Triumph service

Re: Triumph service  

  Από: doohan στις 08/04/2011 3:15 μμ.

....
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:48, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Triumph service  

  Από: jimmakos1050 στις 08/04/2011 3:23 μμ.

Κριμας ειναι και γαματο αλλα βαριεμαι να το γραφω στο πω απο κοντα αν ειναι.Αλλα μου το θυμισες με τη μια

Re: Triumph service  

  Από: kokkios στις 08/04/2011 9:21 μμ.

doohan"

1)Πας στο συνεργειο στα 5000χλμ και ζητας να ελεγχθουν τα πισω τακακια γιατι γδερνουν!Οταν συμβαινει αυτο συνηθως εχουν τελειωσει.....Ειναι σαν να του ειπες αλλαξε τα!!Εσυ πριν πας στο Συνεργειο τα κοιταξες?(Δεν νομιζω).....

2)Συ ειπας οτι εννουσες οτι μηπως να θελουν πιο μαλακα τακακια απο τα μαμα.....Αρα να τα αλλαξεις με κατι αλλο.....Και αυτος απλα τα αλλαξε.....

3)Σου χρεωσε 95 ευρω για λαδια....Τοσο χρεωνουν ολοι!!Και 40 τα τακακια......Επισης τοσο τα χρεωνουν ολοι!!Που ειναι το ακριβο?

Τα ακριβα βρακια θελουν και μεταξωτους κωλους Αγαπητε!!

Εγω βλεπω οτι δεν φταινε μονο οι μαστορες φιλε αλλα και εμεις...Δεν νομιζεις?Οταν δεν το κατεχουμε(και πρωτος εγω ετσι)και αρχιζουμε τις αναλυσεις για το αν θελει πιο σκληρα η μαλακα τακακια ή το ενα λαδι ή το αλλο αλστιχο κτλ κτλ και δεν εχουμε ιδεα στο τι γινεται με τις βασικες λειτουργεις της μοτοσυκλετας μας(τακακια-αλυσιδα-υγρα φρενων-λαστιχα κα)......τοτε"


1)τα τακακια μου δεν ειχαν τελειωσει κ γιαυτο του ειπα να τα ελενξει...να σου θυμησω οτι ειχα 5.000 χλμ

2)αν οπως σωστα αναφερεις καταλαβαινε πως ηθελα εν πιο μαλακο τακακι δεν θα μου ξανα εβαζε το ιδιο

3)το οτι τοσο χρεωνουν ολοι επειδη αυτοι κ οι αντιπροσωπεια εκμεταλευονται το θεμα με την εγγθηση δεν σημενει οτι ειναι κ οικονομικο το πακετο....πληρωνουμε 1λιτρο λαδι χρυσαφι.

κ οσο για τα βρακια.....θα συμφωνησω απολυτα..οχι ομως για αυτους που που βγαζουν την μηχανη καθε κυριακη για να πανε βολτα με τα φιλαρακια κ να γουσταρουν αλλα για αυτους που επειδη εχουν συνεργεια μαζι με εκθεση test ride κ αλλα πολλα που ειναι γραμμη απο την triumph κανουν τα service απλησιαστα(κ επιβαρυνοντας φυσικα κ την ιδια τους την τσεπη με καμποσες χιλιαδες ευρω χρεως)

ειναι η αληθεια αραγε οτι μερικοι γαματοι μαστορες που ειχαμε εφυγαν απο την αντιπροσωπια επειδη δεν συμφωνησαν με τα παραπανω....?

Re: Triumph service  

  Από: doohan στις 08/04/2011 10:26 μμ.

....
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:48, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Triumph service  

  Από: TAS στις 08/04/2011 11:15 μμ.

Εκανε τον ελεγχο και απλα εκρινε οτι απλα εχεις δικαιο(που απο τα λεγομενα σου δεν εχεις, μια και απο οτι λες δεν ειχαν τελειωσει) και οτι δεν λειτουργουν σωστα και γδερνουν το δισκο(που δεν αλλα λεμε τωρα)Ηθελες τα και παθες τα λοιπον...Εσυ αρχισες πρωτος το παραμυθι και αυτος απλα το συνεχισε

[list:2bh872sj] ετσι παει δηλαδη? ο φιλος ηθελε και τα παθε , ο αλλος πηγαινε γυρευοντας και ο αλλος ηταν αγαθιαρης και τον πατησαμε. και το παιδι να αρχησε το παραμυθι ο αλλος επρεπε να του εξηγησει και οχι να τον πατησει η( να το συνεχισει)οπως λες... εχω αδικο??? ετσι κανει ο σωστος ο ανθρωπος-(μαστορας)κατα δευτερον!!!!
[/list:u:2bh872sj]

3)Ολες οι εταιριες εχουν στοχο το κερδος αλλιως θα λεγοντουσαν "το χαμογελο του Μηχανοβιου"και θα μας εκαναν σερβις τσαμπα!

[list:2bh872sj] το χαμογελο του μηχανοβιου? η της καθετης μοναδας ΤR
επιλογες του καθενος απο εμας...[/list:u:2bh872sj]
4)Αν δεν συμφωνεις με την πολιτικη της Καθετης μοναδας μην την επισκεπτεσαι


και πολυ καλα θα κανεις..... χιχιχι
ΓΝΩΘΙ ΣΕΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ

Re: Triumph service  

  Από: doohan στις 08/04/2011 11:49 μμ.

....
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:48, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Triumph service  

  Από: TAS στις 09/04/2011 1:10 πμ.

TAS"το χαμογελο του μηχανοβιου? η της καθετης μοναδας ΤR "


ή του ανεξαρτητου συνεργειου της επιλογης μας ,αρκει να εχει την τεχνογνωσια

[list:3dbefe5h] α γεια σου αυτο λεω και εγω. ο καθενας πραττει και αποφασιζει συμφωνα με τισ εμπειριες του, το που θελει να παει το μηχανακι του. Για αυτο ασ μην προσπαθουμε να αναιρεσουμε τις εμπειριες των αλλων...
[/list:u:3dbefe5h]
Οσο για τους Ανθρώπους που ψαχνεις ειναι μετρημενοι στα δαχτυλα πλεον και θελει πολυ ψαξιμο......και αν συνεχισεις και εκει το παραμυθι τοτε μαλλον θα ψαχνεις για πολυ καιρο μεχρι να καταληξεις ξανα στην καθετη μοναδα της triumph :happyface


[list:3dbefe5h]εξ αρχης αυτο λεω οτι δεν υπαρχουν πολλοι εμπιστοι μαστορες...Αλλοι ,υποστιριζουν οτι επειδη μεγαλωσαμε ,νομιζουμε οτι οι μηχανικοι μας μας παραμυθιαζουν ,και μας πουλανε φουμαρα οπως και οι καθηγητες μας που θελανε να μας κοψουν στα μαθηματα....και οτι στην πραγματικοτητα ειναι ολα καλα και ειναι απλα η ιδεα μας..
Ναι μπορε να παω ξανα στην καθετη μοναδα triumph δεν το αποκλειω μη με κοροιδευεις ,αν δω οτι τελικα αξιζει βεβαια.. και εξυπηρετει τα θελω μου [/list:u:3dbefe5h]
ΓΝΩΘΙ ΣΕΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ

Re: Triumph service  

  Από: mixalakis στις 09/04/2011 10:06 πμ.

haris"Τεσπα δε θα το συνεχισω με τις μπυρες..

Απλα αν δε καταλαβες δε προσπαθω να σε πεισω να πηγαινεις σε εξουσιοδoτημενο. Ουτε εμενα μ αρεσει που εχει 20ευρω το λιτρο το λαδι.. Το μονο που ειπα ειναι οτι το οτι το πουλανε τοσο δε σημαινει οτι ειναι και κλεφτες.. Και δε βαζω στην κουβεντα το αν ειναι καλος ο μαστορας ή αν σε περναει για μ@λακα κλπ.. αυτο ειναι αλλο θεμα ..!

Παρεπιπτωντος.. μια ζωη στο σχολειο και στο πανεπιστημειο ακουγα για απαλευτα μαθηματα, για καθηγητες "στραβους", που σε κοβουν χωρις λογο, που σε εχουν βαλει στο ματι, που δε θελουν να σε περασουν, που σου κανουν τη ζωη δυσκολη... Τωρα ακουω για μαστορες που λενε παραμυθια, που πουλανε φουμαρα, που σε πιανουν κοροϊδο... Εμενα γτ δε μου τυχε ποτε κανενας τετοιος .. ?? Τυχαιο ..???"


Δεν σου έχει τύχει τέτοιος μάστορας;;;;;;;;;;;;

Εμένα μόνο τέτοιοι μου τύχαιναν πάντα και έπρεπε να ψάχνω κάθε φορά για να βρω ένα σοβαρό άνθρωπο. Δηλαδή την έννοια της μαστοράντζας δεν την έχεις ακουστά;

Re: Triumph service  

  Από: kokkios στις 09/04/2011 4:44 μμ.

TAS" ετσι παει δηλαδη? ο φιλος ηθελε και τα παθε , ο αλλος πηγαινε γυρευοντας και ο αλλος ηταν αγαθιαρης και τον πατησαμε. και το παιδι να αρχησε το παραμυθι ο αλλος επρεπε να του εξηγησει και οχι να τον πατησει η( να το συνεχισει)οπως λες... εχω αδικο??? ετσι κανει ο σωστος ο ανθρωπος-(μαστορας)κατα δευτερον!!!!
[/list]

3)Ολες οι εταιριες εχουν στοχο το κερδος αλλιως θα λεγοντουσαν "το χαμογελο του Μηχανοβιου"και θα μας εκαναν σερβις τσαμπα!"


αγαθιαρης........
παντως πρεπει να υπαρξουν συνεργεια που να λεγονται το του μηχανοβιου κ οχι για τα τσαμπα service αλλα για τα αξιοπιστα service

Re: Triumph service  

  Από: kokkios στις 09/04/2011 4:56 μμ.

mixalakis"Δεν σου έχει τύχει τέτοιος μάστορας;;;;;;;;;;;;

Εμένα μόνο τέτοιοι μου τύχαιναν πάντα και έπρεπε να ψάχνω κάθε φορά για να βρω ένα σοβαρό άνθρωπο. Δηλαδή την έννοια της μαστοράντζας δεν την έχεις ακουστά;"



Re: Triumph service  

  Από: doohan στις 09/04/2011 8:39 μμ.

....
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:48, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Triumph service  

  Από: johnygalan στις 09/04/2011 8:57 μμ.

mixalakis"
haris"
Τωρα ακουω για μαστορες που λενε παραμυθια, που πουλανε φουμαρα, που σε πιανουν κοροϊδο... Εμενα γτ δε μου τυχε ποτε κανενας τετοιος .. ?? Τυχαιο ..???"

Δεν σου έχει τύχει τέτοιος μάστορας;;;;;;;;;;;;
"

Χάρη μου φαίνεται οτι δεν έχεις μεγάλη εμπειρία απο μάστορες
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Triumph service  

  Από: tharis στις 09/04/2011 9:08 μμ.

Απο μαστορες οχι και ιδιαιτερη, μιας και ειχα και θειο με συνεργειο οποτε με ξελασπωνε αυτος μεχρι τωρα...

Απο καθηγητες ομως ....
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Triumph service  

  Από: TAS στις 09/04/2011 9:30 μμ.

haris"Απο μαστορες οχι και ιδιαιτερη, μιας και ειχα και θειο με συνεργειο οποτε με ξελασπωνε αυτος μεχρι τωρα...

Απο καθηγητες ομως .... "



1) TRIUMPH πιανει ο θειος . αμα ειναι να κανονησουμε γιατι εξω ασε...


2) σιγουρα με καθηγητες μαθηματικων θα ειχες προβλημα
ειναι περιεργοι αυτοι οι μαθηματικοι!!!
ΓΝΩΘΙ ΣΕΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ

Re: Triumph service  

  Από: tharis στις 09/04/2011 9:35 μμ.

TAS"
1) TRIUMPH πιανει ο θειος . αμα ειναι να κανονησουμε γιατι εξω ασε...


2) σιγουρα με καθηγητες μαθηματικων θα ειχες προβλημα
ειναι περιεργοι αυτοι οι μαθηματικοι!!! "


Μπαα.. παπακια, σκουτερακια, τετοια πραματα.. Πολυ ψειρας ο θειος !! αλλα τωρα που ανεβηκα level βγηκε και στη συνταξη ..

Ευτυχως δεν μου ετυχε κανενας μαθηματικος σαν τον τελευταιο που γνωρισα ...
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..