Νέο πρόγραμμα TIGER 1050

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: tharis στις 19/05/2011 11:29 μμ.

giorgosvl"...episeis i triumph me ebale na tous steilo upeuthini dilosei pou na tous leo pos analambano ego pleon tin euthini an simbei kati sti mixani afou thelo to palio to programma ..."


xaxaxax τελος τα τζαμπα πιστονια ...

Τι αλλο θα ακουσουμε ...
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: Sprinter στις 20/05/2011 12:18 πμ.

Ρε τι υπέυθυνες δηλώσεις και παπαριές? Βάλτε το πρόγραμμα που σας λένε και μετά πάτε σε κάναν μη πλέον εξουσιοδοτημένο, η ΠΛΗΡΏΣΤΕ τον native, ή παρτε ενα καλώδιο και βάλτε το παλιό. Αν χαλάσουν πιστόνια, βάλτε το άλλο και πάτε στον εξουσιοδοτημένο. Μπελάς αλλά η μόνη λύση.

Για να μη πώ πως εφόσον βγάζουν πρόγραμμα για βενζίνες 95 RON, και στην Ελλάδα ΟΛΕΣ οι βενζίνες ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ πως είναι τουλάχιστον τόσο, να τους πείτε να βάλουν το πρόγραμμα για την 91 και τις υπεύθυνες εκεί που ξέρουν.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: redfoot στις 20/05/2011 1:27 πμ.

σωστός ο δάσκαλος
ελπίζω μόνο να μη φαινεται η προσθαφαίρεση αν και οταν (χτυπα ξυλο)παει και του πουν να βαλει τα δικα του πιστονάκια εκεί που ξέρει
the road is made clear when viewed from above..
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:42, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: giorgosvl στις 20/05/2011 1:35 πμ.

δυστυχος παιδια η προσθαφαιρεση των προγραμματων φαινεται στα κεντρικα της Τ και ετσι αν παθει κατι το μηχανακι και αλλαξεισ το προγραμμα για να εισαι στην εγγυηση το βλεπουν.αλλα δεν με απασχολει καθολου οπωσ ειπα.δεν γινεται να εισαι με 4 με 2.500 στροφεσ και να πρεπει να κατεβασεισ ταχυτυητα για να προσπερασεισ.

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: tmos στις 20/05/2011 1:57 πμ.

Sprinter"Ρε τι υπέυθυνες δηλώσεις και παπαριές? Βάλτε το πρόγραμμα που σας λένε και μετά πάτε σε κάναν μη πλέον εξουσιοδοτημένο, η ΠΛΗΡΏΣΤΕ τον native, ή παρτε ενα καλώδιο και βάλτε το παλιό. Αν χαλάσουν πιστόνια, βάλτε το άλλο και πάτε στον εξουσιοδοτημένο. Μπελάς αλλά η μόνη λύση.

Για να μη πώ πως εφόσον βγάζουν πρόγραμμα για βενζίνες 95 RON, και στην Ελλάδα ΟΛΕΣ οι βενζίνες ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ πως είναι τουλάχιστον τόσο, να τους πείτε να βάλουν το πρόγραμμα για την 91 και τις υπεύθυνες εκεί που ξέρουν."


Α γεια σου

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: tmos στις 20/05/2011 2:05 πμ.

giorgosvl"δυστυχος παιδια η προσθαφαιρεση των προγραμματων φαινεται στα κεντρικα της Τ και ετσι αν παθει κατι το μηχανακι και αλλαξεισ το προγραμμα για να εισαι στην εγγυηση το βλεπουν.αλλα δεν με απασχολει καθολου οπωσ ειπα.δεν γινεται να εισαι με 4 με 2.500 στροφεσ και να πρεπει να κατεβασεισ ταχυτυητα για να προσπερασεισ."


Αυτό δεν το κατάλαβα να πω την αλήθεια. Η αλλαγή σε μένα έγινε στο εδώ εξουσιοδοτημένο. Αν βάλω το παλιό κάπου αλλού και ξανά το νέο σε περίπτωση (μακρυά από μας) βλάβης ο μόνος τρόπος να το δει η T είναι αν καταγράφονται οι αλλαγές στον εγκέφαλο. Αλλά και πάλι ελέγχεται το γεγονός να μη σε καλύψει η εγγύηση λόγω αλλαγής προγράμματος το οποίο είναι για τις βενζίνες της Ελλάδας που είναι 95 έστω και θεωρητικά.

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: Native στις 20/05/2011 10:43 πμ.

Sprinter"η ΠΛΗΡΏΣΤΕ τον native..."




giorgosvl"δυστυχος παιδια η προσθαφαιρεση των προγραμματων φαινεται στα κεντρικα της Τ και ετσι αν παθει κατι το μηχανακι και αλλαξεισ το προγραμμα για να εισαι στην εγγυηση το βλεπουν.αλλα δεν με απασχολει καθολου οπωσ ειπα.δεν γινεται να εισαι με 4 με 2.500 στροφεσ και να πρεπει να κατεβασεισ ταχυτυητα για να προσπερασεισ."


Ναί!, και οταν πηγαίνω βόλτα επικοινωνώ με τα κεντρικά της Τ μέσω WiFi

Κάμια σχέση, τίποτα δεν φαίνεται απολύτως. Είχα αλλάξει στο μηχανάκι μου πρόγραμμα πάνω απο 1000(!) φορές (καλά διαβάσατε και ας μιλήσουν και αυτοι που με ξέρουν), μόνο στο δυναμόμετρο όταν είχα πάει αλλάξαμε 20 φορές μέσα σε μία ώρα.

Επίσης αλλαγη προγράμματος με το tuneecu ειναι απόλυτα ασφαλής. Ακομα και η μπαταρια να πέσει και διακοπή να γινει, και ασφάλεια να καεί, υπάρχει recovery mode το οποιο έπαναφέρει το παλιο πρόγραμμα.

Οποιος θέλει να αλλάξει πρόγραμμα η να τον συμβουλευσω σε κάτι ας μου μιλήσει.
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: Sprinter στις 20/05/2011 11:05 πμ.

Αντε εγώ στην άνοιξα την μπίζνα, εσύ πότε θα έρθεις να με φτιάξεις ΔΩΡΕΑΝ?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: Native στις 20/05/2011 11:23 πμ.

Έχεις φτιάξει το πρόγραμμα? Η ετοιμο της Τ θα βάλουμε? Ανεβαίνω και σήμερα το απογευμα αν μπορεις κι εσυ. Παρασκευη είναι, μπυρες να υπάρχουν και τα υπόλοιπα χαλαρά.
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: Sprinter στις 20/05/2011 11:44 πμ.

Ετοιμο ειναι αλλά '3rd party'

Για σήμερα πρέπει να δώ τι ώρα θα ξεμπλέξω. Αν μπορείς γενικώς, στειλε ΠΜ με κιν.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: tharis στις 20/05/2011 6:21 μμ.

Νομιζω οτι οταν βαζεις το διαγνωστικο της Τ λεει ποσες φορες εχει γινει συνολικα updated ο εγκεφαλος, αλλα τπτ παραπανω..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: vagtyrp στις 21/05/2011 12:02 πμ.

διαβάζοντας όλο το ποστ, πετάχτηκα σήμερα από τον πιεράκο για ενημέρωση. λοιπόν, και ο ίδιος αλλά και ο μηχανικός του μου είπαν ότι δεν υπάρχει καινούργιο πρόγραμμα( αυτό των 91 ron υπήρχε έτσι και αλλιώς) και ότι αν το βάλω το μηχανάκι δεν θα δουλεύει σωστά. αυτό το βασίζουν και στο γεγονός ότι σε όποιον και να το έβαλαν, όλοι γύρισαν πίσω να το αλλάξουν. φυσικά αν επιμένω θα μου το βάλουν. εγώ έχω τώρα το βασικό πρόγραμμα για την μαμά κλειστή εξάτμιση και για 95 ron βενζίνη.
επίσης μου είπαν ότι δεν υπάρχει καμία τέτοια εντολή από αγγλία για αλλαγή του προγράμματος και ότι εννοείται πως σε περίπτωση βλάβης των γνωστών αγνώστων πιστονιών, εντός εγγύησης , θα καλυφθεί κανονικά.
όσο για το θέμα των υπεύθυνων δηλώσεων το χαρακτήρισαν και οι δύο γελοίο.........τώρα ποιός λέει την αλήθεια ή όχι δεν ξέρω......

καλό θα ήταν τα παιδιά να αναφέρουν εδώ σε ποιά συνεργεία πήγαν για να ξέρουμε, αν μας δουλεύουν.....( εγώ ανέφερα στον πιεράκο ότι θα γράψω αυτά που μου είπε και δεν είχε κανένα πρόβλημα)

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: akile ! στις 21/05/2011 2:15 πμ.

Αρα καταλήγουμε στο οτι φοράμε όλοι το παλιό καλό πρόγραμμα ή το φτιαχτό μας ..... και πάμε παρακάτω !!!!
Στην τελική και το παλιό η Τ δεν το έβγαλε ????

Νατινe καμιά μέρα να δούμε διαφορές στα προγράματα μας (tuneecu), να μου δώσεις τα φώτα σου . . . !!!

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: patapios στις 21/05/2011 10:23 πμ.

vagtyrp συγχαρητηρια για την εμπεριστατομενη σου αποψη

Γιατι συνηθως ακουμε κατι "αρβυλες" κ δεν ξερει κανεις ποιος εχει δικιο κ ποιος αδικο!

Ευχαριστουμε

Re: Νέο πρόγραμμα TIGER 1050  

  Από: johnygalan στις 21/05/2011 10:36 πμ.

patapios"
Γιατι συνηθως ακουμε κατι "αρβυλες" "

Αυτό ξαναπέστο!

giorgosvl πιο συνεργείο σου είπε για υπεύθυνες δηλώσεις?
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"