new version

Re: new version  

  Από: Costas στις 23/04/2009 2:37 μμ.

Το τί θα έχει πάνω η πρώτη σελίδα αλλάζει ανάλογα με την εποχή.Πριν χρόνια είχαμε τις pstn συνδέσεις και όλα έπρεπε να είναι πολύ απλά,χωρίς εικόνες και άλλα διάφοαρ.Τώρα που οι συνδέσεις είναι ευρυζωνικές με μεγάλες ταχύτητες έχουν αλλάξει τα δεδομένα.Το οτι μερικά φορουμ δε μπορουν ή δε θέλουν να ανανεωθούν και να συμβαδίσουν με την εξέληξη δε σημαίνει οτι όλοι πρέπει να μείνουν στο πώς φτιάχνοταν τα site 10 χρόνια πριν.
Επί του θέματος,το οτι αργεί στις φωτογραφίες και δείχνει να κατεβάζει,δε σημαίνει οτι σας τρώει τη σύνδεση.Απλά αργεί λίγο να ψάξει στη βάση δεδομένων με όλες τις φωτο για να βρει αυτές που θα δείξει.Είναι κάτι που επιβαρύνει τον server όχι το pc σας.

Re: new version  

  Από: Sprinter στις 23/04/2009 2:48 μμ.

Κώστα έχεις λάθος και πάσχεις από άρνηση IMO. Οταν έχω ανοιχτό το mainstreet μεχρι και το typing για να αλλάξει η web διεύθυνση αργεί. Και βλέπω και διαφορά στη δουλειά που έχω μεν καλούτσικο bandwidth αλλα κακό ping σε σχέση με το σπίτι που εχω καλό ping.

Είναι το χειρότερο behaved forum που εχω χρησιμοποιήσει από πλευράς response και έχω χρησιμοποιήσει πολλά. Sorry που το λέω. Και δεν μιλάω για το πρώτο φόρτωμα μόνο. Μιλάω για γενική καθυστέρηση κυρίως όταν είσαι στην πρώτη σελίδα.

PS. Πήγαινε εδώ www.dpgr.gr να δείς ενα φόρουμ βαρύ με ένα μάτσο φωτό και τερτίπια που είναι ΑΠΕΙΡΩΣ πιο responsive από τουτο εδώ...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:38, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: new version  

  Από: Costas στις 23/04/2009 2:51 μμ.

Αυτό που μπορεί να γίνει είναι να υπάρχει επιλογή στο Contol Panel του χρήστη για να ενεργοποιεί ή όχι το φλασάκι με τις φωτό στην αρχική σελίδα.Ή μπορούμε να το απενεργοποιήσουμε προσωρινά σε όλους και να μαζέψουμε εντυπώσεις.

Re: new version  

  Από: HelenKoR στις 23/04/2009 2:51 μμ.

παντω κι εγω που εχω την πιο αργη συνδεση ολου του forum (η ταχυτητα της συνδεσης ειναι αναλογη των εγκεφαλικων κυτταρων μου φαινεται ) δεν εχω προβλημα με το site .

γινεται αυτο που λεει ο Κωστας , αργει δηλαδη λιγο να φορτωσει φωτογραφιες , αλλα μεχρι εκει . μπορω πολυ γρηγορα να δω τα νεα μνμ / Posts χωρις προβλημα . δηλαδη δεν καθυστερει να μου δειξει ολη την πρωτη σελιδα με την μια .

αλλα sites καθυστερουν πολυ (και αδικαιολογητα) να εμφανισουν την πρωτη σελιδα αφου δεν εχουν extras οπως πχ τις φωτογραφιες που εχουμε εμεις .
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: new version  

  Από: alki_viades στις 23/04/2009 2:57 μμ.

Επισης ενεξαρτητα του ποσου bw εχεις, κι εγω εχω 16,5Mb, επιβαρυνει και τον browser. Στην τελικη προκαλει καθυστερηση, that's life!

Re: new version  

  Από: spyro στις 23/04/2009 2:59 μμ.

με το δικό μου θέμα δε ασχολήθηκε κανείς και ας το ξεκίνησα εγώ

Με το που λέει κάτι ο Νίκος πανικός σας πιάνει να του απαντήσετε αμέσως μπας και νευριάσει και ποιος τον μαζεύει μετά

Re: new version  

  Από: Sprinter στις 23/04/2009 3:01 μμ.

Εμ, ίσα κι όμοια είμαστε?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: new version  

  Από: HelenKoR στις 23/04/2009 3:05 μμ.

spyr"
Με το που λέει κάτι ο Νίκος πανικός σας πιάνει να του απαντήσετε αμέσως μπας και νευριάσει και ποιος τον μαζεύει μετά
"


ΔΙΟΡΘΩΣΗ : "Με το που λέει κάτι ο Νίκος πανικός σας πιάνει να του απαντήσετε αμέσως μπας και νευριάσει και σας βαλει στην υπογραφη του"
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: new version  

  Από: Costas στις 23/04/2009 3:06 μμ.

Τις συγκρίνετε αργότερα.Πείτε τώρα αν έχει διαφορά ή τσάμπα ασχολούμαι μαζί σας.Ειδικά μαζί σου παλιοπαππού

Re: new version  

  Από: Sprinter στις 23/04/2009 3:09 μμ.

Εξαιρετικά καλυτερότερα είναι τώρα που αξιώθηκες να ακούσεις και κάναν μεγαλύτερο.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: new version  

  Από: HelenKoR στις 23/04/2009 3:09 μμ.

καναν πολυ μεγαλυτερο

εγω παντως δεν εχω καμια διαφορα
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: new version  

  Από: spyro στις 23/04/2009 3:27 μμ.

πολυ καλύτερα ειναι όντως, αλλα για το θέμα που ανέφερα οτι είμαστε η προσποίηση της υπερβολής στο πόσες κατηγορίες και υποκατηγορίες εχουμε στο φόρουμ λες και έχουμε καμιά 100αδα χρήστες ημερησίως με καμιά χιλιάδα ποστς .... ουδέν σχόλιο

Re: new version  

  Από: Sprinter στις 23/04/2009 3:32 μμ.

Πρέπει να γράψεις το θέμα σου με χοντρά κόκκινα γράμματα και να είσαι τουλάχιστον 40 χρονών. Κανένα μπινελίκι βοηθάει επίσης.

[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: new version  

  Από: Costas στις 23/04/2009 3:33 μμ.

100 χρήστες ημερισίως έχουμε
Το οτι το φορουμ δεν έχει 10.000 ποστ ημερισίως πιστέυω οτι δεν έχει σχέση με το αν θα πρέπει να είναι οργανωμένο η όχι.Παρόλα αυτά,όπως λέμε πάντα,αν πιστεύεις οτι κάποιες κατηγορίες μπορούν να φύγουν ή να συγχωνευτούν προς καλυτέρευση της λειτουργίας,περιμένουμε τις προτάσεις σου.

Re: new version  

  Από: ATN PANOS στις 23/04/2009 3:41 μμ.

spyr"πολυ καλύτερα ειναι όντως, αλλα για το θέμα που ανέφερα οτι είμαστε η προσποίηση της υπερβολής στο πόσες κατηγορίες και υποκατηγορίες εχουμε στο φόρουμ λες και έχουμε καμιά 100αδα χρήστες ημερησίως με καμιά χιλιάδα ποστς .... ουδέν σχόλιο

"

εγω συμφωνω στο θεμα οτι εχουμε πολλες υποκατηγοριες,αλλα πιστευω οτι εγιναν τοσες
και για μελλοντικη χρηση,και οχι μονο για τωρα που ειμαστε λιγοι!!!
εμενα παντως δεν με πειραζει!!!

για το θεμα ταχυτητας τωρα εγω δεν αντιμετοπιζω κανενα προβλημα.
ουτε τωρα ουτε πριν!!!
μονο λιγο το θεμα τις αντιθεσης θα με ξεκουραζε καπως!!!!


@to admins:thx
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.