Ερωτησεις σχετικα με Street Triple και Κοστος Συντηρησης ?

Re: Ερωτησεις σχετικα με Street Triple και Κοστος Συντηρησης ?  

  Από: opeth στις 31/03/2009 3:16 μμ.

c"
Native"Καλά κι εσυ ρε αδερφέ απο το 250R Kawasaki θα πας στα 110 άλογα?? Αν δεν έχεις εμπειρία θα σου έλεγα να πάρεις κανά er-6n πρώτα, γιατι δεν πιστεύω να σου αρέσει το bonneville που ειναι σε αυτά τα άλογα "

Η έκδοση F είναι με το fairing δε θα το επαιρνα ούτε εγώ την απλή έκδοση να πάρεις και να κοιτάξεις κάτι για after market. Σερβις και ανταλλακτικά δεν είναι τόσο δυσβαστακτα.
@Native εδώ ο άνθρωπος ψάχνει να το βελτιώσει με το που το πάρει και εσύ του λες να πάρει το ER-6N και μόλις το βαρεθεί σε ένα 6μηνο τι θα το κάνει; θα έχει χάσει αλλα 2000 ευρώ. άσε που θα χάσει και με το 250R άλλες 2000 ευρώ περίπου το οποίο είναι δεν είναι ενός χρόνου μηχανή....
Τα ίδια μου έλεγαν και εμένα ευτυχώς που το πήρα όμως το speed αν και ακόμα δε το πάω ούτε στο 50%...."


Ρε παιδια εκδοση F και απλη εκδοση δεν εχουνε καμια διαφορα μονο το Μασκακι που ετσι και αλλιως ειναι αξεσουαρ απ οτι ειδα.

Να σας πω το σκεπτικο μου. Ο μονος λογος που κοιταω τις βελτιωσεις δεν ειναι το γκαζι. Απλα θελω να βαλω τα εχτραδακια του την καλη τη σελα και καρινα και τις εξατμισεις που ειναι ολα τα λεφτα. Και επιδη με την πωληση του δικου μου βγαζω και τα εχτρα και την προκαταβολη μετα δε θα εχω τιποτα αλλο που να θελω να βαλω στο μηχανακι και θα δινω μονο τις δοσεις του.

Re: Ερωτησεις σχετικα με Street Triple και Κοστος Συντηρησης ?  

  Από: fethry στις 01/04/2009 9:46 πμ.

peth"Απλα θελω να βαλω τα εχτραδακια του την καλη τη σελα και καρινα και τις εξατμισεις που ειναι ολα τα λεφτα. Και επιδη με την πωληση του δικου μου βγαζω και τα εχτρα και την προκαταβολη μετα δε θα εχω τιποτα αλλο που να θελω να βαλω στο μηχανακι και θα δινω μονο τις δοσεις του."

απλά μη βιαστείς να πάρεις κάτι το οποίο ίσως αποδειχτεί περιττό...
θα ήταν πιο συνετό να δώσεις μεγαλύτερη προκαταβολή ώστε να γλυτώσεις κάποια φράγκα απο τις δόσεις και να εξοπλίσεις σιγά σιγά το μοτοσακό βάσει των αναγκών και του γούστου σου...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: Ερωτησεις σχετικα με Street Triple και Κοστος Συντηρησης ?  

  Από: opeth στις 02/04/2009 5:10 πμ.

Δηλαδη μου λες να επεμβω αφου το οδηγησω απλο και δω οτι καπου πρεπει αναγκαστηκα να βαλω αφτερμαρκετ ε? Σωστο σε βρισκω και μαλλον αυτο πρεπει να κανω.

Re: Ερωτησεις σχετικα με Street Triple και Κοστος Συντηρησης ?  

  Από: coot στις 02/04/2009 10:40 πμ.

peth"Δηλαδη μου λες να επεμβω αφου το οδηγησω απλο και δω οτι καπου πρεπει αναγκαστηκα να βαλω αφτερμαρκετ ε? Σωστο σε βρισκω και μαλλον αυτο πρεπει να κανω. "

το έπιασες
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: Ερωτησεις σχετικα με Street Triple και Κοστος Συντηρησης ?  

  Από: fethry στις 02/04/2009 10:45 πμ.

έτσι κι αλλιώς, όλο και κάποιο δώρο θα τσιμπήσεις με την αγορά...
βάλε τη καρίνα που γουστάρεις και ίσως κάτι άλλο οπτικό αλλά για τις εξατμίσεις π.χ. μπορεί ν'αλλάξεις γνώμη...
μιλάω εκ πείρας... για slip-ons έλεγα αρχικά αλλά τελικά θα κάνω λίγη υπομονή παραπάνω να μαζέψω φράγκα για 3-1...
άσε που θα βρείς πιο φτηνά απ'την αντιπροσωπεία πολλά πράματα απο sites...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: Ερωτησεις σχετικα με Street Triple και Κοστος Συντηρησης ?  

  Από: opeth στις 03/04/2009 5:06 μμ.

Η προσφορα δινει το μασκακι κ τη ζελατινα δωρο. Ως τωρα δεν εχω δει αφτερμαρκετ πιο ωραια απο της Triumph. Τωρα για εξατμιση την 3-1 θα βαλω τα εχω τα χρηματα. απλα ισως δε θα τη βαλω αμεσως για να δω και διαφορα.

Re: Ερωτησεις σχετικα με Street Triple και Κοστος Συντηρησης ?  

  Από: grgasteus στις 29/10/2009 9:13 πμ.

τελικά την πήρες; πως; έκανες αλλαγές στα 1000 που έγραφες;
..κοίτα...δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά...

Re: Ερωτησεις σχετικα με Street Triple και Κοστος Συντηρησης ?  

  Από: Aikido στις 02/12/2009 11:37 πμ.

παιδια να πω και εγω κατι ....το ειδα τις προαλλες και μπορω να πω πως το ερωτευτηκα (το 675)
θελω να μαθω καποια πραγματα
α)αυτο το μασκακι που λετε βοηθαει στο ταξιδι;; αν οχι μπορει να μπει καποιο πιο μεγαλο;
β) ο συνεπιβατης θα ειναι ανετα;
γ) απο καταναλωση; πως τα παμε;
δ) βγαινει σε ασπρο χρωμα;

ευχαριστω

Re: Ερωτησεις σχετικα με Street Triple και Κοστος Συντηρησης ?  

  Από: denthnpalevw στις 02/12/2009 12:04 μμ.

α) βοηθαει. χωρις αυτο νοιωθεις οτι εισαι ενα ανθρωπινο αλεξιπτωτο. με αυτο απλα παλευεται.
β) σε αυτο δεν μπορω να σου απαντησω. εμενα η γυναικα μεχρι τωρα δεν εχει κανει παραπονα. (αν και η αναρτηση του απλου street triple δικαβαλος τα βλεπει ολα)
γ) πίνει λιγο αλλα οχι παρα πολυ. σε λογικα πλαισια
δ) βγαινει

ελπιζω να σε καλυψα.
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Ερωτησεις σχετικα με Street Triple και Κοστος Συντηρησης ?  

  Από: Aikido στις 02/12/2009 12:57 μμ.

μαλιστα και για αυτον το κινητηρα απο πια χρονολογια να ψαξω;
και οι τιμες που παιζουν περιπου;
σε ευχαριστωωω
οσο για την ζελατινα κυκλοφορει καμια πιο μεγαλη στο εμποριο;;
εχω ψαξει λιγακι αλλα δεν καταφερα να βρω κατι.

Re: Ερωτησεις σχετικα με Street Triple και Κοστος Συντηρησης ?  

  Από: denthnpalevw στις 02/12/2009 1:32 μμ.

τι εννοεις απο ποια χρονολογια??? τα street triple νομιζω αρχισαν απο τελη 07 αρχες 08.
οσο για τις τιμες αυτο ειναι σχετικο. ο καθενας οσο θελει πουλαει και αναλογα και με τα extra που εχει το καθε μηχανακι, αν μιλαμε για μεταχειρισμενο.
Για πιο μεγαλη ζελατινα μια λυση ειναι η ζελατινα του street triple R που ειναι μεγαλυτερη. αλλα οτι και ζελατινα να βαλεις μην περιμενεις να γινει Tiger......
και αλλες εταιριες εχουν ζελατινες. αλλα αυτες μπαινουν χωρις το μασκακι.
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Ερωτησεις σχετικα με Street Triple και Κοστος Συντηρησης ?  

  Από: sandouras στις 02/12/2009 1:50 μμ.

denthnpalevw"α) βοηθαει. χωρις αυτο νοιωθεις οτι εισαι ενα ανθρωπινο αλεξιπτωτο. με αυτο απλα παλευεται.
β) σε αυτο δεν μπορω να σου απαντησω. εμενα η γυναικα μεχρι τωρα δεν εχει κανει παραπονα. (αν και η αναρτηση του απλου street triple δικαβαλος τα βλεπει ολα)
γ) πίνει λιγο αλλα οχι παρα πολυ. σε λογικα πλαισια
δ) βγαινει

ελπιζω να σε καλυψα."

Το μασκακι που λετε, εννοειτε το "καπελακι" πανω απο τα φωτα, χωρις τη ζελατινα, ετσι? Γιατι αν ποτε καταφερω και την παρω, ετσι θα την ηθελα. Ελπιζω να παλευεται με το μασκακι αλλα χωρις ζελατινα.

Re: Ερωτησεις σχετικα με Street Triple και Κοστος Συντηρησης ?  

  Από: denthnpalevw στις 02/12/2009 1:52 μμ.

χλωμο σε βλεπω χωρις την ζελατινα
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Ερωτησεις σχετικα με Street Triple και Κοστος Συντηρησης ?  

  Από: grgasteus στις 02/12/2009 2:01 μμ.

μια χαρά παλεύεται μέσα στην πόλη, όταν αποφασίσεις να βγείς έξω το βάζεις κλπ κλπ
πάρε το δαχτυλίδι μου,sorry, το μηχανάκι και μετά μου λες αν σε νοιάζουν αυτά τα πράγματα...
..κοίτα...δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά...

Re: Ερωτησεις σχετικα με Street Triple και Κοστος Συντηρησης ?  

  Από: sandouras στις 02/12/2009 2:09 μμ.

grgasteus"μια χαρά παλεύεται μέσα στην πόλη, όταν αποφασίσεις να βγείς έξω το βάζεις κλπ κλπ
πάρε το δαχτυλίδι μου,sorry, το μηχανάκι και μετά μου λες αν σε νοιάζουν αυτά τα πράγματα..."

Πως το βαζεις? Δεν πρεπει να στο βιδωσει η Triumph?