Νέο πρόγραμμα TIGER 1050

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: patapios στις 07/09/2011 3:11 μμ.

Native"@gyraki

Μήπως έμαθες τον κωδικο του?"


Και που το εβαλες? thanx

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: guraki στις 07/09/2011 3:20 μμ.

Κωδικο ειδα αλλα δεν συγκρατησα...Μπορω φυσικα να τον μαθω με ενα τηλεφωνο.Το εβαλα στο αξουσιοδοτημενο εδω στην Πατρα οπου εχω το θαρρος και τους τα "πρηζω" συνεχεια λογω καλης γνωριμιας!

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: patapios στις 07/09/2011 3:25 μμ.

Για μαθε κ πες....γιατι αν ειναι ετσι οπως τα λες βρηκαμε την "χρυση" τομη

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: guraki στις 07/09/2011 3:32 μμ.

Κατσε να δουμε...Το απογευμα θα το κανω μεγαλη βολτα και θα δω ακομα καλυτερα.Παντως ο ψεκασμος εχει γινει πολυ ομαλος και δεν κλωτσαει καθολου ακομα και απο τερμα κλειστο γκαζι.Φυσικα γενναται το ερωτημα τι θα κανει το αντιστοιχο 95αρι...Ιδωμεν.

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: redfoot στις 07/09/2011 5:16 μμ.

Billy"Δηλαδή για να καταλάβω και εγώ,που είμαι ψιλοάσχετος με το θέμα.
Για το speed μου,το νέο πρόγραμμα είναι ίδιο με αυτό που βάζουν στο tiger τώρα ή παίζει άλλο πρόγραμα για τα speed;
Έχει αλλάξει πρόγραμμα,κανένας κάτοχος speed;"


Βασίλη εγω που πηγα το δικό μου στην αντιπροσωπεία για τσεκ και ενδεχόμενη αλλαγη μου ειπαν οτι δεν υφισταται θεμα-αλλο προγραμμα , ισως επειδή ειναι του 2006 επειδή ομως το δικό σου είναι σαφως νεοτερο παιζουν αλλα οποτε κανε ενα τηλεφωνο για σιγουριά.
the road is made clear when viewed from above..

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: Sprinter στις 07/09/2011 5:42 μμ.

2005-2006 παίζουν τα ίδια προγράμματα εδώ και χρόνια και στα σπήντ και στα σπριντ. Δεν έχουν αλλάξει τα προγράμματα, ούτε πιστονοπάθειες έχουν βγάλει.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: dgi στις 07/09/2011 7:02 μμ.

Καλησπέρα,
θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορούμε να δούμε την version του προγράμματος που έχουμε μέσα από το setup του display.
Στην συγκεκριμένη περίπτωση νέο Tiger 1050 αγορασμένο τον Φεβρουάριο του 2011.
Ευχαριστώ πολύ.
DiMiTRiS^^^ [dgi]

www.youtube.com/watch?v=A3gLyZ76nfg

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: Sprinter στις 07/09/2011 7:35 μμ.

οχι
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: ad1 στις 07/09/2011 8:56 μμ.

Sprinter"2005-2006 παίζουν τα ίδια προγράμματα εδώ και χρόνια και στα σπήντ και στα σπριντ. Δεν έχουν αλλάξει τα προγράμματα, ούτε πιστονοπάθειες έχουν βγάλει."


Sprinter αυτο που θα ρωτησω ισως να ειναι κ μ@λ@......@! Σε περιπτωση που παθαινει καποιος πιστονια σε Tiger 1050, μπορει να παραγγειλει-βαλει πιστονια απο το παλιοτερο Τiger? Ταιριαζουν? Τα παλιοτερα ειναι σφυρηλατα, ετσι δεν ειναι? Καπου ειχε παρει το ματι μου κατι τετοιο αλλα δεν θυμαμαι που. Απο που(σε κανα site ισως) μπορουμε να τα αγορασουμε καινουρια? Αν αυτο οντως γινεται το εχει κανει κανεις?????Λογικα δεν θα ξεμπερδευαμε μια και καλη?

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: Sprinter στις 07/09/2011 9:24 μμ.

δεν υπάρχει παλαιότερο Tiger 1050. Το παλαιότερο είταν άλλα κυβικά. Το 1050 βγήκε 2007 το πρώτο μοντέλο, μαζί με το πρόβλημα.

Αυτό που πηρε το μάτι σου θα ήταν για σπηντ η σπριντ όπου παίζει αυτό, αλλά στην εγγύηση δε διαλέγεις εσύ τι θα σου βάλουν. Ασε που μπορεί να έχει και άλλα θέματα που σε κάποιο ποστ τα απάντησα πρόσφατα. Πάντως ναι μπορείς να παραγείλεις πιστόνια από σπηντ η σπριντ 1050 του 2005-6 και να ταιριάξουν. Αμα βαρέσει καμμιά μπιέλα ή τίποτα κουζινέτα βέβαια δε θα φταίω εγώ. Το θεωρώ απίθανο αλλά όχι αδύνατο με όσα ξέρουμε.

Οποιος θέλει 1050 χωρίς πιστονοπάθεια, να αγοράσει το Σπριντ μου που το πουλάω
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: tak tak στις 07/09/2011 10:57 μμ.

καλησπερα παιδια απο σαλονικα .εχουμε κανενα νεωτερο για κανενα προγραμα καινουριο το τιγρακι επεσε στα χαμηλα και μεσαια με το RON 95 που το εβαλαν. με ρεμους εξατμιση. οποια βοηθεια δεκτη.ευχαριστω

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: dgi στις 08/09/2011 3:48 μμ.

Γνωρίζει κανένας πριν από αυτές τις αναβαθμίσεις, ποια version έπαιζε σωστά για μοντέλα 2011 με μαμά εξάτμιση ;
Και αν γνωρίζει κανένας που μπορούμε να το περάσουμε (γιατί στην μαμά δεν νομίζω να το περνάνε) και με τι κόστος ; (pm).

Με το 20548 είστε ευχαριστημένοι ; Παίζει όπως πριν ; ή καλύτερα με αυτό που είχε απο μαμά ;
DiMiTRiS^^^ [dgi]

www.youtube.com/watch?v=A3gLyZ76nfg

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: guraki στις 08/09/2011 5:08 μμ.

Ρε παιδια καποιος να βαλει και αυτος το 90αρι να μας πει αποψεις γιατι μαλλον εχω χαζεψει...εχω την εντυπωση πως εχω καλυτερες μεσαιες...

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: patapios στις 08/09/2011 5:18 μμ.

guraki"Ρε παιδια καποιος να βαλει και αυτος το 90αρι να μας πει αποψεις γιατι μαλλον εχω χαζεψει...εχω την εντυπωση πως εχω καλυτερες μεσαιες... "



Αμα μας πεις κωδικο .... μπορει κ να το βαλουμε να σου πουμε γνωμη

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: tak tak στις 08/09/2011 10:39 μμ.

Γεια και παλι παλικαρια, η κουφ.....ς απο τιγρακι μας το καναν γατακι, μας το γονατισαν τελιως, τι 91 τι 95 RON και τα δυο αστα να πανε ειναι.Αν βρει κανενας καμια λυση ας πει, για κανενα προγγραμα, και να ισχυει η εγγυηση αν τυχον και στραβωση κατι.μου ειπαν με 350 ευρω το ανεβαζεις και παραπανω αλογακια , αλλα?????? 350 ειναι.ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ