Εξουσιοδοτημένοι κλπ

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: strani στις 04/02/2011 7:46 μμ.

mixalakis"
vagtyrp"μιχαλάκη ο intermoto μετακόμισε ακριβώς δίπλα στον καλαμωβρακά, οπότε μια χαρά κάθετη μονάδα έφτιαξαν!"
"


Ωχ και έλεγα να πέρναγα από τον Νίκο για καμια βόλτα με το 800σάρι, αλλά δε με βλέπω...
Άρα όποιες ελπίδες υπήρχαν να έβρισκε άλλον μηχανικό ο Νίκος εξανεμίστηκαν...[βαγγελη το καβαλησα το 800αρι και ξυριζει.....

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: vagtyrp στις 04/02/2011 8 μμ.

strani"μετα απο τηλ. στα κεντρικα της ιλιοφιλ.1δεν λειτουργη σερβις δεν πουλανε μηχανακια μονο να τα δεις μπορεις και για τεστραιντ.2.εξουσιοδοτημενοι στην αθηνα για σερβις ειναι στη μιχαλακοπουλου και ο πιερακος.ομως εγω μετα απο επικοινωνια με τον κοντη με επεισε με επιχειρηματα [τα οποια για να τα παραθεσω θα χρειαστη ωρα] οτι δεν αλλαζει κατι αρκει το συνεργειο να ειναι νομιμο και τα ανταλακτικα να ειναι μαμισια.thanks sakis"


έτσι είναι βασίλη!


[βαγγελη το καβαλησα το 800αρι και ξυριζει...................] βασίλη όπως ξαναέγραψα, μετά από τις εξελίξεις, με τα συνεργεία και την μέχρι στιγμής αδιαφορία της εταιρίας να πάρει θέση για το γνωστό θέμα, η triumph δεν με ενδιαφέρει, όσο και αν ξυρίζει ή όχι το 800άρι.....μένω με τον αγαπημένο μου τίγρη μέχρι να μπορώ να πάρω κάτι άλλο.......αφού κατασταλάξω φυσικά για το τί θέλω......

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: bonnie στις 04/02/2011 8:17 μμ.

strani"μετα απο τηλ. στα κεντρικα της ιλιοφιλ.1δεν λειτουργη σερβις δεν πουλανε μηχανακια μονο να τα δεις μπορεις και για τεστραιντ.2.εξουσιοδοτημενοι στην αθηνα για σερβις ειναι στη μιχαλακοπουλου και ο πιερακος.ομως εγω μετα απο επικοινωνια με τον κοντη με επεισε με επιχειρηματα [τα οποια για να τα παραθεσω θα χρειαστη ωρα] οτι δεν αλλαζει κατι αρκει το συνεργειο να ειναι νομιμο και τα ανταλακτικα να ειναι μαμισια.thanks sakis"



αυτο ακριβως βασιλη..
η ηλιοφιλ μετατρεπεται σε καταστημα χονδρικης μονο,
το καταστημα της μιχαλακοπουλου εχει ηδη αλλαξει χερια, με το συνεργειο του dealer να βρισκεται ακριβως απεναντι,
ο πιερακος εχει κ το συνεργειο του ηδη απο κατω,
κ ο ιντερμοτο παραμενει με τον συνεργειά του.

οπως γνωριζω κ εγω, το σερβις σε συνεργειο περαν αυτων, απο την στιγμη που χρησιμοποιουνται ανταλλακτικα της εταιριας κ υπαρχει τεχνογνωσια του μηχανικου πανω στις συγκεκριμενες μηχανες (πχ σεμιναρια triumph κλπ), ειναι καθολα νομιμο κ υπαρχει δικαωμα σφραγιδας. [-υπαρχει νομος σχετικος που θα μπορουσαμε να τον παραθεσουμε. αν καποιος το εχει ευκαιρο, καλως, αλλιως θα το κανω εγω με την πρωτη ευκαιρια. -]


ωρε που βαδιζουμε λεμε???
πολυ καθωσπρεπει γιναμε.. μπερδευομαι...
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: Sprinter στις 04/02/2011 8:54 μμ.

Ρε σείς τα 'παμε 1000 φορές αυτά (τα περί εγγύησης και νόμιμων συνεργείων). Ελπίζω μόνο να μην αρχίσει ο ανταρτοπόλεμος και οι κόγξες.

Καιρός ήταν να γίνει η Ηλιοφίλ μόνο διανομέας γιατί το είχε παρατραβήξει με τον ανταγωνισμό πρός το δίκτυο κρυβόμενη δήθεν πίσω από διάφορα εταιρικά σχήματα.

Η μόνη μου ανησυχία με τους μη εξουσιοδοτημένους είναι σε διαδικασίες παραγγελίας (θα έχουν πρόσβαση στο οnline σύστημα? αμφιβάλλω), σε recalls και γενικώς σε τέτοια πράγματα. Ξέρει κανείς να απαντήσει? (εξαφανίστηκε και το χρυσόψαρο απο εδώ μέσα...)
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: tharis στις 04/02/2011 11:34 μμ.

Sprinter"(εξαφανίστηκε και το χρυσόψαρο απο εδώ μέσα...)"


Δε προλαβαινει τωρα με τα πιστονια ...


Ο καθε εισαγωγεας νομιζω οτι "υποχρεουται" να κανει μονο χονδρεμποριο.
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: psilo_paidi στις 05/02/2011 8:35 μμ.

Κατι εγινε εδω και καποια ποστς διεγράφησαν

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: Cpt. Haddock στις 05/02/2011 8:46 μμ.

Εγω συμφωνώ με τον σπριντερ, οχι οτι μου αρέσει αυτο που λέει αλλα ειναι, δυστυχως, γεγονος.

Τα πράγματα αλλάζουν, αλλα δεν ξερω εαν - για τις ελληνικες συνθηκες έτσι όπως ειναι τωρα - ειναι καλό το τάιμινγκ. Ημουν σημερα το πρωι (Σαββατο) στη Μιχαλακοπουλου για να παρω με ενα φιλο τα 800αρια για τεστ ράιντ (θα δειτε ραπορτο στο σχετικο θρεντ) και όση ώρα κατσαμε δεν πατησε πελατης... Σαββατο πρωί 10μιση με 11 και 12 και κατι...

Παλια ερχόταν λαος τετοιες ωρες...

Μου λειπουν και τα παιδια απο εκει ρε γμτ...
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: LevelOne στις 05/02/2011 8:50 μμ.

psilo_paidi"Κατι εγινε εδω και καποια ποστς διεγράφησαν "

Λεω και εγω....ενταξει ηταν αργα χθες το βραδι και μαλον ειδα στον υπνο μου οτι ποσταρα
Μονο το δικο μου ποστ διαγραφτηκε;Και αν ναι γιατι;Αν ενοχλησα κανεναν να μη το ξανακανω

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: Costas στις 05/02/2011 8:56 μμ.

Παιδιά αλλάξαμε server,μεταφεραμε το φορουμ σε ενα πιο γρηγορο για να μην αργεί.Απλά τα ποστακια που επεσαν πανω στην αλλαγη δεν αντιγραφηκαν στον καινούριο.Αν είναι κάτι μπορείτε να το ξαναποστάρετε.

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: vagtyrp στις 05/02/2011 8:57 μμ.

φίλιππα δεν ενόχλησες κανέναν ελπίζω...απλά ο κώστας άλλαξε τον server την ώρα που ήμασταν συνδεδεμένοι και μιλαγαμε στο box, και μας ενημέρωσε ότι τα περισσότερα χθεσινά ποστ θα διαγραφούν. αν θυμάσαι τί έγραψες ξαναβάλτο γιαυτούς που δεν το είδαν!

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: Sprinter στις 06/02/2011 12:38 πμ.

Ρε χρυσόψαρο, σιγά μη σε υποβάλαμε σε λογοκρισία. Αλλά τέτοιο χρυσόψαρο που είσαι, σιγά μη θυμάσαι τι έγραψες να το ξαναγράψεις.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: galileos στις 06/02/2011 10:31 πμ.

Καλημέρα. Ο Φίλιππας αυτά που είπε τα είπε σωστά. Η όλη φάση είναι ακόμα στην αρχή (μόλις λίγες ημέρες). Ο φίλος Σάκης προσπαθεί να κάνει μερικές κινήσεις για το συμφέρον του, και φαντάζομαι θα είναι και για το δικό μας. Αναμένουμε!! Παιδιά εύχομαι όλα να τακτοποιηθούν!!!

Σχεδόν SPAM
Επίσης να σημειώσω ότι από τα 1208 μέλη περίπου οι 75-100 έχουν σοβαρή σχέση (ερωτούν-απαντούν-συμμετέχουν και δεν διαβάζουν απλά) με το φόρουμ. Από αυτούς δεν μπορώ να θυμηθώ αλλά σίγουρα είναι στα δάκτυλα ενός χεριού όσοι απέκτησαν το πρόβλημα με τα πιστόνια. Από όλους αυτούς όλοι το διευθέτησαν "αναίμακτα" για την τσέπη τους. Που θέλω να καταλήξω. Πολύς σάλος νομίζω για το τίποτα, αφού μόνο σε ελάχιστους έχει εμφανιστεί το πρόβλημα και όλοι αυτοί είναι πολύ μικρή μερίδα από το σύνολο των 1050 κινητήρων που κυκλοφορούν σε όλη την Ελλάδα. Γνώμη μου!!!
SPAM τέλος
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: Polymhxanos στις 06/02/2011 12:34 μμ.

Έτσι ενημερωτικά πάντως. Η Ηλιοφίλ ζητάει από τους διανομείς-εξουσιοδοτημένους:

6 μηχανάκια test drive, 7 μηχανάκια βιτρίνα, μαγαζί τύπου Vodafone να είναι όλα ίδια και με εννιαίο σχέδιο, εγγυητική 20.000 ευρώ, εμπόρευμα εκτός μηχανακίων κ.ο.κ.

Ούτε λίγο ουτε πολύ μιλάμε για 200.000 ευρώ απαίτηση για το 2011. Πόσες πωλήσεις να κάνει κάποιος και σέρβις, για να δώσει τόσα στην Ηλιοφίλ, και να βγάλει και κέρδος;

Επίσης στην θεωρία ''να κάνεις επένδυση για να ανοίξει η δουλειά'', ναι να κάνεις επένδυση, αλλά αν έχει η τοπική αγορά την δυνατότητα να ακολουθήσει. Αν το Κορωπί (λέω ένα όνομα που ΔΕΝ έχει T. έτσι για να μην γίνει παρεξήγηση με κάποιο που έχει) πουλάει 5 μηχανάκια το χρόνο, και η αγορά του το πολύ να φτάσει τα 15, τι επένδυση να κάνει ο μαγαζάτορας, τα 50 που χρειάζεται πάλι δεν τα πουλάει, να χάσει τα λεφτά του; Το προσδοκόμενο μιας επένδυσης πρέπει να έχει και ένα ρεαλισμό...

Τώρα είναι πρωτοβουλιες και πολιτική Ηλιοφιλ μόνο, είναι κάτι που με την σειρά της ζητάει η αγγλική εταιρία στην Ηλιοφιλ, ΔΕΝ το ξέρω. Η αίσθηση που έχω από την Ηλιοφιλ πάντως, είναι ότι και να ζήτησε η αγγλική εταιρία ένα, η Ηλιοφιλ ζητάει 12.

Ενημερώνω επίσης ότι πολλοί ακόμα αναφέρονται στην σελίδα, αλλά έχουν και αυτοί ουσιαστικά πάψει να είναι στο δίκτυο. Γιατί τους έχει ακόμα η σελίδα, άγνωστο, υποθέτω ότι δεν είναι οριστική η ρήξη ίσως και για αυτό δεν τους αφαιρεί ακόμα.

Εγγύηση ισχύει μεν για οποιοδήποτε νόμιμο συνεργείο, αλλά αν η εργασία απαιτεί χρήση του online της T. και δεν έχεις κωδικό, χαιρέτα μας τον πλάτανο. Εκεί πατάει η Ηλιοφιλ: δεν πληρώνεις - δεν σου δίνω κωδικούς. Αυτήν την στιγμή, κάποιοι ''δανείζουν'' τον κωδικό τους σε άλλους που δεν έχουν πια, και έτσι συνεργεία συνεχίζουν να καλύπτουν τους πελάτες τους.

Ο Λαρισαίος θα έχει μαγαζί και στην Αθήνα και στην Λάρισα, και προφανώς έχει φράγκα (κουτσομπολιά λένε από ακίνητη περιουσία). Θα τα βγάλει, έτσι όπως εξελίσονται οι συνθήκες; Άγνωστο.
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: psilo_paidi στις 06/02/2011 2:08 μμ.

galileos"Καλημέρα. Ο Φίλιππας αυτά που είπε τα είπε σωστά. Η όλη φάση είναι ακόμα στην αρχή (μόλις λίγες ημέρες). Ο φίλος Σάκης προσπαθεί να κάνει μερικές κινήσεις για το συμφέρον του, και φαντάζομαι θα είναι και για το δικό μας. Αναμένουμε!! Παιδιά εύχομαι όλα να τακτοποιηθούν!!!

Σχεδόν SPAM
Επίσης να σημειώσω ότι από τα 1208 μέλη περίπου οι 75-100 έχουν σοβαρή σχέση (ερωτούν-απαντούν-συμμετέχουν και δεν διαβάζουν απλά) με το φόρουμ. Από αυτούς δεν μπορώ να θυμηθώ αλλά σίγουρα είναι στα δάκτυλα ενός χεριού όσοι απέκτησαν το πρόβλημα με τα πιστόνια. Από όλους αυτούς όλοι το διευθέτησαν "αναίμακτα" για την τσέπη τους. Που θέλω να καταλήξω. Πολύς σάλος νομίζω για το τίποτα, αφού μόνο σε ελάχιστους έχει εμφανιστεί το πρόβλημα και όλοι αυτοί είναι πολύ μικρή μερίδα από το σύνολο των 1050 κινητήρων που κυκλοφορούν σε όλη την Ελλάδα. Γνώμη μου!!!
SPAM τέλος"


Οχι galileos είναι πολλά σκέψου όποια μέρα και να πας υπάρχουν στα συνεργεία τουλάχιστον 1 η 2 ανοιγμένα μηχανάκια και το θέμα είναι τι θα γίνει στα εκτός εγγύησης σπασμένα

Re: Εξουσιοδοτημένοι κλπ  

  Από: Sprinter στις 06/02/2011 6:55 μμ.

galileos"Καλημέρα. Ο Φίλιππας αυτά που είπε τα είπε σωστά. Η όλη φάση είναι ακόμα στην αρχή (μόλις λίγες ημέρες). Ο φίλος Σάκης προσπαθεί να κάνει μερικές κινήσεις για το συμφέρον του, και φαντάζομαι θα είναι και για το δικό μας. Αναμένουμε!! Παιδιά εύχομαι όλα να τακτοποιηθούν!!!

"


Μονο εσύ ξέρεις τι είπε ο Φίλιππας..

Πολυμήχανε, επαναλαμβανόμαστε. Προφανώς δε μιλάμε την ίδια γλώσσα. Μοιάζει, αλλά δεν είναι...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε