Ακουστε να καραφλιασετε!!!!

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Sprinter στις 07/07/2010 12:04 μμ.

Στο 'πε η τηλεφωνήτρια?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Aris. στις 07/07/2010 12:05 μμ.

Sprinter"Στο 'πε η τηλεφωνήτρια?"



Ο ΚΑΦΕΤΖΗΣ !!!

================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Aris. στις 07/07/2010 12:07 μμ.

Native"Καηκαν ίσως???? Δεν γνωρίζω...πιθανον απο κάποιο παρόπλισμενο....

Προτεινομενα sites:

http://www.mahle.com/

http://wossneronline.com/forged_pistons/

http://www.wiseco.com/

με τις υγειες μας...."




Να δω tiger με Wiseco κυλινδροπιστονα και ελαφρωμενο στροφαλο ξερω ΄γω και ας "την κλασω" μετα
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: vagtyrp στις 07/07/2010 12:11 μμ.

Να δω tiger με Wiseco κυλινδροπιστονα και ελαφρωμενο στροφαλο ξερω ΄γω και ας "την κλασω" μετα



μη βγάλεις το καταλήτη και βρωμίσουμε όλοι εδώ πέρα!

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Native στις 07/07/2010 1:07 μμ.

παντως με τον τιγρη μπορω να πω οτι εστρωσα χαρακτηρα...

Πλεον αν μου πει καποιος το μηχανακι θα μεινει μεσα 2-3 βδομαδες θεωρω οτι ειναι μια χαρα! Τυχαιο? Δεν νομίζω....

Παλια οταν χαλουσε η εκαστοτε μοτο τρελαινομουν και ηθελα να ειναι ετοιμη το συντομοτερο...που συνηθως ποτε δεν ηταν πανω απο βδομαδα....(και μιλαω για εποχες DT 200 με κολλημενα πιστονια), διοτι τα kawasakia μου ποτε δεν εμειναν δευτερη μερα μεσα....τυχαιο πάλι?

Αυτο ειναι προσον και θα με ωφελησει πιστευω αν παρω παλι γιαπωνεζικο...διοτι θα νομιζω οτι δεν χαλαει ποτε...
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: ΔΙΚΑΣΤΗΣ στις 07/07/2010 1:38 μμ.

Καλησπερα σε ολους ...Διαβαζω το θεμα με τα πιστονια και θυμαμαι που καποιοι οταν το 04 ειχα αγορασει ενα Ducati Multistrada 1000 με κοροιδευαν οτι πρεπει να εχω φιλο μηχανικο για να το παρω....μετα απο 4 χρονια το εδωσα χωρις κανενα προβλημα και πηρα Τiger.......τι φιλο....με αυτα που γραφετε εδω μεσα επρεπε να ηταν η ηλιοφιλ δικια μου....την εγγυηση μια εταιρια στην δινει για...πιθανη ...αστοχια υλικου...εδω αυτοι εχουν μια παρτιδα του 08??..09?? με αχρηστα πιστονια....το γνωριζουν ηδη.....και ποιος ξερει τι αλλο και αντι να σε φωναξουν για αντικατασταση μαλλον παρακαλανε να σου κολληση εκτος εγγυησης για να στα παρουν διπλα.....αυτο εμενα μου κανει απατεωνες και οχι σοβαρη εταιρια .....το δικο μου ειναι μοντελο 2010.......απλα ελπιζω

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Aris. στις 07/07/2010 2:16 μμ.

ΔΙΚΑΣΤΗΣ"Καλησπερα σε ολους ...Διαβαζω το θεμα με τα πιστονια και θυμαμαι που καποιοι οταν το 04 ειχα αγορασει ενα Ducati Multistrada 1000 με κοροιδευαν οτι πρεπει να εχω φιλο μηχανικο για να το παρω....μετα απο 4 χρονια το εδωσα χωρις κανενα προβλημα και πηρα Τiger.......τι φιλο....με αυτα που γραφετε εδω μεσα επρεπε να ηταν η ηλιοφιλ δικια μου....την εγγυηση μια εταιρια στην δινει για...πιθανη ...αστοχια υλικου...εδω αυτοι εχουν μια παρτιδα του 08??..09?? με αχρηστα πιστονια....το γνωριζουν ηδη.....και ποιος ξερει τι αλλο και αντι να σε φωναξουν για αντικατασταση μαλλον παρακαλανε να σου κολληση εκτος εγγυησης για να στα παρουν διπλα.....αυτο εμενα μου κανει απατεωνες και οχι σοβαρη εταιρια .....το δικο μου ειναι μοντελο 2010.......απλα ελπιζω"


Εδω μεσα θα διαβαζεις συνηθως για τα ασχημα... λογικο ειναι.
Υπαρχουν 20 φορες αλλοι τοσοι -εδω μεσα- με tiger, που δεν εχουν κανενα προβλημα.
Ηρεμισε
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: ΔΙΚΑΣΤΗΣ στις 07/07/2010 2:21 μμ.

Aris."
ΔΙΚΑΣΤΗΣ"Καλησπερα σε ολους ...Διαβαζω το θεμα με τα πιστονια και θυμαμαι που καποιοι οταν το 04 ειχα αγορασει ενα Ducati Multistrada 1000 με κοροιδευαν οτι πρεπει να εχω φιλο μηχανικο για να το παρω....μετα απο 4 χρονια το εδωσα χωρις κανενα προβλημα και πηρα Τiger.......τι φιλο....με αυτα που γραφετε εδω μεσα επρεπε να ηταν η ηλιοφιλ δικια μου....την εγγυηση μια εταιρια στην δινει για...πιθανη ...αστοχια υλικου...εδω αυτοι εχουν μια παρτιδα του 08??..09?? με αχρηστα πιστονια....το γνωριζουν ηδη.....και ποιος ξερει τι αλλο και αντι να σε φωναξουν για αντικατασταση μαλλον παρακαλανε να σου κολληση εκτος εγγυησης για να στα παρουν διπλα.....αυτο εμενα μου κανει απατεωνες και οχι σοβαρη εταιρια .....το δικο μου ειναι μοντελο 2010.......απλα ελπιζω"


Εδω μεσα θα διαβαζεις συνηθως για τα ασχημα... λογικο ειναι.
Υπαρχουν 20 φορες αλλοι τοσοι -εδω μεσα- με tiger, που δεν εχουν κανενα προβλημα.
Ηρεμισε "


το ξερω φιλε μου αλλα το θεμα δεν σταματαει να υπαρχει μαλλον για μεγαλο αριθμο ιδιοκτητων γιατι δεν ειναι τυχαιο πιστευω ,,,,,οποτε θα επρεπε σαν εταιρια να ειχε δωση λυση.....τελος παντων οπως ειπα και πριν απλα ελπιζω

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Aris. στις 07/07/2010 2:34 μμ.

και καλα κανεις
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: psilo_paidi στις 07/07/2010 2:42 μμ.

Native"παντως με τον τιγρη μπορω να πω οτι εστρωσα χαρακτηρα...

Πλεον αν μου πει καποιος το μηχανακι θα μεινει μεσα 2-3 βδομαδες θεωρω οτι ειναι μια χαρα! Τυχαιο? Δεν νομίζω....

Παλια οταν χαλουσε η εκαστοτε μοτο τρελαινομουν και ηθελα να ειναι ετοιμη το συντομοτερο...που συνηθως ποτε δεν ηταν πανω απο βδομαδα....(και μιλαω για εποχες DT 200 με κολλημενα πιστονια), διοτι τα kawasakia μου ποτε δεν εμειναν δευτερη μερα μεσα....τυχαιο πάλι?

Αυτο ειναι προσον και θα με ωφελησει πιστευω αν παρω παλι γιαπωνεζικο...διοτι θα νομιζω οτι δεν χαλαει ποτε..."


χαχα εμένα ειναι συνεργείο εχει γινει η παραγγελια (και τα 3 πιστονια ειναι οφ) και δε ξέρει κανεις πότε θα δεησει το εργοστασιο να στειλει ανταλλακτικά...
Αυγουστος με τιγρη η rent a bike?

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: TRIUMPHAKIAS στις 07/07/2010 2:50 μμ.

psilo_paidi"
χαχα εμένα ειναι συνεργείο εχει γινει η παραγγελια (και τα 3 πιστονια ειναι οφ) και δε ξέρει κανεις πότε θα δεησει το εργοστασιο να στειλει ανταλλακτικά...
Αυγουστος με τιγρη η rent a bike? "


Ti μοντελο ειναι ο Τιγρης σου φιλε μου?
Και Σερρά Σερρά....δικοί μας θα'ναι και πάλι οι δρόμοι....

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: psilo_paidi στις 07/07/2010 3:08 μμ.

2008 ειναι . Εχει και ενα 2009 όμως και αυτο για πιστονια

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: Tigrisss στις 07/07/2010 3:12 μμ.

@ΔΙΚΑΣΤΗΣ

ενα special edition 2010 μοντελακι βρισκεται στο συνεργειο ανοιγμενο και περιμενει πιστονια.......

Εγω πάντως προτείνω σε όλους να το ξεσκίσουν το μηχανάκι. Πιστες, γκαζια τέζα παντού!!!! κ αμα παθει τίποτα, ε, το ίδιο παθαινουν και αυτοι που πάνε τουριστικά....ίσα ίσα που θα στο βγάλει νωρίτερα και θα προλάβεις και την εγγύηση

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: ΔΙΚΑΣΤΗΣ στις 07/07/2010 3:19 μμ.

Tigrisss"@ΔΙΚΑΣΤΗΣ

ενα special edition 2010 μοντελακι βρισκεται στο συνεργειο ανοιγμενο και περιμενει πιστονια.......

Εγω πάντως προτείνω σε όλους να το ξεσκίσουν το μηχανάκι. Πιστες, γκαζια τέζα παντού!!!! κ αμα παθει τίποτα, ε, το ίδιο παθαινουν και αυτοι που πάνε τουριστικά....ίσα ίσα που θα στο βγάλει νωρίτερα και θα προλάβεις και την εγγύηση "


φιλε μου ειμαι σε μια ηλικια που αν το σκισω και τυχη να πεσω θα με μαζευουν με το κουταλακι.....εχω 3 χρονια μπροστα μου.....τι στο καλο οτι ειναι να τυχη θα τυχη... ......ελπιζω

Re: Ακουστε να καραφλιασετε!!!!  

  Από: guraki στις 07/07/2010 3:22 μμ.

Αν το ζεσταινεις παντα και σωστα το μηχανακι πριν το "πλακωσεις" και αν εισαι τυπικος με το θεμα αλλαγης λαδιων δεν προκειται να παθει απολυτως τιποτα!!!