Σαβ/κο 28-29/8 είναι κανένας για τρελλή εκδρομίτσα?

Re: Σαβ/κο 28-29/8 είναι κανένας για τρελλή εκδρομίτσα?  

  Από: Sprinter στις 20/08/2010 2:36 μμ.

Ξαναbump!

Αντε μη το μετανιώσω και πάω κάτω στον Πάνο..
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Σαβ/κο 28-29/8 είναι κανένας για τρελλή εκδρομίτσα?  

  Από: Dennis G. στις 21/08/2010 9:48 μμ.

Νίκο,επειδή όλοι spamάρουν, είπα να το κάνω και
Είμαι Βουλγαρία - Ρουμανία ( επαγγελματικά...... σε πρόλαβα χαχαχα ) και επιστρέφω
Πέμπτη, πρέπει να πάω την καλή μου την "μελιτζανή" για αλλαγή λαδόξυδων
( 1100 χλμ γαρ )....... δυστυχώς δεν προλαβαίνω.
Κρίμα,γιατί θα ήταν ότι πρέπει για στρώσιμο.
Εάν τυχόν μετατεθεί για το επόμενο ΣΚ, είμαι μέσα.

Re: Σαβ/κο 28-29/8 είναι κανένας για τρελλή εκδρομίτσα?  

  Από: Sprinter στις 21/08/2010 11:20 μμ.

Πώς δε προλαβαίνεις δηλαδή? Παρασκευή πρωί πάς για λάδια στο Σάκη τσακ-μπάμ (ξύδια δε θέλει), φίλτρο, σφίξιμο 5 βίδες στο φαίρινγκ, απόγευμα φεύγεις. Μέχρι και λάστιχα προλαβαίνεις να αλλάξεις. Στη χειρότερη φύγε Σάβατο πολύ πρωί, με βρίσκεις στην Πύλη.

Δυστυχως μόνο αυτό το Σ/Κ μπορώ εύκολα.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Σαβ/κο 28-29/8 είναι κανένας για τρελλή εκδρομίτσα?  

  Από: Dennis G. στις 22/08/2010 11:27 πμ.

Nίκο μου δίκιο έχεις όπως τα λές,

γιατί δεν σου έδωσα όλες τις πληροφορίες.............

Το service θέλω να το κάνω στην Ηλιοφίλ για ευνόητους λόγους.................
συν να μου τοποθετήσουνε κάποια πράγματα που μου χρωστάνε......................

την Παρακευή έχω γενέθλια και μιας και λείπω αρκετό καιρό πάλι από την οικογένεια...........
σίγουρα το Σάββατο κα΄τι θα παίξει..............

Είναι κρίμα που δεν έχουμε καταφέρει ακόμη να κάνουμε μια βολτούλα μαζί

Μετά τα στρωσίματα , λάστιχα κλπ........ σίγουρα θα κανονίσουμε βόλτα !!!!!!

Καλά να περάσετε
Αν κάτι αλλάξει και μπορέσω να το αλλάξω θα σε ενημερώσω.

Re: Σαβ/κο 28-29/8 είναι κανένας για τρελλή εκδρομίτσα?  

  Από: Sprinter στις 24/08/2010 1:39 μμ.

Λοιπόν τελευταίο bump τώρα που γυρίζει. Αυριο κανονίζω διαμονή.

Πρόγραμμα

Αναχώρηση Πρασκευή απόγευμα (4-5) από Εθνική - Λαμία - Δομοκό για Πύλη Τρικάλων. Κοψίδια - Διανυκτερευση. Αναχώρηση πρωί-πρωί με τη δροσούλα για Ζαγόρι από διαδρομή που δεν έχει αποφασισθεί ακόμα (όχι χώμα ίσως κανα-δύο χλμ χωματόδρομος αλλά μπα). Αφίξη Ζαγόρι μεσημεράκι - νωρίς απόγευμα. Λέω για Κεντρικό Ζαγόρι μια και δεν έχω ξαναμείνει εκεί και έχει πιο πολυ ησυχία, αλλά συμφορουμίτης μου λέει για Πανηγύρι στην Αρίστη που θα είναι εκει με τη συμβία και το κουτί οπότε παίζεται το πράγμα. Εξαρτάται και από το που θα βρώ κατάλημα. Κυριακή επιστροφή χαλαρά μάλλον the long way around (μπορεί να συμπεριλιφθεί Καρπενήσι αν κάνω κέφι).

Γενικώς πρόγραμμα φλού.

Αν κάποιος από αυτούς που έχουν εκδηλώσει ενδιαφέρον τελικά το αποφασίσει, να μου το πεί ΣΗΜΕΡΑ, εκτός κι αν θέλει να αυτονομηθεί και να κανονίσει τα της διαμονής του μόνος του.

Μόνη πιθανότητα να αναβληθεί (εκτός απροόπτου) είναι αν ο καιρός προβλέπεται ΙΔΙΑΙΤΕΡΩΣ βροχερός ή ΙΔΙΑΙΤΕΡΩΣ ζεστός.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Σαβ/κο 28-29/8 είναι κανένας για τρελλή εκδρομίτσα?  

  Από: spyro στις 26/08/2010 10:19 πμ.

κάτι μου λέει τελικά οτι έχεις δίκιο που πάς απο πάνω (πέραν των σκοπών σου για τη διαδρομή του Σαββάτου). δεδομένου των έργων στη Κορίνθου - Πατρών θα είναι πιο γρήγορα η διαδρομή απο Τρίκαλα - Εγνατία - Γιάννενα. Το googlemaps μου βγαζει μόνο 35-40χλμ διαφορά.... χμμμμ

Re: Σαβ/κο 28-29/8 είναι κανένας για τρελλή εκδρομίτσα?  

  Από: Sprinter στις 27/08/2010 2:25 μμ.

Σπύρο με τις υπάρχουσες συνθήκες η διαδρομή από Τρίκαλα είναι πιθανότατα συντομότερη, μάλλον 'ευχαριστότερη' και σαφώς ασφαλέστερη.


Αναχωρώ εντός διώρου δια Πύλη Τρικάλων όπου και διανυκτερεύω. Αύριο έχει διαδρομή Πύλη - Κεντρικό Ζαγόρι μέσω Τζουμέρκων (the long way round). Διανυκτέρευση στο Κουκούλι στην κυρία Ελευθερία

Αν κανείς τύχει να είναι κατα τα μέρη εκείνα, τηλ. 6978493674
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:44, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Σαβ/κο 28-29/8 είναι κανένας για τρελλή εκδρομίτσα?  

  Από: viper7 στις 27/08/2010 2:26 μμ.

οι διανυκτερεύσεις έχουν καθοριστεί? θα είναι σε δωμάτια ή παίζει κ κανένα σενάριο σκηνών!!!!!
η ώρα αναχώρησης είναι στανταρισμένη?
σορυ αλλά τώρα είδα πως υπάρχει και 2η σελίδα ...
ο της τελευταίας στιγμής... πόσα άτομα θα είστε τελικά sprinter?
φιλικά viper7
γιε μου που πας? ...μάνα θα πάρω τη μηχανή μου και θα φύγω.

Re: Σαβ/κο 28-29/8 είναι κανένας για τρελλή εκδρομίτσα?  

  Από: viper7 στις 27/08/2010 2:28 μμ.

μάλλον άργησα... καλό δρόμο πάντως!!!!
γιε μου που πας? ...μάνα θα πάρω τη μηχανή μου και θα φύγω.

Re: Σαβ/κο 28-29/8 είναι κανένας για τρελλή εκδρομίτσα?  

  Από: Sprinter στις 27/08/2010 2:35 μμ.

Φίλε μου θα ήμαστε άτομα 1 (αντε 2 μαζί με το Σπρίντ) διότι έχουμε τον ανθρωποδιώκτη και κανείς δεν έρχεται. Καλύτερα όμως διότι έτσι φτιάχνω πρόγραμμα κατα βούληση.

Συμφορουμίτης μετα συμβίας και κουτιού θα είναι στο Πάπιγκο για ποδαρόδρομους (με τέτοια ζέστη που προβλέπεται καλό κουράγιο...) και είς την πανήγυριν της Αρίστης Σάββατο βράδι. Αν αντέχω θα πάω αν και Αρίστη - Κουκούλι βραδιάτικα με μηχανή μετά από πανηγύρι δε μου το συνιστά ο ορθοπαιδικός. Η παρέα της κ Ελευθερίας και των λοιπώνν γερόντων στο Κουκούλι (με τη συνοδεία πίτας, κοψιδίων και αποστάγματος στεμφύλων σταφυλής) ίσως είναι ευχαριστότερη.

Δανυκτέρευση στην Πύλη στο ομώνυμο ξενοδοχείο με 30Ευρώ, στα ζαγόρια στο Κουκούλι στον ξενωνα Τρίτοξο με άλλα τόσα περίπου. Το Σπρίντ δε πληρώνει γιατί είναι κάτω των 5. Σκηνή δε παίζει ηλικιωμένος άθρωπας είμαι.

Επιστροφή σχεδιάζεται την Κυριακή μέσω Μετσόβου - Χαλικίου - Τριποτάμου - Δολιανών - Περτουλίου - Ελάτης - Πύλης Τρικάλων. Αλλά μπορεί και να γίνει παραλαγή ή τελείως αλλαγή και πιάσω καμμιά θάλασσα για κάνα μπάνιο.

Αν μου τη βαρέσει κάθομαι και Κυριακή και γυρίζω Δευτέρα μεσημέρι στη δουλειά. Θα δείξει.

Θα βγάλω φωτό να αναρτήσω αν δεν βαρεθώ.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:44, διορθώθηκε 3 φορές συνολικά.

Re: Σαβ/κο 28-29/8 είναι κανένας για τρελλή εκδρομίτσα?  

  Από: TRIUMPHAKIAS στις 27/08/2010 2:43 μμ.

Eννοειται οτι θα βγαλετε φωτογραφιες κυριε!

Επειδης δεν μπορουμε να ερθωμεν δηλαδης να μην δουμε το ταξιδιωτικο σας?Καλα να περασεις Νικο και με το καλο να επιστρεψεις ξεκουραστος και με γεματες μπαταριες δικες σου αλλα και του Sprint σου!
Και Σερρά Σερρά....δικοί μας θα'ναι και πάλι οι δρόμοι....

Re: Σαβ/κο 28-29/8 είναι κανένας για τρελλή εκδρομίτσα?  

  Από: Sprinter στις 27/08/2010 2:48 μμ.

Του Σπρίντ δε χρειάζεται γιατί άλλαξα προληπτικώς προχθές.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Σαβ/κο 28-29/8 είναι κανένας για τρελλή εκδρομίτσα?  

  Από: Polymhxanos στις 27/08/2010 3:04 μμ.

Sprinter"Φίλε μου θα ήμαστε άτομα 1 (αντε 2 μαζί με το Σπρίντ) διότι έχουμε τον ανθρωποδιώκτη και κανείς δεν έρχεται. Καλύτερα όμως διότι έτσι φτιάχνω πρόγραμμα κατα βούληση."


Είσαι γκρινιάρης. Λίγο αλλά είσαι. Θα ερχόμουν εγώ, αλλά έτυχε δουλειά αυτό το Σ. Όλο το καλοκαίρι καθόμουν, αυτό το Σ. έτυχε, τι να σου κάνω. Τώρα τύχη για εσένα αυτό, ατυχία, δεν ξέρω.

Sprinter"Αν κανείς τύχει να είναι κατα τα μέρη εκείνα, τηλ. 697......."


Εσύ δεν ήσουν που δεν είχες κινητό γιατί τα μισούσες; Άλλαξε κάτι στο πέρασμα του χρόνου από τότε, δεν είναι δικό σου το κινητό αυτό ή εκτός από γκρινιάρης είσαι και ψεύτης που και που;
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Σαβ/κο 28-29/8 είναι κανένας για τρελλή εκδρομίτσα?  

  Από: Sprinter στις 27/08/2010 3:10 μμ.

Εχω (καρτο)κιν μόνο για εκτακτες ανάγκες και ταξίδια κλπ. Να φαντασθεί μου χε χαλάσει κάνα δυο μήνες η συσκευή και μόλις προχθές δανείστικα μια παλια απ' ενα φίλο μονο για την περίσταση. Τι σαι συ παιδί μου η ιερά εξέταση?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Σαβ/κο 28-29/8 είναι κανένας για τρελλή εκδρομίτσα?  

  Από: Polymhxanos στις 27/08/2010 3:20 μμ.

Χαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχα

Καλά να περάσεις, κ επειδή τα ξέρω τα μέρη που πας, καλά θα περάσεις.

Α, και την νότια εθνική απέφυγέ τη πάση θυσία, από αίγιο και μετά, είναι ΜΙΑ ΣΤΕΝΗ λωρίδα, οριοθετημένη με πασσαλάκια λόγω έργων, και αν τύχει φορτηγό ΔΕΝ χωράς να περάσεις.

Αν σε όλα αυτά βάλεις και κίνηση = πολύ βαρετά, αργά ΚΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ.

1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html