ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΦΡΕΝΩΝ ΣΤΟ SPRINT ST 1050

Re: ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΦΡΕΝΩΝ ΣΤΟ SPRINT ST 1050  

  Από: Sprinter στις 10/05/2011 8:47 μμ.

sprintman"αυτή!!"


Θα το σκεφτόμουνα παρόλο που δεν υπάρχει μία, αλλά όχι από εκεί που την πήρες. Από αλλού παίζει?
Με τη μανέτα του συμπλέκτη τι έκανες? Μια αηδία δεν είναι η μια έτσι κι άλλη γιουβέτσι?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΦΡΕΝΩΝ ΣΤΟ SPRINT ST 1050  

  Από: dimchrist στις 10/05/2011 8:55 μμ.

Sprinter"Θα το σκεφτόμουνα παρόλο που δεν υπάρχει μία, αλλά όχι από εκεί που την πήρες. Από αλλού παίζει?
"

http://www.motopissaris.gr/full_product ... .110A26310

Triple Way

Re: ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΦΡΕΝΩΝ ΣΤΟ SPRINT ST 1050  

  Από: Sprinter στις 10/05/2011 9 μμ.

dimchris"
Sprinter"Θα το σκεφτόμουνα παρόλο που δεν υπάρχει μία, αλλά όχι από εκεί που την πήρες. Από αλλού παίζει?
"

http://www.motopissaris.gr/full_product ... .110A26310
"


Thanks.

Να βράσω το ελληνικό e-commerce, τους γύφτους. Για πήγαινε στο λίνκ που έβαλες και διάβασε την περιγραφή και πές μου... Αρτζι-μπουρτζι και λουλάς μετάφραση απο google και αλλα αντ' άλλων... Μαμώ τους Ελληνες επαγγελματίες.. Το παιδί το ξέρω, σωστός είναι και τον Αγιο γρήγορα τον κατεβαίνει, αλλά το σάιτ.....
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΦΡΕΝΩΝ ΣΤΟ SPRINT ST 1050  

  Από: dimchrist στις 10/05/2011 9:35 μμ.

Και άμα σου που πόσο του έχει κοστίσει εκεί θα κλάψεις...
Το προσπαθεί πάντως. Αν δεις πως ήταν πιο παλιά δε θα ξαναέμπαινες...

Triple Way

Re: ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΦΡΕΝΩΝ ΣΤΟ SPRINT ST 1050  

  Από: sprintman στις 10/05/2011 10:47 μμ.

Να σου πω δε με χαλα και τοσο που ειναι διαφορετικες τωρα που το λες μπορει να βαλω καμια μαυρουλα....

Τωρα δε ξερω γιατι δε θες απο εκει που τη πηρα αλλα νταξει θα εχεις τους λογους σου


Δε ξερω αμα τη φερνει και ο Πισσαρης α!! και το τακακι που σου πα ειναι μαματο εγγυηση

Re: ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΦΡΕΝΩΝ ΣΤΟ SPRINT ST 1050  

  Από: tharis στις 10/05/2011 11:55 μμ.

Πολλα δεν ειναι 300 ευρα ρε παιδια ?? Αξιζει για καθημερινη χρηση ..?

Ολοκληρη η μετατροπη ποσο σου βγηκε δηλαδη ?
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΦΡΕΝΩΝ ΣΤΟ SPRINT ST 1050  

  Από: sprintman στις 11/05/2011 7:14 πμ.

κοιτα τις δαγκανες τις πηρα 100€ για καθημερινη χρηση αξιζει περισσοτερο μιας και τα φρενα ειναι θεμα ασφαλειας και δε θα επρεπε νβα κανουμε συμβιβασμους , εν τουτοις μπορεις να δοκιμασεις μονο με τη τρομπα και να μηνεις ικανοποιημενος οποτε δε βαζεις τις δαγκανες......

Re: ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΦΡΕΝΩΝ ΣΤΟ SPRINT ST 1050  

  Από: tharis στις 11/05/2011 11:01 πμ.

Εννοω αν αξιζει για τις απαιτησεις της καθημερινοτητας.. Σιγουρα καλο ηταν που τα βελτιωσες αλλα δε μπορουσε να γινει αυτο με φθηνοτερη τρομπα πχ ?
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΦΡΕΝΩΝ ΣΤΟ SPRINT ST 1050  

  Από: sprintman στις 11/05/2011 12:56 μμ.

Πιστεύω ότι μπορεί να γίνει άμα βρεις μία τρόμπα απο χόντα χιλιάρι μεταχείρω 2004-2005 θα έχεις επίσης εκπληκτικό φρένο, επίσης πολύ καλή τρόμπα ακτινική είναι και της Nissin την φ'ερνει η Μοτορόδα από ότι ξέρω απλά εγώ επέλεξα τη Brembo αφού μίλησα με το τεχνικό μου και με το Θεοδώση από το Brake shop....