Ακουστε να καραφλιασετε!!!!

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: ΔΙΚΑΣΤΗΣ στις 07/07/2010 3:28 μμ.

guraki"Αν το ζεσταινεις παντα και σωστα το μηχανακι πριν το "πλακωσεις" και αν εισαι τυπικος με το θεμα αλλαγης λαδιων δεν προκειται να παθει απολυτως τιποτα!!! "



μακαρι φιλε μου..... ..στο στρατο φωναζαμε...την πρωτη μου την γκομενα την λεγανε Μ1.....εγω λεω η μια και μοναδικη μου γκομενα ειναι η μηχανη μου.....περασε η τρελα...απο φαναρι σε φαναρι.....ευλαβικα τα παντα και οτι μπορει μονο σε ταξιδι.....

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: TRIUMPHAKIAS στις 07/07/2010 3:44 μμ.

Tigrisss"@ΔΙΚΑΣΤΗΣ

ενα special edition 2010 μοντελακι βρισκεται στο συνεργειο ανοιγμενο και περιμενει πιστονια.......

Εγω πάντως προτείνω σε όλους να το ξεσκίσουν το μηχανάκι. Πιστες, γκαζια τέζα παντού!!!! κ αμα παθει τίποτα, ε, το ίδιο παθαινουν και αυτοι που πάνε τουριστικά....ίσα ίσα που θα στο βγάλει νωρίτερα και θα προλάβεις και την εγγύηση "



Kαλα tο Se εχει απλα το χρωμα διαφοροποιηση τιποτα αλλο.
Θα θελα να πιστευω οτι ο καινουργιος με το καινουργιο κοντερ εχει ανανεωθει ριζικα και σε πιστονια.
Και Σερρά Σερρά....δικοί μας θα'ναι και πάλι οι δρόμοι....

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: strani στις 07/07/2010 5:19 μμ.

Aris."
ΔΙΚΑΣΤΗΣ"Καλησπερα σε ολους ...Διαβαζω το θεμα με τα πιστονια και θυμαμαι που καποιοι οταν το 04 ειχα αγορασει ενα Ducati Multistrada 1000 με κοροιδευαν οτι πρεπει να εχω φιλο μηχανικο για να το παρω....μετα απο 4 χρονια το εδωσα χωρις κανενα προβλημα και πηρα Τiger.......τι φιλο....με αυτα που γραφετε εδω μεσα επρεπε να ηταν η ηλιοφιλ δικια μου....την εγγυηση μια εταιρια στην δινει για...πιθανη ...αστοχια υλικου...εδω αυτοι εχουν μια παρτιδα του 08??..09?? με αχρηστα πιστονια....το γνωριζουν ηδη.....και ποιος ξερει τι αλλο και αντι να σε φωναξουν για αντικατασταση μαλλον παρακαλανε να σου κολληση εκτος εγγυησης για να στα παρουν διπλα.....αυτο εμενα μου κανει απατεωνες και οχι σοβαρη εταιρια .....το δικο μου ειναι μοντελο 2010.......απλα ελπιζω"


Εδω μεσα θα διαβαζεις συνηθως για τα ασχημα... λογικο ειναι.
Υπαρχουν 20 φορες αλλοι τοσοι -εδω μεσα- με tiger, που δεν εχουν κανενα προβλημα.
Ηρεμισε "

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: ΑΓΓΕΛΟΣ στις 07/07/2010 5:24 μμ.

gorgix"μια αντιπροσωπεια οπως η Ηλιοφιλ που εχει ενα κυρος κ δεν ειναι τσαρλατανοι ειναι υποχρεωμενοι να εχουν stock ανταλλακτικα στις αποθηκες τους.......τα υπολοιπα τα ακουω βερεσε μια ντιζα συμπλεκτη να θες παραγγελεια την κανουν.Παπαριες κυριοι του forum.Αν καποιος πρεπει να ακουσει μπινελικια ειναι ο ιδιοκτητης της Ηλιοφιλ κ ας δει οτι η εξυπηρετηση ειναι το καλυτερο marketing και πως αν θελει να αυξησει τις πωλησεις ας κανει καμια μαζικη παραγγελεια μπας κ παρει και καμια καλυτερη προσφορα.Καλο θα τον κανει.Αν διαφωνει ο ιδιοκτητης με οτι λεω ας κανει δωρο τοτε σε καθε πωληση και μια χαντρα (ματακι)
Συμπαρασταση στον xristoxalv........


ΣΥΜΦΩΝΩ!! και για να μην βγω εκτος topic τελειως αν δεν βαριεστε καντε ενα κοπο να διαβασετε ολη την ιστορια μου στο topic με τιτλο "ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ" ετσι για να ακουσω και αλλες γνωμες να δω αν ειμαι παραλογος..

θα ηθελα να δω ολους εσας που το παιζετε ανετοι τι θα κανατε αν δεν ειχατε τα μηχανακια σας τετοια εποχη "
ΓΥΡΙΣΕ Ο ΤΡΟΧΟΣ ΚΑΙ Γ_-_-_ ΚΑΙ Ο ΦΤΩΧΟΣ ΠΛΕΟΝ!!

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Sprinter στις 07/07/2010 6:05 μμ.

Tigrisss"@ΔΙΚΑΣΤΗΣ

ενα special edition 2010 μοντελακι βρισκεται στο συνεργειο ανοιγμενο και περιμενει πιστονια.......

Εγω πάντως προτείνω σε όλους να το ξεσκίσουν το μηχανάκι. Πιστες, γκαζια τέζα παντού!!!! κ αμα παθει τίποτα, ε, το ίδιο παθαινουν και αυτοι που πάνε τουριστικά....ίσα ίσα που θα στο βγάλει νωρίτερα και θα προλάβεις και την εγγύηση "



Είσαι σίγουρος (απο το VIN όχι από το πότε βγήκε η άδεια) για το ότι είναι μοντέλο '10?? Κάνουμε ενα γκάλοπ και μας ενδιαφέρει επακριβώς.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: ΔΙΚΑΣΤΗΣ στις 07/07/2010 6:13 μμ.

Sprinter"
Tigrisss"@ΔΙΚΑΣΤΗΣ

ενα special edition 2010 μοντελακι βρισκεται στο συνεργειο ανοιγμενο και περιμενει πιστονια.......

Εγω πάντως προτείνω σε όλους να το ξεσκίσουν το μηχανάκι. Πιστες, γκαζια τέζα παντού!!!! κ αμα παθει τίποτα, ε, το ίδιο παθαινουν και αυτοι που πάνε τουριστικά....ίσα ίσα που θα στο βγάλει νωρίτερα και θα προλάβεις και την εγγύηση "



Είσαι σίγουρος (απο το VIN όχι από το πότε βγήκε η άδεια) για το ότι είναι μοντέλο '10?? Κάνουμε ενα γκάλοπ και μας ενδιαφέρει επακριβώς."


δεν εχω κοιταξει φιλε μου....οταν το πηρα...5/10 μου ειπε ο αντιπροσωπως οτι ειναι μοντελο του 10......VIN???

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Sprinter στις 07/07/2010 6:19 μμ.

VIN = αριθμός πλαισίου. Για το SE που λέει ο φίλος λέω.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: ΔΙΚΑΣΤΗΣ στις 07/07/2010 6:28 μμ.

[quote="Sprinter"]VIN = αριθμός πλαισίου. Για το SE που λέει ο φίλος λέω.[/quo


υπαρχει κατι που θα με βοηθησει απο τον αριθμο πλαισιου να καταλαβω τι μοντελο εχω???

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Sprinter στις 07/07/2010 7 μμ.

Ποιό ειναι το 7ο ψηφίο από το τέλος?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: ΔΙΚΑΣΤΗΣ στις 07/07/2010 7:02 μμ.

Sprinter"Ποιό ειναι το 7ο ψηφίο από το τέλος?"

9

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Sprinter στις 07/07/2010 7:02 μμ.

Εχεις μοντέλο '09
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Tigrisss στις 07/07/2010 7:03 μμ.

@sprinter

ο σακης ειπε οτι ειναι 10ρι το SE που εχει ξεβρακωσει.....

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Sprinter στις 07/07/2010 7:04 μμ.

Αν ειναι '10 έχει ψηφίο Α
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: ΔΙΚΑΣΤΗΣ στις 07/07/2010 7:17 μμ.

Sprinter"Αν ειναι '10 έχει ψηφίο Α"


οκ...ευχαριστω

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: jzer40 στις 07/07/2010 7:27 μμ.

Κουμπάρε...ξέσκισέ το να σου βγάλει ότι είναι στην εγγύηση....

...