνος σου?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΣΒΗΣΙΜΟ  

  Από: kobogia στις 25/08/2010 2:38 μμ.

Sprinter"Το τελευταίο θρεντ που έχει αναφερθεί

viewtopic.php?f=3&t=2564

Να σου δώσω και το συγκεκριμένο πόστ για σιγουριά ή θα το βρείς μόνος σου?"



Όχι σε ευχαριστώ πολύ, το βρήκα και σκέφτομαι πότε έχω χρόνο να την πάω από εκεί.
Ελπίζω να λυθεί το πρόβλημα αυτό αλλάζοντας πεταλουδιερα η όπως αλλιώς (εκείνος ξέρει καλύτερα) και να δούμε και τι θα χρεωθώ, γιατί η μηχανή είναι στην εγγύηση.

Thanks a lot.

Re: ΣΒΗΣΙΜΟ  

  Από: Sprinter στις 25/08/2010 2:41 μμ.

Οτι πρόβλημα κι αν είναι δε θα χρεωθείς τίποτα. Αν ανησυχείς όμως τόσο πολύ για τη σωματική σου ακεραιότητα όσο περιέγραψεις παραπάνω, πώς τώρα προβληματίζεσαι για το πότε θα βρείς χρόνο?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΣΒΗΣΙΜΟ  

  Από: kobogia στις 25/08/2010 2:55 μμ.

Sprinter"Οτι πρόβλημα κι αν είναι δε θα χρεωθείς τίποτα. Αν ανησυχείς όμως τόσο πολύ για τη σωματική σου ακεραιότητα όσο περιέγραψεις παραπάνω, πώς τώρα προβληματίζεσαι για το πότε θα βρείς χρόνο?"



χαχαχαχα.... εκεί εσύ δεν χάνεις την ευκαιρία να μου την πεις...
Δυστυχώς φίλε μου τελείωσε η άδεια μου και επέστρεψα στην δουλειά... Αφεντικό δεν είμαι... Οπότε καταλαβαίνεις το πρόβλημα... Αλλά έκλεισα κιόλας ραντεβού... Θα πάρω άλλη μια μέρα άδεια…

Re: ΣΒΗΣΙΜΟ  

  Από: Sprinter στις 25/08/2010 2:59 μμ.

Είναι καλύτερα να τον ξαναπάρεις, να του πείς το θέμα σου αν δεν του το είπες, μήπως είναι καλύτερα να το δεί ο Φίλιππος που είναι ακόμα σε άδεια. Αυτός εξειδικεύεται σ' αυτά τα καβλιτζέκια. Αλλά μπορεί να εχει μάθει κι ο Σάκης, αφεντικό είναι κάτι θα μαθε δε μπορεί...

Αν δεν μπορείς να πάρεις άδεια, εχουν να σου δώσουν και μηχανάκι εξυπηρέτησης πελατών αν το έχεις κανονίσει (θα πρεπει να πείς το συνθηματικό: GN). Αλλά πάλι.... δε στο συνιστώ
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΣΒΗΣΙΜΟ  

  Από: kobogia στις 25/08/2010 3:11 μμ.

Όχι δεν του έδωσα λεπτομέρειες της προεργασίας στην μηχανή μου, απλά του είπα ότι θέλω να πάω για το γνωστό πρόβλημα του σβησίματος και ο άνθρωπος αμέσως μου είπε πολύ ευγενικά ΟΚ φέρτο από εδώ να το δούμε.
Δεν νομίζω… λες να μην ξέρει…? Μπαααα…
Θα του πω να μπει στο forum να διαβάσει για την πεταλουδιέρα μπας και μάθει τίποτα… χαχαχαχα…

Θα πάω από εκεί και θα δούμε… Ότι νέο έχω θα το ποστάρω να ενημερώσω και τα άλλα παιδιά.
Thanks again.

Re: ΣΒΗΣΙΜΟ  

  Από: Sprinter στις 25/08/2010 3:16 μμ.

Επειδή καμμιά φορά είναι αφηρημένος ή μπορεί να του έχει λυθεί η κοτσίδα, πες του τα εξής συνθηματικά 'Σβήσιμο - TPS- adaptation - πεταλούδες - σουβλάκι με τζατζίκι'. Θα καταλάβει πάραυτα. Μη τυχόν πάρει και σου κοιτάει τη βενζίνη...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΣΒΗΣΙΜΟ  

  Από: kobogia στις 25/08/2010 3:27 μμ.


Θα πω ακριβώς ότι μου λες και άμα με ρωτήσει τίποτα θα πω ένας φίλος από το forum μου τα είπε... χαχαχαχα....
Ας μου φτιάξει το πρόβλημα και θα του κάνω το τραπέζι στις ταβέρνες στην βάρη... Θα σφάξουμε αρνί για πάρτι του και θα πάει η χοληστερίνη στα ύψη... Δεν θα την βγάλουμε με ένα σουβλάκι...

Re: ΣΒΗΣΙΜΟ  

  Από: ΑΓΓΕΛΟΣ στις 29/08/2010 12:12 πμ.

Sprinter"Ειδάλλως όλα είναι μόνο γκρίνια. Αν θέλεις μπορείς να γράψεις και στο troktiko (ή tromaktiko ή δε ξέρω που αλλού) που γράφει ο κάθε πικραμένος αντί να πάει να κάνει αυτό και εκεί που πρέπει."



τρωκτικό τέλος... μετά την δολοφονία του Σωκράτη Γκίολια
ΓΥΡΙΣΕ Ο ΤΡΟΧΟΣ ΚΑΙ Γ_-_-_ ΚΑΙ Ο ΦΤΩΧΟΣ ΠΛΕΟΝ!!