Triumph service

Re: Triumph service  

  Από: mixalakis στις 28/06/2009 3:37 μμ.

Tigrisss"παιδιά είναι εξακρίβωμένο ότι ο μάγκας στο πειραιά είναι πανακριβος. δε ξερω αν είναι καλός μαστορας η όχι, μπορεί να είναι ο καλύτερος αλλά προχτες ζήτησε σε φίλο μου με Tiger 160 eur για τακάκια μπρος πίσω και 20 ευρω το λιτρο το λαδι. ελεος δηλαδη....α, εμενα μου είχε ζητησει 20 ευρω εργασία για να μου βάλει ένα φιλτρο άερα το όποιο πούλαγε ο ίδιος!!

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ, ΗΘΕΛΕ 80 ευρώ όταν μου παρέδωσε το μηχανακι και καλά για υγρα και προετοιμασία, είναι να τρελαίνεσαι, και μόνο όταν του είπα ότι δε το θέλω μαζευτηκε και είπε ότι θα τα ζητήσει από τον άλλον που έχει την εκθεση λίγο πιο πάνω...

τι να πεις....μετά τη παραλαβή δε ξαναπάτησα ποτέ, είμαι πολύ ευχαριστημένος από το Σάκη."


Την πήγε 80€ την προετοιμασία;
Χα χα χα!!

Τα τακκάκια τόσο κάνουνε! Και σκέψου είχαν 180€ μόνο τα μπροστινά και μετά από τις διαμαρτυρίες του κόσμου, τα πήγανε 120€.

Μόνο από internet!

Re: Triumph service  

  Από: chris34 στις 29/06/2009 7:14 πμ.

Ο Καλαμοβρακας τοσο εχει τα τακακια 100 τα μπροστινα και 50 τα πισω.Τα λαδια τα εχει 20 ευρω το λιτρο.
Βαζει τα Repsol 15-50 racing full synthetic.Τοσο τα ειχα βαλει και εγω τελευταια φορα που το ειχα παει.
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Triumph service  

  Από: JOSBI στις 30/06/2009 8:14 πμ.

Εγω μαγκες το μηχανακι το παω απο την πρωτη στιγμη που το πηρα στον καλαμοβρακα και παραπονο κανενα!!
και αμεση εξυπηρετηση και λογικες τιμες και το βασικοτερο για μενα οσες φορες εχω παει για ψιλο πραγματα (που ειναι αρκετες!) δεν μου πηρε ουτε ενα ευρω!!!
Ακομα και ενα θεματακι που ειχα με το R6 με βοηθησε να το λησω που θα μπορουσε ευχολα να μου πει οπως λενε οι περισοτεροι δεν ασχολουμε με αλλα μηχανακια κτλ.
VALE FOR EVER

Re: Triumph service  

  Από: vakis75 στις 30/06/2009 8:48 πμ.

Tigrisss"παιδιά είναι εξακρίβωμένο ότι ο μάγκας στο πειραιά είναι πανακριβος. δε ξερω αν είναι καλός μαστορας η όχι, μπορεί να είναι ο καλύτερος αλλά προχτες ζήτησε σε φίλο μου με Tiger 160 eur για τακάκια μπρος πίσω και 20 ευρω το λιτρο το λαδι. ελεος δηλαδη....α, εμενα μου είχε ζητησει 20 ευρω εργασία για να μου βάλει ένα φιλτρο άερα το όποιο πούλαγε ο ίδιος!!

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ, ΗΘΕΛΕ 80 ευρώ όταν μου παρέδωσε το μηχανακι και καλά για υγρα και προετοιμασία, είναι να τρελαίνεσαι, και μόνο όταν του είπα ότι δε το θέλω μαζευτηκε και είπε ότι θα τα ζητήσει από τον άλλον που έχει την εκθεση λίγο πιο πάνω...

τι να πεις....μετά τη παραλαβή δε ξαναπάτησα ποτέ, είμαι πολύ ευχαριστημένος από το Σάκη."



1)An thes pigaine vale takakia sto brake shop me 20 euro kai sou dinoun doro kai mia agura gia na stamatiseis
2)ta ladia ta full sinthetika toso exoun,ego epsaksa kai ta repsol pou vazei o kalamovrakas den tha vrika kato apo 17 euro to litro,na min vgalei kai autos kati?
3) otan pires to mixanaki eixe ladia mesa?

kai min ksexnate kati,MHXANH exete oxi papaki.

Re: Triumph service  

  Από: JOSBI στις 30/06/2009 8:57 πμ.

vakis75"
Tigrisss"παιδιά είναι εξακρίβωμένο ότι ο μάγκας στο πειραιά είναι πανακριβος. δε ξερω αν είναι καλός μαστορας η όχι, μπορεί να είναι ο καλύτερος αλλά προχτες ζήτησε σε φίλο μου με Tiger 160 eur για τακάκια μπρος πίσω και 20 ευρω το λιτρο το λαδι. ελεος δηλαδη....α, εμενα μου είχε ζητησει 20 ευρω εργασία για να μου βάλει ένα φιλτρο άερα το όποιο πούλαγε ο ίδιος!!

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ, ΗΘΕΛΕ 80 ευρώ όταν μου παρέδωσε το μηχανακι και καλά για υγρα και προετοιμασία, είναι να τρελαίνεσαι, και μόνο όταν του είπα ότι δε το θέλω μαζευτηκε και είπε ότι θα τα ζητήσει από τον άλλον που έχει την εκθεση λίγο πιο πάνω...

τι να πεις....μετά τη παραλαβή δε ξαναπάτησα ποτέ, είμαι πολύ ευχαριστημένος από το Σάκη."



1)An thes pigaine vale takakia sto brake shop me 20 euro kai sou dinoun doro kai mia agura gia na stamatiseis
2)ta ladia ta full sinthetika toso exoun,ego epsaksa kai ta repsol pou vazei o kalamovrakas den tha vrika kato apo 17 euro to litro,na min vgalei kai autos kati?
3) otan pires to mixanaki eixe ladia mesa?

kai min ksexnate kati,MHXANH exete oxi papaki."




+1050!!!
VALE FOR EVER

Re: Triumph service  

  Από: mixalakis στις 30/06/2009 9:50 πμ.

vakis75"
1)An thes pigaine vale takakia sto brake shop me 20 euro kai sou dinoun doro kai mia agura gia na stamatiseis
2)ta ladia ta full sinthetika toso exoun,ego epsaksa kai ta repsol pou vazei o kalamovrakas den tha vrika kato apo 17 euro to litro,na min vgalei kai autos kati?
3) otan pires to mixanaki eixe ladia mesa?

kai min ksexnate kati,MHXANH exete oxi papaki."



1) Μπορείς να πάρεις από το internet τακάκια EBC με 55€ (δε χρειάζεται άγκυρα!).
2) Να βγάλει 3€ το λίτρο (αν τα αγοράζει 17 και όχι ακόμα λιγότερο); Δηλαδή x4= 12€ νταβατζιλίδικα!
3) Εσύ όταν αγοράζεις μηχανή, την αγοράζεις χωρίς λάδια; Δηλαδή, τόσο κάνει με λάδια και τόσο χωρίς. Μήπως θα έπρεπε να χρεώνει και την μπαταρία; Τα λάδια του πιρουνιού; Περιλαμβάνονται και αυτά στην τιμή ή είναι στα έξτρα; Το παραφλού; Εγώ τη μηχανή τη θέλω φουλ έξτρα!!

Re: Triumph service  

  Από: JOSBI στις 30/06/2009 10:16 πμ.

mixalakis"
vakis75"
1)An thes pigaine vale takakia sto brake shop me 20 euro kai sou dinoun doro kai mia agura gia na stamatiseis
2)ta ladia ta full sinthetika toso exoun,ego epsaksa kai ta repsol pou vazei o kalamovrakas den tha vrika kato apo 17 euro to litro,na min vgalei kai autos kati?
3) otan pires to mixanaki eixe ladia mesa?

kai min ksexnate kati,MHXANH exete oxi papaki."



1) Μπορείς να πάρεις από το internet τακάκια EBC με 55€ (δε χρειάζεται άγκυρα!).
2) Να βγάλει 3€ το λίτρο (αν τα αγοράζει 17 και όχι ακόμα λιγότερο); Δηλαδή x4= 12€ νταβατζιλίδικα!
3) Εσύ όταν αγοράζεις μηχανή, την αγοράζεις χωρίς λάδια; Δηλαδή, τόσο κάνει με λάδια και τόσο χωρίς. Μήπως θα έπρεπε να χρεώνει και την μπαταρία; Τα λάδια του πιρουνιού; Περιλαμβάνονται και αυτά στην τιμή ή είναι στα έξτρα; Το παραφλού; Εγώ τη μηχανή τη θέλω φουλ έξτρα!! "


1)Μην συγκρινουμε τιμες internet με μαγαζι!!
2)Αμα εχεις η κανεις μαγαζι να τα πουλας οσο τα περνεις!!
3)Λογο euro4 οι μοτοσυκλετες απαγορευονται να ταξιδευουν με υγρα κτλ. και αυτο η αντιπροσωπεια (ελιοφιλ) δεν το αναγνωριζει και βαζει στην αρχικη τιμη την προετοιμασια οπου για αυτο ενημερωνεσαι στην αγορα και ειτε τα δινεις απο την αρχη η στο συνεργειο οταν πας για την παραλαβη!
VALE FOR EVER

Re: Triumph service  

  Από: Native στις 30/06/2009 10:52 πμ.

vakis75"

1)An thes pigaine vale takakia sto brake shop me 20 euro kai sou dinoun doro kai mia agura gia na stamatiseis
2)ta ladia ta full sinthetika toso exoun,ego epsaksa kai ta repsol pou vazei o kalamovrakas den tha vrika kato apo 17 euro to litro,na min vgalei kai autos kati?
3) otan pires to mixanaki eixe ladia mesa?

kai min ksexnate kati,MHXANH exete oxi papaki."


1)Στο θέμα τακάκια ο καθένας μπορεί να κάνει τις επιλογές του, εγω βάζω τακάκι με 16 ευρω και είμαι πολυ ευχαριστημένος + οτι έχω κάνει 15000 (μπροστά, πίσω βγάζουν 10000) και έχουν άλλο τοσο + οτι ο δίσκος είναι καινούργιος...οπότε δεν μπορεί να κρίνει κανείς σε αυτό το θέμα. Ας κάνει ο καθένας την έρευνα του κι ας καταλήξει κάπου.

2)Τα λάδια Repsol 10W50 racing full synthetic (το τονίζω 10W50 οχι 15W50 που έιπε ο chris34)που βάζει ο Κώστας τα έψαχνα αρκετό καιρό...δεν τα βρίσκεις εύκολα τα Repsol...anyway τα βρήκα Φρατζή σε ένα λαδάδικο με 12,5€ to λίτρο και μάλιστα σε μπουκάλια του 1λιτρου(που σημαίνει πιο ακριβά). Δεν μπορώ να πω αν τα 20€ που τα πουλάει ο κώστας είναι πολλά...αλλα σίγουρα έχουν μεγάλη διαφορά στην τιμή για την τσέπη μου...

3)Είναι το λιγότερο αστείο, να πληρώνεις μια μοτοσυκλέτα 11 και 12 χιλιάρικα και να σου ζητάνε λεφτά για τα λάδια(προετοιμασία)...εγώ πρώτη φορά το άκουσα τώρα απο τον tigrisss και έβαλα τα γέλια...πάντως αν εμένα μου το κάνανε αυτο σίγουρα θα τους ειχα κάνει ρεζίλι σε κάποιο περιοδικό.... ...οταν αγοράζεις ενα πλυντήριο, σου χρεώνουνουμε τον κάδο ξεχωριστά???
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Triumph service  

  Από: vakis75 στις 30/06/2009 11 πμ.

mixalakis"
vakis75"
1)An thes pigaine vale takakia sto brake shop me 20 euro kai sou dinoun doro kai mia agura gia na stamatiseis
2)ta ladia ta full sinthetika toso exoun,ego epsaksa kai ta repsol pou vazei o kalamovrakas den tha vrika kato apo 17 euro to litro,na min vgalei kai autos kati?
3) otan pires to mixanaki eixe ladia mesa?

kai min ksexnate kati,MHXANH exete oxi papaki."



1) Μπορείς να πάρεις από το internet τακάκια EBC με 55€ (δε χρειάζεται άγκυρα!).
2) Να βγάλει 3€ το λίτρο (αν τα αγοράζει 17 και όχι ακόμα λιγότερο); Δηλαδή x4= 12€ νταβατζιλίδικα!
3) Εσύ όταν αγοράζεις μηχανή, την αγοράζεις χωρίς λάδια; Δηλαδή, τόσο κάνει με λάδια και τόσο χωρίς. Μήπως θα έπρεπε να χρεώνει και την μπαταρία; Τα λάδια του πιρουνιού; Περιλαμβάνονται και αυτά στην τιμή ή είναι στα έξτρα; Το παραφλού; Εγώ τη μηχανή τη θέλω φουλ έξτρα!! "


ta ladia ta vazei dorean ara prepei na vgalei kati.
oso gia ta ladia pou ta plironoume otan tin pirame exeis dikio.kai ego sta prohgoumena den plirosa.

Re: Triumph service  

  Από: Sprinter στις 30/06/2009 11:05 πμ.

Εγώ ξέρω πώς τα πιο ακριβά λάδια της αγοράς είναι τα Mobil 1. Λιανική από μαγαζί Ελλάδα έρχονται στα 18-20 Ευρώ σε συσκευασία 1 λίτρου. Ο Σάκης, αν δεν κάνω λάθος, τα βάζει 20 Ευρ, τιμή λογική.

Κάθε μηχανικός αγοράζει τα λάδια χοντρική και σε συσκευασία bulk. Αν στο πουλήσει το συνεργείο στην τιμή που το βρίσκεις λιανική πάλι, προφανώς, βγάζει. Ασε που βγάζει και από την στρογγυλοποίηση (δηλαδή αν η μηχανή παίρνει 3.5 λιτρα, θα σου χρεώσει 4 παρολου που βάζει από μεγάλη συσκευασία αρα δεν πετάει το λάδι). Αρα ενα λάδι που λιανική Ελλάδα το βρίσκεις 13-14 Ευρώ, αν στο χρεώνει το συνεργείο 20 Ευρώ, ΒΓΑΖΕΙ ΤΑ ΚΕΡΑΤΑ ΤΟΥ.

Στα περί χρέωσης της προετοιμασίας πρώτη φορά τ' ακούω. Πόσο μάλλον χρέωση των αρχικών φτηνο-λαδιών στρωσίματος.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:48, διορθώθηκε 3 φορές συνολικά.

Re: Triumph service  

  Από: vakis75 στις 30/06/2009 11:06 πμ.

Native"
vakis75"

1)An thes pigaine vale takakia sto brake shop me 20 euro kai sou dinoun doro kai mia agura gia na stamatiseis
2)ta ladia ta full sinthetika toso exoun,ego epsaksa kai ta repsol pou vazei o kalamovrakas den tha vrika kato apo 17 euro to litro,na min vgalei kai autos kati?
3) otan pires to mixanaki eixe ladia mesa?

kai min ksexnate kati,MHXANH exete oxi papaki."


1)Στο θέμα τακάκια ο καθένας μπορεί να κάνει τις επιλογές του, εγω βάζω τακάκι με 16 ευρω και είμαι πολυ ευχαριστημένος + οτι έχω κάνει 15000 (μπροστά, πίσω βγάζουν 10000) και έχουν άλλο τοσο + οτι ο δίσκος είναι καινούργιος...οπότε δεν μπορεί να κρίνει κανείς σε αυτό το θέμα. Ας κάνει ο καθένας την έρευνα του κι ας καταλήξει κάπου.

2)Τα λάδια Repsol 10W50 racing full synthetic (το τονίζω 10W50 οχι 15W50 που έιπε ο chris34)που βάζει ο Κώστας τα έψαχνα αρκετό καιρό...δεν τα βρίσκεις εύκολα τα Repsol...anyway τα βρήκα Φρατζή σε ένα λαδάδικο με 12,5€ to λίτρο και μάλιστα σε μπουκάλια του 1λιτρου(που σημαίνει πιο ακριβά). Δεν μπορώ να πω αν τα 20€ που τα πουλάει ο κώστας είναι πολλά...αλλα σίγουρα έχουν μεγάλη διαφορά στην τιμή για την τσέπη μου...

3)Είναι το λιγότερο αστείο, να πληρώνεις μια μοτοσυκλέτα 11 και 12 χιλιάρικα και να σου ζητάνε λεφτά για τα λάδια(προετοιμασία)...εγώ πρώτη φορά το άκουσα τώρα απο τον tigrisss και έβαλα τα γέλια...πάντως αν εμένα μου το κάνανε αυτο σίγουρα θα τους ειχα κάνει ρεζίλι σε κάποιο περιοδικό.... ...οταν αγοράζεις ενα πλυντήριο, σου χρεώνουνουμε τον κάδο ξεχωριστά??? "


mporeis se parakalo na mou peis apo pou ta agorases na pao na paro kai ego takakia?an thes steile pm.

Re: Triumph service  

  Από: Native στις 30/06/2009 11:20 πμ.

vakis75"

mporeis se parakalo na mou peis apo pou ta agorases na pao na paro kai ego takakia?an thes steile pm."



Τακάκια daytona (προσοχή δεν είναι μεταλλικά) δλδ θα έχεις χειρότερη αισθηση στο φρένο..είπα και πρίν περί ορέξεως...Στον γνώστο κλειδαρά...Μιχαλακοπούλου και Φωκίδος γωνία, αμπελόκηποι. Τηλ δεν έχω.

Αν θέλεις μπορώ να κοιτάξω να σου πω και κωδικούς...μπροστά δεν θυμάμαι τωρα...τα πίσω πάντως είναι τα ίδια με honda astrea supra - kawasaki kase-r..το λέω και γενικά να το ξέρετε σε περίπτωση που χρειαστείτε κάπου τακάκια άμεσα...όλοι έχουν απο δαυτα

Λάδια απο ΑΣΠΙΩΤΗΣ Σ. ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ

ΑΒΡ. ΦΡΑΝΤΖΗ 7

ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ 11710

Τηλέφωνο 210-9230920

copy paste rulez

Απο εκεί έτυχε να ψωνίσω...μην νομίζουν οτι κάνουμε και διαφημιση.
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:48, διορθώθηκε 2 φορές συνολικά.

Re: Triumph service  

  Από: chris34 στις 30/06/2009 11:43 πμ.

Native"[
3)Είναι το λιγότερο αστείο, να πληρώνεις μια μοτοσυκλέτα 11 και 12 χιλιάρικα και να σου ζητάνε λεφτά για τα λάδια(προετοιμασία)...εγώ πρώτη φορά το άκουσα τώρα απο τον tigrisss και έβαλα τα γέλια...πάντως αν εμένα μου το κάνανε αυτο σίγουρα θα τους ειχα κάνει ρεζίλι σε κάποιο περιοδικό.... ...οταν αγοράζεις ενα πλυντήριο, σου χρεώνουνουμε τον κάδο ξεχωριστά??? "


Και εμενα μου πηραν χρηματα για προετοιμασια!!Το ιδιο ποσο με τον φιλο tigrisss!!
Ο γνωστος Καλαμοβρακας!Δεν λεω οτι φταιει αυτος.Ισως με το μαγαζι που συνεργαζεται η η πολιτικη της Triumph.
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Triumph service  

  Από: mixalakis στις 30/06/2009 11:51 πμ.

Δεν είναι πολιτική της Triumph!!!

Είναι πατέντα του Καλαμοβρακά!

Για αυτό λέω ότι αυτός ο τύπος έχει καταστρέψει τον Νίκο που που πουλάει τα μηχανάκια και συνεργάζεται μαζί του!

Re: Triumph service  

  Από: fethry στις 30/06/2009 12:04 μμ.

γενικά οτι θέλουν χρεώνουν...
αν δεί κανέι το τιμολόγιο αγοράς απ'το μοτοσακό μου (αγορασμένο απο ηλιοφίλ βουλιαγμένης) έχει χαμηλότερη τιμή για το όχημα αυτό καθ'εαυτό, έχει χρεώσεις για τα "δώρα" διαφορετικές απο αυτές του καταλόγου και συμπεριλαμβάνει και κάτι σαν έξοδα προετοιμασίας...
η σούμα βγαίνει περίπου 8290, που τότε ανέφερε στον τιμοκατάλογο η triumph...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...