Quick Shift

Re: Quick Shift  

  Από: nfot στις 28/02/2012 10:26 μμ.

denthnpalevw"δεν απαντησε κανεις αν δουλευει με αναποδα το σασμαν?

αν δεν αλλαξει ο τροπος συνδεσhς μαλλον θα δουλευει , τουλαχιστον οπως το σκεφτομαι αλλα αν αλλαξεις ισως ειναι διαφορετικα το push/pull"


Ξερω οτι βγαινουν δυο διαφορετικες εκδοσεις για arrow, μια για κανονικο κιβωτιο και μια για αναποδο.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Quick Shift  

  Από: ATN PANOS στις 28/02/2012 10:38 μμ.

αν θυμαμαι καλα, δουλευει και με το αναποδο σασμαν.
δεν θυμαμαι ομως τι κανεις. παντως ηταν απλο.

χαιρετω σας ολους.
χαθηκαμε
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Quick Shift  

  Από: dimchrist στις 28/02/2012 11:43 μμ.

Δουλεύει και με ανάποδο.
Βασικά αν το βάλεις, βάλτο κατευθείαν ανάποδο.

Triple Way

Re: Quick Shift  

  Από: TRIUMPHAKIAS στις 29/02/2012 9:18 πμ.

nf"
Κιτακι quick shift δεν εχω για να δω τι χρειαζεται. Εχω βρει ενα αλλα ειναι για τα μαμα πατηρακια και οχι για τα Arrow που εχω. Σαφως και η διαφορα ειναι μονο στο αξονακι αλλα δεν ξερω ποσο ευκολα γινεται η μετατροπη, χωρις να αφησει "αισθητικα" σημαδια στο αξονακι. Οποτε δε λεει να το αγορασω μονο και μονο για να πειραματιστω."


Αν γνωρίζεις κάποιον που να κάνει δουλειά τόρνου είναι ευκολό για αυτόν να σου φτιάξει "φωλιές"να ταιριάξει ακριβώς όπως του πείς το αξονάκι.Αν έχει σημάδια ένα σπρέυ μάυρο μάτ και γίνεται "μπεργκέτι" σε χρόνο Dt.
Έχε υπόψην σου όμως στην αγορά του Quick Shift να δείς ποιό θές.Για ανάποδο σασμάν άν θυμάμαι καλά είναι τα shifter push και για κανονικό τα pull.(γιά να κόβει τα ρευματά είτε "τραβώντας" είτε "σπρωχνοντάς" με το πόδι).



leonithastz"μια ερώτηση θα θελα να κάνω

στον τίγρη 1050 μπαίνει αυτό το quickshifter?"
Μπαίνει κανονικά σε όλες τις μηχανές.
Και Σερρά Σερρά....δικοί μας θα'ναι και πάλι οι δρόμοι....

Re: Quick Shift  

  Από: leonithastz στις 29/02/2012 10:10 πμ.

TRIUMPHAKIAS"
leonithastz"μια ερώτηση θα θελα να κάνω
στον τίγρη 1050 μπαίνει αυτό το quickshifter?"
Μπαίνει κανονικά σε όλες τις μηχανές. "


σοβαρά
πάντως θα είχε πλάκα έτσι ο τίγρης
[size=200:1w8ajxcf]μη σκας για ότι μπορείς να διορθώσεις και για ότι, δεν μπορείς να διορθώσεις