Γαλατόπιτα 2012 Μετέωρα..Σχόλια & Φωτό

Γαλατόπιτα 2012 Μετέωρα..Σχόλια & Φωτό  

  Από: Ecobill στις 18/03/2012 10:47 πμ.

Eπεράσαμε όμορφα χθες...πολύ όμορφα

Μεγάλη παρέα Νοτίων (όπερ και κάποιες καθυστερίσεις στο ανέβασμα), εκπληκτική διαδρομή με πολλές στροφούλες, πολλάαααααααα γλυκά από παντού και ένας υπέροχος γυρισμός που κάθε τρεις και λίγο σταματούσαμε για ανεφοδιασμό.

Θα πρέπει να καθιερωθεί αυτή η βόλτα.

Αυτά ήταν τα καλά...να πούμε κια κάποια που θα μας...στεναχωρήσουν

ΚΑΤΑΓΓΕΛΩ

τον Dennis που μας έταξε γαλατόπιτα και το μαγαζί είχε κλείσει (βρε γμτ σε όποιο μαγαζί είχαν πάει πέρσι, φέτος ήταν κλειστό)
Τον Green που για να πάμε μας έταξε καζαν ντιπί και μετά έκανε την..καζαν πάπια...(nfot είχες δίκιο...χάλια περάσαμε ).

Ενα μεγάλο ευχαριστώ στους παρακινητές και διοργανωτές της βόλτας καθώς επίσης και στα παιδιά που έφεραν τα γλυκά (γιατρό είχαμε μαζί αλλά ευτυχώς δεν χρειάστηκε... )

Χάρηκα που είδα τα παιδιά από την πανελλήνια αλλά και που γνώρισα νέα...

Απορία... κανά καλό τσιμπούσι θα κάνουμε γιατί χθες μείναμε νηστικοί...

Ακολουθεί φωτό gala (αφήστε μου 10 λετπάκια να τις ανεβάσω)

Re: Γαλατόπιτα 2012 Μετέωρα..Σχόλια & Φωτό  

  Από: Ecobill στις 18/03/2012 10:54 πμ.

Meetimg Point Νοτίων
Ρίξε κι άλλο κάρβουνο μάστορα
Plsssss λίγη ακόμα...έχει στροφιλίκια πιο πάνω
πρόλαβε κι άδειασε πριν την φωτό
Τσουρεκάκι μιαμ μιαμ
Το....τιραμισού
Thanks Tommy

Ακολουθούν κι άλλες..
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:53, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Γαλατόπιτα 2012 Μετέωρα..Σχόλια & Φωτό  

  Από: HelenKoR στις 18/03/2012 10:57 πμ.

Kostas Daniilidis"

Ανελαβε εσυ την διοργανωση της παιδακιαδας...."


Οπα! Αυτό είναι δουλειά του Σάκη!

Η Σωτηρία με το σπιτικό της τιραμισού έγραψε ιστορία!
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Γαλατόπιτα 2012 Μετέωρα..Σχόλια & Φωτό  

  Από: Ecobill στις 18/03/2012 11:05 πμ.

Barbadino εχει ενα μιγάκι πάνω αριστερά
So_the Great & HelenKoR
Tρι ΚΑΛΑ

Re: Γαλατόπιτα 2012 Μετέωρα..Σχόλια & Φωτό  

  Από: HelenKoR στις 18/03/2012 11:11 πμ.

Βλέπω τις φωτογραφίες και μου ξανάνοιξε η όρεξη για παρέα, γλυκά και χιλιόμετρα!
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Γαλατόπιτα 2012 Μετέωρα..Σχόλια & Φωτό  

  Από: Ecobill στις 18/03/2012 11:20 πμ.

Maddog - Ecobill - Green

Re: Γαλατόπιτα 2012 Μετέωρα..Σχόλια & Φωτό  

  Από: vagtyrp στις 18/03/2012 12:03 μμ.

περάσαμε τέλεια!!!!!!!! αν και στο δρόμο χάθηκα και πήρα το δρομολόγιο της παιδακιάδας, ευτυχώς τα παιδιά με περίμεναν!

μπράλος-δομοκός, χωρίς σχόλια........χεχεχεχεχεχεχεχε......βελτιώσαμε και την τεχνική μας......( έλειπε βέβαια ο πρώτος μου εκπαιδευτής......DOOHAN ΛΕΙΠΕΙΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) αλλά είχαμε το δεύτερο το διονυσάκη να προειδοποιεί τους μπροστά ότι έρχονται κάποιοι παλαβοί από πίσω....χεχεχεχεχεχεχεχεεχεχεχεχε


θέλω να ευχαριστήσω τον θωμά (tommy) για τα βιενέζικα, αλλά να καταγγείλω δημόσια ότι μου την έπεσαν κάτι πεινάλες και μου τα φάγανε!!!!!!!!!!!!!!!!

επίσης να αναφέρω ότι ο green κατέβηκε χωρίς σφυρύλατα πιστόνια και το μηχανάκι του άντεξε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ίσως επειδή ήτανε κατηφόρα και πήγαινε με νεκρά.....

χάρηκα που είδα τα παιδιά από πέρσι! λευτέρη καλά να περάσεις το καλοκαιράκι, αν και με το μίνι εκδρομικό στη σλοβενία με βάζεις σε σκέψεις να σε ακολουθήσω αν με πληρώσει κάποτε ο λοβέρδος........(το @##$%%^^&&&&%$@#$%^&* του μέσα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

νέα παρατήρηση.....ο δικάβαλος μόνιμα bill......βελτιώθηκε.....και δεν μας καθυστερούσε σχεδόν πουθενά, όταν μας έπιανε αυτό το τικ....στο δεξί το χέρι.....χεχεχεχεχεχεχεχεχε!

επίσης πάλι δεν φάγαμε γαλατόπιτα.....μου φαίνεται ο διονύσης την τρώει μόνος του κάθε φορά που ανεβαίνει και δεν θέλει άλλους στο τραπέζι του....

ελπίζω ο φίλος σάββας να έφτασε μιά χαρά αθήνα( τον άφησα σε καλά χέρια τα τελευταία 50χλμ περίπου )...και άλλη φορά να φέρνει και διαφανή ζελατίνα στις βόλτες του μαζί μας....γιατί είμαστε απροόπτοι με τις επιστροφές μας

νομίζω αυτή η βόλτα πρέπει να καθιερωθεί τουλάχιστον 2 φόρες το χρόνο....και πρέπει σύντομα να ξαναγίνει, αλλά με την ίδια επιστροφή.....να ανεβοκατέβουμε και από τις δύο.....χεχεχεχεχεχεχε

αυτά προς το παρόν....θα κοιτάξω να δώ τί φώτο τράβηξα και θα επανέλθω......!

Re: Γαλατόπιτα 2012 Μετέωρα..Σχόλια & Φωτό  

  Από: Savvas Drakakis στις 18/03/2012 1:22 μμ.

φίλε μου vagtyrp: κι όμως είμαι ακόμα εδώ!
η πρώτη λέξη που μου έρχεται στο μυαλό για τη χθεσινή βόλτα είναι: έντιμη
1. την τίμησαν με την παρουσία τους άψογοι άνθρωποι, οδηγοί, καλοφαγάδες από όλη την Ελλάδα
(βόρεια, νότια, κεντρικά).
2. την τιμητική τους είχαν τα αχτύπητα γλυκά των Βορείων (tommy κ.α)
αλλά και το homemade της Σωτηρίας που έδωσε ρέστα από 500άρικο.
3. τιμή και δόξα στα TRIUMPH που, αν και βρετανικά, μόνο gentlemen δεν ήταν στον δρόμο (σκέτη αλητεία )
4. ηθικόν ακμαιότατον αλλά η τιμή της βενζίνης...
5. στο κάτεβασμα από Αράχωβα μια καλη γιαγιούλα υπερεκτίμησε τις sprint επιδόσεις της και λίγο έλειψε να ρθει δικάβαλη στα Μετέωρα
6. άτιμη αφέλεια που δεν μου κοψε να πάρω 2η ζελατίνα
7. η αποκορύφωση του ''που πας ρε καραμήτρο''..στην 1η στάση για βενζίνη και ενώ τα λάστιχα πέταγαν σπίθες, εγώ δεν μάσησα και μέτρησα τον αέρα βλέποντας φευγάτες τιμές και μείωσα πίεση. αν δεν το έλεγα σε leonidastz και barbadino, τώρα θα φύτευα σπαράγγια στο Δομοκό
Αποτίμηση:
αγώνας αντοχής-super παρέα-super διάθεση
ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ από εμένα σε όλους σας γτ στην 1η μου βόλτα με το φόρουμ, ένιωσα σαν να σας ξέρω χρόνια.
επίσης, ένα μεγάλο ευχαριστώ στον γιατρό (vagtyrp) και στον Λεωνίδα (leonithastz) που εγένετο φως και γύρισα σπίτι μου σώος.
και τέλος, ευχαριστώ τον Θεό που με έχει κάνει μηχανόβιο και μπορώ να αντέχω τέτοια ταξίδια χωρίς δευτερόλεπτο ύπνου
καλή αντάμωση
[size=150:hzlp5hbd]Me:Dear God, will I ever get another motorcycle?
[size=150:hzlp5hbd]God:Keep the Faith son.....

Re: Γαλατόπιτα 2012 Μετέωρα..Σχόλια & Φωτό  

  Από: Theozed στις 18/03/2012 1:39 μμ.

Χαλόου στο τρελό και πολύ γρήγορο παρεάκι

Ορίστε ένα βιντεάκι της επιστροφής για αρχή.

http://www.youtube.com/watch?v=ploREd75 ... e=youtu.be

Τα σχόλια λίγο αργότερα.

Ξετρελάθηκα πάντως και με τη βόλτα και με την παρέα και με τα γλυκά και με τα γκάζια και με τα πάντα
Darkness makes it easier to find the "Light"!

Re: Γαλατόπιτα 2012 Μετέωρα..Σχόλια & Φωτό  

  Από: Savvas Drakakis στις 18/03/2012 3:51 μμ.

φώτο part1
όλα τα καλά παιδιά

ανάμεσα Μπράλο-Δομοκό

ωχ! ο Ghost Rider???

Family Photo
[size=150:hzlp5hbd]Me:Dear God, will I ever get another motorcycle?
[size=150:hzlp5hbd]God:Keep the Faith son.....

Re: Γαλατόπιτα 2012 Μετέωρα..Σχόλια & Φωτό  

  Από: Savvas Drakakis στις 18/03/2012 4:03 μμ.

φώτο part2
Καλαμπάκα city

πλήρης παράταξη
[size=150:hzlp5hbd]Me:Dear God, will I ever get another motorcycle?
[size=150:hzlp5hbd]God:Keep the Faith son.....

Re: Γαλατόπιτα 2012 Μετέωρα..Σχόλια & Φωτό  

  Από: leonithastz στις 18/03/2012 5:28 μμ.

σχόλιο τι σχόλιο!!!
βρεθήκαμε στο ραντεβού το πρωινό.
από εκεί άρχισαν όλα, ξεκινήσαμε να στρίβουμε και να ανηφορίζουμε και χαθήκαμε, μετά ξανά βρεθήκαμε, μετά ξαναματα στρίψαμε, και ξανά χαθήκαμε και ξαναματα βρεθήκαμε και ξανά στρίψαμε. και γλύκα φάγαμε, και αγοραστά και σπιτικά και οικολογικά και πολύ νόστιμα. και τσιμπήσαμε και κάτι, έτσι, για να μην μας πούνε και ακατάδεχτους, και μέχρι αργαμιση είμασταν στο δρόμο (τα αλάνια). τι άλλο να ζητήσω από μια βόλτα με το μηχανάκι.
ααα δεν ανέφερα τίποτα για την παρέα.
καλά! βόρειοι, νότιοι, ανατολικοί και δυτικοί superκομπλε η παρέα. ούτε 30 άτομα δεν μαζευτήκαμε ζωή να χουμε.
την επομένη να χτυπήσουμε τριψήφιο.
παιδιά πάντα τέτοια και σύντομα
σε λίγο και φώτο
[size=200:1w8ajxcf]μη σκας για ότι μπορείς να διορθώσεις και για ότι, δεν μπορείς να διορθώσεις

Re: Γαλατόπιτα 2012 Μετέωρα..Σχόλια & Φωτό  

  Από: leonithastz στις 18/03/2012 5:35 μμ.









[size=200:1w8ajxcf]μη σκας για ότι μπορείς να διορθώσεις και για ότι, δεν μπορείς να διορθώσεις

Re: Γαλατόπιτα 2012 Μετέωρα..Σχόλια & Φωτό  

  Από: leonithastz στις 18/03/2012 5:39 μμ.







χωρίς σχόλια !!!
[size=200:1w8ajxcf]μη σκας για ότι μπορείς να διορθώσεις και για ότι, δεν μπορείς να διορθώσεις

Re: Γαλατόπιτα 2012 Μετέωρα..Σχόλια & Φωτό  

  Από: billy the kid στις 18/03/2012 6:17 μμ.

Παιδια μπραβο! Πολυ χαιρομαι που περασατε καλα, μακαρι να μπορουσα κι εγω να ερθω, ισως μια αλλη φορα..!!