Πιστόνια Tiger 1050

Re: Πιστονια για Tiger Νο2  

  Από: vagtyrp στις 09/07/2011 10:44 πμ.

Sprinter"Ολα όσα λέει, σου τα 'χω πεί και εγώ εδώ μέσα. Αλλά είσαι άπιστος Θωμάς."



χαχαχα....το ξέρω αλλά το κάνω για να σε τσαντίζω........



το θέμα μου είναι τί κάνει η triumph για να σε καλύψει.....σου δίνει τα ανταλλακτικά δωρεάν και πληρώνεις την εργασία;
σου τα πληρώνει όλα;
δεν σου καλύπτει τίποτα;
ή σου σπάει τα α@#$%^α μέχρι να απαντήσει;

ας μας πει επιτέλους επίσημα αν αυτό είναι το πρόβλημα και τί θα κάνει γιαυτό, μιας και ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΣΠΑΝΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

πάλι συγχίστηκα και δεν έχω πει καφέ ακόμα......

Re: Πιστονια για Tiger Νο2  

  Από: green-675 στις 09/07/2011 10:51 πμ.

πρωτα καφε βαγγο και μετα να συγχηζεσαι δεν ειναι καιροι για τρτοια πραγματα.....
το triple 675 εγινε sprint st 1050 το 2009, το st έγινε tiger sport τέλους του 2016 και το tiger sport έγινε tiger 1200xca τον Φεβρουάριο του 2020!!!!

Re: Πιστονια για Tiger Νο2  

  Από: vagtyrp στις 09/07/2011 10:55 πμ.

χαχα, δεν πρόλαβα! θα φτιάξω και ένα σέικερ από κανα πιστόνι ή χιτώνιο να έχω να πίνω να το θυμάμαι όλη μέρα!

Re: Πιστονια για Tiger Νο2  

  Από: Gianno στις 11/07/2011 12:01 μμ.

α ρε γείτονα σε δουλειές μας έβαλες θα το ξαναφτιάξω αλλά πρέπει να ξανά ρίξουμε ψήφο.
http://www.thehotelslist.com , all about hotels..

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: guraki στις 11/07/2011 1:35 μμ.

Δηλαδη 100αρα βενζινη οπωσδηποτε οπως λεει ο τυπος?

Re: Πιστονια για Tiger Νο2  

  Από: chris34 στις 12/07/2011 10:05 πμ.

Giann"α ρε γείτονα σε δουλειές μας έβαλες θα το ξαναφτιάξω αλλά πρέπει να ξανά ρίξουμε ψήφο. "


Εμ τωρα που δεν εχει και μπαλα κανε και καμια δουλεια μην καθεσαι......
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: angelo_balto στις 05/08/2011 2:53 μμ.

mapcentral"Εξαιρετική πρωτοβουλία.....αν και δεν έχω πρόβλημα με πιστόνια (ακόμα, τουλάχιστον...μόνο 1100χλμ....έχω κάποια θεματάκια: βλ. λαιμό τιμονιού, μάλλον), ωστόσο στη διάθεση σου!
Θεωρώ μάλιστα χρήσιμο, να δημοσιοποιήσεις και το email του υπευθύνου....
Καλή μας συνέχεια....keep on walking!!"


ρουλεμάν λαιμού...
1) τηλ στην Τ Ελλάδας για αντικατάσταση ΕΝΤΟΣ εγγύησης.
2) αν αρνηθούν, e-mail Triumph GB - After Sales Department με κοινοποίηση Τ Ελλάδας
3) θα στο αντικαταστήσουν εντός εγγύησης...

Ακριβώς όπως έγινε με εμένα! Μάλιστα ζήτησα και μου έβαλαν κωνικά ρουλεμάν & όχι τα OEM...
it's not the ride... it's the rider...

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: mapcentral στις 07/08/2011 11:21 πμ.

angelo_bal"
mapcentral"Εξαιρετική πρωτοβουλία.....αν και δεν έχω πρόβλημα με πιστόνια (ακόμα, τουλάχιστον...μόνο 1100χλμ....έχω κάποια θεματάκια: βλ. λαιμό τιμονιού, μάλλον), ωστόσο στη διάθεση σου!
Θεωρώ μάλιστα χρήσιμο, να δημοσιοποιήσεις και το email του υπευθύνου....
Καλή μας συνέχεια....keep on walking!!"


ρουλεμάν λαιμού...
1) τηλ στην Τ Ελλάδας για αντικατάσταση ΕΝΤΟΣ εγγύησης.
2) αν αρνηθούν, e-mail Triumph GB - After Sales Department με κοινοποίηση Τ Ελλάδας
3) θα στο αντικαταστήσουν εντός εγγύησης...

Ακριβώς όπως έγινε με εμένα! Μάλιστα ζήτησα και μου έβαλαν κωνικά ρουλεμάν & όχι τα OEM... "


Ευχαριστώ για την απάντηση!!
Όντως το πρόβλημα εντοπιζόταν στο λαιμό.... 'έγινε σύσφιξη, αφού λύθηκε το μπροστινό....είδα τα ρουλεμάν, οπτικά φαινόντουσαν ΟΚ! Αν μου το ξανακάνει (τίποτα εδώ και 800χλμ) μου είπαν ότι θα μου τα αλλάξουν με κωνικά.
Αυτό το email ψάχνω...δεν το βρίσκω πουθενά...αν θέλεις στείλτο μου με p.m
Tnanks

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: Glober στις 01/09/2011 9:04 πμ.

Dear Service Manager


RE: POOR FUEL QUALITY IN GREECE. ENGINE WARRANTY CLAIMS.


With immediate effect, please ensure customers are informed of the need to use Triumph engine management tunes entitled "Minimum 91 RON" where owners are purchasing fuels advertised as below 100 RON.

Customers who only purchase 100 RON fuel may use Triumph tunes entitled " Minimum 95 RON".

Greece has a disproportionate amount of engine related warranty claims in comparison to other markets. Extensive investigation has concluded that poor quality Greek fuel is directly responsible for this.


Every precaution has been taken to ensure that each current calibration contained in software release 2011.01 (onwards) has the maximum amount of engine protection designed within it to ensure the best engine component longevity possible. It is not possible however to ensure this protection is maintained should the motorcycle be run with a lower fuel grade than we recommend. We therefore strongly recommend that either owners run their motorcycles on 100 RON fuel to ensure the best possible longevity and performance or if customers are unable or unwilling to purchase 100 RON fuel, then these bikes MUST use the "Minimum 91 RON" tunes.

It has also come to our attention that some dealer are running the incorrect calibrations for certain motorcycle conditions (for example running an after market silencer tune, in a motorcycle without an after market silencer fitted). So called ‘tune trialing’ should not be conducted under any circumstances, as this too has been proven to directly affect the long term longevity of engine components.

As a result of this extensive research, from 1st October 2011 Triumph will no longer accept any warranty claims that we deem a result of using poor quality fuels. Any submitted claims for this will be subject to a thorough parts inspection prior to any decision being made.


We trust this information is both informative and clear.
Kind regards.



Charles Smart

Head of Department, Central Warranty Team
Triumph Motorcycles Limited
Normandy Way
Hinckley
Leicestershire
LE10 3BZ
United Kingdom

Πηγή:

http://www.bikenet.gr/forum/viewtopic.php?f=2&t=28262

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: dimchrist στις 01/09/2011 10:22 πμ.

Βάγγο έχει ανοικτεί ξεχωριστό τόπικ για αυτό το θέμα από την Κυριακή το πρωί
enimerwsi-apo-triumph-afora-pistonia-t3920.html
και πηγή δεν είναι το bikenet αλλα το http://www.triumphonline.net

Triple Way

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: Glober στις 01/09/2011 11:24 πμ.

dimchris"Βάγγο έχει ανοικτεί ξεχωριστό τόπικ για αυτό το θέμα από την Κυριακή το πρωί
enimerwsi-apo-triumph-afora-pistonia-t3920.html
και πηγή δεν είναι το bikenet αλλα το http://www.triumphonline.net
"


Με έπιασες απρόσεκτο αλλά και αδιάβαστο...

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: πετρος στις 17/09/2011 5:52 μμ.

450χλμ τιποτα παιδια να το χω αγχος????τεσπα χαιρετε κιολας απεκτισα τον ερωτα μου!!!!

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: Gianno στις 19/09/2011 12:42 μμ.

πετρος"450χλμ τιποτα παιδια να το χω αγχος????τεσπα χαιρετε κιολας απεκτισα τον ερωτα μου!!!!"



κλεισε τα αυτια σου και κοιτα να χαρεις το εργαλειο. μακρια απο εδω μεσαααααααα.


καλοτάξιδος και πάντα όρθιος!
http://www.thehotelslist.com , all about hotels..

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: Native στις 19/09/2011 4:11 μμ.

Εντομεταξύ, τώρα που το σκέφτομαι, κάνεις δεν εχει αναφέρει το θέμα του καταλύτη σε σχέση με τα πιστόνια....

Ενα μοτερ που καίει πολλά λάδια, καταστρέφει δραστικά την χημικη επίστρωση του καταλύτη....

Εκτός λοιπον οτι τον χαλάει, βουλώνει και αυτον και τον αισθητηρα λ.

Τα καυσαερια που παράγονται απο έναν χαλασμένο καταλύτη ειναι πολυ πιο βλαβερα απ οτι να μην έχουμε καθολου καταλύτη...

Φάνταζομαι πάντως η Τ ουτε κουβεντα για αλλαγή καταλύτη μαζι με πιστονια ομως ε? Που τετοια πολυτέλεια ή μηπώς μέτρησε κανεις τις καυσαέρια βγάζει?

Τεσπα, τι λέω τωρα κι εγω...αυτα είναι ψιλά γράμματα, μην ανοιξω καινουργιο θέμα...
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: dimchrist στις 20/09/2011 10:43 πμ.

Native"Τεσπα, τι λέω τωρα κι εγω...αυτα είναι ψιλά γράμματα, μην ανοιξω καινουργιο θέμα..."

Σύντομα θα έρθει η ώρα του... η ώρα των ΚΤΕΟ πλησιάζει.

Triple Way