Γαλατόπιτα 2012 Μετέωρα..Σχόλια & Φωτό

Re: Γαλατόπιτα 2012 Μετέωρα..Σχόλια & Φωτό  

  Από: Barbadinos στις 18/03/2012 6:28 μμ.

Λοιπόν,μια χαρά τα περάσαμε (πάλι)να είστε ολοι καλά.

Χάρηκα που είδα γνωστές φάτσες,αλλά και που γνώρισα καινούργιες.
Ο καιρός μας έκανε τη χάρη,καθώς επίσης ο μπράλος και ο ΔΟΜΟΚΟς......

Τα γλυκά ηταν πολλά και εξαιρετικά.Κάποιος ήθελε να κάνει τα περσινά κόλπα δηλαδή να ρημάξει τα βιενέζικα αλλά φέτοςςς τον αιφνιδίασα 0 ίδιος <κάποιος>ακολούθησε αυτοβούλως διαδρομή παιδακιάδας.......

Ενας τύπος ονόματι λευτέρης,καλύτερα να τον ντύνεις παρα να τον ταίζεις (καλά να περάσεις το καλοκαίρι στα εξωτερικά)

Respect στον Dennis leader εμπνευστή-οργανωτή αυτής της βόλτας που μάλλον (μακάρι) θα γίνει θεσμός

Αιντε και του χρόνου με υγεία (και λεφτά)
Τα πραγματα ειναι απλα,το μπερδεμα ειναι να το...καταλαβεις

Re: Γαλατόπιτα 2012 Μετέωρα..Σχόλια &amp; Φωτό  

  Από: so_the passenger στις 18/03/2012 6:30 μμ.

ηρθε και η δικη μου σειρα να γραψω για την χθεσινη μοτο βολτα....
τι να πρωτοπω....
για τους γρηγορους ρυθμους ?????( οταν εφτασε το κοντερ στα 170 εκλεισα τα ματια κι αρχισα τις προσευχες μετα επληροφηρηθει οτι φτασαμε τα 204 )
για τα στροφιλικια???? ( εκει να δεις προσευχες !!!!! ) κι εδω θελω να προσθεσω οτι ο οδηγος μου ηταν ηρωας !!!! με εμενα την ασχετη...το κουτσουρο...εβγαλε εις περας ολη την διαδρομη και με αυτους τους ρυθμους και τον ευχαριστω πολυ
για τα γλυκα???? δεν προλαβαινα να διαλεγω εδεσματα και να αλλαζω τη μια γευση μετα την αλλη
για την παρεα???? τα καλυτερα παιδια...(οχι τιποτε αλλο ειναι και θαυμαστες του γλυκου μου )
ολα ηταν απλα υπεροχα...
ευχομαι να ξανα βρεθουμε παλι και να περασουμε το ιδιο υπεροχα.....
οταν παιρνεις γεμιζουν τα χερια...οταν δινεις γεμιζει η καρδια...

Re: Γαλατόπιτα 2012 Μετέωρα..Σχόλια &amp; Φωτό  

  Από: petros1479 στις 18/03/2012 7:10 μμ.

μπραβο παιδες παντα τετοια!!!!
HIGHWAY TO HELL.

Re: Γαλατόπιτα 2012 Μετέωρα..Σχόλια &amp; Φωτό  

  Από: johnygalan στις 18/03/2012 7:48 μμ.

Μπράβο παιδιά ΖΗΛΕΨΑ φέτος λόγω παιδιού δεν μπορούμε να πάμε σχεδόν πουθενά.

Υ.Γ. Πολύ κόσμος
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Γαλατόπιτα 2012 Μετέωρα..Σχόλια &amp; Φωτό  

  Από: HelenKoR στις 18/03/2012 8:03 μμ.

H Γαλατόπιτα για μένα ήταν μια δικαιολογία για να συναντήσω φίλους και μια πολύ καλή ευκαιρία για να γνωρίσω καινούριους!

Σας ευχαριστώ όλους για τα χιλιόμετρα που κάναμε παρέα, με άλλους πολλά και με άλλους λιγότερα, και για την παρέα! Ηταν πολύ ευχάριστο ταξίδι με τις περιπέτειές του, τα μπλόκα του, τα χιλιόμετρά του, τα γλυκά του, τις ατάκες του, τις στροφές του, τις τροφές του, τα γέλια του.

Θέλω να πω ενα μεγάλο ευχαριστώ στον Dennis G. διότι ήταν ο εμπνευστής της Γαλατόπιτας και αρχηγός του ταξιδιού. Και ένα ακόμα μεγαλύτερο ευχαριστώ επειδή με είχε συνέχεια απο κοντά και στάθηκε για μένα Δάσκαλος.

Διονύση, το ξεκίνησες πέρσι, συνεχίστηκε φέτος, να μαστε καλά και θα ξαναγίνει του χρόνου!

Σας ευχαριστώ πολύ που ήρθατε και περάσαμε τόσο όμορφα! Τόσο ξεχωριστά! Στατιστικά μόνον να σας πω οτι ήμασταν συνολικά 26 μοτοσυκλετιστές με 24 μοτοσυκλέτες, εκ των οποίων οι 3 ήταν cb600f, fazer600 & BMW(K1200S?), 16 ξεκίνησαν απο Αθήνα, 1 βρήκαμε στον δρόμο μας, 7 μοτοσυκλέτες αποτελούσαν την ομάδα των Βορείων και είχαμε 2 διπλούς (ένα απο Βορρά και ένα απο Νότο).

Κρίμα που δεν μπόρεσαν να έρθουν όλοι όσοι το επιθυμούσαν. Να μαστε καλά και θα βρεθεί ευκαιρία να σκαρώσουμε πάλι κάποιο ταξιδάκι!

Περιμένω την επόμενη δικαιολογία για να τα ξαναπούμε (καθ'οδόν)!

ps. Native, δεν σε έχω ανάγκη! Τώρα πατάω τα λάστιχα και μόνη μου!
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Γαλατόπιτα 2012 Μετέωρα..Σχόλια &amp; Φωτό  

  Από: nfot στις 18/03/2012 9:10 μμ.

Εχασα τη βολτα, εχασα την ευκαιρια να σας ξαναδω απο κοντα αλλα και να γνωρισω νεα προσωπα, εχασα το τσουρεκι που εφερε ο Λευτερης και ολα τα αλλα γλυκα που φαγατε, αλλα να χασω και το σπιτικο τιραμισου της Σωτηριας; Ε οχι, σε ολα υπαρχουν ορια.
ΣΩΤΗΡΙΑ, αν και οταν κατεβω Αθηνα, ΧΡΩΣΤΑΣ τιραμισου._
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Γαλατόπιτα 2012 Μετέωρα..Σχόλια &amp; Φωτό  

  Από: slaine στις 18/03/2012 9:16 μμ.

είχα κανονίσει σήμερα με άλλη παρέα για ορεινή Αρκαδία. κι εκεί περάσαμε πολύ ωραία αλλά κι εσείς απ'ό,τι βλέπω το ίδιο!
οι φωτογραφίες τα σπάνε! ειδικά με το φαί κλπ χεχε

νεξτ τάιμ θα σας έρθω άμα θέλετε το βαυβαρικό μου άτι ( ) στην αγγλική σας παρέα. (χμμμ που ξες μπορεί και να το έχω αλλάξει μέχρι τότε)

Re: Γαλατόπιτα 2012 Μετέωρα..Σχόλια &amp; Φωτό  

  Από: tommy στις 18/03/2012 9:40 μμ.

Αύριο θα αναρτήσω τις δικές μου!!

Re: Γαλατόπιτα 2012 Μετέωρα..Σχόλια &amp; Φωτό  

  Από: atsatsos στις 19/03/2012 μεσάνυχτα

Kostas Daniilidis"Θα πρέπει να καθιερωθεί αυτή η βόλτα.
Συμφωνω 100%
Απορία... κανά καλό τσιμπούσι θα κάνουμε γιατί χθες μείναμε νηστικοί...
Ανελαβε εσυ την διοργανωση της παιδακιαδας...."


Παϊδακιάδα κάπου πιο πάνω να κατεβούμε κι εμείς που πεινάμε να φάμε κατιτίς παίζει;

vagtyrp"
χάρηκα που είδα τα παιδιά από πέρσι! λευτέρη καλά να περάσεις το καλοκαιράκι, αν και με το μίνι εκδρομικό στη σλοβενία με βάζεις σε σκέψεις να σε ακολουθήσω αν με πληρώσει κάποτε ο λοβέρδος........(το @##$%%^^&&&&%$@#$%^&* του μέσα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)


νομίζω αυτή η βόλτα πρέπει να καθιερωθεί τουλάχιστον 2 φόρες το χρόνο....και πρέπει σύντομα να ξαναγίνει, αλλά με την ίδια επιστροφή.....να ανεβοκατέβουμε και από τις δύο.....χεχεχεχεχεχεχε
"



Ευχαριστώ Βαγγελάρα. Καλά χιλιόμετρα μέχρι τότε. Ξαναμιλάμε για λεπτομέριες για τον Σεπτέμβρη αν τα καταφέρεις.
Είθε να πλερωθείς!


Επιβάλλεται!

Savvas Drakakis"...
και τέλος, ευχαριστώ τον Θεό που με έχει κάνει μηχανόβιο και μπορώ να αντέχω τέτοια ταξίδια χωρίς δευτερόλεπτο ύπνου
καλή αντάμωση"




Barbadinos"Λοιπόν,μια χαρά τα περάσαμε (πάλι)να είστε ολοι καλά.
Χάρηκα που είδα γνωστές φάτσες,αλλά και που γνώρισα καινούργιες.
Ο καιρός μας έκανε τη χάρη,καθώς επίσης ο μπράλος και ο ΔΟΜΟΚΟς......
Τα γλυκά ηταν πολλά και εξαιρετικά.Κάποιος ήθελε να κάνει τα περσινά κόλπα δηλαδή να ρημάξει τα βιενέζικα αλλά φέτοςςς τον αιφνιδίασα 0 ίδιος <κάποιος>ακολούθησε αυτοβούλως διαδρομή παιδακιάδας.......
Ενας τύπος ονόματι λευτέρης,καλύτερα να τον ντύνεις παρα να τον ταίζεις (καλά να περάσεις το καλοκαίρι στα εξωτερικά)
Respect στον Dennis leader εμπνευστή-οργανωτή αυτής της βόλτας που μάλλον (μακάρι) θα γίνει θεσμός
Αιντε και του χρόνου με υγεία (και λεφτά) "


Κώστα έγραψες τελικά, έ;
Να είσαι πάντα καλά Κωστή. Καλή GP season με το γιόκα.
Μη βγάζεις βρώμες ρε...
(Τελικά δε πήγα για σκι...)

so_the passenger"ηρθε και η δικη μου σειρα να γραψω για την χθεσινη μοτο βολτα....
τι να πρωτοπω....
για τους γρηγορους ρυθμους ?????( οταν εφτασε το κοντερ στα 170 εκλεισα τα ματια κι αρχισα τις προσευχες μετα επληροφηρηθει οτι φτασαμε τα 204 )
για τα στροφιλικια???? ( εκει να δεις προσευχες !!!!! ) κι εδω θελω να προσθεσω οτι ο οδηγος μου ηταν ηρωας !!!! με εμενα την ασχετη...το κουτσουρο...εβγαλε εις περας ολη την διαδρομη και με αυτους τους ρυθμους και τον ευχαριστω πολυ
για τα γλυκα???? δεν προλαβαινα να διαλεγω εδεσματα και να αλλαζω τη μια γευση μετα την αλλη
για την παρεα???? τα καλυτερα παιδια...(οχι τιποτε αλλο ειναι και θαυμαστες του γλυκου μου )
ολα ηταν απλα υπεροχα...
ευχομαι να ξανα βρεθουμε παλι και να περασουμε το ιδιο υπεροχα..... "


Καλώς ήλθες Σωτηρία. Στη λούφα τον έκανες το λογ/μό τελικά;

HelenKoR"
Περιμένω την επόμενη δικαιολογία για να τα ξαναπούμε (καθ'οδόν)!
"


H δικαιολογία δημιουργήθηκε πριν φύγουμε από τα Τρίκαλα.
Τσίπουρα στο Βόλο. Διαλέξτε ημ/νία.

Εκτός αν γίνει Εύβοια καλοκαίρι... λέω εγώ τώρα...ιδέες...

Καλή εβδομάδα σε όλους.
Ατσάτσα

Re: Γαλατόπιτα 2012 Μετέωρα..Σχόλια &amp; Φωτό  

  Από: xaotikos στις 19/03/2012 7:44 πμ.

Το μεγαλύτερο μέρος της διαδρομής Αθήνα-Μετέωρα από τα μάτια της κάμερας. Είναι η τουριστική έκδοση, μιας και ο ρυθμός μου ήταν τέτοιος σε σχέση με τους περισσότερους, βάζοντας και τα κομμάτια που χαθηκαμε και μερικές φωτό

Άφησα σχεδόν ολόκληρη την διαδρομή στους Δελφούς γιατί ήταν πολύ όμορφη και του Δομοκού για να δουν οι περισσότεροι τις μουτσούνες τους να στρίβουν

Επειδή βγήκε μια ώρα το έσπασα σε 5 κομμάτια.

Καλή προβολή.
http://youtu.be/OVAlQ6QWCFs
http://youtu.be/R07WfawFPFc
http://youtu.be/PEGkax-6y7A
http://youtu.be/xd2gc5mKxBg
http://youtu.be/JjZDu-VtZiE

Re: Γαλατόπιτα 2012 Μετέωρα..Σχόλια &amp; Φωτό  

  Από: green-675 στις 19/03/2012 9:08 πμ.

ΚΑΤΑΓΓΕΛΩ

Τον Green που για να πάμε μας έταξε καζαν ντιπί και μετά έκανε την..καζαν πάπια...(nfot είχες δίκιο...χάλια περάσαμε ).

δεν φταιωωωωωω βασιστηκα στον αλλον λοιπον για την αλλη βολτα θα εχουμε εμεις το γλυκο
επισης ....χαρηκα τα που ξαναειπα με καποιους που ήδη ήξερα, αλλα και που γνώρισα νέα πρόσωπα....


επίσης βαγγέλη να σου πω και πως στην ανηφόρα καλά με πήγε
το triple 675 εγινε sprint st 1050 το 2009, το st έγινε tiger sport τέλους του 2016 και το tiger sport έγινε tiger 1200xca τον Φεβρουάριο του 2020!!!!

Re: Γαλατόπιτα 2012 Μετέωρα..Σχόλια &amp; Φωτό  

  Από: gego21 στις 19/03/2012 9:25 πμ.

Ωραία πράματα!!Μπράβο σε όλους τους συμμετέχοντες!
MUSIC FOR LIFE & LIFE FOR MUSIC

Re: Γαλατόπιτα 2012 Μετέωρα..Σχόλια &amp; Φωτό  

  Από: HelenKoR στις 19/03/2012 9:47 πμ.

xaotikos"[...]

Επειδή βγήκε μια ώρα το έσπασα σε 5 κομμάτια.

Καλή προβολή.
"


Περιμένω πως και πως να επιστρέψω σπίτι για να δω τα βιντεάκια!
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Γαλατόπιτα 2012 Μετέωρα..Σχόλια &amp; Φωτό  

  Από: Γιωργος στις 19/03/2012 10:35 πμ.

Παίδες χαίρομαι αφάνταστα που το forum για άλλη μια φορά ήταν αφορμή για να περάσετε super, λυπάμαι πολύ που δεν μπορούσα να βρίσκομαι κοντά σας , αλλά επιφυλάσομαι για την επόμενη συνάντηση.Οι εκπρόσωποι πάντως από Ξάνθη , ήταν "μάχιμοι" όπως πάντα.
Συγχαρητήρια Ελένη που τα κατάφερες άριστα απ΄ότι έμαθα με το 675 και διατήρησες την γυναικεία παρουσία στους οδηγούς.
χαίρομαι ακόμη που ο γιατρός για ακόμη μια φορά φάνηκε αχρείαστος.
Τα βιντεάκια πολύ καλοτραβηγμένα και με πολύ καλή ανάληση και μοντάζ, ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ.
Τέλος εύχομαι πάντα και συχνά τέτοια.

Re: Γαλατόπιτα 2012 Μετέωρα..Σχόλια &amp; Φωτό  

  Από: galileos στις 19/03/2012 11:39 πμ.

Ο καιρός ... super

Η διαδρομή ... super

Οι φωτογραφίες ... super

Τα βίντεο ... super

Η οργάνωση ... super

Η παρέα ... super-super

Μπράβο παιδιά και σε άλλα με το καλό ... και γρήγορα.
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...