ΠΙΣΩ ΒΑΛΙΤΣΑ TIGER?

Re: ΠΙΣΩ ΒΑΛΙΤΣΑ TIGER?  

  Από: doohan στις 11/12/2009 10:22 μμ.

.................
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:41, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: ΠΙΣΩ ΒΑΛΙΤΣΑ TIGER?  

  Από: vagtyrp στις 11/12/2009 11:54 μμ.

Re: ΠΙΣΩ ΒΑΛΙΤΣΑ TIGER?  

  Από: vagtyrp στις 11/12/2009 11:55 μμ.

μόνο ένα λευκό τιγράκι 1050 ταξιδεύει συχνά με πολλές βαλίτσες...............................

Re: ΠΙΣΩ ΒΑΛΙΤΣΑ TIGER?  

  Από: patapios στις 12/12/2009 12:30 μμ.

doohan"Γι'αυτο αφηστε την γκρινια με τις βαλιτσες,αφηστε τις καφετεριες και παρτε τους δρομους με την πρωτη ευκαιρια!!Καλα χλμ σε ολους και παντα μα παντα ορθιοι!!!"



Γιατι καθε σηζητηση εδω μεσα πρεπει να "μεταφραζεται" σε γκρινια! Αμαν πια!
Σηζητηση κανουμε κ μαθαινουμε ωραια πραγματακια! Τωρα τι χρηση κανει ο καθενας στο μηχανακι του ειναι αλλου παπα ευαγγελιο κ υποθεση του καθενος!

Κ εγω μεσα σε 4 μηνες εχω κανει 8000χλμ αλλα δεν θα "κατηγορησω" κανεναν που εχει 2 χρονια το μηχανακι του με 0χλμ κ καθετε κ το κοιταει μπροστα σε μια καφετερια. ΔΙΚΑΙΩΜΑ του απτην στιγμη που δεν με ενοχλει!

Μερικες φορες αληθεια μετανοιωνω να ανοιγω ενα θεμα γιατι ξερω πως θα ξεφυγει κ θα καταληξει αλλου χωρις ουσιαστικα να εχω παρει τις πληροφοριες που θα ηθελα!

Τεσπα... αυτοι οι προβληματισμοι μου χωρις κακια για κανενα κ πανω απολα καλα χιλιομετρα σε ολους οσα κ αν ειναι αυτα !!!

Re: ΠΙΣΩ ΒΑΛΙΤΣΑ TIGER?  

  Από: doohan στις 12/12/2009 4:57 μμ.

...........
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:41, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: ΠΙΣΩ ΒΑΛΙΤΣΑ TIGER?  

  Από: patapios στις 12/12/2009 6:26 μμ.

Φιλε μου εγω μαζι σου ειμα... αλλωστε το οτι εκανα παραθεση σε ενα μερος μονο του post σου δεν ειναι "σωστο"!
Απλα εκανα μια παρατηρηση οτι πολλες σηζητησεις καταληγουν σε γκρινιες!
Το οτι εγινε στο δικο σου post εντελως τυχαιο!


Συμπαθα με!

Re: ΠΙΣΩ ΒΑΛΙΤΣΑ TIGER?  

  Από: doohan στις 12/12/2009 9:34 μμ.

.............
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:41, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: ΠΙΣΩ ΒΑΛΙΤΣΑ TIGER?  

  Από: mixalakis στις 13/12/2009 7:05 μμ.

Εγώ έχω τις μαμίσιες πλαϊνές και την κεντρική.

Είναι πανάκριβες και δεν χωράνε πολλά πράγματα, αλλά έχουν τέλεια εφαρμογή και κορυφαία ποιότητα.
Η κεντρική χωράει άνετα ένα φουλ φέις κράνος και μερικά ψιλοπράγματα ακόμα.
Για την σταθερότητα, έχω να πω ότι έχω πιάσει 230 χλμ/ώρα με την κεντρική και δεν είχε σχεδόν καθόλου κοσκίνισμα. Με την τριπλέτα πάνω έχω κάνει πολλά ταξίδια και αυτό που έχω να πω είναι μετά τα πρώτα χιλιόμετρα, ξεχνάς ότι υπάρχουν!

Re: ΠΙΣΩ ΒΑΛΙΤΣΑ TIGER?  

  Από: chris34 στις 14/12/2009 7:08 πμ.

doohan"
Ποια βαλιτσα για tiger?
Ποιο λαδι για tiger?
Ποιο λαστιχο για tiger?Κτλ....κτλ...κτλ...θεματα τα οποια παντα μα παντα καταληγουν αλλου χωρις να σου δινουν ουτε μια ουσιαστικη πληροφορια μιας και ο καθενας παντα επιλεγει με δικα του κριτηρια αυτο που καλυπτει τις οπτικες-οδηγικες-πρακτικες-οικονομικες του αναγκες κτλ...κτλ...
"


+1050
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: ΠΙΣΩ ΒΑΛΙΤΣΑ TIGER?  

  Από: patapios στις 14/12/2009 4:34 μμ.

mixalakis"Εγώ έχω τις μαμίσιες πλαϊνές και την κεντρική.

Είναι πανάκριβες και δεν χωράνε πολλά πράγματα, αλλά έχουν τέλεια εφαρμογή και κορυφαία ποιότητα.
Η κεντρική χωράει άνετα ένα φουλ φέις κράνος και μερικά ψιλοπράγματα ακόμα.
Για την σταθερότητα, έχω να πω ότι έχω πιάσει 230 χλμ/ώρα με την κεντρική και δεν είχε σχεδόν καθόλου κοσκίνισμα. Με την τριπλέτα πάνω έχω κάνει πολλά ταξίδια και αυτό που έχω να πω είναι μετά τα πρώτα χιλιόμετρα, ξεχνάς ότι υπάρχουν!"


Ωραιοοος!!
Ερωτηση... τι κρανος εχεις γιατι καποιος μου ειπε πως το xr1000 που εχω εγω δεν χωραει επειδη εχει την "φτερουγα" στο πισω μερος.
Ακουγεται σαν να διυλιζω το κουνουπι αλλα ειναι κριμα να την παρω κ να μην χωραει ουτε το κρανακι μου μεσα.
Τωρα οσον αφορα την εργονομια κ την ποιοτητα (μιας κ εχω τις πλαινες) θα συμφωνησω μαζι σου!!!
Αν ηταν κ 200 ευρω φτηνοτερες θατν κ καλυτερα βεβαια

Re: ΠΙΣΩ ΒΑΛΙΤΣΑ TIGER?  

  Από: mixalakis στις 14/12/2009 5:12 μμ.

Δεν ξέρω τί σου είπε το παλικάρι και αν είχε δοκιμάσει ο ίδιος να το βάλει και δεν τα κατάφερε!

Και εγώ έχω το XR1000!
Μια χαρά χωράει, αλλά το βάζεις στο πλάι, όχι όρθιο. Όρθιο δεν χωράει κανένα κράνος!

Αν θες να βγάλω φώτο να σου δείξω.

Re: ΠΙΣΩ ΒΑΛΙΤΣΑ TIGER?  

  Από: patapios στις 14/12/2009 5:15 μμ.

Thanx mix... νασαι καλα... αν δεν σου ειναι δυσκολο postaρε μια φωτο του εσωτερικου να δω τι παιζει!

Re: ΠΙΣΩ ΒΑΛΙΤΣΑ TIGER?  

  Από: mixalakis στις 15/12/2009 11:34 πμ.

Να το εσωτερικό με xr 1000, γάντια, αδιάβροχο, πανί για σκούπισμα της σέλας και δίχτυ κράνους.

Re: ΠΙΣΩ ΒΑΛΙΤΣΑ TIGER?  

  Από: patapios στις 15/12/2009 1:24 μμ.

Re: ΠΙΣΩ ΒΑΛΙΤΣΑ TIGER?  

  Από: Loukas στις 07/01/2010 1:52 μμ.

vagtyrp"δεν λέει καθόλου η μαμά πίσω βαλίτσα....χωριτικότητα 32 λίτρα αν θυμάμαι καλά οπότε 2 κράνη ποδηλάτου ίσως....εγώ πήρα από αμερική το alu rack της sw motech...στην ευρώπη βγαίνει ένας τύπος που δεν μπαίνει με τα μαμά πλαινά που έχω και εγώ ενώ στην αμερική υπάρχει.μου στοίχησε μαζί με τα έξοδα αποστολής ακριβώς όσο έχει η σχάρα στην ευρώπη...και στην ελλάδα.δεν πλήρωσα τίποτα τελωνείο. πάνω στο alu rack βάζεις ότι πιάτο θες, ή το πιατάκι της motech που κάνει 30 ευρόπουλα, το οποίο βιδώνει με βίδες μισής στροφής, και πάνω ότι βαλίτσα θες σχεδόν.και μέσα σε 30 δεύτερα το βγάζεις και μένει μόνο το σχαράκι που είναι πολύ διακριτικό.....εγώ έχω βάλει μια 37 λίτρων monolock givi, αλλά μπορώ να βάλω και 46 λίτρων χωρίς να αλλάξω το έξτρα σχαράκι.για παραπάνω λίτρα δεν ξέρω γιατί δεν ρώτησα. βέβαια εσύ την έχεις ήδη παραγγείλει αλλά αν θες κοίτα εδώhttp://www.twistedthrottle.com/trade/productview/2458/596/
μου κόστισε όλα μαζί 200 δολάρια.....135 ευρώ με την ισοτιμία της ημέρας που το πήρα πριν ένα μήνα περίπου.έρχεται σε 5 μέρες στο σπίτι σου με ταχυμεταφορές των ΕΛΤΑ. "


Φίλε χρόνια πολλά και καλή χρονιά…

Είδα σχετικά με τη σχάρα που έχεις βάλει και εκ’ πρώτης όψης ενθουσιάστηκα..

Θα ήθελα σε παρακαλώ να μου στείλεις φωτογραφίες πώς φαίνετε η μηχανή χωρίς τις πλαϊνές βαλίτσες και κάποιες λεπτομέρειες στήριξης της.

Ευχαριστώ..