26/03/11 γαλατόπιτα στα μετέωρα.....

Re: 26/03/11 γαλατόπιτα στα μετέωρα.....  

  Από: tharis στις 21/03/2011 8:36 μμ.

Κυριακο σκεφτομαι να συναντηθουμε παλι πριν τα διοδια και να παμε μεχρι την Ελασσονα οπως ειχαμε παει και την αλλη φορα για Λαρισα και απο κει στριβουμε για Καλαμπακα. (χανουμε εκεινο το καλο Ελασσονα-Τυρναβος αλλα δεν εχει νοημα να κατεβουμε πιο κατω .. )

Στο γυρισμο διαλεγουμε ενα ωραιο δρομο μεχρι την Κοζανη και απο κει γυρναμε απο ΕΟ.

Υπ οψιν οτι εγω υπολογιζω να φυγω κατα τις 16:00-16:30 το αργοτερο για πισω καθως πρεπει κατα τις 19:00 να ειμαι σπιτι(φανταζομαι και τα παιδια απο κατω θα θελουν να φυγουν νωρις για να γυρισουν ανετα πισω). Οποτε καλο θα ηταν να ειμαστε κατα τις 12:00-12:30 Καλαμπακα για να εχουμε αρκετη ωρα εκει περα ελευθερη.
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: 26/03/11 γαλατόπιτα στα μετέωρα.....  

  Από: vagtyrp στις 21/03/2011 10:22 μμ.

haris"
vagtyrp"

χάρη.....ιεροσυλία να μην ξέρεις τα βιενέζικα....είναι κρουασάν , δύο τύποι....ένα με γέμιση σοκολάτας, και ένα με γέμιση καρύδας και από πάνω άχνη ζάχαρης! το δεύτερο θέλω παρακαλώ....αν πας στο τερκενλή στην αριστοτέλους, επί της τσιμισκή, θα τα βρείς.....το πιό σωστό όμως είναι να τους πάρεις τηλεφωνο και να τα παραγγείλεις, για να είναι έτοιμα όταν θα περάσεις. βγάζουν φρέσκα, κάθε μέρα, στις 8:00, 12:00 & 16:00......έχω επενδύσει πολλά εκεί βλέπεις!
"


Καλο ακουγεται ....

Το τηλεφωνο δε μου δωσες ομως .. "


χάρη....το τηλέφωνο είναι 2310271148....μία τετράδα παρακαλώ....με γέμιση καρύδας, όχι αυτά με τη σοκολάτα...
και παίδες ότι γλυκά και να φέρετε θα τα τιμήσω!

Re: 26/03/11 γαλατόπιτα στα μετέωρα.....  

  Από: vagtyrp στις 21/03/2011 10:25 μμ.

redf"αληθεια, θα ειστε σολο ή μετα συνοδείας ;"


από αθήνα όλοι σόλο! δεν ξέρω από είσαι από αθήνα, αλλά πιστεύω ότι το δρομολόγιο τουλάχιστον από κάτω είναι απαιτητικό και ίσως οι γυναίκες να βαρεθούν. είπα και στην δικιά μου να έρθει αλλά μπράλος και δομοκός είναι για τα ...αγοράκια.....και δεν έρχεται!

σε επόμενη βόλτα θα είμαι διπλός!

26/03/11 γαλατόπιτα στα μετέωρα.....  

  Από: redfoot στις 21/03/2011 10:40 μμ.

Θα κατέβω άπο Βεροια .Δε θυμάμαι τη δρόμο έχω να κατέβω καμία δεκαετία .Σκέφτομαι κ την ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να διανυκτερευσω το βράδυ του Σαββατου αλλα δεν έχω ΙΔΕΑ που ΑΞΙΖΕΙ κ βολεύει .Αν έχετε καμία πρόταση ριχτε την στο τραπέζι επίσης καλο ΕΙΝΑΙ να ανταλλαξουμε τηλέφωνα μια που είμαι κ καινούριος για συνεννόηση .Αν θέλετε παιδιά στείλτε μου με pm σας να σας στείλω κι Εγώ .Φαντάζομαι το προγράμμα θα περιλαμβάνει φραπεδοποσία κ Φαγητό ;; Ή το βλεπουμε επι τόπου ;
the road is made clear when viewed from above..

Re: 26/03/11 γαλατόπιτα στα μετέωρα.....  

  Από: vagtyrp στις 21/03/2011 10:48 μμ.

εγώ αρκούμαι και με το καφέ και τα γλυκάκια...φαί υπάρχει και στο σπίτι μετά! αλλά ο καιρός θα είναι τέλειος οπότε κανονίζουμε και επι τόπου!

Re: 26/03/11 γαλατόπιτα στα μετέωρα.....  

  Από: atsatsos στις 21/03/2011 10:57 μμ.

kyrkyriakos"Λοιπόν να τα πούμε λίγο απο την αρχή?
Που θα συναντηθούμε, τί ώρα περίπου ?
Χάρη ? απο πού θα πάμε? Ελπίζω όχι απο καμιά βαρετή ευθεία!"


Βαρετή ευθεία για τον γυρισμό.

haris"Κυριακο σκεφτομαι να συναντηθουμε παλι πριν τα διοδια και να παμε μεχρι την Ελασσονα οπως ειχαμε παει και την αλλη φορα για Λαρισα και απο κει στριβουμε για Καλαμπακα. (χανουμε εκεινο το καλο Ελασσονα-Τυρναβος αλλα δεν εχει νοημα να κατεβουμε πιο κατω .. )

Στο γυρισμο διαλεγουμε ενα ωραιο δρομο μεχρι την Κοζανη και απο κει γυρναμε απο ΕΟ.

Υπ οψιν οτι εγω υπολογιζω να φυγω κατα τις 16:00-16:30 το αργοτερο για πισω καθως πρεπει κατα τις 19:00 να ειμαι σπιτι(φανταζομαι και τα παιδια απο κατω θα θελουν να φυγουν νωρις για να γυρισουν ανετα πισω). Οποτε καλο θα ηταν να ειμαστε κατα τις 12:00-12:30 Καλαμπακα για να εχουμε αρκετη ωρα εκει περα ελευθερη."


Για επιστροφή είσαι super. Για αναχώρηση μας γ@μισ3ς. 06:30 θα πέσω για ύπνο.
Ατσάτσα

Re: 26/03/11 γαλατόπιτα στα μετέωρα.....  

  Από: tharis στις 22/03/2011 3:42 πμ.

Ε ολη μερα στο δρομο ολο και κατι θα τσιμπησουμε ..

Redfoot μπορεις αν θελεις να μας περιμενεις καπου στην Εθνικη (στον κομβο ΕΟ πχ) και να συνεχισουμε απο εκει μαζι.

ΥΓ atsatse αν εχεις εναλλακτικη για Κοζανη-Θεσ/νικη και υπαρχει και χρονος, δεκτη !!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

26/03/11 γαλατόπιτα στα μετέωρα.....  

  Από: redfoot στις 22/03/2011 7:20 πμ.

Όταν λες κόμβο εννοείς; Το google maps μου δεινει προτεινόμενη διαδρομή απο Βεροια την Εγνατια οδό εώς Γρεβενα κ απο κει κόβεις για Καλαμπάκα .Το σύνολο 163 χιλ.Εσείς δε θα πατε μέσω Κοζανης φαντάζομαι αλλα απο Κατερινη ;
the road is made clear when viewed from above..

Re: 26/03/11 γαλατόπιτα στα μετέωρα.....  

  Από: jimmisk στις 22/03/2011 9:52 πμ.

Παίδες θέλω πολύ να έρθω και εγώ αλλά όλα θα εξαρτηθούν απο το αν θα τελειώσω κάτι δουλειές που έχω την Παρασκευή έτσι ώστε να έρθω μαζί σας το Σάββατο. Δεν ξέρω με ποιόν θα έρθω, αν θα έρθω δηλ με τον Βαγγέλη απο Δομοκό ή αν θα ανεβώ Ελασσόνα για να βρώ τον Χάρη και τους υπόλοιπους, γι' αυτό :
Βαγγέλη το τηλ. σου το έχω, αν είναι να έρθω μαζί σας θα σε πάρω τηλ. την Παρασκευή το βράδυ για να μου πείς τι ώρα υπολογίζεται να είσαστε σχετικά κοντά για να έρθω να σας βρώ.
Χάρη αν θέλεις στείλε μου και το δικό σου κινητό με pm να σε πάρω την Παρασκευή το βράδυ αν είναι να έρθω μαζί σας.
Αν δεν προλάβω κανέναν απο τους 2 σας θα έρθω απευθείας Καλαμπάκα μόνος μου.
Ελπίζω να τα καταφέρω τελικά και να τα πούμε απο κοντά.

26/03/11 γαλατόπιτα στα μετέωρα.....  

  Από: redfoot στις 22/03/2011 11:02 πμ.

Που ακριβώς θα συναντηθούμε ; Ποσο Απεχει το σημειο απο καστρακι Κ καλαμπακα;Θέλω να κλείσω για βράδυ και αναρωτιέμαι σε ποιο απο τα δυο μέρη ΕΙΝΑΙ προτιμότερο
the road is made clear when viewed from above..

Re: 26/03/11 γαλατόπιτα στα μετέωρα.....  

  Από: tharis στις 22/03/2011 11:36 πμ.

redf"Όταν λες κόμβο εννοείς; Το google maps μου δεινει προτεινόμενη διαδρομή απο Βεροια την Εγνατια οδό εώς Γρεβενα κ απο κει κόβεις για Καλαμπάκα .Το σύνολο 163 χιλ.Εσείς δε θα πατε μέσω Κοζανης φαντάζομαι αλλα απο Κατερινη ;"


Οχι ρε Chris .. εννοειτε οτι δε θα παμε απο Εγνατια οδο. Λεω να παρεις αναποδα την ΕΟ για Θεσ και να βγεις στην Εθνικη και απο κει θα κατεβουμε μαζι για Κατερινη, θα στριψουμε για Ελασσοθα και θα ανεβουμε Ολυμπο απο Δυτικη πλευρα, θα κατεβουμε Ελασσονα και απο κει Καλαμπακα. (βαλε στο googlemap Θεσ-Καλαμπ και δες το 2ο δρομο. )

Στο γυρισμο μπορει να παρουμε ΕΟ για καποιο κομματι αν ειμαστε κουρασμενοι. Παντως δεν χρειαζεται να διανυκτερευσεις απαραιτητα αφου θα γυρισουμε αρκετα νωρις το απογευμα.. εκτος αν θες να κανεις διακοπες ρε παιδι μου ..

ΥΓ Δημητρη σου στελνω και το τηλ μου
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: 26/03/11 γαλατόπιτα στα μετέωρα.....  

  Από: atsatsos στις 22/03/2011 1:15 μμ.

haris"Οχι ρε Chris .. εννοειτε οτι δε θα παμε απο Εγνατια οδο. Λεω να παρεις αναποδα την ΕΟ για Θεσ και να βγεις στην Εθνικη και απο κει θα κατεβουμε μαζι για Κατερινη, θα στριψουμε για Ελασσοθα και θα ανεβουμε Ολυμπο απο Δυτικη πλευρα, θα κατεβουμε Ελασσονα και απο κει Καλαμπακα. (βαλε στο googlemap Θεσ-Καλαμπ και δες το 2ο δρομο. )
"


Τρελός είναι, μην τον ακούς. Πάνε κανονικά, μη πας ανάποδα και σε κλαίμε.
Αν πας ανάποδα πάντως, πάνε από τη λωρίδα εκτάκτης ανάγκης μπας και τη γλυτώσεις.
Ατσάτσα

Re: 26/03/11 γαλατόπιτα στα μετέωρα.....  

  Από: tasos_sax στις 22/03/2011 1:29 μμ.

1. Dennis G.
2. Vagtyrp
3. tharis
4.kyrkyriakos
5.tasos_sax

Για να βλέπω συμμετοχές.....

26/03/11 γαλατόπιτα στα μετέωρα.....  

  Από: redfoot στις 22/03/2011 1:31 μμ.

Ωραία ΙΔΕΑ αλλα μεγαλο το κυκλακι Φίλος ..
Λέω να διανυκτερευσω για να χαρώ τα γύρω μέρη που ακουω ΕΙΝΑΙ πανέμορφα .Στα 35 χιλ απο το σημείο ΕΙΝΑΙ η Καστανια Τρικάλων,φοβερή διαδρομή για μηχανη ,φύση που οργιάζει ,παραδοσιακά σπίτια ,καλντερίμια κλπ κλπ.Ψηνεστε;
the road is made clear when viewed from above..

26/03/11 γαλατόπιτα στα μετέωρα.....  

  Από: redfoot στις 22/03/2011 1:46 μμ.

asos_sax"1. Dennis G.
2. Vagtyrp
3. tharis
4.kyrkyriakos
5.tasos_sax

Για να βλέπω συμμετοχές....."

Μ αρέσει που συνεχίζετε να μη με συμπεριλαμβανετε ..σε λίγο θα το πάρω στα σοβαρά κ θα ακύρωση ;-)
the road is made clear when viewed from above..