Ερωτησεις σχετικα με Street Triple και Κοστος Συντηρησης ?

Re: Ερωτησεις σχετικα με Street Triple και Κοστος Συντηρησης ?  

  Από: denthnpalevw στις 02/12/2009 2:17 μμ.

βρε δεν μιλαμε για μεσα στην πολη. εκει τι προβλημα να εχεις?????

το να το βαζεις βγαζεις θα εχει σαν αποτελεσμα οταν δεν το εχεις να φαινονται 3 τρυπες ΝΑ (με το συμπαθειο) στο μασκακι σου. δεν νομιζω οτι ειναι και το πιο ομορφο θεαμα.
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Ερωτησεις σχετικα με Street Triple και Κοστος Συντηρησης ?  

  Από: sandouras στις 02/12/2009 2:32 μμ.

denthnpalevw"βρε δεν μιλαμε για μεσα στην πολη. εκει τι προβλημα να εχεις?????

το να το βαζεις βγαζεις θα εχει σαν αποτελεσμα οταν δεν το εχεις να φαινονται 3 τρυπες ΝΑ (με το συμπαθειο) στο μασκακι σου. δεν νομιζω οτι ειναι και το πιο ομορφο θεαμα."
Ε ναι. Λαλακια θα ναι.

Re: Ερωτησεις σχετικα με Street Triple και Κοστος Συντηρησης ?  

  Από: Aris. στις 02/12/2009 2:32 μμ.

denthnpalevw"βρε δεν μιλαμε για μεσα στην πολη. εκει τι προβλημα να εχεις?????

το να το βαζεις βγαζεις θα εχει σαν αποτελεσμα οταν δεν το εχεις να φαινονται 3 τρυπες ΝΑ (με το συμπαθειο) στο μασκακι σου. δεν νομιζω οτι ειναι και το πιο ομορφο θεαμα."


Οταν ειχα ακομα το μαμα μασκακι με το ζελατινακι ,ειπα να το βγαλω για καποιο διαστημα γιατι δεν ετρωγα ικανοποιητικο αερα , στις τρυπες που εμειναν με την αφαιρεση της ζελατινας εβαλα παλι τις βιδες και τις βιδωσα.
Επειδη ηταν τριγωνικα συμετρικες μεταξυ τους δεν μπορω να πω πως φαινονταν ασχημο ...
Αρα αμα καποιος θελει να το βγαζει/βαζει αναλογως τις περιστασεις (χαρας το κουραγιο του...) δεν νομιζω να εχει προβλημα στον αισθητικο τομεα
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Ερωτησεις σχετικα με Street Triple και Κοστος Συντηρησης ?  

  Από: denthnpalevw στις 02/12/2009 2:39 μμ.

Aris." αισθητικο τομεα "


εμενα δεν θα μου αρεσε ουτε αυτο. θελω εντελως καθαρες γραμμες.
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Ερωτησεις σχετικα με Street Triple και Κοστος Συντηρησης ?  

  Από: Γιωργος στις 02/12/2009 6:58 μμ.

Φιλε opeth.
Σχετικα με τις ερωτήσεις και ανησυχίες που έχεις σχετικα με το street έχω να πω:

Το 675 είναι απο τις καλυτερες επιλογές που θα μπορούσες να κάνεις στην κατηγορία των γυμνών 600 γιαυτο είναι και απο τα ακριβότερα της αγοράς ,οι απλές εκδόσεις κατ ελάχιστα και το r αρκετά. Βέβαια πρέπει να σκεφτούμε και τι πραγματα έχει διαφορετικά απανω του (r).

Οπως διάβασες και το site μου "απο τον αυγουστο κοντά μας ....." αφορούσε την έκδοση r η οποια εχει διαφορές ουσίας με την απλη, στις αναρτησεις κυρίως την μπροστινη(μεγάλη διαφορά) οι οποιες είναι πληρως ρυθμιζόμενες , στα φρενα εμπρός(ακτινικά), στο τιμόνι και στα καβαλετα(φατ μπαρ) στα χρώματα(ματ) στην σέλα(διχρωμια και jel), στο μασκάκι(ζελατινα ψηλότερη) και όλα αυτά δικαιολογούν την διαφορά των 1000€ με την απλή έκδοση.

Παρόλα ταύτα θεωρώ πως και η απλή έκδοση έιναι ενα καταπληκτικό μοτο δυνατό απο χαμηλά με ελαστικοτατο κινητηρα πολύ καλά κρατηματα ακόμη και με τα λάστιχα μαμα, οικονομικό αναλογικά με την ιπποδύναμη του, ευκινητο μεσ την κίνηση και σταθερό στο ταξίδι.
Να φανταστείς πως εγώ με τα 120kg μου ταξίδευα αρκετά ξεκούραστα και έκανα στάσεις ανα 150km .
Για μές τη πόλη........απλά ένα πολυ γρήγορο παπι

Οσον αφορά το κόστος συντήρησης δεν έχει καμία διαφορά από το κόστος άλλων πολυκίλυνδρων μοτό, όπως z750, Fazer 600, cb600, k.α.

Οι διαφορές των εκδόσεων όπως είπαν και τα παιδια νωρίτερα είναι
Street triple 675
Street triple 675 F (μασκάκι και ζελατίνα)
Street triple 675 R ('ολα τα παραπαπάνω που ανέφερα)

Ουσιαστικά η απλή έκδοση καταργήθηκε τώρα που δινουμε δώρο το μασκάκι και την ζελατίνα.

Σχετικά με την αρκετη δύναμη του κινητήρα(μετάβαση 250 σε 675 ) που αναφέρθηκε παραπάνω εγώ προσωπικά δεν θεωρώ οτι είναι υπερβολή αρκεί να έχεις " κοφτες" στο μυαλό σου.
Στην περίπτωση που δεν μπορείς εσύ να "κοφτάρεις" αλλά θα το ήθελες ,υπάρχει ένα εργοστασικό κιτάκι περιορισμου ιπποδύναμης στα 80hp, έτσι βρε αδερφέ, για την αρχή μέχρι να το συνηθήσεις.

Οσων αφορά τα αξεσουάρ είναι καθαρα προσωπική σου αποψη και δυνατότητα τι θα περάσεις πάνω στο μοτό και πότε.
Σχετικά όμως με τις βελτιώσεις, εγώ το προτείνω πάντα στους πελάτες μου, καλό θα ήταν να στρώσεις πρώτα με τα μαμα τουλάχιστον 1000km και μετά να επέμβεις με εξατμίσεις, πρόγραμα,φίλτρα κ.α.

Στην διάθεσή σου να έρθεις απο το μαγαζί να πιούμε καφέ και να τα δούμε από κοντά

Γιώργος