Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: rAnger στις 03/05/2013 1:01 μμ.

Ελήφθει Βασίλη.

Όποιος έχει ήδη κάποια προσφορά, πρόταση, τιμή το στέλνει κι αυτό γιατί ακόμα είμαστε ανοιχτοί στο από που να παραγγειλουμε (εντός ή εκτός Ελλάδας)
"Do not blame God for having created the tiger, but thank him for not having given it wings."
[size=85:o7r8m6d3]Indian proverb

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: Theozed στις 03/05/2013 1:16 μμ.

Μόλις έφυγε ένα pm κι από εμένα

Μαζευτείτε και οι υπόλοιποι παρακαλώ, να προλάβουμε τον μισό Μάη τουλάχιστον!

Darkness makes it easier to find the "Light"!

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: teo_street3 στις 03/05/2013 3:48 μμ.

Εχεις πμ και απο μενα!

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: rAnger στις 03/05/2013 8:38 μμ.

Ok updated με δύο επιπλέον στο πρώτο post!

Να πω και το εξής: βάζουμε καταληκτική ημερομηνία για την ολοκλήρωση της λίστας και το κατάστημα από όπου θα γίνει η παραγγελία την Κυριακή 12 Μαίου, οπότε τις επόμενες μέρες και μέχρι 15 Μαίου προχωράμε στην αγορά-τοποθέτηση.

Να μην το αφήσουμε τελείως φλού προτείνω στο χρόνο γιατί απλά θα χαθούμε..
"Do not blame God for having created the tiger, but thank him for not having given it wings."
[size=85:o7r8m6d3]Indian proverb

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: Theozed στις 03/05/2013 11:24 μμ.

rAnger"Να πω και το εξής: βάζουμε καταληκτική ημερομηνία για την ολοκλήρωση της λίστας και το κατάστημα από όπου θα γίνει η παραγγελία την Κυριακή 12 Μαίου, οπότε τις επόμενες μέρες και μέχρι 15 Μαίου προχωράμε στην αγορά-τοποθέτηση.

Να μην το αφήσουμε τελείως φλού προτείνω στο χρόνο γιατί απλά θα χαθούμε.."


+1050
Darkness makes it easier to find the "Light"!

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: epistimon στις 08/05/2013 8:54 μμ.

εστειλα και εγω πμ

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: rAnger στις 09/05/2013 2:06 πμ.

OK, οπως θα δειτε στο πρώτο ποστ είμαστε πλέον 6.

Από μια πρώτη αναζήτηση σε Έλληνες έχω ήδη εντοπίσει κάποιες τιμές και ενδεικτικά λέω:

Μ3 ζευγάρι 235€ (102+133)
Μ5 ζευγάρι 275€ (119+156)

Rosso ΙΙ, 274€ (112+162)

Dunlop Roadsmart, 285€ (121,50+163,50)
Dunlop Sportsmart, 310€

Πως σας φαίνονται?

σε ονλινε καταστημα, που υποθέτω ότι είναι χωρίς τοποθέτηση. Να μην αναφέρω μαγαζί για να μη θεωρηθει διαφημιση.
Όποιος έχει βρει κάποια προσφορά, τιμή ας την αναφέρει για να μπορέσουμε να καταλήξουμε και σε κατάστημα.
"Do not blame God for having created the tiger, but thank him for not having given it wings."
[size=85:o7r8m6d3]Indian proverb

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: LAZOS στις 09/05/2013 11:20 πμ.

Καλα πάμε..θα ρωτήσω κ εγω ενα γνωστό...για να βγάλουμε μια άκρη...

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: teo_street3 στις 09/05/2013 3:13 μμ.

Εχεις πμ!

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: vassat στις 09/05/2013 7 μμ.

Ακολούθως η προσφορά από ΜοτοΚουζής, αφορά την διάσταση του Τίγρη:
α. Angel ST____248e
β. M5__________262e
γ. Power 3_____267e (Michelin)
δ. Rosso II_____290e
με τοποθέτηση, ζυγοστάθμιση, καινούργιες βαλβίδες.
Βλέποντας τα Rosso II και τα Μ5 δίπλα-δίπλα τα πρώτα ακόμα και στο μάτι, έχουν εμφανώς πιο γρήγορη κορώνα.Ενώ για τα Power 3 δεν μπόρεσα να καταλήξω είναι περίπου ίδια με τα Μ5, ίσως με λίγο πιο αργή κορώνα.
Προσωπικά έχω δοκιμάσει Angel ST και με άφησαν ικανοποιημένο όσον αφορά το κράτημα όμως φαγώθηκαν ανομοιόμορφα με αρκετή καθυμερινή χρήση ΑΟ, ειδικά το εμπρός (έβγαλαν 16Κ).
Μετά έβαλα ΒΤ021 τα οποία έβγαλαν πάνω από 20Κ χλμ με πολύ ικανοποιητική απόδοση μέχρι τα 16Κ και ομοιόμορφη φθορά. Στην συνέχεια ήθελα κάτι πιο σπορ και έβαλα Μ3 τα οποία είναι τα ήδη φορεμένα και έχουν κάνει 10Κ με προοπτική για 2/3 ακόμα. Ομολογώ ότι μεγάλη διαφορά προς την σπορ απόδοση δεν είδα, ειδικά όσον αφορά την σπιρτάδα στην εναλλαγή πορείας/προθυμία πλαγιάσματος(*).
Προβληματίζομαι λοιπόν μεταξύ Rosso II (πιο sport) και M5 (χαμηλή τιμή) με δεδομένο ότι ο συγκεκριμένος λαστιχάς με είπε ότι το Μ3 είναι πιο σπορ από το Μ5!!!;;; ή μήπως να βάλω ένα σπορ-τούρινγκ και να αφήσω τις (σπορ)ανησυχίες για τους νέους...
/ ΒΣ

(*) το λέω με βάση την εμπειρία αλλαγής από ΒΤ021 σε Conti Sport Attack σε CBF, όπου στην αρχή δεν μπορούσα καν να πάω ευθεία...

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: vassat στις 09/05/2013 7:06 μμ.

Να συμπληρώσω ότι αφορά οποιοδήποτε συνδυασμό ζευγαριών (πχ 3_Μ5, 2_ST, 3_RII).
/ ΒΣ

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: teo_street3 στις 10/05/2013 8 μμ.

Λοιπον εκανα μια ερωτηση στον Περιστερα στη Μιχαλακοπουλου για 6 μηχανακια (τοσα ειχαν δηλωσει συμετοχη μεχρι εκεινη την ωρα) για diablo rosso2 metzeler m5 και dunlop sportsmart και μας τα αφηνει στα 270! Δουλευει και αλλες μαρκες αλλα αυτα θυμομουν εκεινη την ωρα! Λογικα αν μαζευτουμε κι αλλοι μπορουμε να ριξουμε κι αλλο την τιμη! Το μονο που μου ζητησε ειναι να τον παρω ενα τηλεφωνο πριν παμε και να του πω τι λαστιχα θελουμε για να ειναι κι αυτος προετοιμασμενος.

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: rAnger στις 11/05/2013 2:10 μμ.

Θεόφιλε,

Αυτό π'ως γίνεται, παράξενο μου φαίνεται και τα 3 λάστιχα να τα αφήνει ίδια τιμή, 270
Από ότι καταλαβαίνω για τα Ροσσο2 είναι καλή η τιμή, για τα υπόλοιπα, όχι και τόσο.

Εγώ ψήνομαι να πάμε εκεί για τα ροσσο2, αν συμφωνούν και οι υπόλοιποι και αν μπορούμε να το σιγουρέψουμε με ένα τηλεφώνημα νομίζω ότι είναι η καλύτερη προσφορά μέχρι στιγμής, μακραν!

Και βέβαια μια επιβεβαίωση ότι η τιμή είναι και με τοποθέτηση/ζυγοστάθμιση!
"Do not blame God for having created the tiger, but thank him for not having given it wings."
[size=85:o7r8m6d3]Indian proverb

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: teo_street3 στις 11/05/2013 5:14 μμ.

Εννοειται η τιμη ειναι για τα λαστιχα ετοιμα πανω στα μηχανακια! Εγω προτινω οσοι ειμαστε για τα λαστιχα να το δηλωσουμε μεχρι αυριο οπως ειχες πει για να παρω κι εγω τηλεφωνο τη Δευτερα να πω στον ανθρωπο λαστιχα και διαστασεις και να μαθω ακριβως τις τιμες(με πολυ μπλα μπλα για καλυτερες τιμες εννοειται!!!) Να ξεκαθαρισω οτι δεν εχω καμια σχεση με το καταστημα απλα εχω μεινει ικανοποιημενος απο τη δουλεια του.

Re: Ομαδική για λαστιχα απ έξω? ΑΘΗΝΑ  

  Από: LAZOS στις 11/05/2013 5:35 μμ.

Εγω δεν είμαι μέσα για τα ροσσο..αν θέλετε παιδια εσείς προχωρήσετε το..απλα ψάχνω για τα Μ 5 που τα εχω ευχαριστηθεί...