26/03/11 γαλατόπιτα στα μετέωρα.....

26/03/11 γαλατόπιτα στα μετέωρα.....  

  Από: vagtyrp στις 18/03/2011 10:18 μμ.

Αντιγράφω το ποστ του διονύση για τη νέα μας ημερομηνία, μιας και ο καιρός μας τα χάλασε.....


Υπάρχει μια παροιμία στην Ελλάδα που λέει..........

''Μην τάξεις σε Άγιο, σε παιδί και κυρίως σε Γιατρό..... και δή χασάπη ''

΄'Οπως καταλαβαίνετε, έταξα στον αγαπητό γιατρό μας γαλατόπιτα στα Μετέωρα ......
και έτσι πρέπει να αναλάβω τις ευθύνες μου... ( άλλο που δεν ήθελα και εγώ)........

οπότε προτείνω συνάντηση Σάββατο 26/03/2011 στις 08:00' στο ΣΕΑ στην Αττική Οδό πρίν την Ελευσίνα.
Όσοι δεν επιθυμούν, η δεν θα έρθουν από ΑΟ, ραντεβού 08:30' στην έξοδο Μάνδρας με Αττική Οδό.

Η διαδρομή θα είναι...........

Αθήνα - Θήβα ( παλιά Εθνική, ),
Λιβαδειά
Αράχοβα
Δελφούς
Άμφισσα
ΜΠΡΑΛΟΣ !!!! ( δεν υπονοώ τίποτα...... )
Λαμία
ΔΟΜΟΚΟΣ !!! ( πάλι δεν υπονοώ τίποτα ..... )
Καρδίτσα
Τρίκαλα
Καλαμπάκα
<< ΓΑΛΑΤΟΠΙΤΑ & ΚΑΦΕ >>.......

Τώρα εάν κρατάτε..... ,μπορούμε να κάνουμε τον γύρω τις Λίμνης Ταυρωπού.......( θα έχει φοβερά χρώματα αυτήν την περίοδο )........και να γυρίσουμε πίσω από την νέα ΕΟ.

ΛΙΣΤΑ ( όπως λέει η Bonnie όχι γάμου

1. Dennis G.
2. Vagtyrp
3.

Re: 26/03/11 γαλατόπιτα στα μετέωρα.....  

  Από: tharis στις 18/03/2011 10:21 μμ.

1. Dennis G.
2. Vagtyrp
3. tharis
4.
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: 26/03/11 γαλατόπιτα στα μετέωρα.....  

  Από: vagtyrp στις 18/03/2011 10:22 μμ.

και να μη ξεχάσω, επειδή γιορτάζω την προηγουμένη........οι γαλατόπιτες δικές μου!!!!!!!!!!!!!! ( εκτός από την δική μου που θα τη πληρώσει ο διονύσης...μιας και χρωστάει.... )

τα παιδιά από βορρά ας οργανωθούν.....παράκληση...επιθυμώ δεματάκι με βιενέζικα από τερκενλή....όποιος μπορέσει να τα φέρει μαζί του θα τον κεράσω έξτρα!

περαιτέρω ενημέρωση θα πέσει την ερχόμενη πέμπτη το βραδάκι, που γυρνά ο διονύσης από το εξωτερικό.....
όσοι πιστοί προσέλθετε!

Re: 26/03/11 γαλατόπιτα στα μετέωρα.....  

  Από: nfot στις 18/03/2011 10:33 μμ.

Αν και πεφτει στο τριημερο της 25ης Μαρτιου, θα προσπαθησω να δωσω το παρον.
Και οχι κατευθειαν στα Μετεωρα, αλλα να κατεβω Μπραλο και να παμε μαζι μεχρι Μετεωρα.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: 26/03/11 γαλατόπιτα στα μετέωρα.....  

  Από: vassat στις 18/03/2011 10:49 μμ.

vagtyrp"...
τα παιδιά από βορρά ας οργανωθούν.....παράκληση...επιθυμώ δεματάκι με βιενέζικα από τερκενλή....όποιος μπορέσει να τα φέρει μαζί του θα τον κεράσω έξτρα!
...
"

Ευάγγελε, καλώς ερχομένων των πραγμάτων και μια που (θα) γιορτάζεις θα σου φέρω Τερκενλή από το...Χαλάνδρι να έχουμε και για τον δρόμο...
/ ΒΣ

Re: 26/03/11 γαλατόπιτα στα μετέωρα.....  

  Από: tharis στις 18/03/2011 11:41 μμ.

Αυτα τα βιεννεζικα τι ειναι ρε παιδια ?? Πειραζει δλδ αν φερω ροξ απ το Μιλτο ??

Με τοσα γλυκα σιγα μη φαμε γαλατοπιτες...
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: 26/03/11 γαλατόπιτα στα μετέωρα.....  

  Από: vagtyrp στις 19/03/2011 8:16 πμ.

haris"Αυτα τα βιεννεζικα τι ειναι ρε παιδια ?? Πειραζει δλδ αν φερω ροξ απ το Μιλτο ??

Με τοσα γλυκα σιγα μη φαμε γαλατοπιτες... "


χάρη.....ιεροσυλία να μην ξέρεις τα βιενέζικα....είναι κρουασάν , δύο τύποι....ένα με γέμιση σοκολάτας, και ένα με γέμιση καρύδας και από πάνω άχνη ζάχαρης! το δεύτερο θέλω παρακαλώ....αν πας στο τερκενλή στην αριστοτέλους, επί της τσιμισκή, θα τα βρείς.....το πιό σωστό όμως είναι να τους πάρεις τηλεφωνο και να τα παραγγείλεις, για να είναι έτοιμα όταν θα περάσεις. βγάζουν φρέσκα, κάθε μέρα, στις 8:00, 12:00 & 16:00......έχω επενδύσει πολλά εκεί βλέπεις!

βασίλη αν τρώς από την θεσσαλονίκη δεν μπορείς να πάρεις από τον τερκενλή στο χαλάνδρι......δεν έχουν καμία σχέση.....

Re: 26/03/11 γαλατόπιτα στα μετέωρα.....  

  Από: nfot στις 19/03/2011 10:24 πμ.

Τερκενλης = Τσουρεκι με γεμιση καστανο και επικαλυψη λευκης σοκολατας για μενα. Σλουρπ σλουρπ σλουρπ, γιαμ γιαμ γιαμ.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: 26/03/11 γαλατόπιτα στα μετέωρα.....  

  Από: Native στις 19/03/2011 11:21 πμ.

Εγω πάντως οποτε θελω να φαω Τερκενλη πάω μέχρι το Χαλάνδρι...
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: 26/03/11 γαλατόπιτα στα μετέωρα.....  

  Από: tharis στις 19/03/2011 12:39 μμ.

vagtyrp"

χάρη.....ιεροσυλία να μην ξέρεις τα βιενέζικα....είναι κρουασάν , δύο τύποι....ένα με γέμιση σοκολάτας, και ένα με γέμιση καρύδας και από πάνω άχνη ζάχαρης! το δεύτερο θέλω παρακαλώ....αν πας στο τερκενλή στην αριστοτέλους, επί της τσιμισκή, θα τα βρείς.....το πιό σωστό όμως είναι να τους πάρεις τηλεφωνο και να τα παραγγείλεις, για να είναι έτοιμα όταν θα περάσεις. βγάζουν φρέσκα, κάθε μέρα, στις 8:00, 12:00 & 16:00......έχω επενδύσει πολλά εκεί βλέπεις!
"


Καλο ακουγεται ....

Το τηλεφωνο δε μου δωσες ομως ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: 26/03/11 γαλατόπιτα στα μετέωρα.....  

  Από: atsatsos στις 20/03/2011 3:24 πμ.

Χάρη τρελοκομείο, από την λίστα με τα μέρη που γράφει ο Βαγγέλης, σε ποιό θα πας και μέχρι ποιο, και ποιά μέρα.
Ατσάτσα

Re: 26/03/11 γαλατόπιτα στα μετέωρα.....  

  Από: nfot στις 20/03/2011 10:14 πμ.

atsatsos"Χάρη τρελοκομείο, από την λίστα με τα μέρη που γράφει ο Βαγγέλης, σε ποιό θα πας και μέχρι ποιο, και ποιά μέρα."


Λευτερη, αντι να πειραζεις τον Χαρη, δεν κανονιζεις να ερθεις κι εσυ; Αντε μπας και κανονισουμε να παμε και κατα Σερρες μερια.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: 26/03/11 γαλατόπιτα στα μετέωρα.....  

  Από: tharis στις 20/03/2011 1:04 μμ.

Atsatse εγω Καλαμπακα θα παω να πιουμε καφε.. αντε ξεκουνησου κι εσυ κι ελα !!

Επισης θα παιξει καφες απο βδομαδα και θα κανονιστει και πιστα.. εχε το νου σου !!!!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: 26/03/11 γαλατόπιτα στα μετέωρα.....  

  Από: atsatsos στις 20/03/2011 5:09 μμ.

nf"
Λευτερη, αντι να πειραζεις τον Χαρη, δεν κανονιζεις να ερθεις κι εσυ; Αντε μπας και κανονισουμε να παμε και κατα Σερρες μερια."


Ρε, δεν τον πειράζω. Για να πάμε μαζί ρωτάω.

haris"Atsatse εγω Καλαμπακα θα παω να πιουμε καφε.. αντε ξεκουνησου κι εσυ κι ελα !!
Επισης θα παιξει καφες απο βδομαδα και θα κανονιστει και πιστα.. εχε το νου σου !!!! "


Ψήνομαι λέμε. Μιλάμε (στείλε τηλ.)
Για Σέρρες ήταν κανονισμένο να πάω αύριο-Δευτέρα, αλλά ο καιρός γαμ!3τ@ι.
Επόμενες ημ/νίες είναι: Κυριακή 27 & Τρίτη 29. Όποια από τις 2 έχει καλό καιρό (<15οC) και σε βολεύει, πάμε.


Γενική ερώτηση: Θα έχει παντόφλες;
Ατσάτσα

Re: 26/03/11 γαλατόπιτα στα μετέωρα.....  

  Από: denthnpalevw στις 20/03/2011 5:22 μμ.

νωρις τα λες!!!


δες το αλλο το θεμα αν βολευεσαι.....
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/