ΤΕΛΙΚΗ ΤIGER 1050

Re: ΤΕΛΙΚΗ ΤIGER 1050  

  Από: vagtyrp στις 23/02/2010 7:23 μμ.

κάπτεν επειδή και εγώ είμαι τουρίστας και ταξιδιάρης σου προτείνω να βάλεις την ελεύθερη της Τ, όποτε μπορέσεις φυσικά. το μηχανάκι σου θα τραβάει μια χαρά και 10 βαλίτσες να βάλεις...άσε που κάνει και πολύ ωραίο θόρυβο.....
αφού θα έρθεις στη πανελλήνια θα σου δώσω το δικό μου να το οδηγήσεις και να δείς τη διαφορά από μόνος σου, αν θες



Re: ΤΕΛΙΚΗ ΤIGER 1050  

  Από: ΑΓΓΕΛΟΣ στις 07/04/2010 11:56 πμ.

242 αυτα ειναι δεν εχει αλλα.
χωρις εξατμισεις κλπ κλπ κλπ κλπ...
ΓΥΡΙΣΕ Ο ΤΡΟΧΟΣ ΚΑΙ Γ_-_-_ ΚΑΙ Ο ΦΤΩΧΟΣ ΠΛΕΟΝ!!

Re: ΤΕΛΙΚΗ ΤIGER 1050  

  Από: Cpt. Haddock στις 07/04/2010 12:27 μμ.

ΑΓΓΕΛΟΣ"242 αυτα ειναι δεν εχει αλλα.
χωρις εξατμισεις κλπ κλπ κλπ κλπ..."






ΡΕ ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΕΤΕ?

226 καταφερα να δω στην κατηφορική ευθεία της Πελασγίας, πηγαινοντας για Βόλο....
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: ΤΕΛΙΚΗ ΤIGER 1050  

  Από: Sprinter στις 07/04/2010 1:04 μμ.

Μπας κι έχεις παχύνει τώρα τελευταία?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΤΕΛΙΚΗ ΤIGER 1050  

  Από: Aris. στις 07/04/2010 1:05 μμ.

Cpt. Haddock"
ΑΓΓΕΛΟΣ"242 αυτα ειναι δεν εχει αλλα.
χωρις εξατμισεις κλπ κλπ κλπ κλπ..."






ΡΕ ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΕΤΕ?

226 καταφερα να δω στην κατηφορική ευθεία της Πελασγίας, πηγαινοντας για Βόλο...."


226 γραφει η 5η στο 675 μου , καπετανιΟΟ!!
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: ΤΕΛΙΚΗ ΤIGER 1050  

  Από: Sprinter στις 07/04/2010 1:08 μμ.

Σοβαρά τώρα, 226 κοντερίσια είναι λίγα. Η κάτι κάνεις στραβά καπετάνιο ή κάτι κάνει στραβά το μηχανάκι.. Μια δυναμομέτρηση και μια μέτρηση συμπίεσης δε θα 'κανε κακό. Αν σ' ενδιαφέρει το θέμα δηλαδή.

Ρε μπας κι εχεις βάλει κάνα παρμπρίζ από βέσπα μπροστά? Μπάς και το μετράς με κάνα μπαούλο από πίσω?

Λαδάκι σου καίει?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:42, διορθώθηκε 2 φορές συνολικά.

Re: ΤΕΛΙΚΗ ΤIGER 1050  

  Από: Aris. στις 07/04/2010 1:10 μμ.

Αλλα αντε να πω την αμαρτια μου ...

Στον γυρισμο απο Βολο για Λαρισα ειχε τρελλλο κοντρα αερα και ειχα και ενα βαgster 35ltro τιγκα , μπροστα στο ντεποζιτο, αναγκαστικα ημουν σε ορθια σταση με αρκετα ανοιχτα χερια και με το ζορι κρατουσα το μηχανακι στην ευθεια... Τελικη ταχυτητα ουτε 220.. και με το ζορι!
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: ΤΕΛΙΚΗ ΤIGER 1050  

  Από: Cpt. Haddock στις 07/04/2010 2:09 μμ.

Ζελατινα μαμά, μπαγκαζιερα δεν είχα, δερματινα φοράω, 1.72 ειμαι ( ), ουτε λάδι καίει...

Και ΔΕΝ εχω παχύνει

Δε με ενδιαφέρει το νούμερο της τελικής as such που λένε και στην Πρέβεζα, αλλά εαν η αδυναμία να πάει παραπάνω κρύβει κατι σοβαρό στα σωθικά...

(κανα μΠιστόνι ας πούμε... )
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: ΤΕΛΙΚΗ ΤIGER 1050  

  Από: jimdom στις 07/04/2010 2:18 μμ.

ε κατι κιλα εχεις βαλει εδω που τα λεμε!
Μπας κ ειναι 07,08 το μηχανακι σου?
Σε αυτον τον δρομο επρεπε να βγαλεις παραπανω,με το ταπεινο st3 ειδα 262 σε κατηφορα βεβαια κ ο ψηλος εβλεπε 242 ευκολα

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: ΤΕΛΙΚΗ ΤIGER 1050  

  Από: Sprinter στις 07/04/2010 2:34 μμ.

Cpt. Haddock"αλλά εαν η αδυναμία να πάει παραπάνω κρύβει κατι σοβαρό στα σωθικά...

(κανα μΠιστόνι ας πούμε... )"


Για αυτό σε ρωτηΞα για το λαδάκι και σου 'πα να πάς να μετρήσεις τη συμπίεση.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΤΕΛΙΚΗ ΤIGER 1050  

  Από: Native στις 08/04/2010 12:37 πμ.

Με τα 242 και 262 μας βλεπω να παίρνουμε τα πιστονια στην μασχάλη Μητσομ

Τουφα το ντουμανι...
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: ΤΕΛΙΚΗ ΤIGER 1050  

  Από: Aris. στις 08/04/2010 4:46 μμ.

Native"Με τα 242 και 262 μας βλεπω να παίρνουμε τα πιστονια στην μασχάλη Μητσομ

Τουφα το ντουμανι..."


================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: ΤΕΛΙΚΗ ΤIGER 1050  

  Από: dizatos στις 05/04/2016 9:37 πμ.

Γεια σας παιδιά. Επαναφέρω λίγο το θέμα της τελικής, καθώς 1 χρόνο που έχω τώρα τον τίγρη ( μοντ.2008) τώρα τελευταία το δοκίμασα σε τελικές. Με φίλτρο K/N, πρόγραμμα με μηδενισμό σφάλματος και εξάτμιση της Τ ιδού τα αποτελέσματα: 4η κόφτη 207χλμ. 5η την άλλαξα πριν τον κόφτη γιατί μου φάνηκε ότι θέλει ακόμα έναν αιώνα 227χλμ. 6η δεν ανέβασε ούτε 1χλμ. αντιθέτως υπήρχε σταδιακή πτώση έως 221χλμ και με προβληματίζει??? Είμαι λίγο βαρύς βέβαια (115kg) και 1,80cm. Τις απόψεις σας παρακαλώ. Ευχαριστώ.

Re: ΤΕΛΙΚΗ ΤIGER 1050  

  Από: dio13 στις 05/04/2016 12:47 μμ.

Καλημέρα !!!

Με γεμάτο ντεπόζιτο, βάρος αναβάτη 100κιλά, φίλτρο ΚΝ εξάτμιση mivv
ειδα κοντερίσια 226 και είχε κι άλλο, αργουσε βέβαια κι έρχονταν τα μπροστινά οχήματα γρήγορα μπροστά μου και σταμάτησα.

Re: ΤΕΛΙΚΗ ΤIGER 1050  

  Από: dizatos στις 05/04/2016 8:40 μμ.

Τα 226 κοντερίσια είναι περίπου 212 πραγματικά. Όσο για το ότι είχε κι άλλο μην τον δένεις κόμπο, γιατί είτε με αυτοκίνητο ή με μηχανή όταν κόβεις λόγω κίνησης, αυτή η αίσθηση που μας μένει ότι έχει κι άλλο (πολύ) είναι τελικά υπερβολική καθώς στην πραγματικότητα συνήθως αυτό το άλλο είναι πολύ λίγο. Να διευκρινίσω ότι όταν ανοίξω με 6η από χαμηλά (140 χλμ) φτάνω με το ζόρι τα 215χλμ. Η 5η σας βρε παιδιά πιάνει κόφτη ή όχι;