Ψάχνω για λάστιχα........

Re: Ψάχνω για λάστιχα........  

  Από: spypetr στις 30/07/2008 3:36 πμ.

Τα sport attack τα έχει 277 το ζευγάρι και είναι μέσα και τα μεταφορικά.
Αλλά όχι η τοποθέτηση, που υπολόγισε κανένα 30άρι.....

Re: Ψάχνω για λάστιχα........  

  Από: T595 στις 30/07/2008 8:25 πμ.

http://www.mandp.co.uk
Ενδεικτικές τιμές για ζεύγη 120/70-17 + 180/55-17

Metzeler M3 - ~280€
Pirelli Diablo Rosso (που είναι και νεότατο μοντέλο) ~305€

Οι τιμές μαζί με τα μεταφορικά!!!

Βρίσκετε και έναν λαστιχά να σας τα περάσει με κανένα 20-30άρι και πάλι έχετε γλιτώσει 50-100€ από τις τιμές που παίζουν στην Ελλάδα...
SELECT * FROM ForumUsers WHERE Clue > 0

0 rows returned

Re: Ψάχνω για λάστιχα........  

  Από: coot στις 30/07/2008 2:26 μμ.

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... %26otn%3D4

πήρα τα diablo corsa III από το ebay και ο θεός βοηθός . Πάντως άκρη δε βγάζεις όπως είπε σωστά ο Sprinter πρέπει να δοκιμάσεις για να δεις ποιο ταιριάζει στον καθένα. The hard way δηλαδής
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: Ψάχνω για λάστιχα........  

  Από: Sprinter στις 30/07/2008 3:23 μμ.

Ειναι καλό λάστιχο. Αλλά μη περιμένεις να βγάλεις 10.000 χμ.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ψάχνω για λάστιχα........  

  Από: mixalakis στις 31/07/2008 4:34 μμ.

T595"http://www.mandp.co.uk
Ενδεικτικές τιμές για ζεύγη 120/70-17 + 180/55-17

Metzeler M3 - ~280€
Pirelli Diablo Rosso (που είναι και νεότατο μοντέλο) ~305€

Οι τιμές μαζί με τα μεταφορικά!!!

Βρίσκετε και έναν λαστιχά να σας τα περάσει με κανένα 20-30άρι και πάλι έχετε γλιτώσει 50-100€ από τις τιμές που παίζουν στην Ελλάδα..."


Έχεις κανέναν λαστιχά που στα βάζει με 20€ να προτείνεις, γιατί αυτός που ξέρω εγώ θέλει 40€!

Re: Ψάχνω για λάστιχα........  

  Από: spypetr στις 05/08/2008 3:27 μμ.

c"http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180232533949&ssPageName=MERC_VI_RCRX_Pr4_PcY_BIN_Stores_IT&refitem=180262472945&itemcount=4&refwidgetloc=active_view_item&usedrule1=CrossSell_LogicX&refwidgettype=cross_promot_widget&_trksid=p284.m184&_trkparms=algo%3DCRX%26its%3DS%252BI%252BSS%26itu%3DISS%252BUCI%252BSI%26otn%3D4

πήρα τα diablo corsa III από το ebay και ο θεός βοηθός . Πάντως άκρη δε βγάζεις όπως είπε σωστά ο Sprinter πρέπει να δοκιμάσεις για να δεις ποιο ταιριάζει στον καθένα. The hard way δηλαδής "



Καλορίζικο

Εγώ τελικά άλλαξα μόνο το πίσω γιατί το μπροστά έχει πολύ ακόμα (3,5mm) και είναι και περσινό.
Michelin pilot power 2CT.
Το επόμενο θα είναι Continental.....

Re: Ψάχνω για λάστιχα........  

  Από: SPEED στις 06/08/2008 3:23 μμ.

exo foresei ta BT- 12 ( 2 zeugaria) kai ta BT - 14. ta systeino anepifilakta. pote den glystrisan pote den eginan apotoma. Kratoysan panta to idio apo tin arxh os ta lina. Kano kai arketes grigores boltes. tora ebala ta Michellin pilot 2CT. to piso einai apla epikindino. to mprosta einai ok. (MAKRIA MAKRIA!!!)
PAre oikogeneia BT. Tha tetragonisoyn gyro sta 5-6000 xiliometra kai tha andeksoyn os ta 10.000.

Re: Ψάχνω για λάστιχα........  

  Από: coot στις 07/08/2008 1:17 μμ.

SPEED"exo foresei ta BT- 12 ( 2 zeugaria) kai ta BT - 14. ta systeino anepifilakta. pote den glystrisan pote den eginan apotoma. Kratoysan panta to idio apo tin arxh os ta lina. Kano kai arketes grigores boltes. tora ebala ta Michellin pilot 2CT. to piso einai apla epikindino. to mprosta einai ok. (MAKRIA MAKRIA!!!)
PAre oikogeneia BT. Tha tetragonisoyn gyro sta 5-6000 xiliometra kai tha andeksoyn os ta 10.000."

Δεν έχω ακούσει καλά για τα bridgestone. Αλλά ακούς ένα σωρό και για αυτό κατέληξα στο συμπέρασμα ότι άμα δε δοκιμάσεις δε θα μάθεις. Έχτες παρέλαβα τα λαστιχάκια 2008 είναι, να δούμε που θα τα κάνουμε τοποθέτηση. Άραγε ο Σάκης αλλάζει λάστιχα; ξέρεις Νίκο; Γιατί θέλω να κάνει μερικές δουλίτσες ακόμα...
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: Ψάχνω για λάστιχα........  

  Από: Sprinter στις 07/08/2008 4:18 μμ.

Δε νομίζω ν' αλλάζει λάστιχα Τα corsa III πήρες τελικά? Θα τα ευχαριστηθείς αλλα θα τα τελειώσεις γρήγορα. Πρόσεξε το γρήγορο τιμόνι στην αρχή...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ψάχνω για λάστιχα........  

  Από: coot στις 07/08/2008 7:46 μμ.

Sprinter"Δε νομίζω ν' αλλάζει λάστιχα Τα corsa III πήρες τελικά? Θα τα ευχαριστηθείς αλλα θα τα τελειώσεις γρήγορα. Πρόσεξε το γρήγορο τιμόνι στην αρχή..."

Πακέτο δηλαδή γιατί φοβάμαι μη μου κάνουν καμμία βλακεία. Τα corsa III πήρα ελπίζω να είναι καλά θα δείξει πάντως σίγουρα θα είναι καλύτερα από τα power της michelin που φοράω τώρα.
Το έχω ξαναδιαβάσει αυτο για γρήγορο τιμόνι τι σημαίνει;
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: Ψάχνω για λάστιχα........  

  Από: Sprinter στις 07/08/2008 10:36 μμ.

Πέφτουν γρήγορα στις στροφές λόγω του τριγωνικού προφίλ τους. Το πληρώνεις σε σταθερότητα στην ευθεία.

Για τοποθέτηση εγώ πηγαίνω στον ΑΚΡΙΒΟ (ονομα είναι ) χαμηλά Αλεξάνδρας όπως ανεβαίνεις δεξιά. Είμαι ευχαριστημένος από τις ζυγοσταθμίσεις του.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε