Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: evkou στις 17/05/2013 9:47 πμ.

rAnger"
evk"Υπάρχει πρόβλημα εαν στο ραντεβού έρθει ένας φίλος με V STROM για αλλαγή ελαστικών?"


όχι φίλε, κανενα πρόβλημα, είναι βέβαια άλλη η διάστασή του και δεν ξέρω τι τιμή θα του κάνει, αλλά ότι και να ναι ας έρθει μαζί, δε θα βλάψει κανέναν!"



ΟΚ thanks

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: rAnger στις 17/05/2013 1 μμ.

Μίλησα με Περιστερα
και ήταν πηγμένος (όπως φαίνεται πάντα τρέχει από δουλειά αυτός ο ανθρωπος)

Anyway του είπα ότι σήμερα θα πάμε 6.30 και τα σχετικά.

Του έστειλα επίσης τη λίστα με τα λάστιχα που μας έχει πει ο teo_street μαζι με τις τιμές που του έχει δώσει.

Το θέμα είναι το εξής.
Από τις 6.30 μέχρι το κλεισιμό του μπορέι να εξυπηρετήσει μέχρι 2 μηχανάκια, αυτούς που επείγονται για σήμερα.

Ποιοί θα είναι αυτοί οι δύο?
Εγώ προσωπικά δεν επείγομαι.
Όποιος επείγεται, καλό είναι να το δηλώσει εδώ, μαζί με το λάστιχο που θέλει, για να έχουμε ειδοποιήσει και ξέρουμε αν το έχει και διαθέσιμο.
"Do not blame God for having created the tiger, but thank him for not having given it wings."
[size=85:o7r8m6d3]Indian proverb

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: vassat στις 17/05/2013 1:39 μμ.

rAnger"Μίλησα με Περιστερα
και ήταν πηγμένος (όπως φαίνεται πάντα τρέχει από δουλειά αυτός ο ανθρωπος)

Anyway του είπα ότι σήμερα θα πάμε 6.30 και τα σχετικά.

Του έστειλα επίσης τη λίστα με τα λάστιχα που μας έχει πει ο teo_street μαζι με τις τιμές που του έχει δώσει.

Το θέμα είναι το εξής.
Από τις 6.30 μέχρι το κλεισιμό του μπορέι να εξυπηρετήσει μέχρι 2 μηχανάκια, αυτούς που επείγονται για σήμερα.

Ποιοί θα είναι αυτοί οι δύο?
Εγώ προσωπικά δεν επείγομαι.
Όποιος επείγεται, καλό είναι να το δηλώσει εδώ, μαζί με το λάστιχο που θέλει, για να έχουμε ειδοποιήσει και ξέρουμε αν το έχει και διαθέσιμο."

Μουά Οσί,
όπερ πάμε σήμερα για προκαταβολή και μόνο;
/ ΒΣ

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: Theozed στις 17/05/2013 2:46 μμ.

Για να μη χαθούμε όταν φτάσουμε, εγώ θα είμαι αυτός με το Tiger 1050!!!




Ούτε κι εγώ καίγομαι να τα τοποθετήσω σήμερα τελικά
Darkness makes it easier to find the "Light"!

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: epistimon στις 17/05/2013 2:59 μμ.

εγω θα ειμαι με ενα σκουτερ και θα ερθεις και ενας φιλος με v strom.αντε να μαζευτουμε να σας γνωρισω κιολλας

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: LAZOS στις 17/05/2013 4:12 μμ.

Εγώ θα είμαι αυτός που θα πάρει τηλ στο μαγαζι την ώρα που θα είστε εκει!!!!!!!!!!

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: vassat στις 17/05/2013 9:34 μμ.

Για όσους ενδιαφέρθηκαν για τα Angel GT:
http://www.motorcycle.com/products/pirelli-angel-gt-review-91564.html?utm_source=mo05162013&utm_medium=email&utm_campaign=weekly
/ ΒΣ

ΥΓ Περισσότερα για σήμερα από το Χρήστο (rAnger). Προσωπικά και μετά από συζήτηση με τον καταστηματάρχη κατέληξα στα SportSmart.

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: rAnger στις 18/05/2013 4:39 μμ.

καλησπέρα,

Συναντηθήκαμε λοιπόν στο Νικο Περιστερα στη Μιχαλακοπούλου και καταλήξαμε στα παρακάτω:

Δεν ήθελε ο Νίκος να πάρει προκαταβολές και αντί αυτού ζήτησε να του στείλουμε ένα mail με τα λάστιχα που τελικά αποφασίσαμε να βάλουμε και αυτός από τη μεριά του δεσμέυτηκε στις τιμές τις προσφοράς τις οποίες παραθέτω σε λίστα και τις οποίες επίσης θα του στείλω στο email για να το έχει για αναφορά και να μην ψαχνόμαστε:

Εχουμε και λέμε:
120-70/17 180-55/17
Metzeler M5: 270€ (θα χρειαστεί μια επιβεβαίωση)
Metzeler M3: 250€ - ανέφερε ότι κατασκευάζεται Κίνα
Pirelli Rosso 2: 270€
Dunlop SportSmart: 280€
Angel ST: Δεν έιχε δυνατότητα να πει τιμή θα μιλήσουμε πάλι
Pirelli Diablo: 220€ - ανέφερε ότι κατασκευάζεται Κίνα, μπορεί να κατέβει και 210
Conti Road Attack: 280€

Για τα scooter που ζήτησε ο Γιώργος (epistimon)
Citicom όλα 125€
Χ8 όλα 100€

Οπότε, μου λέτε τα ονόματά σας (και επώνυμα) για να τα βάλω στο email, στείλτε τα με PM.
Και μετά πάτε εκεί όποτε μπορεί ο καθένας, του λέτε ότι θα βάλετε το λαστιχο Χ και στην τιμή αυτή, του λέτε ότι θα το βρει στο email που έστειλε ο Χρήστος για τη λέσχη forum Triumph, για να μην υπάρξει μπέρδεμα με την τιμή...

Και αυτό ήταν! Με γειά το καινούριο σας παπα!

ΥΓ:
(μόνο μην πάτε μετά από κανα 3μηνο και προσπαθείτε να του θυμίσετε όλο το στόρυ, ο άνθρωπος έχει δουλειά και προς τιμήν του είπε "όποτε θέλει ο καθένας", αλλά προτείνω να μη ρισκάρετε και αφήσετε πολύ καιρό, θα το χει ξεχάσει!)
"Do not blame God for having created the tiger, but thank him for not having given it wings."
[size=85:o7r8m6d3]Indian proverb

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: vassat στις 18/05/2013 8:20 μμ.

rAnger"...
ΥΓ:
(μόνο μην πάτε μετά από κανα 3μηνο και προσπαθείτε να του θυμίσετε όλο το στόρυ, ο άνθρωπος έχει δουλειά και προς τιμήν του είπε "όποτε θέλει ο καθένας", αλλά προτείνω να μη ρισκάρετε και αφήσετε πολύ καιρό, θα το χει ξεχάσει!) "


Χρήστο, θυμάμαι ότι κάτι είπε για δέσμευση τιμής μέχρι το τέλος του χρόνου, εφόσον θα υπάρχει το email με ονόματα, τύπο μοτὀ και επιλογή ελαστικών, θεωρητικά δεν θα υπάρξει "θέμα".
Βέβαια, νομίζω, καλό θα είναι να συμφωνηθεί και ένα (συντομότερο) πλαίσιο χρόνου, ώστε να μην έχουμε ''παρατράγουδα"...
3–4 μήνες είναι ικανοποιητικοί νομίζω, δεδομένου ότι από Φθινόπωρο/Σεπτέμβρη,
οι τιμές χτυπάνε κάτι "εργοστασιακές" αυξήσεις.
/ ΒΣ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:56, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: petros paloukidis στις 18/05/2013 10:35 μμ.

μπραβο στην προσπαθεια σας..μακαρι να μπορουσαμε να κανουμε κατι αναλογο και εμεις οι βορειοι
ο τολμων νικα!

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: dimraf στις 28/06/2014 1:05 πμ.

rAnger"καλησπέρα,

Συναντηθήκαμε λοιπόν στο Νικο Περιστερα στη Μιχαλακοπούλου και καταλήξαμε στα παρακάτω:

Δεν ήθελε ο Νίκος να πάρει προκαταβολές και αντί αυτού ζήτησε να του στείλουμε ένα mail με τα λάστιχα που τελικά αποφασίσαμε να βάλουμε και αυτός από τη μεριά του δεσμέυτηκε στις τιμές τις προσφοράς τις οποίες παραθέτω σε λίστα και τις οποίες επίσης θα του στείλω στο email για να το έχει για αναφορά και να μην ψαχνόμαστε:

Εχουμε και λέμε:
120-70/17 180-55/17
Metzeler M5: 270€ (θα χρειαστεί μια επιβεβαίωση)
Metzeler M3: 250€ - ανέφερε ότι κατασκευάζεται Κίνα
Pirelli Rosso 2: 270€
Dunlop SportSmart: 280€
Angel ST: Δεν έιχε δυνατότητα να πει τιμή θα μιλήσουμε πάλι
Pirelli Diablo: 220€ - ανέφερε ότι κατασκευάζεται Κίνα, μπορεί να κατέβει και 210
Conti Road Attack: 280€

Για τα scooter που ζήτησε ο Γιώργος (epistimon)
Citicom όλα 125€
Χ8 όλα 100€

Οπότε, μου λέτε τα ονόματά σας (και επώνυμα) για να τα βάλω στο email, στείλτε τα με PM.
Και μετά πάτε εκεί όποτε μπορεί ο καθένας, του λέτε ότι θα βάλετε το λαστιχο Χ και στην τιμή αυτή, του λέτε ότι θα το βρει στο email που έστειλε ο Χρήστος για τη λέσχη forum Triumph, για να μην υπάρξει μπέρδεμα με την τιμή...

Και αυτό ήταν! Με γειά το καινούριο σας παπα!

ΥΓ:
(μόνο μην πάτε μετά από κανα 3μηνο και προσπαθείτε να του θυμίσετε όλο το στόρυ, ο άνθρωπος έχει δουλειά και προς τιμήν του είπε "όποτε θέλει ο καθένας", αλλά προτείνω να μη ρισκάρετε και αφήσετε πολύ καιρό, θα το χει ξεχάσει!) "

υπάρχει περίπτωση να επαναληφθεί η ομαδική παραγγελία για τα λάστιχα ; μήπως να γινότανε πιο μόνιμη η συνεργασία κάποιου συνεργείου ελαστικών με το φόρουμ ;