ST R μικροπροβληματάκια

Re: ST R μικροπροβληματάκια  

  Από: Greg στις 07/07/2010 6:10 μμ.

στο εξωτερικο λενε αυτο:

Well what do ya know?! It WAS the tank hinge. I picked up some grease at the local hardware store and decided to give it a try and it worked. So stoked now!!

I simply unbolted the long bolt holding the hinge, pulled out the spacer with a pair of pliers and applied some grease to the bushings, and the spacer. You have to take off the 2 bolts on the front of the tank to give yourself some leverage to be able to take the hinge apart, but other than that it was an easy 15-20 minute affair.

I no longer have a little birdy chirpin' in my ears!!


εχει δοκιμασει κανεις τη συγκεκριμενη λύση και εχει δουλεψει;

Re: ST R μικροπροβληματάκια  

  Από: Sprinter στις 07/07/2010 6:21 μμ.

Αφού τη δοκίμασε ο τύπος και αφού λένε και εδώ κι αλλοι πώς ειναι απ το ρεζερβουάρ, γιατί δε τη δοκιμάζεις να μας πείς? Κακό δε κάνει.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ST R μικροπροβληματάκια  

  Από: bekris στις 08/07/2010 9:58 πμ.

Sprinter"Αφού τη δοκίμασε ο τύπος και αφού λένε και εδώ κι αλλοι πώς ειναι απ το ρεζερβουάρ, γιατί δε τη δοκιμάζεις να μας πείς? Κακό δε κάνει."



Θωμάδες ...

Re: ST R μικροπροβληματάκια  

  Από: Greg στις 08/07/2010 10:02 πμ.

Sprinter"Αφού τη δοκίμασε ο τύπος και αφού λένε και εδώ κι αλλοι πώς ειναι απ το ρεζερβουάρ, γιατί δε τη δοκιμάζεις να μας πείς? Κακό δε κάνει."



Τώρα με εχωσες θα πρεπει να το δοκιμασω!!!

Re: ST R μικροπροβληματάκια  

  Από: Mr.Samsa στις 08/07/2010 3:20 μμ.

Πάντως παιδιά, στο δικό μου ο ήχος προερχόταν από το ντεπόζιτο. Πήγα για το πρώτο σέρβις στον Σάκη, είπα στον Φίλιππα (εξαιρετικό παλικάρι) το και το έχω αυτά τα προβλήματα, περίλαβε το μοτόρι και μου το παρέδωσε απροβλημάτιστο . Απ' ότι είδα ξήλωσε το ντεπόζιτο, γράσαρε τον πύρο και θόρυβος τέλος.

Re: ST R μικροπροβληματάκια  

  Από: Greg στις 11/07/2010 8:38 μμ.

λοιπον, το εκανα, αλλα δεν το εχω κανει βολτα...αυριο περισσοτερα για το αποτελεσμα!!